logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:56




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 173 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 10:22       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Тва за бактериите и дрискащите англо сакси и мене ме смя много....щото не една коза и офца.сме.пекли там.някъде.из.прахоляка.....че.и.от на местните манджата опитвали.

Кой ги разправя тия не знам

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 12:14       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Mad Dog написа:
стада индийски математици и програмисти.


Пак градиш теза на взаимно-изключващи се предпоставки.

Ето пример:

Математик не се става а се раждаш с такива заложби съгласен. Но точно онези там са на касти ако ще да си следващия Нютон, Гаус, Лайбниц в едно! Няма дори да се научиш да броиш ако не си от правилната каста. Та стадата за които говориш са от "богати" семейства. Писна ми от мокрите сънища на някои бизнесмени за гладни и бедни индийски програмисти такива във вселената няма. Щом си учил в университет е много вероятно да си виждал свещената крава само на картинка.

Иначе много добре те разбирам какво искаш да кажеш но твърде много залагаш на първичната сила според мен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 12:31       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
b5202s написа:
Mad Dog написа:
стада индийски математици и програмисти.


Пак градиш теза на взаимно-изключващи се предпоставки.

Ето пример:

Математик не се става а се раждаш с такива заложби съгласен. Но точно онези там са на касти ако ще да си следващия Нютон, Гаус, Лайбниц в едно! Няма дори да се научиш да броиш ако не си от правилната каста. Та стадата за които говориш са от "богати" семейства. Писна ми от мокрите сънища на някои бизнесмени за гладни и бедни индийски програмисти такива във вселената няма. Щом си учил в университет е много вероятно да си виждал свещената крава само на картинка.

Иначе много добре те разбирам какво искаш да кажеш но твърде много залагаш на първичната сила според мен.


М не съвсем...
Работя с няколко индийски фирми.
Да - топ мениджмънта са сикхи или брахмани.
НО- средният клас мениджъри и технически специалисти има и от баш сиганята.
А за първичната сила- виждал съм на живо разликата между войник от село и войник екс офисен планктон- и двете си имат своите добри и лоши страни- но за мобилизация първият модел са много по- пригодни, адаптивни и оцеляващи. Това говорим без подходяща и достатъчна подготовка... Щото за такава трябват поне 6 месеца, а в постановката която разглеждаме тука тях няма да ги има.
Иначе изобщо не се притеснявам да ти призная от примерно 100 амуджи партизани в Родопите. С тях - добри или лоши нашите т.нар служби ще се справят. Притеснявам се от някоя хибридка , дето докато 90% от народонаселението се чудят какво се случва и дали да реагират , вече ще е късно.
Иначе примерно варианта "война с Турция" изобщо не го разглеждам като опция. Щото неизвестните са много. Пък и за какво сме им :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 12:45       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Съгласен.

Ама все си мисля, че е задача на управлението/командването е да направи така, че да получи адекватен резултат от материала с който разполага. С други думи лошо управление съсипва и най-големите таланти и обратно талантлив командир може да компенсира слабостите на материала.

Сега за бактериите вярно че е хипербола :DD , но и от тази трънка може да излезе заек.
Иначе както ми каза един доктор преди да ни приемат в НАТО са взимани проби (хиляди) от там дето смятат да са им базите Сарафово, Ново село и др + околностите. От НАТО са остана ли потресени и от нивата на бактериите хеликопактер пилори примерно. Та те бутилирана вода от нас не си купуват а ти продължавай да ми обясняваш как щял да пие от горския ручей. Може и да може ако преди това е взел 3 таблетки антибиотик с отложено действие за 10 дни.

Относно чеверметата. А вие докато сте били там всъщност нямате никаква идея как и с какви медикаменти сте "зобени".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 13:01       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
b5202s написа:
Съгласен.

Ама все си мисля, че е задача на управлението/командването е да направи така, че да получи адекватен резултат от материала с който разполага. С други думи лошо управление съсипва и най-големите таланти и обратно талантлив командир може да компенсира слабостите на материала.

Сега за бактериите вярно че е хипербола :DD , но и от тази трънка може да излезе заек.
Иначе както ми каза един доктор преди да ни приемат в НАТО са взимани проби (хиляди) от там дето смятат да са им базите Сарафово, Ново село и др + околностите. От НАТО са остана ли потресени и от нивата на бактериите хеликопактер пилори примерно. Та те бутилирана вода от нас не си купуват а ти продължавай да ми обясняваш как щял да пие от горския ручей. Може и да може ако преди това е взел 3 таблетки антибиотик с отложено действие за 10 дни.

Относно чеверметата. А вие докато сте били там всъщност нямате никаква идея как и с какви медикаменти сте "зобени".

С никакви.
Стандарта за вода у тях е много консервативен и е това на което аз му викам "мъртва вода". Сравним е с вода получена през филтроване и обеззаразяване с таблетки. А проблемът е, че повечето бутилирани води (тогава) бяха с висока минерализация, което пък тях не ги устройваше. В момента са си на наша бутилирана вода поне по разните учения. Иначе си пият от изворите и си свиркат. Даже много ги кефи... За чеверметата незнам ама единият перко от моите обичаше дъждовни червеи сурови. "Изцездаше" ги и си ги папаше от земята. Ако са пиели антибиотици с толко къркане за 10 дена трябваше да са умрели.
Легендата как ако е хамериканец не носи на пиийне едене, бой или голяма раница я заеби. Легенда е...

А за матряла- има огромна разлика дали ще действаш бимбайци на по 18-19 години или ще се занимаваш с хора на по 35 и нагоре ... и като методика и като програма и като всичко.
Мене например искренно ме забавлява курса за единична подготовка в БА - никво движение от 1993 а... Само дето вече не дават непоряди ....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 17:06       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Колко време, според Вас, трябва да бъде подготовката на средно-статистическия кашик? Нека да е на 18-20г. И нека да е общовойсковото пушечно месо, а не някой специалец, дето ще стои в бункера на центъра за управление и ще се пули в компютрите. Двумесечен подготвителен курс, за каквито пишат американци и немци, през втората световна, ми се струва малко. Мобилизирането пък на неопитни селяни, на принципа "война научит" пък си е чисто престъпление.
От друга страна, 2/3г казарма, за редовната ни армия (едно време) си бяха чисто прахосничество на човеко-ресурс, струва ми се.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 17:17       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Absolut написа:
Колко време, според Вас, трябва да бъде подготовката на средно-статистическия кашик? Нека да е на 18-20г. И нека да е общовойсковото пушечно месо, а не някой специалец, дето ще стои в бункера на центъра за управление и ще се пули в компютрите. Двумесечен подготвителен курс, за каквито пишат американци и немци, през втората световна, ми се струва малко. Мобилизирането пък на неопитни селяни, на принципа "война научит" пък си е чисто престъпление.
От друга страна, 2/3г казарма, за редовната ни армия (едно време) си бяха чисто прахосничество на човеко-ресурс, струва ми се.


Зависи. Грубо казано 6 месеца ако само ще се обучава и няма да боядисва бурдюри и да мете плац стигат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 18:10       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
За кашик да,ако има техника забъркана поне по 3 и отиваме на профи армия ма спокойно - техника няма


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 19:07       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
Mad Dog написа:
От един съвременен израстнал в града човек е значително по- трудно да направиш мотивиран убиец отколкото от някой израстнал във ферма с пушка в ръка.

Някои от западните оператори са израснали в квартали, в сравнение с които местата, на които ги праща държавата им изглеждат по-спокойни.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 19:12       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Е ние такива квартали в България нямаме,това гаранция давам та и Града е в смисъл такъв,а не градска джунгла като Южно Шиткаго


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 19:18       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
По отношение на стрелбата - да. Ама ако трябва да се измие, изпере, закърпи нещо с подръчни средства? Или даже банално да се хване нещо в гората, да се одере и изпече, за да става за ядене? Защото по време на една от бригадите хванаха един от големите бабаити в училище, да заколи петел. Е, нямаше подобен цирк! Накрая работата я свърши едно нисичко невзрачно момиченце, което просто му изви врата (на петела де) и после му отсече главата със сатър. При това без да й мигне окото.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 19:22       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Absolut написа:
От друга страна, 2/3г казарма, за редовната ни армия (едно време) си бяха чисто прахосничество на човеко-ресурс, струва ми се.
Аз бих употребил думата геноцид.
Ама то тогава армията беше държава в държавата. Такова положение обаче ми се струва вече няма как да се създаде наново.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 19:38       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
JDredd написа:
Такова положение обаче ми се струва вече няма как да се създаде наново.


Така е.
При настоящото положение няма как да се създаде.
Ще се създаде тогава , когато трябва някой да ходи да мре.... т.е. когато световните сили се хванат за гушите.
Щото наемниците по-не им се умира и тях с глупости за дълг и родина няма да ги хвърлиш под куршумите.

Освен това една наборна армия не можеш да я използваш против собствения си народ при вътрешни или други безредици предизвикани от недоволство срещу властта.
Докато "специалците" и "профитата" можеш. На тях затова им се плаща.

Но все пак да не правим крайни констатации. В миналото армиите също са били наемни , после стават наборни , сега пак тенденцията е към наемни ...... току виж палачинката се завъртяла отново.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 20:31       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Сакън, оставете палачинката намира. Армията става наборна при сериозен военен конфликт, когато професионалистите свършват много бързо и се обявява всеобща мобилизация. Викам да не дърпаме нещата натам.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 20:54       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
Absolut написа:
Армията става наборна при сериозен военен конфликт, когато професионалистите свършват много бързо и се обявява всеобща мобилизация.

Но тая мобилизация трябва да разчита на определен мобилизационен ресурс, като поне първите призиви се състоят от относително подготвени хора. След десетина-петнайсет години ресурса от хора, минали през наборна служба и подлежащи на мобилизация ще се изчерпи.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 173 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer