logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 03:29




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2018, 00:07       Заглавие:  Иран ,какво става...?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2014, 19:11
Мнения: 13
Как така не сте е подхванали ,че ми е интересна :-)
Там мисля ,че става нещо мноооого интересно с неочакван край. PDT_Armataz_01_20

_________________
Тодор Георгиев |ск Титан|


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2018, 00:51       Заглавие:  Re: Иран ,какво става...?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
В общи линии е ясно какво се случва в Иран /или аз поне така си мисля/, но преди време тук бе пусната анкета, където с лек превес бе прието политика и геополитика в този форум да не се дискутират. Геополитиката и политиката било едно и също според форумното Гестапо ... но, както и да е - принципите на демокрацията трябва да се спазват, все пак гласуването беше свободно и открито.

От друга страна, подобни теми внасят напълно безсмислено напрежение между съфорумците... темата за Сирия само вземи - карахме се, обиждахме се, заключваха я, отключваха я... и като спряхме с Дорсей да пишем в нея - настана мир и спокойствие. Там аз оставам само да проследя съдбата на ДОСТ... щото на карта е поставена мъжка плетена чанта със стара гроздова.

А за Иран... Чуковите, Томата или Русланчо мамин отново ще измислят нещо в унисон с правилната политическа линия, което да бъде представено пред Бг аудиторията.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2018, 02:27       Заглавие:  Re: Иран ,какво става...?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Геле "форумното Гестапо" не е много подходящ начин да си разваляш годината в самото начало.
Може би е добре да си коригираш поста. Ако смяташ че, цитирам: "...подобни теми внасят напълно безсмислено напрежение между съфорумците...",
тогава приказките ти за Гестапо какво правят ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2018, 02:39       Заглавие:  Re: Иран ,какво става...?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
...тогава приказките ти за Гестапо какво правят?

Отразяват реалността! Но нямам наистина нерви да си развалям Новата година с примери за безпринципно и тенденциозно модериране от миналата. Като в крайна сметка, и геополитика вече не се коментира, в името на всеобщото форумно благо. Някой друг линк от наша медия или анализатор /но не и лично мнение, встрани от зададената правилна политическа линия/ да отбием номера, най-много... и е окей! Иначе, при условие че не съм обидил никого лично, и не съм излязал по собствени разбрания от всеобщите норми на поведение... не мисля да коригирам каквото и да било свое. Но ако някой има различно мнения по въпроса - бая народ сте вече със зелено и червено в никовете - действайте!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2018, 03:18       Заглавие:  Re: Иран ,какво става...?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Що се касае до анализата... стигне ли се дотам да кажем или напишем нещо нелицеприятно за Щатите /не нарочно, а щото понякога е неизбежно/... се почва: "Ду-ду-ду, нищо не разбираш, не са ти достоверни източниците и пр." "Ние от случващото се в Близкия Изток не се интересуваме, но ти не ги разбираш нещата." Така ли е?! Ако има несъгласни... ще поствам цитати цял ден ако трябва, но мисля че е излишно.

Оттам започват да се газират и нашите... има ли напрежение - шат с модераторската секира. В същото време, същите постват линкове в "размирните" теми... но ти трябва да се съобразяваш така да ги представяш нещата, че никой да не се засегне. Е, аз и Дорсей /който познавам лично/ нямаме тези нерви... и решихме като цяло да излезем от играта на форумната геополитическа анализа.

С което не приключва интереса ми към определени събития и процеси, разбира се... просто не ги коментирам вече тези неща публично. В този ред на мисли... понеже аз не ги разбирам нещата и все са ми недостоверни източниците... така и така тази тема още не е заключена или изтрита... ще ми бъде наистина много интересно и забавно да прочета американския прочит на нещата за това, което се случва в последно време в Иран.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2018, 04:13       Заглавие:  Re: Иран ,какво става...?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
ЦРУто си връща на Путин :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2018, 05:22       Заглавие:  Re: Иран ,какво става...?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Едно не мога да разбера? Толкова ли е сложно да се направи разлика от добро и зло?

Ето ще ви помогна да не се карате повече. Поне ако прочетете това, което ще напиша. :)

Ако някой ви засегне лично с думи, които са обидни за вас. ЩЕ ВИ ЗАБОЛИ. ЩЕ СЕ ОБИДИТЕ. ЩЕ СЕ НЕРВИРАТЕ. Защото е лично срещу вас.

Ако някой ме обиди мен, че съм педерас ( не съм ) ще ви стане весело. Нали аааа Пацо е педерас хахаха... Усетихте ли разликата.

"На чужд гръб и сто тояги са малко." - Народна мъдрост.

Ето аз обидих лично Дорсей, че е комунист ( дори че е фашист ). И после ме заболя мен още повече от него. Защото Дорсей ми писа на лични някои неща. И според мен е много възпитан, добър и истински човек. Даже ми предложи да се видим да си поговорим. Но ме хвана срам. Страх не, защото той е нормален. За разлика от мен.

Не бъдете тъпаци братя по оръжие. Злото си е зло. А доброто си е добро.

Иран е ЗЛО!!! Ужасно зло е Иран. Хората там дори не могат да се еб@т нармално!!! Това са изроди бе! Женят насила млади момичета за разни дъртаци с меки патки. Насила! Бесят разни кротки педераси, все едно не са хора. Убиват си жените за нищо. А това, че са импотентни и женичката си иска никой не го интересува. Вие разбирате ли какво ви говоря! Това са ИЗРОДИ!!!

И тези изроди са подкрепяни от Путин и неговата партия. И защо??? Защото имало бизнес интерес... Защото някакъв гнусен олигарх щял да има ЛИЧНА ИЗГОДА. И заради изгодата на олигарха подкрепяме Иран. Подкрепяме явното и истинско зло!!!

Хайде сега да погледнем САЩ и тяхното ЦРУ... Те явно, видимо и неприкрито. Подкрепят Саудитска Арабия. Има ли смисъл да описвам как живеят хората в Саудитска Арабия. Какво е да си жена в Саудитска Арабия!!! Какво е да си беден мъж и путк@ никога да не видиш щото нямаш пари да си купиш жена!!! ДА!!! Жените там се купуват, като животно!!! И тези изроди са явно подкрепяни от САЩ! Защо??? Заради интереса на една шепа милиардери!!!

Нека да свалим картите. Защо повечето хора мразят тайно евреите. Защото много от руските и американските милиардери са евреи. Това са фактите! Това е истината. Една шепа милиардери от Русия повечето евреи. Подкрепят Иран!!! Същият Иран, които се заканва, че ще заличи Израел от лицето на Земята е подкрепян от руски милиардери, които са евреи. Защо го правят?! Нали са евреи! Защо подкрепят най-големият враг на Израел??? И тук опираме до алчността. Защото за лошите хора, няма съпричастност. За лошите хора няма родина. Лошите хора са си лоши!

Не бъдете тъпаци и не се карайте заради една шепа ИЗРОДИ!

Който мрази евреите заради десетина олигарси е тъпак. Който мрази арабите, защото много от тях са неграмотни също е тъпак. Да не е нужно да ги харесва. Прости са си горките. Еб@т си козите. :oops: Но да мразиш значи си слабак и путьо. Истинския мъж не мрази. Той е мъдър и спокоен.

Но който иска може да трепери. Нека се излага. Нека хейтва. Нека мрази. Всеки сам избира дали да е мъж или овца.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2018, 05:51       Заглавие:  Re: Иран ,какво става...?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
За съжаление Иран искат да го потопят в кръв. И да станат още по-загубени манафи. Разделяй и владей.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2018, 07:31       Заглавие:  Re: Иран ,какво става...?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Paco написа:
Не бъдете тъпаци братя по оръжие. Злото си е зло. А доброто си е добро.

Не мисля че сме тъпаци. За доброто и злото е ясно. Въпросът сега е какво става с Иран, тъй като това неминуемо ще даде отражение както върху в случващото се в Близкия Изток, така и върху процесите и събитията в глобален мащаб. И понеже е добре да гледаме на всичко това през призмата на нашия собствен национален интерес... нерде Западен Кюрдистан, нерде ДОСТ?! Но при условие, че в сила тук е принципът на скачените съдове - няма маловажни геополитически процеси. Като въпросът е единствено до това, че аз поне вече не виждам смисъл точно ние да ги коментираме и анализираме всичките тези неща... и то точно тук.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2018, 07:50       Заглавие:  Re: Иран ,какво става...?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
И аз мисля, че политиката си е работа за долни гараджийски (тия дето дебнат по гарите :DD) педерасЕ. И няма какво да говорим за политика тука.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2018, 10:18       Заглавие:  Re: Иран ,какво става...?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Значи караме се понеже културата ни на общуване е балканска. Шопа си е шоп и в Хюстон и в Дупница.
Но се развиваме и цивилизоваме :roll: ... на 10г скандалите във форума намаляват наполовина...
А да се анализират обективно геополитически процеси е нещо мнооого рядко изобщо не само у нас...затова е и този раздел и кореспондира идеално с един от най-сериозните форуми в света Дъгънмен.

а полит коментари с ниво гласувайте за Герб или БСП ще се премахват

Иран като цяло обаче не е геополитически фактор...регионална сила е


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2018, 11:05       Заглавие:  Re: Иран ,какво става...?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Иран като цяло обаче не е геополитически фактор...регионална сила е.

Ако си спомняш, през 2009-а пропадна "цветната революция" там, след като "Зеленото движение" не успя да убеди иранския народ, че е нещо повече от инструмент на чужди интереси за отхвърляне на републиката им. Сега гледаме втора серия на същия филм... с подклаждането на бунтове и въстания, както и подкрепа към малцинства и опозиционни групи. Трета серия, най-вероятно... ще е като в Турция - "партньорите" да се пробват да обърнат и военните към режима, което да ескалира до държавен преврат. Да не забравяме също така за топлите връзки между Щатите и редица уахабитски екстремистки групировки в Либия, Ирак и Сирия... и че износът на уахабитски ислям от Саудитска Арабия започна първо към Иран след ислямската революция. Още доста може да се пише по въпроса, на щрихите и аналогиите на първо четене са това.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2018, 11:35       Заглавие:  Re: Иран ,какво става...?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Poseidon написа:
Значи караме се понеже културата ни на общуване е балканска. Шопа си е шоп и в Хюстон и в Дупница.


Гръмогласно, но не масово явление все пак...

ubboto написа:
през 2009-а пропадна "цветната революция"


Рохани обаче е доста предпазлив в този случай – последните му изказвания не бяха изцяло в подкрепа на правителството.
Германия, разбира се, заяви че Иран трябва да уважава гласът на протеста, а твърдите провокации вече са факт с убийството на полицая.
Тръмп намеква, че е време за промяна в Иран...

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2018, 12:10       Заглавие:  Re: Иран ,какво става...?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Протестите в Иран започнаха в четвъртък заради високата безработица и повишаване цените на хранителните продукти - 30 яйца стигат до $5 в някои магазини заради "случайно" плъзнал мор по пилците:
https://financialtribune.com/articles/e ... egg-prices

Възникнали първоначално по чисто икономически подбуди, протестите се превръщат в най-голямото движение срещу правителството от осем години насам; тълпата насочва яда съм към Върховния лидер на Иран, аятолах Али Хаменей.

Тръмп си меля дежурните глупости с изявление за малоумни, в което се прави на загрижен за гражданските права в Иран като отправя обвинения към иранското правителство за финансиране на тероризма:

Изображение

В над 1,200 града в Иран, включително и в столицата Техеран, възникват протестни движения В ЗАЩИТА НА ПРАВИТЕЛСТВОТО. Двама участници в неразрешените протести са убити в гр. Доруд, на 300 км. югозападно от Техеран. В неделя, иранският вътрешен министър заявява, че срещу "терора" ще се пипа с твърда ръка.


п.с. Ако "партньорите" не вдигнат като в Турция и военните срещу режима, или не последва някой друг по-сериозен разклащащ удар - аз лично не вярвам тези протести да постигнат някаква по-голяма цел. При всички положения обаче това е ясен нишан, че процесът по дестабилизация на Иран отвътре си върви.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2018, 12:22       Заглавие:  Re: Иран ,какво става...?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
А тоя не знам защо още е жив... нали беше нелечим туморът му?!

Изображение


Да не се връщам по темите назад, но бяхме писали, че вече имало лек и за най-нелечимите болести... но те се пазят само за богоизбрани. Иначе щом и Макейн се загрижил за мира и свободата в Иран - ясна е работата! Съща така, отново брутално разминаване между отразяването на събитията от западните медии /вкл. и нашите/... и моите "недостоверни" източници.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer