logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:45




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 216 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2018, 12:07       Заглавие:  Оръжие и проверка от полицай.
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2018, 18:14
Мнения: 44
Здравейте, не намерих друга подобна тема и затова пускам тази, извинявам се ако е имало.

Та въпроса ми е когато ни спират за проверка пътна полиция и случайно видят оръжието имат ли право да го проверяват и съответно как трябва да процедираме, понеже нали примерно в САЩ, дори при проверка на документи трябва да ги уведомиш, че притежаваш оръжие и да ти виждат ръцете постоянно.
Мен поне никога до сега не ми се е случвало да ми го проверяват, и най-вероятно има и други колеги от форума които са като мен, нека да чуем мнения и ситуации.Благодаря


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2018, 12:45       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Я пробвай пак за САЩ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2018, 12:51       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Оръжието се носи скрито. Как така случайно да го видят..!?

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2018, 13:05       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2018, 18:14
Мнения: 44
А лятото под тениската примерно с вътрешен кобур, въобще не се вижда нали? Да ама не


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2018, 13:24       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Има един преподавател по полицейска тактика в А на МВР , който в своя учебник указва че тряба да питаш за пушкало ....
Въпросния учебник е и учебно помагало ....и се използва като база или най добрата практика за обучение на състава.

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2018, 13:28       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
gl9x19 написа:
А лятото под тениската примерно с вътрешен кобур, въобще не се вижда нали? Да ама не

Ами, под тениската, не се вижда.
Издутото отпред на "дюкяна" ми //примерно//
не значи, че се вижда причината за да е издуто отпред!!! :D
Има много причини за да е издуто.

Шегувам се....... нос'и просто свободни дрехи. а не джендър такива.
Остави впитите тениски за не изяснилите се , какви всъщност са.
Един мъж, носи широко-свободно, от гащи, та до горни дрехи.
Точно защото свободните дрехи позволяват, да не свиждат някои подробности, от карантията зад дюкяна, та до Личното оръжие.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2018, 13:30       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
gl9x19 написа:
А лятото под тениската примерно с вътрешен кобур, въобще не се вижда нали? Да ама не

Добре, нави ме...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2018, 13:35       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Уведомявай. Никой не те кара да го правиш зорлем но направиш ли го кадърно, проверяващия те полицай има едно на ум и гледа на теб по друг начин.
Какво имам предвид "кадърно"? - След като ти се представи човека, можеш да му кажеш: "Привет, преди да продължим, бих искал да ви уведомя, че личното ми огнестрелно оръжие е в мен. Не знам до колко е необходима тази информация но от Ваши колеги от предишни проверки знам, че е добре да я споделя".

Това казва на полицая няколко неща:
1. Имаш лично ОО.
2. Щом имаш ОО и му го казваш, значи си минал всички проверки и системата те е определила като заслужаващ доверие... ИЛИ си човек на някой (тъпо, но все още има хора получили разрешителните си по този начин :( )
3. Имаш уважение към него и искаш проверката да мине възможно най-гладко
4. Спиран си и преди, имаш представа какво предстои и е малко вероятно тъпи номера да минат при теб.
5. Имаш достатъчно акъл за да започнеш разговор като нормален човек

При мен това винаги е работило. До сега са ме спирали няколко пъти, винаги съм предупреждавал по този начин и почти винаги ако е имало време разговора е забивал в интересни и забавни теми. Има много полицаи, които са ентусиасти и с удоволсвтие ще си побъбрят с вас/нас за оръжие, закони и норми.

Не ми се иска да попадам в обратната ситуация - да не предупредя, да се наведа за нещо, оръжието да лъсне с отпечатък под дрехата, полицая да се одърви и да почне едно надглеждане и напрежение. Ако пък започне разговор на въпреки и вие започнете да се запъвате колко не сте длъжни да уведомявате, че носите... никой не печели, особено вие като дойде време за подновяване...

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2018, 13:52       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Човекът пита за процедурата, а ние му забъркахме словесна мътеница.

Спирали са ме, питали са ме, казвам да - те викат дай да видим разрешителното. Взеха го половин час по телефона - върнаха се: "Приятен път"... в един друг път аз сам си го показах - да се пофукам

До колкото знам би трябвало да поскат да сверят номерата
Не съм на ясно - от моята ръка ли гледат или пипат?
Не бих се кефил да ми го пипат. Следва офтопик (Важи за която и да е от издутините...)
Преполагам всеки от нас е наясно с процедурата, как се подава оръжие за инспекция.
Не намерих написано еднозначно обяснение - каква е процедурата. А трябва да го има писано!
Може би накой може да цитира някакви ведомствени указания?

Последно май "с патрон в цевта" вече не е незаконно. Следва офтопик (не, че съм толкова наточен, за да си го причиня...)
Но това беше колуарно съобщение, не мога да цитирам източник.
Ще съм благодарен на повече инфо...


Хубав петък!

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2018, 14:14       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Ако трябва да се сравняват номера, оръжието не трябва ли да е в собственика?!
Нали не се преотстъпва лично КНО? Представи си, че му го даваш на полицая, той го обръща срещу теб и гърми... Или хукне нанякъде... :roll: Всичко се случва по света.
Иначе вероятно е по-добре да се уведоми проверяващия.

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2018, 14:23       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
MolonLabe написа:
Човекът пита за процедурата, а ние му забъркахме словесна мътеница.


Последно май "с патрон в цевта" вече не е незаконно. Следва офтопик (не, че съм толкова наточен, за да си го причиня...)
Но това беше колуарно съобщение, не мога да цитирам източник.
Ще съм благодарен на повече инфо...


Хубав петък!


Човека иска мнения и ситуации...За процедура, нека каже някой полицай.
Иначе за патрона в патронника, за самоотбрана не е забранено според чл.60 ал.2. Нямам спомен от кога е промяната но беше в рамките на последните 5г.

До сега никога не са искали да сравняват номера при проверка. Пистолет бих дал само срещу протокол.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2018, 14:38       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Стрелец
Стрелец
Online

Регистриран на: 12 Апр 2017, 13:29
Мнения: 37
Пътна полиция не ме е спирала, но последно - март 2017г Варна, Морска градина - наблюдателна пеша двойка ме е спирала.
"Виждам че носите оръжие, може ли да видя разрешителното ви за носене? "
След като прегледа разрешителното, напомняйки ми, отбеляза че срока му изтича скоро.. Разменихме по някоя друга приказка и толкова. Не е търсил да гледа и сверява номера.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2018, 14:47       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
user- написа:
Пътна полиция не ме е спирала, но последно - март 2017г Варна, Морска градина - наблюдателна пеша двойка ме е спирала.
"Виждам че носите оръжие, може ли да видя разрешителното ви за носене? "
След като прегледа разрешителното, напомняйки ми, отбеляза че срока му изтича скоро.. Разменихме по някоя друга приказка и толкова. Не е търсил да гледа и сверява номера.


Как точно носеше оръжието за да те види?

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2018, 15:25       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Без присъсъвието на косаджия не може да ти пипат оръжието

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2018, 15:47       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Стрелец
Стрелец
Online

Регистриран на: 12 Апр 2017, 13:29
Мнения: 37
slaf4u написа:
Как точно носеше оръжието за да те види?
slaf4u написа:


Отговорих на лс. Ако интересува другите, може и тук да го копирам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 216 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer