logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 06:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2018, 17:33       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Пеньо така е за това си прав, но аз знаеш че давам най елементарен случай

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2018, 11:01       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2017, 18:41
Мнения: 22
Poseidon написа:
Без да съм служител ще засегна въпроса с подслушването...

не може да се подслуша в реално време цифрова станция със скремблер /Scrambler - voice inversion/
полицейските требва да са такива

телефон ГСМ можело да е подслуша като се байпасне мобилна клетка с оборудване за $1500...
тоест ако в една паркирана кола до РПУ има такова оборудване ще слуша всички телефони в реално време

и пренасищането на ефира за което говори Тоджито вече да...аргумент е за ползването на ГСМ

ubboto написа:
Щото по радиостанцията те слуша /и съответно коментира - а не знаеш кой на кого и какво точно снася/ целият ефир.


Всяка цифрова станция може да се подслуша
Цифров тунер за телевизия - за компютър /струва 10 долара/, добра антена, верни приятели с правилният софтуер
П.С. Милицията е забавна, най-големите палячовци са НСО, падаш от смях като ги слушаш.
Подслушването не е престъпление

_________________
Ассаламу алейкум, рахматулла уа баракатуху


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2018, 13:44       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Благодаря на всички отзовали се на въпроса ми! Аз научих това, което не знаех.

Оставям темата отворена за други въпроси.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2018, 22:20       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Чика Куре написа:
Poseidon написа:
Без да съм служител ще засегна въпроса с подслушването...

не може да се подслуша в реално време цифрова станция със скремблер /Scrambler - voice inversion/
полицейските требва да са такива

телефон ГСМ можело да е подслуша като се байпасне мобилна клетка с оборудване за $1500...
тоест ако в една паркирана кола до РПУ има такова оборудване ще слуша всички телефони в реално време


Всяка цифрова станция може да се подслуша
Цифров тунер за телевизия - за компютър /струва 10 долара/, добра антена, верни приятели с правилният софтуер
П.С. Милицията е забавна, най-големите палячовци са НСО, падаш от смях като ги слушаш.
Подслушването не е престъпление


Вие хубаво си говорите за подслушване на цифрови сигнали. Но правите ли разлика от ЦИФРОВ и КРИПТИРАН?!

При криптиране от високо ниво на сигнала. На Sunway TaihuLight ще му заври охладителната течност и пак няма да може да декриптира един разговор. А това е машина, която може да симулира сложността на невронната мрежа в човешкия мозък.

Фил ми изтри темата за Китай. Иначе щях да пиша там за Sunway TaihuLight. Забележете, че процесорите в него са изцяло китайски. И са достоен конкурент на Интел.

Китай вече е номер 1 в изчислителната мощ. И превъзхожда значително САЩ по изчислителен капацитет. Това е началото на мащабна програма за симулация на интелект. Скайнет идва. :happy: Стягайте се. :tank:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 07:13       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2017, 18:41
Мнения: 22
Внимателно четете какво пиша, като при възможност това да е съпроводено с активна мисловна дейност
Софтуерът се справя с всякакви криптирани BG комуникации, без Тетра
Накратко - ако някой иска станция, с която да слуша цялата столична милиция и НСО струва 3 бона.

_________________
Ассаламу алейкум, рахматулла уа баракатуху


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 09:46       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Чика Куре написа:
Накратко - ако някой иска станция, с която да слуша цялата столична милиция и НСО струва 3 бона.

Ама през Нокиа 100 ще ми слушаш дедовия. То затова станциите са за "смешните" неща, а за важните - телефоните. И то пак не модерните такива, дето също могат да се хакват и да се слушат в ефир.


п.с. Дред, нали се сещаш, че всеки един по-сериозен разследващ... пък дори и жълт журналист, дори и да не са му дали служебна - то той от себе си е извадил три бона за подобна подслушвачка, за да е първи на мястото на интересното събитие?!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 14:41       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2047
Местоположение: София
ubboto написа:
Чика Куре написа:
Накратко - ако някой иска станция, с която да слуша цялата столична милиция и НСО струва 3 бона.

Ама през Нокиа 100 ще ми слушаш дедовия. То затова станциите са за "смешните" неща, а за важните - телефоните. И то пак не модерните такива, дето също могат да се хакват и да се слушат в ефир.


п.с. Дред, нали се сещаш, че всеки един по-сериозен разследващ... пък дори и жълт журналист, дори и да не са му дали служебна - то той от себе си е извадил три бона за подобна подслушвачка, за да е първи на мястото на интересното събитие?!


И през Нокиа 100 ще те слушам :) Избери нещо с поне 3Г, че тези старите стандарти и протоколи са отдавна счупени и който иска и има $$ ще го направи.

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 15:47       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 27 Авг 2014, 09:08
Мнения: 122
Местоположение: София
Чика Куре написа:
Всяка цифрова станция може да се подслуша
Цифров тунер за телевизия - за компютър /струва 10 долара/, добра антена, верни приятели с правилният софтуер
П.С. Милицията е забавна, най-големите палячовци са НСО, падаш от смях като ги слушаш.
Подслушването не е престъпление

Г-н Куре, очевидно не си запознат със системата за комуникация в полицията. Цифровият тунер не ти върши никаква работа, освен че може да напипаш някоя от многото носещи честоти, но ще чуеш само бръмчене. Това бръмчене се декодира само с хардуер, та верните приятели с "правилния" софтуер остават само да си пиете бирата и да си разказвате градски легенди как слушате милицията. Добра антена хич и не ти трябва, защото системата има покритие в целия град. Дори да имаш правилния хардуер(гледам предлагаш и радиостанции), за да успееш да чуеш нещо, трябва първо да се регистрираш в системата, която ако не те разпознае като нейн потребител, вдига аларма и изплюва координатите ти, за да може едни палячовци да дойдат и да ти откъснат фамилията. Предлагайки радиостанция за 3000 лв., която слуша столичната милиция и НСО, може единствено да те направи по-богат с 3000 лв., но съвсем за кратко, докато купувачите ти не се усетят, че са големи балъци и всъщност са те хванали за фамилията.

Всичко това важи за столичната полиция. Някъде в горно чепръчане може и да става номерът с цифровия тунер, правилния софтуер и верните другари.

_________________
Любомир Любенов
____________________


Без пари от мене толкова
JDredd 4.01.2018 00:22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 16:30       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Мда,

По тази тема не се обаждах защото не съм специалист, а каквото съм учил съм забравил. Но най-много вярвам на доктора защото очевадно ги разбира нещата.

Та този цифров сигнал да прелети през ефира му трябва носеща демек модулация и после демодулация но може и да бъркам. Сега как системата разбира кой я слуша без регистрация не знам а предположения неща да правя за да не се излагам. Но ако DoctoraBG :tu: сподели може и на лични аз съм добронамерен просто за обща култура, като се обаждат такива като Чика Куре да знам че ме лъже.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 17:02       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
аааа Дреда е положил основите на фундаментална тема...

Б52 готин си и интелигентен тип...и виждам че не се ебаваш, но това Доктора ше го приеме за подигравка...

няма как да лични служител да разказва за комуникациите в службата...

Не знам точно каква е столичната полицейска комуникационна система...Доктора каза дори повече отколко требва...

Горе говорих че би требвало да имат и вграден гласов инвертор...скремблер

Как пробиват скремблера надявам се Чика Куре да каже..това не е "БГ криптиране" ...каквото и да значи това...
понеже виждам е ценител и се занася успешно аз в отговор ще му дам схема в замяна...
външен глас инвертор
те:
с хекс файла направо може да свалиш
http://vrtp.ru/index.php?act=categories ... ticle=3696
разбира се има такива радиостанции с вграден скремблер за по $30
принцпно се пробива...ок..ама като се препрограмира и трябва агейн отново...
няма да стане в реално време...

Пако за Телеграм не знам...може да е непробиваема засега...ама може и да е...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 17:21       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
minavasht написа:
Така основния канал е свободен за трафик.
Да не забравяме също, че ваще радио станции отдавна вече са кодирани и не могат да се слушат както преди...
Чика Куре написа:
Подслушването не е престъпление
Не знам как са българските закони, тука не е само ако го правиш в къщи, ако си в движещо се превозно средство и те хванат ще те заключат, без значение дали някой ти го пуска по телефона или апаратурата ти е в колата.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 17:59       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
NP написа:
И през Нокиа 100 ще те слушам Избери нещо с поне 3Г, че тези старите стандарти и протоколи са отдавна счупени и който иска и има $$ ще го направи.

То подслушвателни устройства и за сим карти има, това никой не го коментира. Иначе колкото бързо и да напредват технологиите... да се предполага, че кримките не реагират адекватно - би било твърде смело. Особено ако някой именно с това си вади хляба.

А че в ефира го слушат всички, по повод питането на Дред... ако не си с кабел в ухото, а станцията ти е на масата, примерно - това, което ще се каже по станцията ще се чуе от всички в стаята или колата. И със служебни станции на същата честота. И вече оттам тръгват коментари, клюки и пр. Примерно, казвам по станцията: "Дред, отивам да е.ем." И всичко що е колега в ефира разбира, че отивам да клецам. Другата опция е да ти звънна по телефона и да ти кажа: "Дред, зачезвам за час-два да се видя с една мацка"... като това си остава само между мен и теб.

Да, някой като NP и да ме слуша... първо, що пък мен точно ще слуша; и второ - от каква полза би му била тази информация, за да се оправдаят времето и инвестициите?! В случая, че отивам да е.ем. Смартфоните, чрез инсталиран софтуеър, пък се подслушват много по-лесно... но да правим темата строго техническа кой, кога и как може да се слуша... мислим за безсмислено.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 18:36       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
b5202s написа:
Сега как системата разбира кой я слуша без регистрация не знам а предположения неща да правя за да не се излагам.
Ами как... Както Булсатком разбира кога не си си платил сметката и изведнъж сигналът му става неразбираем за тунера :P

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2018, 18:57       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
До преди 5-6 години можеше да ни слушат, сменихме радиотата с кодирани и сега само някой с такова може да се закачи и да слуша.
Всяка агенция има отделен канал , по-големите имат няколко и затова няма повече от 10-30 човека на един канал по едно време. Обикновено сканирам съседите, така знам какво става там и дали няма да дойде насам.
Преди понякога медиите стигаха преди нас на сцената, щото всички имаха скенери, сега вече чакат някой да се обади и да им каже, че нещо става.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 16:12       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2017, 18:41
Мнения: 22
DoctoraBG написа:
Чика Куре написа:
Всяка цифрова станция може да се подслуша
Цифров тунер за телевизия - за компютър /струва 10 долара/, добра антена, верни приятели с правилният софтуер
П.С. Милицията е забавна, най-големите палячовци са НСО, падаш от смях като ги слушаш.
Подслушването не е престъпление

Г-н Куре, очевидно не си запознат със системата за комуникация в полицията. Цифровият тунер не ти върши никаква работа, освен че може да напипаш някоя от многото носещи честоти, но ще чуеш само бръмчене. Това бръмчене се декодира само с хардуер, та верните приятели с "правилния" софтуер остават само да си пиете бирата и да си разказвате градски легенди как слушате милицията. Добра антена хич и не ти трябва, защото системата има покритие в целия град. Дори да имаш правилния хардуер(гледам предлагаш и радиостанции), за да успееш да чуеш нещо, трябва първо да се регистрираш в системата, която ако не те разпознае като нейн потребител, вдига аларма и изплюва координатите ти, за да може едни палячовци да дойдат и да ти откъснат фамилията. Предлагайки радиостанция за 3000 лв., която слуша столичната милиция и НСО, може единствено да те направи по-богат с 3000 лв., но съвсем за кратко, докато купувачите ти не се усетят, че са големи балъци и всъщност са те хванали за фамилията.

Всичко това важи за столичната полиция. Някъде в горно чепръчане може и да става номерът с цифровия тунер, правилния софтуер и верните другари.


Чика ти Куре е радиолюбител от 22 години
Заинтересувай се малко повече от темата, Посейдона правилно се е ориентирал към руснаците
Във всеки вестник и във всяка телевизия имат станции да слушат всички милиционери, и от години. Реално погледнато, милицията единствено може да попуши ку...ац, да имаш такава техника не е престъпление, а единственото нарушение, и то административно, е ако предаваш с нея.
Но добре, мислете си, че никой не ви слуша. У милицията се смятате за страшни тарикати, а в действителност сте пълен майтап

_________________
Ассаламу алейкум, рахматулла уа баракатуху


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer