logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 17 Апр 2024, 01:45




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 129 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 11:46       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
И да се изкажа и аз за последно по темата: когато сам правиш разни неща... и застрашаваш единствено и само себе си - да, можеш да пробваш нещо по-така. Но когато обучаваш/ стреляш с други хора - компромиси с безопасността е немислимо да се правят.


:tu: :tu: :tu:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 11:48       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Spurs написа:
Може ли питам нещо, дори да звучи тъпо, ама...
Девойката стреля 8 пъти, "ципа" свърши на третия изстрел... 3-ти до 8-ми си бяха в трупа... до главата не стигна... :roll:
1. Трябваше ли да има и изстрел в главата при изпълнение на "ципа"...?!
2. Лисичков го осъдиха за 4-тия!!! изстрел, който вече е бил над неизбежната самоотбрана... Тук броим 8 изстрела...! Не надвишава ли доста пределите на самоотбрана... :roll:
Както съм чувал от един много можещ и знаещ стрелец и учител, един "мозамбик" в реална обстановка изпълнен прецизно, малко бяга от обяснението "се дължи на уплаха и смущение"...
Винаги при тренировка трябва да се има предвид и НК! Щото едни автоматизми могат да доведат до други автоматизми, ама вече следствени...

ПП. Още нещо, "цип" не се ли прави от пределно близка дистанция? Примерно от ръка разстояние, изблъсквайки противника назад, и с една ръка...? :roll:


По принцип "ципа" се прави от пределно близка дистанция, като удара с ръка не е задължителен. А когато се учих на ципа стигахме само до 4 изстрела - интуитивна стрелба с една ръка, като идеята беше 1вото попадение да е малко под пъпа, а последното 4тото малко под ямката на шията

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 11:52       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
tojito написа:
ubboto написа:


И какво не ти хареса на упражнението "цип"? Като изключим дистанцията и метода на изпълнение?
Не съм голям специалист, за това спрях и мероприятията си ама това си е идеалното упражнение за селф-дефенсе. Само дето оригиналното замислено се различава доста със това, което се вижда от линка


Е нали за това иде реч бре.... тука момичето прави нещо което трябва да е нещо друго но не изглежда като него.......

Ако пък мислим грешно и се преподава нов стил гън Фу ,да се регне инструктиращия и да обясни на необразованите....

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 12:42       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
:tu:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 22:41       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
tojito написа:
като идеята беше 1вото попадение да е малко под пъпа, а последното 4тото малко под ямката на шията

Ако си в Третия свят... има и по-добри техники за убиване: "a bunch to the chest... headshot" . Но в Бг-то, ако нямаш заплаха с ОО... и омааш някой в ЦНС-то... си някъде между превишаване на пределите на неизбежната отбрана и УБИЙСТВОТО! Така че тук всичко трябва да се гледа през призмата на закона... и да се действа в съответствие със закона! Copy-paste на техники за убиване като "мозамбика"... да си ги вкараш на подсъзнателно ниво... може да ти изиграе доста лоша шега. Виж, ако имаш над 100К да си плащаш след това... тогава вече е друго.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 22:45       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
tojito написа:
И какво не ти хареса на упражнението "цип"?

Не се вързва с Бг законите, което го прави тактически неадекватно по моите разбирания.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 23:12       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Закона...закона...добре.. ама техника за убиване е всяко натискане на спусък на ОО.
Четри пъти като натиснеш се оказва много /Лисичков/ и те осъждат условно...значи до три требва да се шие за да те оправдаят.

Този "цип" дето му казва Тоджито дава различни умения от това дето се оказа модерно - два инча цел на шес метра и половина...

Докато на двата инча се налага да насочиш и да се мериш /губиш време неминуемо.../
тука с ципа с ваденето помпаш интуитивно два веднага /ама не в земята...момичето назад се учи и се огреши/ и вдигаш и другите два три пет прицелно...

не пречи да се тренират и двете...защо се опъваш бре Геле? Вкарай и ципа в методиката ...младежите ше им е интересно...ама да е по закон ще помпат по три... :roll: реално ...а на тренировки по пет примерно...

па ако някой ползва при отбрана...броенето 3 или 4 са ...е малък проблем...условна присъда е все ше се я изпърди някак си...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 23:21       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Poseidon написа:
не пречи да се тренират и двете...защо се опъваш бре Геле? Вкарай и ципа в методиката ...младежите ше им е интересно...ама да е по закон ще помпат по три... реално ...а на тренировки по пет примерно...па ако някой ползва при отбрана...броенето 3 или 4 са ...е малък проблем...условна присъда е все ше се я изпърди някак си...

Това съм го говорил с прокурор... има ли ТРУП - има превишаване на пределите на неизбежната отбрана. Та, не е до бройката... и с втория изстрел Лисичков ако го беше убил оня... съдът щеше да приеме, че вторият изстрел е превишил пределите. И те така... начи, ако стреляш за спорт или за кеф... помпай както си искаш. Но, ако идеята ти е да ползваш личното си КНО за това, което ти пише в разрешителното, а именно - САМООТБРАНА... нещата започват и завършват със закона! И, съответно... може ли да се разминеш без труп... стреляш така, че да няма труп! А да гониш вече попадение в ЦНС... при всички положения ще си усложниш доста живота, ако стреляш така "на светло"... "на тъмно", е ясно. Това ако не стрелят по тебе, де /Пехливановия/... но да избиеш с ръка и да "зипнеш"... си се зипнал отвсякде.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 23:33       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ок закона ясно ...а ето малко Зипър дрил от Америка...и те перат в краката па отварят затварят ципа и т.н.

Та не са сами руснаците с орането в земята...на последния опит долу кое му беше вери найса не разбрах...
първия изстрел беше метър пред мишената тоест по близо до стрелеца и леко вдясно вдигна прахоляк



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 23:38       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Poseidon написа:
.а ето малко Зипър дрил от Америка...и те перат в краката па отварят затварят ципа и т.н.

Защо трябва да вземаме най-тъпото и безсмисленото от американците ОТ ВСЯКА ЕДНА ГЛЕДНА ТОЧКА, при условие че има къде-къде по-добри и адекватни техники и концепции... пак идващи отвъд Голямата вода?! А простотии да коментирам... нерви нямам. Който му се зипва... да си зипва... и да си се развива!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2018, 02:32       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8115
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
пропускаш че е за време!
Това е принципната разлика с лежерната стрелба с приятели на стрелбище..

Мозамбика дето казваш бил лесен ...АКО е за време ич не е лесен...под определено време не влиза нищо...
Напротив, аз навсякъде споменавам, че Роджърс например набляга на времето, 4 изстрела в 4 цели за секунда му е стандарта, питай Геле да ти каже колко е лесно, дори и да е с вдигнато оръжие...
За мозамбика съм любопитен колко според тебе би трябвало да е адекватно време за един мозамбик ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2018, 09:42       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
.38 Super написа:
За мозамбика съм любопитен колко според тебе би трябвало да е адекватно време за един мозамбик ?

Изображение

http://www.infinitytactics.com/uploads/ ... ndards.pdf


Три секунди от кобур на 7 метра по лист А-4 за тяло и 1/4 А-4 за глава... по стандарта за пищов на "тюлените".

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 04:22       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8115
Местоположение: USA, FL
Аз до колкото знам Мозамбик дрила е на Купър и от кобур го дават за около 4 секунди но със сигурност нещата са променени до днес. Ами ето ти клип от преди 7 години, Г22 с конверсия .40смит на 9мм цев на LWD, без да бързам щото за първи път я стрелях тая цев и все пак не ми се натискаше, не ми беше целта да стрелям дрил а да пробвам цевта.
От лоу реди ( в това стрелбище, без да съм от другата стран на стената с някой от познатите ми инструктори, не мога да вадя от кобур), 7 ярда разстояние, ФАСТ мишена на А4 лист. Знаеш, че аз не тренирам нищо специално, преди слагах чинийки в-у листа но после открих, че събирам 4 А4 фаста на картона и почнах така да ги стрелям, дефакто картината е омащабена като за сигурно 12-13 метра. Мисля, времето ми от лоу реди е прилично барабар с попаденията. Така като гледам се включвам точно където трябва да съм - от ключицата до основата на носа ха ха ха...
Сложи да кажеме две секунди да измъкна смита от гащите, нося го апендиксово, все ще се включа в 3-4сек.
Не знам дали си го стрелял тоя смит, много приятно пищовче е... Взех го за жената но си го влача все по-често с мене, с "твоето" кобурче ха ха...



Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 13:34       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
.38 Super написа:
Взех го за жената но си го влача все по-често с мене, с "твоето" кобурче ха ха...

Извинявам се за офф-топика, ама може ли да носиш пистолет, който се води на друг по разрешително?! :roll: Или при вас правилата са различни...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 16:08       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8115
Местоположение: USA, FL
Spurs написа:
.38 Super написа:
Взех го за жената но си го влача все по-често с мене, с "твоето" кобурче ха ха...

Извинявам се за офф-топика, ама може ли да носиш пистолет, който се води на друг по разрешително?! :roll: Или при вас правилата са различни...
Не е офф, нормално е да се питат такива неща... Тука няма разрешителни... Пистолет (оръжие) се купува и се прави трансфер, от единият собственик, на тебе, като обикновенно трансфера се прави в дилър оторизиран за това, макар и да може да се направи и м-у двама собственика като физически лица, със или без документ за трансфер. В магазина/стрелбището и т.н.т. те проверяват във ФБР, после до 4 дена ФБР трябва да унищожат информацията от проверката като единствено магазина от който си взел оръжието пази формата 4473 ( https://www.atf.gov/firearms/docs/4473- ... 9/download ) заедно с квитанции какво си купил. Магазините ги пазят тея неща обикновенно 6 години, който иска може и повече, не съм много запознат с това.
Веднъж купено оръжието не е регистрирано на ничие име, то е собственост на който го е купил. Оръжието може да се подари на някой, без значение на кого, трансфер ако има нужда, може да се направи и след подаръка. По конституция никой няма право да ти забрани да притежаваш оръжие и да следи или регистрира оръжието ако отговаряш на определни условия, при покупката ти попълваш формата която е дефакто декларация, че не си нарушил тея 14 мисля условия за да можеш легално да притежаваш оръжието, трябва да погледнеш формата за да се ориентираш. Оръжието може да седи в къщи или в колата ти, това са твоите собствености, попадащи под Castle Doctrine, като не може да се вижда, трябва да е скрито. Разрешителното за носене на скрито оръжие е друга работа, то просто ти разрешава да носиш оръжието с тебе по улиците, иначе не може да го правиш. Пак, и там има рестрикции, просто е дълго за обяснение.
Да купя пищов за жената просто означава, че съм го купил и в моят случай съм искал да го оставя в колата и за да го има, нищо друго. Забранено е да се купува оръжие за някой друг който няма право да притежава оръжие, до колкото ти знаеш, т.н.р. Straw Purchase ( https://en.wikipedia.org/wiki/Straw_purchase )
Предполагам Минаващият е по-запознат и може да ме поправи ако някъде нещо бъркам но в общи линии това е закона тука, няма регистрация и много вероятно няма да има, защото регистрация на опръжията означава списък със врагове на държавата за който е на власт един ден и американеца едва ли ще го разреши скоро... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 129 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer