logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 05:24




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 173 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 21:09       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
Absolut написа:
Колко време, според Вас, трябва да бъде подготовката на средно-статистическия кашик? Нека да е на 18-20г. И нека да е общовойсковото пушечно месо, а не някой специалец, дето ще стои в бункера на центъра за управление и ще се пули в компютрите. Двумесечен подготвителен курс, за каквито пишат американци и немци, през втората световна, ми се струва малко. Мобилизирането пък на неопитни селяни, на принципа "война научит" пък си е чисто престъпление.
От друга страна, 2/3г казарма, за редовната ни армия (едно време) си бяха чисто прахосничество на човеко-ресурс, струва ми се.

Подготовката на кашик, дето да става за нещо си иска една година. И не толкова заради индивидуалните умения, а заради сглобяването на подразделенията. А при нас една година си трябва дори и заради това да се научи да действа и през четирите сезона. Да се експлоатира и обслужва техниката и зиме и лете и т.н.Това в мирно време.
А в екстрено положение и двата месеца си стигат - един месец единично обучение и един месец сглобяване на отделението-взвода Само дето и тия два месеца няма да ги имаме, една хибридна военно-политическа криза ще се развие с такава скорост, че докато се огледат ръководителите ни и референдума ще е проведен, а световната общественост ще призовава за мирно решение на кризата.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 21:42       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5273
Местоположение: София
Ritter написа:
една година си трябва дори и заради това да се научи да действа и през четирите сезона. Да се експлоатира и обслужва техниката и зиме и лете и т.н.
:tu:
Обаче братът на мой колега служи мотострелкова част. И за година и половина така и не запалиха двигателите на танковете. А от БТР-ите стреляха само с картечницата.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


Последна промяна Absolut на 11 Яну 2018, 21:57, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 21:54       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5273
Местоположение: София
Ritter написа:
тая мобилизация трябва да разчита на определен мобилизационен ресурс, като поне първите призиви се състоят от относително подготвени хора

Гледах нещо такова, преди време. Ако се вярва на канала Дискавъри, швабите жънат успехи още от началото на втората световна, точно защото са имали изключително подготвени кадри, въпреки ограничението (май беше 10хил човека) след първата световна. Към тях да се добавили и партийните щурмоваци, подготвяни на същия принцип.
Обаче не виждам как подобна организация би се приложила при нас.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 22:18       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2017, 18:41
Мнения: 22
Моят съвет е всички собственици на:
- енергийни паркове
- приватизирани резиденции за 3000 лева
- приватизирани предприятия за 1 лев
- вилички в Симеоново, построени от крадени пари по европроекти
- хотели, купени от продажба на кокаин в Европа
- мангалски палати, построени от ало-измами или курви в западна Европа
- въобще имоти, купени с пари от ЦК на БКП и подобни
- и т.н.,

В случай на война да си наемат наемници - Вагнер, Блекуотър и т.н., които професионално и геройски да им защитават имането.

Лично аз в тази убита страна нямам нито една от гореизброените категории, така че не ме бройте в строя.

Населението е 80% лумпени, заради които пък още по-няма смисъл да умреш с байрак и пушка в ръка.

П.С. Чудно защо на всички, които ме учат и поучават на патриотизъм, децата са в Лондон, вилата е на Аруба а банковите сметки във Франкфурт.

_________________
Ассаламу алейкум, рахматулла уа баракатуху


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 23:28       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
Absolut написа:
Ritter написа:
тая мобилизация трябва да разчита на определен мобилизационен ресурс, като поне първите призиви се състоят от относително подготвени хора

Гледах нещо такова, преди време. Ако се вярва на канала Дискавъри, швабите жънат успехи още от началото на втората световна, точно защото са имали изключително подготвени кадри, въпреки ограничението (май беше 10хил човека) след първата световна. Към тях да се добавили и партийните щурмоваци, подготвяни на същия принцип.
Обаче не виждам как подобна организация би се приложила при нас.

Както Третият райх, така и СССР са имали изградена система за предказармена, доармейска подготовка, което им позволява да имат подготвен наборен контингент. Един младеж покрил нормативите на ГТО, получил значка "Ворошиловски стрелец" и занимаващ се в клуба по парашутизъм, радиодело, самбо и т.н. е много по-добър изходен материал от един юноша бледен. Един отслужил заводски работник, трениращ редовно в секцията по ЛОМ е по-добър запасен от един пияница. Та, съветската система е ясна, немската също. Виж, у нас, сега, поне аз не виждам шанс да се приложи подобен работещ вариант.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2018, 03:51       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
Не съм негативна личност, но мисля, че ако нещо стане, няма да има почти никаква съпротива. Просто начинът на живот и мислене са вече съвсем различни от каквото беше преди 45 години. За мъжките деца живота е една компютърна игра и родителско одобряване на всичко, което правят. Не е само в България. Подобено е и положениеето в САЩ. Да ме прощава съдията, че превключвам на САЩ, но тук все още съм замесен в нещо, което наподобява каквото коментирате. В много щати има т.н. милиция, доброволна. В щата където живея има две, в една от които се мотаех няколко години като офицер свръзки - тренирах момчетата как да импровизират антени, как да работят са радиостанция на къси вълни и т.н. Структурата на ротата, която имаме е военна. Задължително униформа, обувки, първа готовност - раница със 72 часа, медицински помощи, еднакъв калибър оръжия - повечето АР-15, Калаш и ФАЛ или Г3. Униформените са младите пъпеши. По възрастните от около 50 нагоре са втората линия, няма униформи и физически тренировки. Те са групата за разузнаване, подривни актове и всичко, което може да затрудни или елиминира техниката на гостите. Има месечни планински тренировки, медицински уроци, разглеждане на Конституцията, политически събирания и т.н. Това е, което може да помогне. За съжаление, вие нямате способно ядро, което да разработи подобна система. Аз лично смятам, че военно действие в планинска местност е самоубийство. От модерната технология не може да избягаш или да се скриеш. С двойно покрито алумуниево фолио може да избегнеш термо сенсорите, но не за дълго. Действията ще са предимно градски и балетни стъпки няма да ти помогнат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2018, 08:09       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Borislav написа:
Не съм негативна личност, но мисля, че ако нещо стане, няма да има почти никаква съпротива. Просто начинът на живот и мислене са вече съвсем различни от каквото беше преди 45 години. За мъжките деца живота е една компютърна игра и родителско одобряване на всичко, което правят. Не е само в България. Подобено е и положениеето в САЩ. Да ме прощава съдията, че превключвам на САЩ, но тук все още съм замесен в нещо, което наподобява каквото коментирате. В много щати има т.н. милиция, доброволна. В щата където живея има две, в една от които се мотаех няколко години като офицер свръзки - тренирах момчетата как да импровизират антени, как да работят са радиостанция на къси вълни и т.н. Структурата на ротата, която имаме е военна. Задължително униформа, обувки, първа готовност - раница със 72 часа, медицински помощи, еднакъв калибър оръжия - повечето АР-15, Калаш и ФАЛ или Г3. Униформените са младите пъпеши. По възрастните от около 50 нагоре са втората линия, няма униформи и физически тренировки. Те са групата за разузнаване, подривни актове и всичко, което може да затрудни или елиминира техниката на гостите. Има месечни планински тренировки, медицински уроци, разглеждане на Конституцията, политически събирания и т.н. Това е, което може да помогне. За съжаление, вие нямате способно ядро, което да разработи подобна система. Аз лично смятам, че военно действие в планинска местност е самоубийство. От модерната технология не може да избягаш или да се скриеш. С двойно покрито алумуниево фолио може да избегнеш термо сенсорите, но не за дълго. Действията ще са предимно градски и балетни стъпки няма да ти помогнат.

Тука мога да напиша много неща, но за сега ще се въздържа. У нас има подобни структури само дето .... А за ядро - ядро ще се намери - пълнеж няма. Секи му е по- удобно да излезне с лафа “мен га ме повикат че дойдем” от колкото да си мръдне гъзо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2018, 08:17       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Чика Куре написа:
Моят съвет е всички собственици на:
- енергийни паркове
- приватизирани резиденции за 3000 лева
- приватизирани предприятия за 1 лев
- вилички в Симеоново, построени от крадени пари по европроекти
- хотели, купени от продажба на кокаин в Европа
- мангалски палати, построени от ало-измами или курви в западна Европа
- въобще имоти, купени с пари от ЦК на БКП и подобни
- и т.н.,

В случай на война да си наемат наемници - Вагнер, Блекуотър и т.н., които професионално и геройски да им защитават имането.


Ес-селяму алейкум ве рахметуллахи ве беракятуху, Шейх! То тази схема не е новост и при нас - олигарси с частни охранителни екипи с по 2,5К стартови пари; обучение навън за десетки хиляди $$$; хиляди патрони НА МЕСЕЦ на човек; СТАТУТ, за който можем да си мечтаем /нашите служебни карти са за някое незначително нарушение на ЗДвП, най-много... и то ако мине/. А да ми се свърши работа, към личната охрана на един олигарх се обърнах: "Напиши ми имената на един лист, и ще гледаме да свършим работа." Ово е стандарт! Още преди години съм виждал в ръцете на такива, бивши специалци... система за антиснайпер, каквато ние никога няма да имаме! Ерго, "Блекуотър" по български си имаме отдавна, само дето едва ли ще се занимават със защита на имането. Всичките тези резиденции, вилички, предприятия, хотели, енергийни паркове и пр. съвсем спокойно могат да минат като collateral damage на фона на пачките, надиплени по офшорките. Така че им е точно през оная за Бг-то, а ние просто сме оставени на доизживяване. След 50 години всичко е tutu finito... и то в случай, че "партньорите", в един хубав момент, не решат да ни го спешат малко целия този процес.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2018, 15:27       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
Mad Dog написа:
Тука мога да напиша много неща, но за сега ще се въздържа. У нас има подобни структури само дето .... А за ядро - ядро ще се намери - пълнеж няма. Секи му е по- удобно да излезне с лафа “мен га ме повикат че дойдем” от колкото да си мръдне гъзо.

Едно от най-важните неща е възпитаването на обич към щат/родина/държава. Тук това се създава и поддържа в семейството.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2018, 09:17       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Пичове,

Сега четох за Александър Суворов накратко загубите дори при щурм под негово командване са 1:10 Руснаци : враг.

Неправо е размазвал Турци и Поляци после Павел засира нещата с Пруската система.

Та мисълта ми е че най-важно е не кой е обучаван и после воюва А кой те е обучавал и после ръководи.

Това го казах и Преди. Командир ни трябва войници ще се намерят.

Така че ако е рекъл господ може и да се е родил терминатора на днешните робокопи.

П.С.
Ако някой даде линк към материали за Суворов и неговите методи има едно мерси.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2018, 09:41       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
b5202s написа:
Командир ни трябва войници ще се намерят.

За тези пари, откъде ще се намерят войници?! Единствената ти опция вече останаха само страните от Третия свят... но не виждам кой на този етап ще излезе и ще си признае, че до подобно дередже сме докарани. Обърни внимание на инициативите понастоящем в ефира: "Връщане на наборната военна служба", "Създаване на национална гвардия"... въобще, глупост връз глупост! На за някоя друга годинка на власт - ще свършат работа от гледна точка на пиара. А какво ще го бъде след 10-20 години, това никой... ама никой не го интересува, съответно никой не го и мисли! Що се касае то командирите, ако видиш некомплекта... именно при командния състав от средния ешалон е най-големият недостиг. И всичко това е съвсем случайно, разбира се.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2018, 12:52       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
b5202s написа:
Сега четох за Александър Суворов накратко загубите дори при щурм под негово командване са 1:10 Руснаци : враг.

А.В.Суворов е велик пълководец, но не трябва да забравяме, че е имал своеобразно отношение към числата в докладите. Обичал е да се попохвалва. Известен е случаят, когато след поредната победа срещу турците адютантът му пише победното донесение до двореца и го пита колко турци да пише убити. Суворов му отвръща :
- А чего их, басурман, жалеть! Пиши побольше! :DD

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2018, 13:43       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
b5202s написа:
Ако някой даде линк към материали за Суворов и неговите методи има едно мерси.

https://bookz.ru/authors/aleksandr-suvo ... o_733.html
Това е книгата му "Наука побеждать" с коментари.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2018, 14:38       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
ubboto написа:
Poseidon написа:
Разглеждаме вероятност нападение през турската граница от няколко хиляди въоръжени.../Ердо се прави на луд и ги пуска и прави Комисия да разследва как така е станало ...


И да се цели подобна провокация, то:

- тази работа ще я свършат аутсорснатите, де дремят като "черни клетки" някъде из Родопите... както ИД се гърби главно за интереса на Израел в Сирия; за този на Ердо - Свободната Сирийска Армия и пр. Ердо що не нагазва с негова войска в Северна Сирия... а стига до граница и бомби оттам с "фирткинките"... хм?!?! Какво го спира да спеши някоя друга механизирана бригада през границата си със Сирия?! Въпрос с повишена трудност: от кого ще се пази Ердо с това С-400, дето го поръча от руснаците?!

- няма да има нахлуване на чужда войска през границата. Украйна. Опълченци, "зелени човечета"... колко руски механизирани бригади нагазиха ЯВНО в Украйна досега?!


Така че "черните клетки" требе да се издирват и газят! Проблемът обаче е, че "черни клетки, разбирай МИНИ... у нас залагат ПАРТНЬОРИТЕ. Скимне му на някой да кривне от правия евроатлантически път... и, хоп... властимащият СТЪПВА НА ПАРТНЬОРСКА МИНА!!! Та, няма въобще да разберем откъде ни е дошло... като Бг-то ще я цепнат на три... както отделиха Косово... за норматив!

Отделно, нашите толкова са се навели... че не ми се коментира! На битите от нашего брата френски командоси задължително трябваше да им се повдигне ОБВИНЕНИЕ В ДИВЕРСИЯ!!! За имидж най-малкото, ебаси. Ма като чуем "партньорите"... и почваме да пускаме жълтичко в гащите. Но още десет години баце... и ще ни заобикалят като лунен пейзаж... за протокола, в Столипиново също има нисък естествен прираст. И не, че мангалите са спрели да се размножават... а просто и те вече хващат навън като останалите.



Какво имаш предвд с това, че територията на България ще бъде разделена на тр части, в случай, че България се отклони от евроатлантическиата ориентация?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2018, 20:27       Заглавие:  Re: Re: Кой ще ни помогне...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Пичове, изчетох Ви темата с особен интерес....Хм...заглавието е доста енигматично, но...все пак, аз също да кажа, ЩЕ НИ ПОМОГНАТ!
Не дай Боже да стане някаква ,,хибридка" а ла ,,Донбаскская народная республика" и ,,Луганская народная республика", няма да сме сами...Най-малкото ще има изпращане на помощи / военно мидицинска, моенно-техническа, снаряжение / по линия на НТО!
За хората, които мче познават минавам за песимист, аз се самоопределям по-скоо като реалист.
Във връзка с това, понеже в темаг(та се обсъжда сектор ,,Сигурност", Българската армия и т.н., само да кажа, че е голямо самозаблуждение някой сда си мисли, че само бито венната компонента генерира сигурност в една държава...
И още нещо, нивото на сигурност в днешна България / военно-политическа сигурност / имам предвид е по-високо от нивото на същата тази сигурност, в края на 80-те години или предз 90-те години, когато още разполагахме с ОТРК _К72 и ОТРК _К714 ,,Ока" / които толкова много са плашели Турция и Гърция /...
Само да Ви кажа, понеже по-нагоре се спомена за унищожеините ОТРК 9К714 ,,Ока"- България беше ПОСЛЕДНАТА ДЪРЖАВА-ОПЕРАТОР В СВЕТА, КОЯТО СНЕ ОТ ВЪОРЪЖЕНИЕ И ДЕЛАБОРИРА Тези ОТРК.
И още нещо, тези комплекси които имахме / говоря за 9К714 ,,Ока4 / са били с конвенционални осколъчно-фугасни и касетъчни бойни глави....8 броя ПУ с 24 броя ракети в 76-та ракетван биргада в Телиш..Замислете се, какво можем да направим с толкова ограничен брой ракети, в случай на конвеницонален военен кофликт с Турция например...Да се унищожат няколко командни пункта на противника и да се повредят / поправимо при това / летища...А турциете си имат доста и запасни летища, които са изън обсега на тери ОТРК / 400 км /
И да, колкото на някои да не им се вярва или по-скоро да не го признават, в рамките на НАТО, дори е без ОТРК, България е по-сигурно място, в сравнение с България вкрая на 80-те години, когато за армията не се жалят средства и имаме доста ОБТ, ББМ и морално остаряла цевна артилерия и РСЗО, но сме в състояние на международна изолация..
Националната сигурност е проекция и резултат от комплексни мероприятия, от цяла система от мерки и политики и армията се явява само един от тези компоненти-...доста по-важна е дипломацията например...
И да бяхме запазили ОТРК, които имахме и да се мъчехме да храним / забележете само да храним, а не да оборудваме и поддържаме / 120 000 дна армия, пак сами не можем да наравим почти нищо...Цялата икономика на България и обществото да се милитаризират, пак не може да се защитаваме сами!
за отбрана България не отделя одсаттъчно пари...Минимумът, санитарният минимум за една 30 000-дна мирновременна кадрова армия е 2.5 мллд лева. Това прави малко над 1 млрд евро...Абсолютно сотижима и реална сума за държава, като България...Просто армията не е приоритет...Не би следвало да бъде така, но УВИ! Това са раелностите...
МВР от години, трайно и устойчиво има по-голямбюджет, от бюджета на МО...Това не е нормално...

Иначе от терориристични акции, в стил ,,Батаклан" и ,,шарли ебдо" или ,,Низца", никоя, ама абсоюлтно никоя държава по-света не може да се предпази и да предотврати...


Апропо, това което го пише Лудото Куче е най-кореспондиращо с реалностите днес! Няма друг участник в този форум, който да е на неговото ниво и опитност във военната сфера...Сещам се за един дуг човек, но не мисля, че той пише тук...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 173 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer