logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:12




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2018, 23:40       Заглавие:  Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Добри хора,
Долният линк на бате Геле от другата тема ме провокира да попитам относно нещо, което не мога да си обясня и което не ми дава мира.

http://www.rs-sz.com/Reshenia/2014/may/0070f513/62552614.htm

Става дума за следното:
На няколко пъти в практиката си като адвокат при разпит на полицейски служители относно техни действия по време на служба в съдебно заседание чувам: "Обадих се по мобилния си телефон на..."
Ето и в горния линк какво четем:
...Междувременно свид. Г.Г. се обадил по мобилният си телефон на свид. Х.Г. – оперативен дежурен на РУП – Стара Загора...
...
...Нарушителят Г. поставил белезници на ръцете на свид. К. и се обадил по мобилният си телефон на свид. Г.Г...


Та въпросът ми е: защо се звъни по мобилни телефони, а не се използва радиостанция?

В интерес на истината - аз винаги в съдебно заседание съм го задавал този въпрос. Отговорът винаги е нещо в стил: "На едно място съм с едно хора и нещо правим" - нулев прираст на информация. Какво пропускам?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2018, 00:00       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
Та въпросът ми е: защо се звъни по мобилни телефони, а не се използва радиостанция?

Щото по радиостанцията те слуша /и съответно коментира - а не знаеш кой на кого и какво точно снася/ целият ефир. И ако не иде реч за нещо спешно или такова, което си длъжен да докладваш по радиостанцията - е по-добре за теб да си свършиш разговора по телефона. Отделно, служебните радиостанции много лесно се хакват - можеш да си купиш всички небходимо и от "Илиенци".

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2018, 06:33       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Освен хакването, както спомена Геле, имай предвид и друго:
1. Не достатъчния брой на радиостанции. В моята структура на 53 души имах само 12 мобилни радиостанции!
2. Пренасищането ма ефира с обем информация. Ако служителите в града използват радиостанциите си по предназначение, досещаш ли се какъв трафик от информация ще тече нон-стоп? В повечето случаи е тегаво да си направиш справка с дежурния за този дето си го закопчал или да получиш заповеди /задачи, докато други екипи имат по-сложна и тежка задача (катастрофи, оперативни задачи и т.н. )
Това са малко от причините, които карат служителите да използват мобилни телефони вместо радиостанции

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2018, 06:39       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Не съм бил полицай, но съм работил в СОТ 161. Там също има радиостанции. Един път се чува по станцията:

"Колеги, колеги! Бият ме!!!" :confused:

И някой се изцепи от друга станция:

" Ама само те бият ли бе?"

Демек... дали не го и еб@т :oops:
Та предполагам, защо си говорят по телефона хората. :happy:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2018, 07:03       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Има няколко страни на темата. По телефона звъня за мнение от по-старши и опитни колеги, за да определим какво тично имаме и какви са ни опциите.
Понякога звъня на диспечерите за тривиални въпроси, като номер на кейс, или подобни, както и ако искам да получа криминалната история директно, а не по факса в участъка.
Ползвам телефона и когато някой иска да говори с мен, карам диспечерите да му се обадят и да го трансферират на телефона ми, така няма моя номер да ми звъни довечера пак.
Обаждам се на детективи примерно ако има нещо сериозно и трябва да решат дали да дойдат, или да пратят техника да обработи сцената.
Всичко останало става по радиото, защото там се записва и пази кой какво е казал и няма как после някой да интерпретира какво е станало. Тук сме на сектори и обикновено има два канала - един за диспачване и един за проверка на книжки, имена и прочие, така че примерно като спираш кола го правиш на първия канал, после на втория им даваш данните за да проверят дали са редовни или се издирват. Така основния канал е свободен за трафик.
Другата страна е, че ако в евентуално дело се установи, че си ползвал телефона за работа , може, и го превръщат във веществено доказателство и не се знае какво може да намерят в него и как ще го използват.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2018, 07:08       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
JDredd написа:
Добри хора,
Долният линк на бате Геле от другата тема ме провокира да попитам относно нещо, което не мога да си обясня и което не ми дава мира.

http://www.rs-sz.com/Reshenia/2014/may/0070f513/62552614.htm

Става дума за следното:
На няколко пъти в практиката си като адвокат при разпит на полицейски служители относно техни действия по време на служба в съдебно заседание чувам: "Обадих се по мобилния си телефон на..."
Ето и в горния линк какво четем:
...Междувременно свид. Г.Г. се обадил по мобилният си телефон на свид. Х.Г. – оперативен дежурен на РУП – Стара Загора...
...
...Нарушителят Г. поставил белезници на ръцете на свид. К. и се обадил по мобилният си телефон на свид. Г.Г...


Та въпросът ми е: защо се звъни по мобилни телефони, а не се използва радиостанция?

В интерес на истината - аз винаги в съдебно заседание съм го задавал този въпрос. Отговорът винаги е нещо в стил: "На едно място съм с едно хора и нещо правим" - нулев прираст на информация. Какво пропускам?

Радоистанции веч няма, а всичко което е налично е с тетратерминали .... дали в автомобилите или преносими.
Погладнато се казва, че тетрите навсякъде имат обхват, но има и едно НО .... аз лично съм си патил от това НО и .... както тетрата така и мобилния се оказаха без покритие, а и зада ме чуят се наложи да стрелям / в гората е лесно ще каже някой, да ама Не.... / Отделно пък за оперативен работник разнасяне на тетра не е удачно зарази размера.

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2018, 09:24       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Без да съм служител ще засегна въпроса с подслушването...

не може да се подслуша в реално време цифрова станция със скремблер /Scrambler - voice inversion/
полицейските требва да са такива

телефон ГСМ можело да е подслуша като се байпасне мобилна клетка с оборудване за $1500...
тоест ако в една паркирана кола до РПУ има такова оборудване ще слуша всички телефони в реално време

и пренасищането на ефира за което говори Тоджито вече да...аргумент е за ползването на ГСМ

ubboto написа:
Щото по радиостанцията те слуша /и съответно коментира - а не знаеш кой на кого и какво точно снася/ целият ефир.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2018, 09:24       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Цитат:
Радоистанции веч няма, а всичко което е налично е с тетратерминали ....
- Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже !!!
Ще ти дам най-безценния съвет който някой ти е давал някога - казвай че си останал от старшина школник...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2018, 09:36       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 27 Авг 2014, 09:08
Мнения: 122
Местоположение: София
ubboto написа:
JDredd написа:
Та въпросът ми е: защо се звъни по мобилни телефони, а не се използва радиостанция?
... Отделно, служебните радиостанции много лесно се хакват - можеш да си купиш всички небходимо и от "Илиенци".

Това, Геле, отдавна вече не е така, а сегашните дори могат да се блокират дистанционно и стават една празна кутия с дисплей, бутони и антена.
Poseidon написа:
...не може да се подслуша в реално време цифрова станция със скремблер /Scrambler - voice inversion/...

_________________
Любомир Любенов
____________________


Без пари от мене толкова
JDredd 4.01.2018 00:22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2018, 15:41       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
dobri написа:
Цитат:
Радоистанции веч няма, а всичко което е налично е с тетратерминали ....
- Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже !!!
Ще ти дам най-безценния съвет който някой ти е давал някога - казвай че си останал от старшина школник...


Добри, ще ти дам един безценен съвет.
Тетрата е вид мобилен телефон чиято връзка е криптирана. Отделно има рвжим и като радиостанция.

П.П.
Един безцене съвет.
1. Недей казва на човек завършил ВВОВУ, че е останал на служба от старшина- школник, защото по голяма обида от това няма;
2. В този ред на мисли и с твоя цитат е добре е да си уведомен, че си изпуснал една мозъчна пфръът - пфръъъъъъъът .

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2018, 18:21       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 24 Яну 2013, 20:59
Мнения: 175
Ейй ще се изпоядете бре :D
Предполагам Цоньо е визирал Тетрите правилно- не се подслушват, кеф ти като телефон, кеф ти като станция.
Но е пропуснал и радиостанциите, които и най-освирепелия радио-любител от няколко години не може да прослушва :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2018, 04:08       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Poseidon написа:
Без да съм служител ще засегна въпроса с подслушването...

телефон ГСМ можело да е подслуша като се байпасне мобилна клетка с оборудване за $1500...
тоест ако в една паркирана кола до РПУ има такова оборудване ще слуша всички телефони в реално време


Фил ти май си инженер по образование. :-)

Виж сега.. на всеки смартфон, а вече за 700 лева има уникално добри смартфони с план към Теленор.
http://www.telenor.bg/bg/private/device/view/huawei-p10

Има и строхотни планове с неограничени минути и бърз мобилен интернет.
http://www.telenor.bg/bg/private/plan/v ... al-2499-24

Може да се инсталира напълно безплатно приложението Telegram. Ето прочети за него:

" Telegram обещава да плати награда от 300 хил. долара за хакване на дадена кореспонденция "
http://www.idg.bg/internet/337544/teleg ... mesindzhar


" В интервю за изданието „Ню Йорк Таймс“ Дуров споделя, че идеята за създаването на услугата му дошла, след като Федералната служба за сигурност на Русия поискала от създадената от него социална мрежа „Вконтакте“ да бъде премахната група на опозицията. Служителите на специалните служби получили отказ и се опитали да окажат натиск над програмиста, като извършили обиски в неговия апартамент и в жилището на родителите му. Предприемачът разбрал, че няма сигурен канал за връзка с близките си. Така се родила и идеята за създаване на защитен месинджър.

За защита на данните, които си разменят потребителите, бил създаден протоколът MTProto. Той предполага използването на няколко системи за шифроване. В приложението има и опция secure chat. Благодарение на нея, разшифроването на потребителските данни и получаването на достъп до чужда кореспонденция е невъзможно, дори и за самите разработчици на програмата. "

https://bg.rbth.com/2015/07/28/zashcho- ... ite_327901

Та ако имаш инсталирана тази програма. Могат да го духат под вода да не се дига пепел. :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2018, 21:18       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
JDredd написа:
Добри хора,
Долният линк на бате Геле от другата тема ме провокира да попитам относно нещо, което не мога да си обясня и което не ми дава мира.

http://www.rs-sz.com/Reshenia/2014/may/0070f513/62552614.htm

Става дума за следното:
На няколко пъти в практиката си като адвокат при разпит на полицейски служители относно техни действия по време на служба в съдебно заседание чувам: "Обадих се по мобилния си телефон на..."
Ето и в горния линк какво четем:
...Междувременно свид. Г.Г. се обадил по мобилният си телефон на свид. Х.Г. – оперативен дежурен на РУП – Стара Загора...
...
...Нарушителят Г. поставил белезници на ръцете на свид. К. и се обадил по мобилният си телефон на свид. Г.Г...


Та въпросът ми е: защо се звъни по мобилни телефони, а не се използва радиостанция?

В интерес на истината - аз винаги в съдебно заседание съм го задавал този въпрос. Отговорът винаги е нещо в стил: "На едно място съм с едно хора и нещо правим" - нулев прираст на информация. Какво пропускам?

Дред за белезниците ... Ми сложиш ли белезници означава, че ограничаваш правата т.е иска заповед , а ако на момента няма пише в .... и там трябва да напише в колко му е ограничил правата

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


Последна промяна tconiotconev на 07 Яну 2018, 21:20, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2018, 21:19       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
Що бе, тези по светофарите и кръстовищата се слушат все още безпроблемно.

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2018, 08:35       Заглавие:  Re: Въпрос към МВР служителите - настоящи и бивши
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
tconiotconev написа:
JDredd написа:
Добри хора,
Долният линк на бате Геле от другата тема ме провокира да попитам относно нещо, което не мога да си обясня и което не ми дава мира.

http://www.rs-sz.com/Reshenia/2014/may/0070f513/62552614.htm

Става дума за следното:
На няколко пъти в практиката си като адвокат при разпит на полицейски служители относно техни действия по време на служба в съдебно заседание чувам: "Обадих се по мобилния си телефон на..."
Ето и в горния линк какво четем:
...Междувременно свид. Г.Г. се обадил по мобилният си телефон на свид. Х.Г. – оперативен дежурен на РУП – Стара Загора...
...
...Нарушителят Г. поставил белезници на ръцете на свид. К. и се обадил по мобилният си телефон на свид. Г.Г...


Та въпросът ми е: защо се звъни по мобилни телефони, а не се използва радиостанция?

В интерес на истината - аз винаги в съдебно заседание съм го задавал този въпрос. Отговорът винаги е нещо в стил: "На едно място съм с едно хора и нещо правим" - нулев прираст на информация. Какво пропускам?

Дред за белезниците ... Ми сложиш ли белезници означава, че ограничаваш правата т.е иска заповед , а ако на момента няма пише в .... и там трябва да напише в колко му е ограничил правата


Цоне не е баш тъй брат ... Има случаи и случаи... В практиката съм използвал и друг номер, по отношение на използването на белезници и то без да се налага в последствие да изготвям заповед за задържане. Но пак всичко е строго индивидуално за всеки случай и има много фактори, с които трябва да се съобразяваш преди да предприемеш това действие

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer