logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:22




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 120 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2018, 09:57       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Като си говорим за поддаването на стрелеца, при стрелба с калашоподобно ... има и един друг фактор, който го "стоплих" наскоро.
Петров, по всяка вероятност, може би е открил "топлата вода" доста преди мен ...
Та, наскоро имах възможността да открия и аз "топлата вода": прав, цял пълнител на автоматичен, но в 5,56/.223 ... Не мога да публикувам записи, поради съображения, но който иска при среща на живо мога да му покажа. Та, пичове и другари, ГРАМ помръдване нямаше на тялото ми, ама грам ...
Аз това го отдавам на слаби патрони, с много по - ниска от "нормалната скорост". Нямаше възможност да се проверят патроните за скорост и т.н., но съдя за това по тоталната липса на откат, и много голямото пропадане на проектила - на 300м. точката на попадение се разминаваше с над 1м. от точката на прицелване. Само за уточнение - на 100м. нямаше такова голямо пропадане, както се казва "в рамките на допустимото".
Та каква е гаранцията, че Петров, с цел по - добра "маркетингова стратегия" не е използвал примерно дозвукови патрони, които са си с по - ниска начална скорост?
Преди няколко дена, при тестове стрелях със същият калибър, прав, разкрачен, едното краче назад стъпило стабилно (бе направо закотвено). Ми де*ба давах си назад, като момченце (па не съм от слабичките), направо ми се откърти рамото (общо заминаха 2500 патрона)...
Та за това почвам да се замислям дали Петров не е използвал слабички патрони за да се популяризира техниката му!

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2018, 23:03       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
За стрелянето е ясно, но това за първи път го виждам… Посейдона вече цвърчи от кеф: :DD




Не знам само, като влагаш куршумите наобратно… дали няма опасност да объркаш/ предобриш нещо наляганията.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2018, 01:13       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Като малък си спомням че четох мемоарите на някакъв ловец на слонове. Някъде в книгата беше споменал, че веднъж обърнал куршумите, защото в долния им край били никелирани, и така с по-твърдата част отпред можал да пробие черепа на слон - може и да е говорил за полу облечени куршуми и преводача толкова да е превел?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2018, 06:36       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
ubboto написа:
За стрелянето е ясно, но това за първи път го виждам…
Значи не си чел задълбочено кутията на истината: https://www.theboxotruth.com/the-box-o-truth-50-shooting-bullets-backwards/

ubboto написа:
Не знам само, като влагаш куршумите наобратно… дали няма опасност да объркаш/ предобриш нещо наляганията.
Тук съм съгласен с тебе. При карабинските куршуми излизат разлики в наляганията само от почистването/непочистването на гилзата отвътре, пък представям си какво ще е с така редуцирания обем.
Нещата аз ги виждам да станат единствено при положение, че намериш къде е средата на куршума по отношение на обема му и при влагането му в гилзата вътре да влиза един и същи обем куршум - независимо дали е откъм острата или тъпата част.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2018, 01:10       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
https://www.facebook.com/11064605560625 ... 307432203/

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2018, 07:48       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Ivo III написа:
https://www.facebook.com/1106460556062554/videos/2062116307432203/

Бях чел, че има създаден боеприпас за безопасна стрелба по метали на много близка дистанция (copper-matrix), но случая май не е такъв.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2018, 08:10       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
https://www.facebook.com/1106460556062554/videos/2062116307432203/

Въпреки че изглежда ефектна... не мисля, че тази техника би била много ефективна... или въобще приложима. Щото стигне ли се до вадене от такава дистанция... ще се е стигнало до някакъв кютек или поне фронтална атака на противника... като за да не се намушиш сам на ножа/ палката/ дукатите... първата ти работа е с краката в противоположна на атаката посока. В последно време тренирам именно това с едни борци... вадене от пределно близка дистанция, когато са те хванали в клинч... и това, де масово го снимат/ показват... въобще, ама въобще не работи!


А ако от безопасно разстояние успееш първи така да извадиш, за да сплашиш/ охладиш ентусиазма на някого... едва ли ще се наложи да му олабиш един пълнител в стил мексиканска екзекуция. Но масовката се кефи на подобни изпълнения... вървят гледания, лайкове и пр.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2018, 09:52       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Ти си доста по-вътре в нещата, та сигурно си прав. Ама ми се струва, че ако вместо мишените бяха местни говеда, ваденето на ОО, на подобна дистанция, би провокирало моментална атака от всички страни, вместо охлаждане на ентусиазма?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2018, 21:47       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
ubboto написа:
За стрелянето е ясно, но това за първи път го виждам… Посейдона вече цвърчи от кеф: :DD


Не знам само, като влагаш куршумите наобратно… дали няма опасност да объркаш/ предобриш нещо наляганията.

Правил съм го това с 8мм Маузер. Този трик с обратният куршум се прави за да се намали нивото на звука на изстрела, за да стреляш по животни в задния двор. Трябва да експериментираш с пистолетен барут. За военен куршум (не си спомням теглото май беше 158грн) слагах около 5грн Unique.Голяма звукова разлика. Един пъпеш с месеци се опитваше да намалява теглото с голяма точност за да стигне до такава малка скорост, че да види как куршума пада на земята веднага след излизането от цевта. Подробности не мога да дам, защото беше преди около 25 години.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2018, 11:08       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Ivo III написа:
https://www.facebook.com/1106460556062554/videos/2062116307432203/

Въпреки че изглежда ефектна... не мисля, че тази техника би била много ефективна... или въобще приложима. Щото стигне ли се до вадене от такава дистанция... ще се е стигнало до някакъв кютек или поне фронтална атака на противника... като за да не се намушиш сам на ножа/ палката/ дукатите... първата ти работа е с краката в противоположна на атаката посока. В последно време тренирам именно това с едни борци... вадене от пределно близка дистанция, когато са те хванали в клинч... и това, де масово го снимат/ показват... въобще, ама въобще не работи!


А ако от безопасно разстояние успееш първи така да извадиш, за да сплашиш/ охладиш ентусиазма на някого... едва ли ще се наложи да му олабиш един пълнител в стил мексиканска екзекуция. Но масовката се кефи на подобни изпълнения... вървят гледания, лайкове и пр.


Не мога да те разбера тука...кое няма да е ефективно????

Черното момче показва завидна бързина, координация и адекватност.
внезапно вади и стреля вери ефективно от пределно близка дистанция!
Точно това прави принципно въоръжен човек и това е темата...

къде отиваш ти като говориш за мариз :shock: и какво щяло да стане намекваш ако у нас се стреля така...ако искаш да сплашиш!?!?някой...или охлаждаш ентусиазми...

за какво говориш ти Геле!? в тема за нестандартна стрелкова техника!!?

накратко - момчето демонстрира добра техника и попадения...това ще работи идеално ако например при опит за арест на агент и подобни...

това да плашиш някой с пищовче да се биеш и да бягаш назад е друга тема...
отделно ако почнеш как ти трябвали 50 хилки ако стреляш пак е извън темата...

Демек ако си наш агент в чужбина и е засада и опит за арест - действай така!
както виждаме и черния момък се оттегли леко назад със стрелба...но не панически ...просто отвори дистанция леко...
така мислим някак си...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2018, 12:26       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Черното момче показва завидна бързина, координация и адекватност.
внезапно вади и стреля вери ефективно от пределно близка дистанция!
Точно това прави принципно въоръжен човек и това е темата...

Ако искаш да свитнеш някого... и го издебнеш - да, вАжи! Но в ситуация на НЕИЗБЕЖНА ОТБРАНА, ти трябва да имаш започнало и неприключило нападение. А за да ти е оправдана хълбочната стрелба... всичко трябва да се развива ОТ ПРЕДЕЛНО БЛИЗКА ДИСТАНЦИЯ. Иначе просто си изпъваш ръцете напред... хълбочно от 7 метра ми влизат 50/50... а иначе 100/100.

Да, и американците масово правят подобни тактики, мислени от гурута... де никогаш не са ги удряли в лицето извън "лабораторията"... и не са ги изплющявали по лице на асфалта.

Со кратце, тия неща... с каска на главата и гума за зъбите... ги проверявам с един 110 килограмов пернишки емемеец... еволюирал от пернишки клуб по бойно самбо... с богат боен опит както в залата, така и на улицата. :DD

Та, от това положение и аз вадя бързо... но ако СТОЯ СТАТИЧЕН... тоест, не си отворя своевременно дистанция в противоположна на атаката посока - става грозно! Особено ако играем малко по-твърдо... първо почва да ти дрънчи главата, нищо че си с каска; и после падаш на татамито, като не искам по подобен начин да посрещам асфалта!

Ако не ме мързи някой ден... ще го снимам. Как стрелям и аз с такава скорост по статични мишени. И какво на практика се случва от пределно близка дистанция срещу надъхано и добре маризещо се пернишко говедо. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2018, 12:37       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Ако искаш да свитнеш някого... и го издебнеш - да, вАжи! Но в ситуация на НЕИЗБЕЖНА ОТБРАНА, ти трябва да имаш започнало и неприключило нападение. А за да ти е оправдана хълбочната стрелба... всичко трябва да се развива ОТ ПРЕДЕЛНО БЛИЗКА ДИСТАНЦИЯ. Иначе просто си изпъваш ръцете напред... хълбочно от 7 метра ми влизат 50/50... а иначе 100/100.

Да, и американците масово правят подобни тактики, мислени от гурута... де никогаш не са ги удряли в лицето извън "лабораторията"... и не са ги изплющявали по лице на асфалта.

Първо...снимай наистина...ще е интересно...с перничанина и прочие...

но принципно нека изясним...

за убийство братче стрелбата е коренно различна...и тук никой не я коментира...а е именно, както ликвидираха писателя Георги Стоев до Плиска.
Стоев си ходи...настига го човек без да бърза...вади пищова и от упор в тила дублет или триплет...Стоев пада настрани... убиеца си продължава все едно нищо не е било...
за такава стрелба, мен трябват други качества и да се тренира само спускането технически да не клъвнеш много...ама и да клъвнеш от 1м няма как да сбъркаш ...

а черния пичага горе на Бързилов не покзва как в засада да се простреля жертва, а демонстрира класически пистолетен дефенс - вижда нападатели с извадени пищови ... като гледам с каква скорост извади и разви стрелбата...тоя може и да се отърве ако нападателите една идея се забавят...нищо че са с извадени пищови срещу него...

с което този ми става фаворит и ще сваля клипа в тубата да го пусна тука да се вижда по добре


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2018, 12:44       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
Poseidon написа:
а черния пичага горе на Бързилов не покзва как в засада да се простреля жертва, а демонстрира класически пистолетен дефенс - вижда нападатели с извадени пищови ...

От дистанцията до противника/мишените в случая става ясно, че демонстрира класически начин как да ти отвинтят главата, докато стоиш и се драпаш за пищова на една ръка разстояние от противника. А в случая имаме трима противници на контактна дистанция.
ИМХО

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2018, 12:57       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ritter написа:
че демонстрира класически начин как да ти отвинтят главата, докато стоиш и се драпаш за пищова на една ръка разстояние от противника

ебати "драпането" Ритере...я да го видим по-подробно...
айде да влезем леко в биткаджийските пинизи на Гелето...аз лично имам претенция за бързина и внезапност/екплозивност на удара...получавало ми се е в младостта де...
тука няма да се получи! тц! първо е на по-голямо разстояние за удобен удар...и после ако това е "драпане за пищов" ми се иска да видя някой роден у нас дето го вади и открива огън по-бързо
те:
според мене този ще простреля 3ма с извадени пищови ако преди да открие огън ги приспи с нещо като - "моля ви момчета...престанете, болен съм..."
мдааа.така го виждам аз...
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Дек 2018, 19:15       Заглавие:  Re: Нестандартните стрелкови техники...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Позабравихме тази тема...докато някой снима автоматичен ред с калак как го умее :roll: ето стрелба с картечница 762x54
Вижда се почерка на Петров...силния крак изпънат назад и картечницата хваната здраво, прав без опора...по-малко рипа от флоберка...найс а...
ама без сибирска техника не се получава.. :roll:



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 120 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer