logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 22:59




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 22:03       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tsb написа:
А полицейския орган на улицата може да ти вземе каквото си поиска и да ти го върне когато реши (началството му, прокурара, съдията), стига да го облече в подходящата законова форма.

За горното си прав, тук не си! Полицейският орган може да ти изземе вещ на улицата само чрез обиск... като е длъжен да ти го върне веднага след обиска, ако иззетите от теб вещи не се доказателство за извършено престъпление или нарушение! Ще те спра утре на улицата за проверка... ще ти взема пищова, щото ми е харесал... и ще ти го върна след една седмица, щото на началника ми му е харесал още повече. :punch:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 22:10       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Да, но има приемно-предавателни протоколи, за обиск или за изземване, при наличие на престъпление или при изтекло разрешително.
А не, на ти - дай ми...
Законодателя с с тия членове на закона иска да има яснота, кой носи отговорност по отношение на оръжието - собственика или проверяващия/иззелия го, дори КОС-аджията ако е на съхранение в КОС, или оръжейника...! Това е!
Колкото и да съм тъп по отношение на правото...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 22:14       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
ubboto написа:

..............
За горното си прав, тук не си! Полицейският орган може да ти изземе вещ на улицата само чрез обиск... като е длъжен да ти го върне веднага след обиска, ако иззетите от теб вещи не се доказателство за извършено престъпление или нарушение! .........


Толкова не си прав, че чак не е истина!
Изземвали са ми пари - хартиени. Не ми ги върнаха с обяснението, че са назначили експертиза дали са истински или не.
Писахме жалби до наблюдаващия делото прокурор да ми ги върне. Човека каза - след като излезе резултата от експертизата, ако се окаже че са истински и не са били предназначени или не са послужили за извършване на престъплението, или върху тях няма следи от престъплението или не са били предмет на престъплението, както и не могат да послужат за изясняване на обстоятелствата по делото евентуално ще Ви ги върнем.
След около 6 мес. ми ги върнаха.
Иззеха ми ги не с протокол за обиск, а с протокол за претърсване и изземване от автомобила.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 22:16       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
JDredd написа:
За мене предаването на ОО на служител на МВР не е преотстъпване на ОО, доколкото той не е "друго лице", а е контролен орган с правомощия за такива конкретни действия по проверка.

Начи, ти е да склониш да му го преотстъпиш... той трябва да ти го приеме със съответния протокол! Били с протокол за обиск, било с протокол за доброволно предаване! Протоколът за обиск го споменахме... и, да, наистина не съм запознат със същността на протокола за доброволно предаване.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 22:18       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tsb написа:
Толкова не си прав, че чак не е истина!
Изземвали са ми пари - хартиени. Не ми ги върнаха с обяснението, че са назначили експертиза дали са истински и ли не.

Е, аз какво лялям досега бе, мен... че каквото и да ти изземат... трябва да ти връчат насреща съответния протокол! Аз съм писал само протокол за обиск... с останалите не съм запознат, признавам.

Впрочем, да направим темата по-смислена... в кои случаи се пристъпва към съставянето на протокол за доброволно предаване?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 19 Фев 2018, 22:19, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 22:19       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
Spurs написа:
Да, но има приемно-предавателни протоколи, за обиск или за изземване, при наличие на престъпление или при изтекло разрешително.
А не, на ти - дай ми...
Законодателя с с тия членове на закона иска да има яснота, кой носи отговорност по отношение на оръжието - собственика или проверяващия/иззелия го, дори КОС-аджията ако е на съхранение в КОС, или оръжейника...! Това е!
Колкото и да съм тъп по отношение на правото...


Spurs, при цялото ми уважение към теб, няма "на ти - дай ми".
Контролния орган проверява това което е решил да провери, по начин който той е преценил за правилен и после или ти връща ОО или ти го изземва или го предаваш доброволно.
Ако контролния орган не си знае правата и задълженията - съдиш го и се замогваш с определена сума.
Ако си знаят правата и задълженията - чанчат те по устав, ти мълчиш и си траеш.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 22:20       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tsb написа:
Контролния орган проверява това което е решил да провери, по начин който той е преценил за правилен и после или ти връща ОО или ти го изземва или го предаваш доброволно.

Твоя лична интерпретация нещата, която няма нищо общо със закона!


п.с. По тази логика и в контекста на спомената от теб случка с иззетите пари... излиза, че полицейският орган може да ти поиска и портмонето... щото така е преценил за правилно. Ами, няма това право! Не и без съставен протокол. Така че ако той ще ИЗЗЕМВА от теб вещ... без значение оръжие или нещо друго, трябва да ти връчи насреща съответния протокол! А вече какъв протокол за изземване на оръжие при извършването на рутинна проверка на улицата може да ти състави пътен/ патрулиращ полицай... това вече, наистина не знам. Виж, ако ти направи обиск... и оръжието ти се окаже незаконно - няма да ти го върне. Но ако всичко е наред, Е ДЛЪЖЕН ДА ТИ ГО ВЪРНЕ ВЕДНАГА СЛЕД ПРИКЛЮЧВАНЕТО НА ОБИСКА... или аз поне така съм го учил.

п.с.с. No hard feelings... просто се опитваме да стигнем до истината. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 19 Фев 2018, 22:33, променена общо 3 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 22:29       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Доброволно предаване в КОС, когато излизаш в чужбина, за по-дълго време. Да ти е спокойно на душата, че някой няма да ти разбие къщата и касата и да се окажеш без пищоФ, което си е нарушение на закона.
И пак ти получаваш приемно-предавателен протокол.
Към tsb - уважавам написаното от теб, да могат да.ми вземат и колата, и оръжието, и парите, НО с протокол! Това имам предвид - каквото и да правят органите на реда, да бъде черно на бяло... Ми то утре, да не се окаже, че видиш ли, някой след 2-3 дни "случайно ми е намерил" пищова на улицата... Как да докажа, че не ми е отнет при проверка, особено ако съм сам, те са двама и не ми е съставен протокол за изземване, по каквито и да било причини?!
ПП. Геле, спри да пишеш по-бързо и преди мен, че ми изглеждат като преписани постовете след теб... :D

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 22:33       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
ubboto написа:
tsb написа:
Толкова не си прав, че чак не е истина!
Изземвали са ми пари - хартиени. Не ми ги върнаха с обяснението, че са назначили експертиза дали са истински и ли не.

Е, аз какво лялям досега бе, мен... че каквото и да ти вземат... трябва да ти връчат насреща съответния протокол! Аз съм писал само протокол за обиск... с останалите не съм запознат.


Ако мислиш, че вземането за проверка на ОО за няколко минути и връщането му на законния собственик е равносилно на изземването уредено с протокола за личен обиск, претърсване и изземване, оглед, както и протокола за дороволно предаване, начи си в дълбока грешка.

Да те питам, ако те спрат на улицата КАТ и ти кажат, че имат съмнение, че колата ти е с пренабити номера на двигател или рама и поискат да я проверят в твое присъствие, след което, констатирайки че няма проблеми ти я върнат, трябва ли да пишат протокол че са ти я взели? Или само протокол за проверка, че са я проверили?

Или може би КАТ като те спират и ти искат документите на колата за проверка и ти ги връщат всеки път ти пишат протоколи, че са ти взели документите?
Явно не правиш разлика между вземане за проверка и последващо връщане и изземване в определените от закона случай.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 22:39       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Колата я проверяват, не я карат!
Ако я подкарат, без да ти напишат протокол, че са я иззели, това си е противозаконно! Или греша, а..?! В България важи ли закон, че полицай може да ти вземе автомобила ако му трябва при изпълнение на служебните задължения? Аз поне не знам...
А проверката на документите не е релевантна! Така могат да ми проверят и разрешителното, ама без да ми пипат пищова! Нали?

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 22:42       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tsb написа:
Или може би КАТ като те спират и ти искат документите на колата за проверка и ти ги връщат всеки път ти пишат протоколи, че са ти взели документите?

Това са документи, които сами по себе си не притежават определена конкретна стойност... и няма как да бъдат самостоятелен обект на престъпление против собствеността, ИМХО!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 22:45       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
Spurs написа:
Доброволно предаване в КОС, когато излизаш в чужбина, за по-дълго време. Да ти е спокойно на душата, че някой няма да ти разбие къщата и касата и да се окажеш без пищоФ, което си е нарушение на закона.
И пак ти получаваш приемно-предавателен протокол.
Към tsb - уважавам написаното от теб, да могат да.ми вземат и колата, и оръжието, и парите, НО с протокол! Това имам предвид - каквото и да правят органите на реда, да бъде черно на бяло... Ми то утре, да не се окаже, че видиш ли, някой след 2-3 дни "случайно ми е намерил" пищова на улицата... Как да докажа, че не ми е отнет при проверка, особено ако съм сам, те са двама и не ми е съставен протокол за изземване, по каквито и да било причини?!
ПП. Геле, спри да пишеш по-бързо и преди мен, че ми изглеждат като преписани постовете след теб... :D


Eстествено, че ако ти го изземат трябва да има протокол!
Иначе си е живо престъпление.
Ако обаче го вземат за проверка и ти го върнат веднага след проверката, не виждам ква е драмата?
Няма изземване. Има проверка и връщане.

Да Ви питам: Като си давате новозакупените пищови в МВР за прострелка издават ли Ви протоколи, че са ги получили от Вас за прострелка? После издават ли ви приемо-редавателен протокол, че са Ви го върнали ОО, след прострелка?
Я дайте нещо снимчица на такъв протокол да видим?!?
У наше село само номерца дават, входящи, като го дадеш за прострелка.
Вземат го у вторник, прострелват го и го връщат у четвъртъко.
Няма протоколи. Няма гявол.
Ко проим ся?
Да не го дам за прострелка? Щот няма протокол?
Ми ке ме глобят, че не съм го представил в съответния законов срок за регистрация вероятно? Може да бъркам. Язе съм юридически неграмотен, ама житейски мноо опит съм натрупал с институциите.
И помним ко кажуваше старшинката у армията га бехме - "Най-гадно е да де гърчат по устав - нема мърдане".

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 22:45       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tsb написа:
Явно не правиш разлика между вземане за проверка и последващо връщане и изземване в определените от закона случай.

Ами, не... не правя. Начи, ако ти иззема с протокол за обиск пищова... и всичко е точно... съм длъжен да ти го върна след приключването на обиска. Така е по закон! А ако ти го "взема за проверка"... каквото и да значи това, мога да реша да си го държа в мен до края на дежурството ми... тоест, къде видя законово изискване да ти ги проверя и ДА ТИ ГО ВЪРНА СЛЕД НЯКОЛКО МИНУТИ?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 22:47       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
ubboto написа:

......
Това са документи, които сами по себе си не притежават определена конкретна стойност... и няма как да бъдат самостоятелен обект на престъпление против собствеността, ИМХО!


Искаш да кажеш, че ако ми откраднат документите и аз пусна жалба няма да направят поне предварителна проверка или да разследват случая?
Ти последно кога си губил документи - ЛК, международен паспорт нещо?

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 22:51       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tsb написа:
Ако обаче го вземат за проверка и ти го върнат веднага след проверката, не виждам ква е драмата?
Няма изземване. Има проверка и връщане.

Драмата е, че в закона няма "проверка и връщане". Има изземване, което са прави по определени правила и процедури... и за което се съставя съответния протокол. И ако всичко е точно с иззетата вещ, органът е длъжен да ти я върне веднага след приключване на обиска. Е, ако оръжието ти е с изтрити номера, примерно... естествено, че няма да ти бъде върнато.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer