logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 129 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2018, 23:40       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 24 Яну 2013, 20:59
Мнения: 175
Хей сега се сетих искате ли да направим тук на някое открито стрелбище подобен, че и по-смъртоносен дрил ?
Ама ще бъде с еърсовтски реплики и приятели от кинаджииската индустрия ще ни направят всичко останало гърмежи, летящи гилзи, че и попадения в земята------- ама това горното само ако искате :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2018, 23:41       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Аз вече се изнервих повече и от Драката :roll:

Добре някой ще каже ли на разбирем език кво виждаме:

1. Целенасочена, но напълно грешна и опасна тактика? Ама случая е много рядък понеже е опасна и за цивилни и за специалци и за нападатели :shock:

2. Грешни спускания...които ги изкарват като тактика...

3. Спец техника при която се изтребват безпощадно и нападащи зверове и хора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 00:07       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Poseidon написа:
Аз вече се изнервих повече и от Драката :roll:

Добре някой ще каже ли на разбирем език кво виждаме:

1. Целенасочена, но напълно грешна и опасна тактика? Ама случая е много рядък понеже е опасна и за цивилни и за специалци и за нападатели :shock:

2. Грешни спускания...които ги изкарват като тактика...

3. Спец техника при която се изтребват безпощадно и нападащи зверове и хора

Какво значение има, .....а и защо някой трябва да каже.
Имах навремето една преподавателка, //не и знам вече статуса//
, та тя обясняваше "Автора тук иска да каже това", Автора там иска да каже онова"
А самият автор, след изпълнението, смутено смутолеви:
Аха, значи това съм искал да кажа. :oops:
Достоверен отговор можем да получим от самите действащи лица, при това Руснаците, а не Американеца.
Той си е достатъчно изумен .
Каквото и да се чува //а се чува добре// и пише при това от тяхният форум и от самите Руско говорящи,
Каквото и да се вижда, можем да предполагаме само какво е искал да каже ""или е мислил да направи автора"".
А и да ти каже нещо //който и авторитет да е той// ,
пак ще си останеш с мислите и съмненията.
Аз бих се наслаждавал като ценител, както надявам се, са повечето от форума.
Директен и конкретен отговор, само от "автора" :-)

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 00:24       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
kanartikin написа:
Какво значение има, .....а и защо някой трябва да каже.

Защото някой утре може да реши да копира... и така да обучава/ преподава. Като лично за мен, тук рисковете са много повече от евентуалните позитиви - с подобни изстрели в земята, да се контролира тълпата.

Отделно, от такава близка дистанция... тоя, де е почнал да шамари специалеца... може въобще да не вдене, че оня стреля в собствените си крака предупредително за друг човек. :DD И да има изстрел в земята, то той се дава контролирано /ПРЕЗ МЕРНИТЕ ПРИБОРИ!!!/... и не от пределно близка дистанция. Тоталише сбъркана като цяло тактика от пределно близка дистанция.

Другата глупост е, че работели само с пищови... щото с дългото били същото. :punch: Казва го в началото. Виж, ако изрежат и с "калашник" в пода на затворено помещение... ги признавам. PDT_Armataz_01_30 И въпреки че има много общи неща като стойка, симетрия и пр... глупости приказват "алфите", доста по-различни са с дългото нещата... хеле пък ТАКТИКАТА!!!

Другото де има значение е, че ти този навик... да мушиш пръста и да си стреляш в краката... си го вкарваш на подсъзнателно ниво. Което може да ти изиграе много лоша шега в един даден момент. Дори и да си доста опитен.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 00:34       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Виж, ако изрежат и с "калашник" в пода на затворено помещение... ги признавам.

Заложи нещо...и ще загубиш... :DD ич не ги слушат главите ...а мен затва ме кефат :D

kanartikin написа:
Директен и конкретен отговор, само от "автора"

Тука имам притеснения Канартикин...щото аз самия съм автор на някои неща, които не мога да обясня :D :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 00:41       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
ubboto написа:
Виж, ако изрежат и с "калашник" в пода на затворено помещение... ги признавам.

Заложи нещо...и ще загубиш... :DD

Бутилка уиски - веднага! Ако някой покаже... как си стрелят в твърд под с 5,45 в краката... за да контролират тълпата. :DD Лудото е окей, до момента обаче... в който кретенията и олигофренията вземат връх. А границата, понякога... е тънка, наистина.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 01:13       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Подобна гледна точка на нещата... изстрел за контрол на тълпата първо в краката: PDT_Armataz_01_30
https://www.facebook.com/cpoTerra/video ... 298836867/


Собаката, де е в краката... много бърже минава, и затова не се вижда. :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 02:45       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
ubboto написа:
Подобна гледна точка на нещата... изстрел за контрол на тълпата първо в краката: PDT_Armataz_01_30
https://www.facebook.com/cpoTerra/video ... 298836867/


Собаката, де е в краката... много бърже минава, и затова не се вижда. :DD

Момата, направи 8 изстрела, равномерно,последователно и в серия, без пауза между предупредителният и останалите.
Това ме замисля, ....ако е предупредителен пред краката, а едва след това да последва фаталната стрелба, би трябвало да видим/чуем/тази пауза... но такава няма.
За мен това си обучение, как да се справи със ситуацията, като първият в краката е "формален" за после, когато възникнат въпросите....
Имаме следа в земята от предупредителен изстрел пред краката, а дали нападателят е продължил напред и се е нанизъл, да ходи после да обяснява, че няма сестра.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 08:30       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
kanartikin написа:
За мен това си обучение, как да се справи със ситуацията, като първият в краката е "формален" за после, когато възникнат въпросите....

Ти сериозно ли?! PDT_Armataz_01_30 От друга страна... може да си прав, а аз да не разбирам "идеята". :roll:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 08:35       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
И да се изкажа и аз за последно по темата: когато сам правиш разни неща... и застрашаваш единствено и само себе си - да, можеш да пробваш нещо по-така. Но когато обучаваш/ стреляш с други хора - компромиси с безопасността е немислимо да се правят.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 10:59       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ubboto написа:


И какво не ти хареса на упражнението "цип"? Като изключим дистанцията и метода на изпълнение?
Не съм голям специалист, за това спрях и мероприятията си ама това си е идеалното упражнение за селф-дефенсе. Само дето оригиналното замислено се различава доста със това, което се вижда от линка

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 11:29       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
И какво не ти хареса на упражнението "цип"? Като изключим дистанцията и метода на изпълнение?

Никъде не съм казвал, че не ми харесва. Просто споделих, че АЗ НЕ ГО РАЗБИРАМ. ;) Което, в крайна сметка... нищо не значи.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 11:31       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Може ли питам нещо, дори да звучи тъпо, ама...
Девойката стреля 8 пъти, "ципа" свърши на третия изстрел... 3-ти до 8-ми си бяха в трупа... до главата не стигна... :roll:
1. Трябваше ли да има и изстрел в главата при изпълнение на "ципа"...?!
2. Лисичков го осъдиха за 4-тия!!! изстрел, който вече е бил над неизбежната самоотбрана... Тук броим 8 изстрела...! Не надвишава ли доста пределите на самоотбрана... :roll:
Както съм чувал от един много можещ и знаещ стрелец и учител, един "мозамбик" в реална обстановка изпълнен прецизно, малко бяга от обяснението "се дължи на уплаха и смущение"...
Винаги при тренировка трябва да се има предвид и НК! Щото едни автоматизми могат да доведат до други автоматизми, ама вече следствени...

ПП. Още нещо, "цип" не се ли прави от пределно близка дистанция? Примерно от ръка разстояние, изблъсквайки противника назад, и с една ръка...? :roll:

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 11:44       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
ubboto написа:
kanartikin написа:
За мен това си обучение, как да се справи със ситуацията, като първият в краката е "формален" за после, когато възникнат въпросите....

Ти сериозно ли?! PDT_Armataz_01_30 От друга страна... може да си прав, а аз да не разбирам "идеята". :roll:


Знам ли и аз, дали съм прав!!!
Мисля на глас, пък какво ми минава през главата.... :D
Това което мислех е, че когато даваш предупредителен изстрел, той, не е част от поредицата.
Имаш предупредителен или два, ..пауза, ..пауза,
а едва след това, следва защитната поредица.
Така както е показано на клипа, "предупреденият" какво време има за да схване предупреждението...
Самите изстрели са в равномерна, последователна серия и единственото което може да бъде отличено като преупреждение //в случая// е само следата от куршума в пода//земята. т.е. имаме следа че е имало предупреждение, а едва след това фатална стрелба.
Ако има не предубеден свидетел //ти примерно//, който чува само, как би отличил предупреждението на първият изстрел, от останалите седем.
Има ли дистанция от първия /предупредителен/ и останалите седем
Ако са в равномерна, последователна серия, как би приел, че първият е предупредителен.
Със същият успех, би могъл да кажеш, че последният е предупредителен, ако бучнеш последният в пода/земята/и пак би имало следа в пода/земята// за да докажеш, че има такъв.
Това си мислех на снощна глава. :-)
За мен така построената редица от изстрели гарантира че е имало изстрел пред краката само фактически, но като част от поредицата изстрели той не дава шанс на предупреденият да схване предупреждението и да се откаже от атаката.
Всичко това, за пред "журито" после и въпросите които изникват след резултата от самата стрелба.
kanartikin написа:
Момата, направи 8 изстрела, равномерно,последователно и в серия, без пауза между предупредителният и останалите.
Това ме замисля, ....ако е предупредителен пред краката, а едва след това да последва фаталната стрелба, би трябвало да видим/чуем/тази пауза... но такава няма.
За мен това си обучение, как да се справи със ситуацията, като първият в краката е "формален" за после, когато възникнат въпросите....
Имаме следа в земята от предупредителен изстрел пред краката, а дали нападателят е продължил напред и се е нанизъл, да ходи после да обяснява, че няма сестра.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2018, 11:45       Заглавие:  Re: US оръжеен експерт участва в тренировка на .... и ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
kanartikin написа:
ubboto написа:
Подобна гледна точка на нещата... изстрел за контрол на тълпата първо в краката: PDT_Armataz_01_30
https://www.facebook.com/cpoTerra/video ... 298836867/


Собаката, де е в краката... много бърже минава, и затова не се вижда. :DD

Момата, направи 8 изстрела, равномерно,последователно и в серия, без пауза между предупредителният и останалите.
Това ме замисля, ....ако е предупредителен пред краката, а едва след това да последва фаталната стрелба, би трябвало да видим/чуем/тази пауза... но такава няма.
За мен това си обучение, как да се справи със ситуацията, като първият в краката е "формален" за после, когато възникнат въпросите....
Имаме следа в земята от предупредителен изстрел пред краката, а дали нападателят е продължил напред и се е нанизъл, да ходи после да обяснява, че няма сестра.


Брутално обяснение..... признах те... :tu: :tu: :tu:
Между другото във връзка с този клип ще кажа само,че не е луд тоя дето яде баницата.... и така натам,само претъркалване липсва тука ама има време...... PDT_Armataz_01_22

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 129 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Viceroy и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer