logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:51




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 04:17       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Не просто трЕбва тъпак и посредствен физкултурник да НЕ ръководи държавата. Знаеш за кой говоря. Дето ние с теб го избираме. Щото другите за нищо не стават.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 04:31       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
това горе е много грубо и неточно , но да знаеш демокрасито в България не работи като хората...
Аз фоворех за съветският народ бре Посейдоне, не за България, нали до сега за руснаците приказвахме... както и да е, заеби...
Poseidon написа:
мани тая работа...требва си като при вас или президентска република...баш като в Русия

Да, само като в Съюза требе да стане и ше цъфнеме и вържеме... Русия е авторитарна федерация, заеби я да е република...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 07:52       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Имам малък практически опит с експлозиви, бях на два класа в Ню Мексико точно за такива самоубийци, гърмяха бомби носени по тялото, в куфар, писмо, накрая и кола с 150 кила амонит.
Бомба на колан върши работа наблизо, проектилите се спират в първата линия хора, които стават фира, но не минават нататък. Всичко зависи от ъгъла под който е заряда, ако си прав ще летят хоризонтални, ако си седнал на стол най-вероятно ще летят нагоре и ще се забият по тавана. Основния проблем е взривната вълна, която ще засегне всички наоколо. Там само достанцията помага, преградите не вършат работа както по филмите.
Не ми се гледа в таблиците, но над 4-5 метра дистанция ще оцелеят повечето. Като знам как са наредени столовете в театър, това са най-много 15-20 човека около взрива.
Виж, ония двете 50кг бомби вързани заедно са щели да попилеят хората, ако са гръмнали. Което ме кара да се замисля - защо не са взривени, когато Газа почва да влиза? Защо не са били вързани всички с деткорд? Така един да е останал, взривява всичко и сбогом, Гергино.
Или са се опасявали, че някой може да се гръмне по погрешка и да отнесе всички, или не са имали план да се гръмват?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 12:14       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
minavasht написа:
Което ме кара да се замисля - защо не са взривени, когато Газа почва да влиза?

Ами ето как те хващам в професионална грешка чак Минаваш! никога не се отпускай , мен! В случая подценяваш руснаците , а ако го направиш на улицата с некой дрогиран негър става бела...
но айде простено ти е...понеже там ви учат че русите са балъци...

Нощ е 4 часа ---3 денонощия вътре в салона е ад...носи се воня от изпражнения и прочие /те са се облекчавали там пред столовете пишеше го някъде/ а това са 900 човека смееетай кво е ...сички са изморени придремват в татъра...е не спят ама дремат унасят се...
отвънка през вентилацията в тоя момент КГБ олабва бутилките...отначало много леко...става ти приятно...отпускаш се волевите качества намалаявт...почва да ти става студено...после леко топло...а отвънка Серьога олабва крана на бутилката вече яко...халюцинациите не закъсняват...спомняш си първата жена...първото сбиване в училище...а след това се едно си изпил 500 грама виски, но си с тихо пиянство...и след 30сек си заспал...
Те руснаците току така не раздават държавни награди още по малко "герой на Русия" за химика с газа
Взрив няма как да има така...няма кой да го взриви...
а дали са щяли да гърмят? О със сигурност...просто са чакали команда...

първо те са с тази цел там. искат да умрат и знаят че ще умрат 100000%

второ знаят какво е ако ги пленят...о не, плаши ми се окото


minavasht написа:
Защо не са били вързани всички с деткорд?


Ако свържеш всички смъртници с детониращ шнур ще стане ебати паяжината...не става така...да се оплитат като патета в кълчища...

по ефективността
аз пластичен взрив не съм виждал...в сащ се ползва повече че са чоржбаджии по скъпо е и удобно...и у нас има ама е рядко

но тротилова шашка съм виждал 200грама е като сапун има и по 400 грама кръгли...има и по кило...по големи сапуни
като им гледам на коремите пакета спокойно това може да са 4 по 1 кило

а 4 килограма тротил в затворено помещение макар и голямо за 1000 души ще е адско...и това само една ако гръмне...от паниката ще се газят и мачкат хората...абе половината 400 са фира


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 12:39       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Poseidon написа:
Взрив няма как да има така...няма кой да го взриви...

Наистина не сте прочели какво написах.
Взрив няма как да има защото този, който им е продал взрива им е продал менте. Но това е друга отделна тема.
Взривове в театъра са били от гранати които са носели терористите. Нито един терорист не се е взривил защото веществото не е било взрив.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 12:44       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Аз те прочетох ама помислих се ебаваш ...Как така менте взрив бе Модерен? :shock:
Всеки който е пипал никога не може да го преебеш!
Виждал съм сапьор как чупи от тротила с ножа и го пали със запалка...гори спокойно и пушляви с чер пушек...
как ше купи цимент примерно вместо взрив? требе да е верно балък та балък...
дай линк да видиме кой го е писал това...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 15:08       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Точно паяжина, от балкона, както до голямата бомба по средата, до 10-15 стола, където са стояли будалите с коланите, накрая се намотава малко и може примерно с велкро да се закача и откача за заряда на колана или в жилетката.
Сяда кретена на стола, залепя с велкрото деткорда между листовете ц4, или каквото там си е накачил, и става част от мрежата. Оттам който се гръмне по някаква причина, иноциира всички (или повечето) от останалите.
Като му омръзне да седи се разкача, ходи до бара, или каквото там правят камикадзетата по време на почивка и послв се връща на стола и пак се закача във мрежата.
И има толкова много прости "dead man switch " опции, че ако искаха да се гръмнат , със сигурност щяха да използват някоя от тях. Тогава нито газ, нито снайпер нито нищо нямаше да им попречи ( освен ако експлозива е бил калпав).
Колкото до халоксана/наркана - тези шприцове дори и да не са ги имали, една конска спринцовка със сменяеми игли може да третира десетки хора за броени минути. Дори ще е много по-бързо третирането и по-силен ефекта от колкото с инхалаторен тип.
Варианти много, ама никой не се е сетил за тях ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 15:20       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Poseidon написа:
Аз те прочетох ама помислих се ебаваш ...Как така менте взрив бе Модерен? :shock:
требе да е верно балък та балък...
дай линк да видиме кой го е писал това...

Линк нямам, но информацията достигнала до мен е,че преди да превземат театъра е трябвало две камикадзета да се взвривят на определено многолюдно място с цел отвличане на вниманието на полицията от основната операция. Неуспяват поради проблем в устройствата. Започват спешно да търсят начин да съобщят на основната група но през това време превземат театъра. Водача на камикадзетата предусещайки провала на операцията с живите камикадзетата напускат Москва. От тук започва и разплитането на цялата мрежа.
А в театъра са имали калашници, пистолети, ръчни гранати и АРТИСТИ маскирани като смъртници. Все пак е театър.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 15:24       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Тука съм съгласен...даже не е нужно да са сменяли иглите...откъде толко игли!? Риск има ама се едно се съешаваш със 300 случайни гражданки без кондом...
какво толкова... :roll: а тука живот се спасява се пак...и да се муши с една игла не е грешка толкова...
Само че никога няма да разберем... не са се сетили ...насмели ли са се и забавили фатално... или е нямало антидот...
38ия е прав че някои са умирали 3 дни....се пак и най-голямата тайна да е тоя гас...все ше пратят чекиста Вася с една спринцовка да бодне лично на човека и да го отърве...ако требе ше изгонят и лекарите да не видят кой е Вася...ама не са го направили...
и последния ми аргумент ...щом ти знаеш за наркана че е антидот за фентанил...ДАЛИ па руските лекари не знаели също и не са пробвали без да им требе разрешение от Сталин, м?
minavasht написа:
една конска спринцовка със сменяеми игли може да третира десетки хора за броени минути. Дори ще е много по-бързо третирането и по-силен ефекта от колкото с инхалаторен тип.


Най-големия шок е ако верно вместо тротил в торбите с бомбите са открили брашно за баници както казва Модерния...
леле мале...
Но и така да е...няма как това да се е знаело


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 15:50       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
moderna написа:
Взрив няма как да има защото този, който им е продал взрива им е продал менте. Но това е друга отделна тема.
Това намирисва на една друга акция където се оказа, че камиона с експлозив, натъпкан от чеченци всъщност е дело на ФСБ, не помня подробности щото беше отдавна, но беше по времето когато започнаха тея всичките теракти, преди руснаците да имат повод да влезнат в Чечня...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 17:45       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
а пък аз ще кажа нещо по-романтично:
за началници винаги ще има кандидати, дай Боже и сърцатите момчета да ги има винаги:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 20:13       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Знаеш ли, да си началник Ич не е предимство...
И само който е бил или е началник го знае и осъзнава...
Щото Алфите са изпълнители, ама отговорността я носи някой друг... Който издава заповедите!
Но това не се отчита, май... Алфата щурмува и не мисли... Антидоти, газове, жертви, терористи... майната им!
Неизпълнение на заповед се наказва с разстрел!
Работата е там, че в Русия няма носене на отговорност, ще се родят други руснаци...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2018, 23:01       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Да де ама Свети Путин, дето няма и не ползва смартфон. :roll: И няма жена, щото бил женен за държавата. :oops: Ще управлява още 5 години.

Явно трябва да си заминат всички родени в робство. Като в притчата за Моисей повел народа през пустинята.

Или както казва Фройд първите 7 години от възпитанието определят поведението и личността на човека. Като са ти набивали в детската психика само да търпиш, да носиш и да се подчиняваш. После всеки нагъл тип и лъжец ще те респектира и управлява. А ти ще си радостен, че имаш честта такъв да ти е лидер. Първите 7 години в страх и подчинение, после стават 70 години живот в заблуда и неосъзнат гнет.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 00:08       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Путин ще управлява не още 5 години, ами докато е жив! ;)
Ама спрете да пишете за Путин, ами се огледайте за Баце, че тъй както е тръгнало, ще управлява повече от Бай Тошо... :(

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 07:17       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Трябва някой да води :tank:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer