logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:39




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2018, 23:39       Заглавие:  Възможна ли е алтернатива на националните държави...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Да ме прощава Расо но последната защита ни е националната държава - родина иначе идват глобалните компании.

Никой не е отменил войните просто, ако стане това за което говори Расо ще имаме шел срещу шеврон и аз няма да се идентифицирам с моята родина а с моята глобална компания дето ще сме всякакви.

Сега си преставете световна война не на държави а на компании щото ресурсите ще са кът все повече. Така че тези дето заробват измислиха по хитра схема ти си мислиш че си глобално свободен а си глобално заробен.

Затова съм си тук защото никъде другаде няма да съм така свободен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2018, 23:55       Заглавие:  Re: Възможна ли е алтернатива на националните държави...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Отклонение е от темата "България"...

Цитат:
как тогава би трябвало да се организираме? И дали националната държава е нещо естествено, някаква неизбежна институция? Или просто опасен анахронизъм в един глобализиран свят?

http://www.librev.com/index.php/discuss ... e-darzhavi

Код:
Но сред днешните икономисти, политолози и дори някои държавни чиновници се засилва усещането, че националната държава не е непременно най-добрата база за управляване на обществените дела.


Цитат:
Щом само Европа установява модела на националната държава и в резултат на това просперира, казва Брейли, всички искат същото.
Всъщност днес вече е трудно човек да си представи, че би могло да има и друг път. Но дали една структура, която е възникнала спонтанно от сложностите на индустриалната революция, си остава все още най-добрия начин за управляване на обществените дела и в наше време?

Цитат:
Според Брайън Слатъри от университета Йорк в Торонто, Канада, националните държави все още се крепят най-вече на широко разпространеното вярване, че „светът е съставен от ясно определени, хомогенни национални или племенни групи, които обитават отделни части от земното кълбо и представляват основния пункт в принадлежността на хората“. Но антропологическите изследвания не потвърждават това гледище, казва той. Дори и в племенните общества етническият и културен плурализъм винаги е бил нещо широко разпространено. Многоезичността е нещо обичайно, културите се преливат една в друга, а езиковите и културни групи не са монолитни.


и така нататък...
сега...дали сме закостеняли тука...а обществото търси нови, по-удачни форми на организация и управление...въпроса е отворен за дебат...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2018, 00:21       Заглавие:  Re: Възможна ли е алтернатива на националните държави...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Аз лично съм "ЗА" Националните държави!
Глобализацията е една химера, дето опиянява масата от хората по света, които хич не си дават сметка, че понятието "граждананин на Света" не съществува! Това е поредната лъжа, която е измислена за да може да ни управляват по-лесно, като едно голямо стадо.
Аз предпочитам да съм гражданин на Република България, с възможност свободно да се движа по Света. Без визи и ограничения. И където и да отида, да се определям като българин.
Гражданин на света ми звучи като хермафродит! И понеже такова чудо при хората читаво нЕма, измислиха третия пол!
Не!, благодаря!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2018, 10:41       Заглавие:  Re: Възможна ли е алтернатива на националните държави...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
на пръв поглед:
-интересно каква национална държава има бъдеще, като само една от многото многонационални компании със заводи в над 90 страни примерно има доходи повече от БВП на половината от държавите в ООН?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2018, 11:57       Заглавие:  Re: Възможна ли е алтернатива на националните държави...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Именно затова Аз вече не съм Българин а шевронец примерно и понеже жалките остатъци на националното законодателство са последната пречка към глобалното господство и робство, щото вече с туй международно право си ева мамата и винаги е за по-добро и за права видиш ли.
За да ни стане ясна картинката трябва да си я представим в ситуация на световна война или епидемия но воюват компании а не държави: брат срещу брата син срещу баща в името на благото на компанията. Няма социални услуги всеки мре когато и където му се случи. Бачкаш в яка компания имаш достъп до най-най-най ако ли не гний някъде в глобалните гета по планетата.
Аз лично по апокалиптично нещо от глобални компании които не ги лови закон не мога да си представя.


Последна промяна b5202s на 15 Яну 2018, 14:59, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2018, 14:18       Заглавие:  Re: Възможна ли е алтернатива на националните държави...
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 05 Фев 2014, 18:59
Мнения: 62
b5202s написа:
Аз лично по апокалиптично нещо от глобални компании които не ги лови закон не мога да си представя.

Според мен добре , че Д.Тръмп го избраха за президент и се стопираха доста глобалистични инициативи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2018, 14:36       Заглавие:  Re: Възможна ли е алтернатива на националните държави...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Този въпрос многократно е бил предмет както на дискусии, така и основна тема в множество фантастични романи и филми, още от миналия век. Да сложим една забрана за ползване на дискусията, без писменото съгласие на всички участници, че току виж някой накрая продал сценария в Холивуд, без Нас? :-)

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2018, 19:55       Заглавие:  Re: Възможна ли е алтернатива на националните държави...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
Щом само Европа установява модела на националната държава и в резултат на това просперира, казва Брейли, всички искат същото.
Това е откровенна манипулация с читателят, да не кажа и повечето либерастки идеи прокрадващи се в сатията.
С какво точно просперира обединената Европа ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2018, 19:57       Заглавие:  Re: Възможна ли е алтернатива на националните държави...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
b5202s написа:
Аз лично по апокалиптично нещо от глобални компании които не ги лови закон не мога да си представя.
Няма глобална компания която да не я лови закон. За сметка на това глобална структура като ООН не я лови никакъв закон. Представи си какво би постигнала такава структура с потентна армия в ръцете си...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2018, 20:07       Заглавие:  Re: Възможна ли е алтернатива на националните държави...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
888 написа:
Според мен добре , че Д.Тръмп го избраха за президент и се стопираха доста глобалистични инициативи.


:tu: Неговата доктрина е "America First", "Bulgaria First" и така до края на света.

Лошото е когато "ООН-то First" :td:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2018, 20:23       Заглавие:  Re: Възможна ли е алтернатива на националните държави...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
.38 Super написа:
Poseidon написа:
Щом само Европа установява модела на националната държава и в резултат на това просперира, казва Брейли, всички искат същото.
Това е откровенна манипулация с читателят, да не кажа и повечето либерастки идеи прокрадващи се в сатията.
С какво точно просперира обединената Европа ?


Подобно писание ми изтриха та ако ти зачезне да не се чудиш како става.

Е сега трябвали общо да поемат дяла на Англия,нам си колко милиарда,цъфтят и връзват


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer