logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 21:08




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2018, 21:18       Заглавие:  Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
ubboto написа:


...........Щото утре като резнеш в тълпа в асфалта или твърд под... КЪДЕ ЩЕ ОТИДЕ ТОЗИ ПРОЕКТИЛ?! Особено ако е резнат под ъгъл, има опасност да омеляш някой случаен гражданин... което не е професионално, най-малкото.

.........


Ти па! Га у мадър Раша човешкия живот е струвал нещо та да се впечатляват от загубата му?!? Ни са излагай!
Мислиш ли, че му пука на специалеца от руските части колко цивилни ще гризнат дървото в следствие на неговите действия??? (за справка действията им в Норд Ост)
"Заложническата криза приключи с щурм на специалните части, които вкараха във вентилационната система мощен химически агент, чийто състав продължава да е неизвестен.

Заложените в театъра бомби бяха обезвредени, а терористите - избити, някои от тях докато са били упоени от газа.

Газът обаче е предизвикал и смъртта на повечето жертви, най-вече заради липса на адекватни медицински грижи. От 130-те жертви само пет са били убити от терористите.

"Газът не е убил хората на място. Мнозина са умрели, защото не са получили подходящо лечение. Лекарите не знаеха какви са съставките на газа", заяви адвокатът на семействата на жертвите Игор Трунов.

"Нямаше противоотрова, линейките не можеха да стигнат до сградата, а болниците нямаха готовност да приемат такъв брой пострадали", добави той.

"Защо всички похитители бяха убити? Те бяха обездвижени от газа, някои от тях можеше да бъдат заловени живи и разпитани", пита се той.

Всички жалби, целящи получаване на отговори и посочване на виновните за тежките човешки загуби при спасителната операция, бяха отхвърлени от руското правосъдие.

В края на декември Европейският съд за правата на човека най-сетне осъди Русия да плати общо 1,3 милиона евро на подалите иск 64 оцелели заложници и близки на жертви."

Човеко ненавистничестката комунистическа система си е оставила дълбокия отпечатък върху руснаците, дори и в днешно време.
Там първо специалците ке опуцат заложниците, а после и терористите.
Ей така, за да им е за урок на терористите, че заложниците за нищо не струват и нема смисъл да ги вземат за такива :armed: :armed: :armed:
Заложник да не си в мадър Раша, да му се не види!
Се ке те опуцат! Нема значение свой или чужди.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2018, 20:28       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ТСБ звучиш малко като капиталистически комсомолски секретар...много клишета си събрал на малко място...
Вдовици заредени с екплозиви с ръка на копчето...и бродяги решили да умрат и да завлекат заложниците с тях...ти е така от дивана заедно с осъдителите от ЕС давате акъл да се хванали живи и да се разпитат?
как се фаща жив смъртник с бомба бе човек? ти изобщо наясно ли си поне малко за ситуацията в оня театър?

tsb написа:
Там първо специалците ке опуцат заложниците, а после и терористите.


Как си представяш успеха ти в тази ситуация там? това горе в цитата е лигавщина, която не ти отива!

начи ей странно племе сме...в руските глупости да си стреляш в краката /направени да впечатлят американец / виждаме тактика :shock:
а в тази изключително невъзможна ситуация цитираш откровения тъпак Трунов и верваш че човеконенавистните руснаци избили заложниците??? :shock:

tsb написа:
Защо всички похитители бяха убити? Те бяха обездвижени от газа, някои от тях можеше да бъдат заловени живи и разпитани", пита се той.

тоя дебил как точно си представя да разминира заспала смъртница и после да и даде противоотрова и да я разпитва???
ми не! просто всички упоени смъртници са ги застрелвали от упор в главата. точка. па после са ги разминирали...дали е правилно? ами след като не е думнал нито един - правилно е...

за мен операцията там е успех...не детонира нито един смъртник или заряд...мнооого служби ще се насметат в такава ситуация...

а ако беше думнала една бомба от многото? тогава па кво ли щеше да кажеш? колко жертви щеше да са?
еми много ясно ти си го знаеш - руските некадърници са я думнали нарочно ...

tsb написа:
Нямаше противоотрова, линейките не можеха да стигнат до сградата, а болниците нямаха готовност да приемат такъв брой пострадали", добави той.

това да...грешка е...и дозата е била много и не са действали като в американски филм с хепиенд...
Рамбо избива лошите спасява всички добри...и се прибира щастлив шмръква малко бело...донатяга с едно виски и всичко е цветя и кебапчета ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2018, 20:30       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
JDredd написа:
Poseidon написа:
ТСБ звучиш малко като капиталистически комсомолски секретар...много клишета си събрал на малко място...
Едвали има някой, дето да не му е ясно, че ти си контра заради самата тръпка да бъдеш контра (а не защото ще кажеш конструктивно мотивирано различно мнение), но се чудя замисляш ли се как звучиш отстрани?


JDredd написа:
Е, няма как - казал съм А, ще кажа и Б.
Poseidon написа:
Вдовици заредени с екплозиви с ръка на копчето...и бродяги решили да умрат и да завлекат заложниците с тях... да се хванали живи и да се разпитат?
как се фаща жив смъртник с бомба бе човек?
Ама те готови хванати - и спинкат дълбоко от вдишания газ (или каквото там е ползвано - може и лъчи да са били). Няма нужда да се хващат втори път. Само да им се смъкнат жилетките. Та каква е разликата да смъкнеш жилетка от заспал и от умрял? - ами никаква. И фактите го потвърждават - няма взривени терористи при свалянето на жилетките, т.е. дали заспали или умрели - справили са се руснаците с тази задача.

tsb написа:
Там първо специалците ке опуцат заложниците, а после и терористите.


Poseidon написа:
Как си представяш успеха ти в тази ситуация там?
Въпросът не е към мен, но да кажа:
1. След масовото упояване се дава на заложниците антидот и да си ходят по болници за доосвестяване.
2. Свалят се на терористите жилетките, връзват се надлежно и се откарват за разпит, при който се нашиват с други химикали, ток, жици, глад, бой, там каквото е нужно и те си изпяват от къде са се снабдили с експлозиви и оръжия и др. интересни за разследващите неща и информация.

Poseidon написа:
...тоя дебил как точно си представя да разминира заспала смъртница и после да и даде противоотрова и да я разпитва???
Да, точно така. Ама ти го знаеш много добре как става, щото в самия ти въпрос се съдържа отговора му.

Poseidon написа:
просто всички упоени смъртници са ги застрелвали от упор в главата. точка. па после са ги разминирали...дали е правилно? ами след като не е думнал нито един - правилно е...
Странно... А ти ако беше потърпевш в тази ситуация - пак ли така щеше да мислиш: е, щурмоваците убиха жена ми и децата, но нищо - нали не гръмна нито една бомба :confused:

Poseidon написа:
за мен операцията там е успех...не детонира нито един смъртник или заряд...
А ако беше детонирал - каква щеше да е разликата, че не схващам? - все купища заложнически трупове ще има.
Тук аз да питам: а ако бомбите бяха с датчик за пулс?

Poseidon написа:
А ако беше думнала една бомба от многото?
И каква щеше да е разликата? Пак болшинството заложници ще са убити. Нали това каза и tsb - дали от добрите, дали от лошите - все смърт ги чака заложниците в Русия.

Poseidon написа:
tsb написа:
Нямаше противоотрова, линейките не можеха да стигнат до сградата, а болниците нямаха готовност да приемат такъв брой пострадали", добави той.

това да...грешка е...и дозата е била много...
Чакай малко сега - горе казваш операцията била успех, а тук - че грешка било. Последно - кое от двете?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2018, 20:32       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Dorssay написа:
JDredd написа:
Чакай малко сега - горе казваш операцията била успех, а тук - че грешка било. Последно - кое от двете?


Аз да кажа кое от двете:

БЕЗСПОРЕН УСПЕХ

Няма никакво значение колко са загиналите заложници , просто една държава не може да си позволи да покаже слабост в подобен момент.

За аналог ще посоча идентична (много грубо казано) операция на "специалците на САЩ по казуса "Давидова клонка" където щеше да е смешно ако не беше трагично , както и атаките на хотелите в Бомбай в Индия.

Специално за НОРД-ОСТ:
174 загинали (по мнение на правозащитниците и 130 официално)
около 730 спасени
...............
около 23% жертви.

Абсолютно приемлив резултат за всяка една ситуация със заложници (25 до 30%) според неофициалния стандарт на антитерористичните части , приет след акцията на GSG9 през 1977-ма в Могадишу
Което е и причината , руските "специалци" да получат поздравления от всички сродни служби по Света , в т.ч. и западни и източни за успешно проведената операция .......... а воплите за невинно загиналите заложници да ги оставят на подобни на нам по форумите
:)

Конкретно за газа:
Проблема с газа е , че той преди това е бил тестван в лабораторни уславия и върху доброволци от специалните сили. И резултатите са приети за приемливи.
Не е бил тестван върху голямо количество хора , деца , хора със здравословни проблеми и т.н.
НО !!!
Хуманен или не , то месиджа е разбран много добре от терористичната общност и от тогава до момента подобни масови терористични атаки са рядкост до степен на нула.

JDredd написа:
И каква щеше да е разликата? Пак болшинството заложници ще са убити. Нали това каза и tsb - дали от добрите, дали от лошите - все смърт ги чака заложниците в Русия.


Така като чета , направо да ми се прииска да съм заложник в УСА ха ха ха ха
:)

И не "БОЛШИНСТВОТО" , а около 23%.
Както казва ubboto , изтеглилите "късата клечка".

Ако бяха детонирали зарядите , оставям на теб да ни осветлиш колко според теб щяха да са жертвите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2018, 20:33       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
JDredd написа:
Dorssay, всичко друго разбрах, но ми е интересно какво мислиш за подхода тотално избиване на всички упоени и спящи терористи: дали не е добра идея да се поразпитат все пак? Щом безопасно са съблечени мъртви - значи безопасно щяха да бъдат съблечени и упоени, т.е. за самото обезвреждане на бомбите не е било задължително да са мъртви.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2018, 20:34       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Spurs написа:
JDredd написа:
Dorssay, всичко друго разбрах, но ми е интересно какво мислиш за подхода тотално избиване на всички упоени и спящи терористи: дали не е добра идея да се поразпитат все пак? Щом безопасно са съблечени мъртви - значи безопасно щяха да бъдат съблечени и упоени, т.е. за самото обезвреждане на бомбите не е било задължително да са мъртви.

Може ли и аз да се включа...
Щом не са оставили живи терористи, значи са нямали нужда от живи... Тука за мен две мнения няма. Не може да са ти в ръцете и да ги пропилееш...
Второ, живи ще създадат много повече "проблеми", от колкото мъртви - арести, съдилища, НПО-а, Амнестита и т.н. Има ли смисъл?! Пада имиджа...
Той Джугашвили го е казал най-добре, "Има човек, има проблем. Няма човек, няма проблем!" ;)
Добрия терорист е мъртвия терорист, нали!
И Дорсей го каза много добре, няма по-добро послание от това, към всеки, който си помисли за тероризъм + заложници, в бъдеще - прошка няма! Каквото и да струва това!
Единствено жалко е за невинните хора! Просто са били на грешното място, в грешното време...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2018, 20:44       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Spurs написа:
Може ли и аз да се включа...
Щом не са оставили живи терористи, значи са нямали нужда от живи... Тука за мен две мнения няма. Не може да са ти в ръцете и да ги пропилееш...

От супер спец тренировките на руските спецчасти... отиваме на тема... ОСВОБОЖДАВАНЕ НА ЗАЛОЖНИЦИ, която... да я коментираш по същество... трябва да си я работил тази работа. Аз мога единствено да споделя... американски СВАТ инструктор какво е споделял в мое присъствие като един от най-важните моменти в тази работа: "НАУЧИ СЕ ДА ЧАКАШ".


понеже отклонявам от друга тема се забърках от цитати ...преди да почнем по тази...
тука ние не коментираме техническите тактики...

Как точно да отвориш ъгъла па как се въртял дългия тул...колко се чакало нас не ни интересува...
Още повече, че за операции от такъв мащаб, като в Москва 50 атентатори с бомби със смъртници 170 жертви ...920 заложника този Юес сватаджия не е и сънувал...

Правим оценка на резултата просто, като граждани ...правим изводи...опитваме се да си обясним нещата....

като начало ето хронологически какви са събитията в Москва 2002г

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0 ... 0%BA%D0%B0


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2018, 20:47       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
mrw8 написа:
JDredd написа:
Dorssay, всичко друго разбрах, но ми е интересно какво мислиш за подхода тотално избиване на всички упоени и спящи терористи: дали не е добра идея да се поразпитат все пак? Щом безопасно са съблечени мъртви - значи безопасно щяха да бъдат съблечени и упоени, т.е. за самото обезвреждане на бомбите не е било задължително да са мъртви.


Като лаик си задавам въпроса: "Абе не е ли по-безопасно да съблечеш неутрализиран терорист, отколкото упоен такъв"?
Все пак не се знае как му е подействал газа и дали като започнеш да го ръчкаш дали няма да се размърда нещо.
А и това "събличане" сигурно се извършва от сапьори, а не от "Алфа".

Просто си представям ситуацията, при която терорист окичен с бомби, достатъчни да взривят половината сграда, лежи упоен на земята.
Е кой ще е тоя смелчага, дето ще тръгне да го ръчка, ако не е 100% сигурен, че няма шанс терориста да направи някое непредвидено движение, напук на логиката.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2018, 21:06       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Spurs написа:
И Дорсей го каза много добре, няма по-добро послание от това, към всеки, който си помисли за тероризъм + заложници, в бъдеще - прошка няма! Каквото и да струва това


И Дорсея го каза и ти го потвърждаваш ама това не работи по тези ширини...

само след 2 год пак чеченци правят атентата в училището в Беслан в Северна Осетя

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0 ... 0%B0%D0%BD

където вече жертвите са над 385 души...даже са се изучили от атентата в Москва и са разбили прозорците да става течение да не ги задушат пак с оня гас...
като целта тогава на бродягите е това долу...и прочие...руснаците с това се оправиха...но не и с масов геноцид както си го преставяте ...а тука темата е анализ и некои съображения по атентата в московския театър...

Цитат:
Това поставя трудности в политиката на Путин в Северен Кавказ и риск от разрастване на чеченския конфликт в съседните региони


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2018, 21:27       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ше почна поред , че много работа се отваря...
това което не схващате с колегата тсб е следното намекнато е и нагоре :

1. Представете си че вие ръководите такава невъзможно сложна ситуация...
вие взимате решенията...щурмуваците със силните мишцци са последния инструмент...и правят каквото им е заповядано...а не дето си мисли тсб че убивали цивилните поради човеконенавистното съветцко възпитание...

кога как какво да се прави? бродягите разстрелват заложници пред очите ви

1.взимате решение да се ползва гас...
да риск има цивилките има деца...жени със слаби сърца...няма да издържат...но от тази ситуация и Господ не може да спаси сички!

2. Олабвате газа през ноща всичко се успива...
какво праите после?
спасявате гражданите? ама леко...нека първо да обезвредиме смъртниците

за целта пускате алфите...а тея не са сапьори точно...как си преставаш Дред щурмувите екипи в мрака с противогази да почнат да чепкат жилетките на приспаните смъртници да ги разминират??? :shock:

да ги пленят и разпитват...е за кво са им тея вдовици които хал хабер си нямат кое накъде е и нямат никво ценно инфо, а и сичко е ясно...кво инфо ти трябва???...ми не застрелват ги от упор в главите .
Така дори не трепват...пак си спи ама след час се и вкоченясва и ептен няма как да взриви бомбата...
а после вкоченени сапьорите си ги чепкат по устав

и се почва евакуацията... е няма как тука са допуснати грешки антидот не стига но и не съм наясно дали изобщо имат антидот...просто ако си по силен спиш 20 мин ...полсе на чист вуздъх се съвземеш...ако не чао!...почват линейки суматоха...
да ако са били мои близки или аз ще загинем...
мисля обаче така жертвите са минимизирани в тоя случай...операцията е успех...

в Беслан е станало мазало...

а ако думне бомба или две ептен ще е мазало...

така ги мисля някак си аз нещата

JDredd написа:
Ама те готови хванати - и спинкат дълбоко от вдишания газ (или каквото там е ползвано - може и лъчи да са били). Няма нужда да се хващат втори път. Само да им се смъкнат жилетките. Та каква е разликата да смъкнеш жилетка от заспал и от умрял? - ами никаква. И фактите го потвърждават - няма взривени терористи при свалянето на жилетките, т.е. дали заспали или умрели - справили са се руснаците с тази задача


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2018, 21:30       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
mrw8 написа:
Просто си представям ситуацията, при която терорист окичен с бомби, достатъчни да взривят половината сграда, лежи упоен на земята.
Е кой ще е тоя смелчага, дето ще тръгне да го ръчка, ако не е 100% сигурен, че няма шанс терориста да направи някое непредвидено движение, напук на логиката.

Макар и да звучи много убедително - това, което си представяш, е PR стратегия, а не тактически подход :tu:

Но нека са PR фантазии тогава :armed:
Виж сега какво си представям пък аз - безспорният лаик: ентусиастите терористи (силно мотивирани да мрат) лееекинко усложнили ел. схемата на взривяване на бомбите и добавили датчици за пулс - има ги в електронни часовници от поне 1993 година, когато аз самият имах такъв, или пък ЦРУ им ги е дало в пликчета - все тая. Та влиза алфата и шляааап продупчва с макарената една заспала терористична тиква. Малииии - кеф! Операцията върви по мед и масло. Шляааап, шляааап, шляааап... Операцията продължава по план. И тъъъкмо посягат към PTT-то на радиостанциите да докладват за брилянтното си дело - сърцата на терористите започват да спират. Да продължа ли нататък или си представяш грозната картинка?

И да не забравяме следното - чиста случайност (късмет), че не е станало така. Та аз казвам "Благодаря от такива профита, дето трепят всичко наред и само чистата случайност диктува броя на жертвите. Все си мисля, че едни такива корави мъжаги имат куража да се занимават с упоен терорист.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2018, 21:34       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Poseidon написа:
2. Олабвате газа през ноща всичко се успива...
какво праите после?
спасявате гражданите?
Алелуя, бейбе! Да, точно това правим. Алфите държат на мушка успаните терористи докато това става.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2018, 22:00       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
JDredd написа:
лееекинко усложнили ел. схемата на взривяване на бомбите и добавили датчици за пулс - има ги в електронни часовници от поне 1993 година, когато аз самият имах такъв, или пък ЦРУ им ги е дало в пликчета - все тая.


Забрави! Знаят им почерка...кабеля батерията и бутоня...уроците с датчиците не са за чеченци , но и с прос прекъсвач щурмувак няма да се оправи...трябва сапьор.

няма как да вкараш сапьори при живи смъртници...де да го знаеш...спи спи и оп вземе да се размърда...затова ги доприспиват с макаров ...на газа се разчита временно...

но и да си прав и да са осигурили зарядите независимо от смъртниците...то пак няма никва логика да ги пленяваш ...просто ги трепаш и ги правиш част от вещите наоколо...за да ги отпочнат сапьорите...
ако е усложнена бомбата Ок ще гръмне...ама как си представяш в обгазения театър сапьора с противогаза да чепка заспалия с бомбата...а алфата да държи на мушка нещата, а спасителите да вършеят наоколо и да спасяват цивилните които едвам дишат...

Сюреалност е неква това...ебаваш се нали?

или спориш заради спора не мое да разбера :DD

но да видиме 38ия имаше и той разяснения по случая колко са се огрешили руснаците...и газа знаеше къв е...некъде го пишеше


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2018, 22:39       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Poseidon написа:
Забрави! Знаят им почерка...кабеля батерията и бутоня...
Ама хайде моля - избери едно от двете:
а) бомбата е сложна - не бива да се рискува - застрелва се
б) бомбата е хем проста, хем й се знае схемата - защо да не се обезвреди и от алфите? Сапьор трябвало... Хайде сега - дори ти знаеш каква е схемата - алфите хептен нефелни откъм боравене с техника ги изкара. Не съм съгласен. Виждали сме живи бивши алфи с тебе в Габрово - чини ми се с една батерия и 3 жици могат да се справят :wink:

Poseidon написа:
...ама как си представяш в обгазения театър сапьора с противогаза да чепка заспалия с бомбата...а алфата да държи на мушка нещата, а спасителите да вършеят наоколо и да спасяват цивилните които едвам дишат...
Ама аз не съм казвал, че е лесно, че всеки го може и т.н. Затова и тези, дето се занимават с тоя бизнес са избирани от най- най- .
Някакси не си го представям решаването на такъв проблем да става с трепане на всичко живо подред. Не, че и така не може, ама не е в това номера.

Poseidon написа:
Сюреалност е неква това...ебаваш се нали?
Не. Просто се кефя как се мъчиш да попълниш липсващи аргументи с патос, ама не ти се получава.

Poseidon написа:
или спориш заради спора не мое да разбера
Ти го правиш това постоянно - друг не може ли :DD ? Да не си защитил патент за това :joke:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2018, 22:47       Заглавие:  Re: Терористичният акт в театъра в Москва
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
JDredd написа:


.......А ако беше думнала една бомба от многото?.....

И каква щеше да е разликата? Пак болшинството заложници ще са убити. Нали това каза и tsb - дали от добрите, дали от лошите - все смърт ги чака заложниците в Русия.


Точно това имах в предвид Дред :tu: , разбрал си ми правилно идеята.

За съжаление явно Посейдон влага много емоция в размислите по темата.
А емоцийте не дават възможност за правилна преценка. В света на илюзии човек вижда каквото чувства.
Но фактите са си факти - накрая като теглим чертата, сметката е следната (по официални данни):
Терористи - 40 – 50 въоръжени терористи от чеченски произход, всичките убити.
Заложници - В хода на операцията загиват 129 заложници (по други данни – 174[1]). Всички с изключение на двама[2] загиват от химическия агент, използван от спецчастите.[3][4]. Сред загиналите има и 9 чужденци.
Инфото е произволно избрано от тук - https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0 ... 0%BA%D0%B0
Суха статистика, без емоция и чувства, просто цифри. Броим труповете.
За нас е статистика. За семействата на загиналите заложници - безкрайна трагедия.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Tik Tak и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer