logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:34




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2018, 22:09       Заглавие:  Въпрос към нашите "американци"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Съжалявам ако съм объркал мястото на темата (админите могат да я затрият или преместят као преценят, където трябва), но имам въпрос към колегите отвъд "голямата вода" ...

Имате ли някакво инфо каква е тази паника, във връзка със слуховете за "бан" на вноса и търговията със 7,62 от руски фирми в Щатите?

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2018, 04:05       Заглавие:  Re: Въпрос към нашите "американци"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Аз не съм чул нищо подобно, но пък покрай празниците не съм и следил нищо вече втори месец, така че е напълно възможно да се приказва за такъв бан. Обаче, лично на мене ми се струва твърде неправдоподобно, като се има предвид позитивното настроение на сегашната администрация към НРА и законите за оръжието.
Възможно е да е минал някакъв подобен закон в някой щат, на федерално ниво аз поне не съм чул да има нещо за притеснение.
АТФ-а на Обама плати на една почти фалирала фирма преди години, да направи "пистолет" от един ак-74, за да забранят руските военни излишъци от 5.45.
Пистолет не може да стреля с "бронебойни" патрони а те бяха обявени именно за такива заради тежеста от стоманеният сърдечник вътре...
Реалноста е, че аз все още купувам от тея в местните заложни къщи, даже скоро взех една консерва на цени от преди Обама, да не те излъжа 0.12-18 цента на парче...
Каквото и да правят с вноса на 7.62х39, това е толкова разпространен калибър, че винаги някой ще го произвежда на същата цена, да не говориме, че има толкова голям внос, че ще се продават още години, без значение кой - как се запасява...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2018, 06:27       Заглавие:  Re: Въпрос към нашите "американци"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
В няколко форума вече го видях това нещо и за това ми стана интересно. Според инфото Държавния Секретар е разпоредил проверка (по български казано) на транзакциите на няколко фирми , по отношение на обвързаността им със руската държавна политика свързана със разузнавателни, отбранителни и търговски дейности.
Конкретната фирма, която се спряга най-често е TulAmmo USA, като снощи се прокрадна не подтвърдена информация, че в списъка влизат всички фирми, обвързани с Руската Федерация които произвеждат, внасят и/или търгуват с боеприпаси в САЩ.
Пак, по Агенция “Партенка” се чу, че “БАН”-а щял да влезе в действие от 29.01.2018.
Като цяло по форумите и каналите, почти всички потребители надават много силен вой във връзка с това. Не мога да преценя обаче това истина ли е или е само “търговски трик”, за да се повишат продажбите!

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2018, 05:13       Заглавие:  Re: Въпрос към нашите "американци"
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Не е никакьв трик. За дигане на цените и то яко вдигане се говори от половин година та и повече. И това е вьв врьзка с точно тези забрани който предстоят.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2018, 09:44       Заглавие:  Re: Въпрос към нашите "американци"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Да разбирам ли, че не са навлезли още тези забрани?

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: P-G и 73 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer