logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 14:47




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 15:49       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
tojito написа:
Оръжието е вещ, също като личната карта и СУМПС - тях как ги взимат?

Вярно ли?

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 15:52       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Но хайде кажи ми къде ти е безопасната посока в автомобил?! Като в случая липсваше каквото и да е психическо напрежение... докато като те спрат за проверка, особено много маймуни на хайка... съвсем нормално е водачът на автомобила и собственик на КНО за самоотбрана да се развълнува, притесни, насмете и пр.
Мене точно такива моменти ме интересуват... Затова и до колкото съм запознат с нещата при мене, проверяваният по каквато и да е причина, не трябва да манипулира с оръжието - два пръста и го подава на проверяващият ако се стига до там, или казва къде е и излиза от колата, тогава проверяващият се занимава снего, съответно и на негова си отговорност за евентуални последствия...
Сега, ние говориме за БГ за това питах, до тука освен да се повтаря, че проверяващият нямал право да ти пипа пищова и трябва ти да му го показваш и да манипулираш с него преди това, нищо друго свързано с безопасноста не се каза... За мене, от гледната точка на полицай,който те е спрял за проверка без значение под каква форма иоснование, някой да почне да прави гимнастики с пищова преди да ми го даде е малоумно, да ме прощавате... Къде е безопасната посока за изстрел в колата ? Почти никъде... Може би м-у краката, в пода но това означава да си повреди човек собственоста, от там и сума ти легални последствия - кой ме е накарал да обезопасявам оръжието, по силата на какъв закон, процедура и т.н.т. От толкова много споменаване на различни случаи, до тука не стана ясно има ли някаква писана процедура за безопасност в такива случаи или - не...

Тея дето сте проверявани и сте обезопасявали оръжието, къде сте давали контролният изстрел ? Все някой би трябало да може да каже...

Гледам тука не можете да се оправите две страници дали оръжието е вещ или нещо друго, има ли някакви законови дефиниции какво именно е "оръжие" за да се разграничава от всичко друго което може да се използва като оръжие... ?

М-у другото проверката която описва Жоро нагоре е идентична с постановките тука когато търсят някой, даже проверяващият полицай до прозореца работи с документите ти предимно с лявата ръка, дясната почти винаги му седи на кобура. Веднъж в тъмното един ми изкара акъла като светна с фенерче през дясното ми стъкло, изобщо не го бях видял да се приближава от другата страна... Явно има някаква препоръчителна с-ма когато те проверява повече от един човек. Дали всички са така, аз не мога да кажа, но при мене, което съм виждал, всеки те приближава за проверка с ръка на кобура, без изключение.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 16:01       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
strike написа:
tojito написа:
Оръжието е вещ, също като личната карта и СУМПС - тях как ги взимат?

Вярно ли?

ЛК и СУМПС са като разрешителното за носене - документи!
А колата е като пищова - вещи!
Найс, а? :D
Колко съм интелигентен, нали?

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 16:07       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
Spurs написа:
strike написа:
tojito написа:
Оръжието е вещ, също като личната карта и СУМПС - тях как ги взимат?

Вярно ли?

ЛК и СУМПС са като разрешителното за носене - документи!
А колата е като пищова - вещи!
Найс, а?
Колко съм интелигентен, нали?

Все се заричам, че няма да пиша по определени теми, но понякога не мога да се удържа.

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 16:08       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
Тогава всичко е ясно... но, представи си ако в посочения случай милиционера му напише само акт и го пусне, без да прибере железото и проверявания е спрян за проверка малко по - надолу ... милиционера ще бъде наказан преди да му е свършила смяната защото не е взел адекватното решение и предприел действието което трябва да направи съгласно констатираното административно нарушение.

Га гръмнаха Кюлев, отивам с колата да дигам щанги в залата, която е на по-малко километър от нас... но, без докИменти. И, хайка! И, хайде в районното за изясняване на това къв си ти и за кво се бориш. Като не виждам какъв е проблема в цитирания от теб случай... да помолиш гражданина да те придружи до районното за изясняване на нещата, ерго верно ли си е забравил разрешителното... или КНО-то му на кръста е незаконно?! Това в случай, че не можеш да направиш подобна справка на момента, разбира се.

Ако пък тази справка я направиш на момента, ако верно си е забравил разрешителното - му се съставя акт за административно нарушение. Ако, обаче... такова оръжие не се води на негово име... тогава вече са налице данни за извършено престъпление по чл.339 НК... и тогава процедурата е ясна.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 20 Фев 2018, 16:13, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 16:11       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
.38 Super написа:
За мене, от гледната точка на полицай,който те е спрял за проверка без значение под каква форма иоснование, някой да почне да прави гимнастики с пищова преди да ми го даде е малоумно, да ме прощавате...

Хммм, ма*ка му! Ако проверявания е престъпник, и му се даде възможност да борави с оръжието, за да го обезопаси и покаже, може полицая бързо да даде фира... Явно в Щатите това е невъзможно! Но при нас...
Доста хипотези се изказаха, за които хич не мисля че са глупости (както някой по-горе определи), защото предполагат мислене и дискусия... От която все нещо полезно ще излезе. Все пак сме във форум, не в Парламента.
А ако някой, който е навътре в нещата, или има кой да пита от първа ръка как е по закон, чудесно!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 16:19       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Spurs написа:
Доста хипотези се изказаха, за които хич не мисля че са глупости (както някой по-горе определи), защото предполагат мислене и дискусия... От която все нещо полезно ще излезе.

Само да добавя, че за мен не е нормално по един такъв казус, хора, които имат разрешение за притежаване и боравене с ООБ, да изказват толкова различни мнения и диаметрално противоположни хипотези - като почнем от законовата рамка и свършим с техническата страна на подобна проверка!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 16:28       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2018, 18:14
Мнения: 44
ubboto написа:
ако верно си е забравил разрешителното - му се съставя акт за административно нарушение.


На каква стойност е акта, че ми стана интересно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 16:37       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
ubboto написа:
Само да добавя, че за мен не е нормално по един такъв казус, хора, които имат разрешение за притежаване и боравене с ООБ, да изказват толкова различни мнения и диаметрално противоположни хипотези - като почнем от законовата рамка и свършим с техническата страна на подобна проверка!

Ами така е! Затова и написах, да се самоцитирам:
Spurs написа:
А ако някой, който е навътре в нещата, или има кой да пита от първа ръка как е по закон, чудесно!

Ако някой ми каже, кой точно адвокат има опит в материята "Оръжия", на драго сърце си плащам за да съм наясно с процедурата!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 16:57       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
gl9x19 написа:
На каква стойност е акта, че ми стана интересно.

Глоба от 500 лв., която е вързана към чл. 93 от ЗОБВВПИ.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 17:01       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Spurs написа:
Ако някой ми каже, кой точно адвокат има опит в материята "Оръжия", на драго сърце си плащам за да съм наясно с процедурата!

Уважаемият tsb нали си е платил на доктор на юридическите науки да му тълкува закона? Като аз нещо хич не съм убеден, че конкретно в неговия случай /от това, което той споделя като фактология/... изземването на оръжие от дома му с протокол за доброволно предаване е правилно като процедура!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 18:11       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
.38 Super написа:
Два дена преди Нова Година трупър ми даде тикет за 19ми отгоре на сл, спря ме и като му давах ид-то ми видя ccw, съответно ме попита дали имам оръжие в колата.
Казах му къде е, дали е с патрон в патронника. Той ме накара да го извадя и с два пръста да му го подам без да вадя нищо от него.
Провери го и след 5мин се върна с акта, даде ми пищова (празен) и пълнителя с допълнителният патрон вътре отделно и ме помоли само да не го зареждам докъто е наоколо, пищова ми е с един номер на цевта ( стар блок и цев от първите австрийски глокове) и с друг номер на рамата която е от полицейски Г22. Довиждане приятен ден и това беше... Много съм учуден, че са те карали да вадиш пълнителя, макар и да им е ясно сигурно, че си им колега...

Не, тия двата пъти бяха в БГ, тук никой не ме е питал, и като съм споменавал, само са ми казвали да не посягам да го вадя.
Аз съм същия, ако видя оръжие питам за разрешителното, като им казвам да не посягат към оръжието.
Колегата, дето ги проверява е малко особен, нямам идея с какъв акъл им проверява пистолетите, те работят сами, малка агенция са и обикновено няма бакъп, та трябва да стои и гледа сам как шофьора вади пистолета и го вади, тъпо е от всякъде. От познати, които са го питали за тия му простотии, съм чувал ме го пита дали нямат против да провери дали не е крадено оръжието, което е тъпо, по тая логика може да ги пита за телефоните и часовниците им примерно.
За незапознатите - има база данни, в която може да се вкарат всякакви предмети със серийни номера, коли със VIN номерата и т.н. И по радиото казваш модела и серийнуя номер на диспечера, който за секунди ти казва дали е обявен за откраднат и откъде е откраднат. Имали сме случаи с коли, някой не си е свършил работата и не я е извадил от системата, собственика си я кара, докато не го спрем и му изкараме акъла с пищови насочени към него.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 18:15       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
strike написа:
tojito написа:
Оръжието е вещ, също като личната карта и СУМПС - тях как ги взимат?

Вярно ли?


А какво са? И за двете неща даваш пари ... за да ги придобиеш :D

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 18:37       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
А какво са? И за двете неща даваш пари ... за да ги придобиеш :D

Да, за българските документи за самоличност на МВР наистина плащаш такса за издаването им, но те НЕ ПРИТЕЖАВАТ ОПРЕДЕЛЕНА КОНКРЕТНА СТОЙНОСТ. И като такива, няма как да бъдат самостоятелен обект на престъпление против собствеността.


п.с. Понеже се налага да го пиша за трети път, разбирам, че е сложно за разбиране. Така че да го кажа максимално опростенчески: тотално сбъркано е да се слага знак за равенство между личното КНО и документите за самоличност на МВР с оглед на качеството им на движими вещи - частна собственост.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 19:55       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Документите са носител на информация за хора или движимо и недвижимо имущество!
Синтезирана информация необходима за идентификация на човек, кола, апартамент, оръжие...
Така че знак за равенство няма.
Все едно като кажеш "Колата ми е сива", да караш цвета, "сива" а не колата... ;)

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer