logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 23 Апр 2024, 09:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 22:52       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tsb написа:
Искаш да кажеш, че ако ми откраднат документите и аз пусна жалба няма да направят поне предварителна проверка или да разследват случая?

Искам да кажа това, което съм написал... че това са вещи, които не притежават определена конкретна стойност.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 22:57       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
ubboto написа:
tsb написа:
Явно не правиш разлика между вземане за проверка и последващо връщане и изземване в определените от закона случай.

Ами, не... не правя. ...........



Няма нищо, чест ти прави че си признаваш.
И аз не знаех ква е разликата преди да ми си случи нещо подобно.

Образно казано, разликата е, че в единия случай ти връщат вещта в кратък период от време след проверката, понеже контролния орган е решил, че няма законово основание или законов интерес да ти я изземе официално с протокол.
В другия случай ти пише протокол и ти я иззема. Тогава връщането на вещта е едно бъдещо несигурно събитие.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 22:59       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
tsb написа:

Да Ви питам: Като си давате новозакупените пищови в МВР за прострелка издават ли Ви протоколи, че са ги получили от Вас за прострелка? После издават ли ви приемо-редавателен протокол, че са Ви го върнали ОО, след прострелка?
Я дайте нещо снимчица на такъв протокол да видим?!?
У наше село само номерца дават, входящи, като го дадеш за прострелка.
Вземат го у вторник, прострелват го и го връщат у четвъртъко.
Няма протоколи. Няма гявол.
Ко проим ся?
Да не го дам за прострелка? Щот няма протокол?

:shock:
ЕСТЕСТВЕНО, че имам протокол!!!
И при предаване на КОС-аджията, и при връщане!
Ти ме гръмна бе братле! Номерче...
Снимка ако искаш утре, щот пиша от телефон.

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 23:00       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
Spurs написа:
tsb написа:

Да Ви питам: Като си давате новозакупените пищови в МВР за прострелка издават ли Ви протоколи, че са ги получили от Вас за прострелка? После издават ли ви приемо-редавателен протокол, че са Ви го върнали ОО, след прострелка?
Я дайте нещо снимчица на такъв протокол да видим?!?
У наше село само номерца дават, входящи, като го дадеш за прострелка.
Вземат го у вторник, прострелват го и го връщат у четвъртъко.
Няма протоколи. Няма гявол.
Ко проим ся?
Да не го дам за прострелка? Щот няма протокол?

:shock:
ЕСТЕСТВЕНО, че имам протокол!!!
И при предаване на КОС-аджията, и при връщане!
Ти ме гръмна бе братле! Номерче...
Снимка ако искаш утре, щот пиша от телефон.


Евала мен!
Столицата и е столица!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 23:04       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
tsb написа:
Евала мен!
Столицата и е столица!

И не само в столицата. За пръв път чувам, че някъде се приема оръжие за отстрел за гилзо- куршумотеката без да се състави протокол.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 23:10       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
И ся последно, за капак, след мохабетите и закачките (да не се обиди някой, най-малкото Уббото, щот мноо го уважавам), цитат от:
"ЗАКОН ЗА ОРЪЖИЯТА, БОЕПРИПАСИТЕ, ВЗРИВНИТЕ ВЕЩЕСТВА И ПИРОТЕХНИЧЕСКИТЕ ИЗДЕЛИЯ
(дали тоз е актуалния?!?)

Глава осма.
КОНТРОЛ


Препратки от статии Препратки от практики Препратки от процедури Бележки
Чл. 152. (1) Контролът върху дейностите с взривни вещества, с оръжия, с боеприпаси и с пиротехнически изделия се осъществява от полицейските органи на МВР.
(2) Контролът върху производството на взривни вещества, оръжия, боеприпаси и пиротехнически изделия се осъществява от органите по ал. 1 и от комисията по чл. 19, ал. 2.
(3) Контролът върху дейностите с взривни вещества, с оръжия, с боеприпаси и с пиротехнически изделия може да се осъществява съвместно с представители на други държавни органи, на които са възложени определени правомощия, свързани с дейностите с взривни вещества, с оръжия, с боеприпаси и с пиротехнически изделия, съгласно действащото законодателство.
(4) Условията и редът за извършване на контрол върху дейностите по чл. 1, ал. 1 се определят с наредба на министъра на вътрешните работи.


Препратки от статии Препратки от практики Препратки от процедури Бележки
Чл. 153. При осъществяването на контрола органите по чл. 152 имат право:
1. на достъп до всички обекти, свързани с осъществяване на дейностите по чл. 1, ал. 1 с взривни вещества, с оръжия, с боеприпаси и с пиротехнически изделия;
2. на достъп до регистрите, водени по този закон, до системата за проследяване движението на взривните вещества за граждански цели и до всякаква друга документация, свързана с дейностите по чл. 1, ал. 1;
3. да проверяват документите по т. 2 и да правят копия от тях;
4. да извършват проверки на взривните вещества, оръжията, боеприпасите и пиротехническите изделия;
5. да вземат образци от взривни вещества и пиротехнически изделия и да ги предоставят за изпитвания;
6. да отнемат издадените разрешения по реда на този закон и да изземват взривни вещества, оръжия, боеприпаси и пиротехнически изделия;
7. да преустановят транспортирането на взривни вещества, пиротехнически изделия, огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях, когато установят, че доставката не е придружена с издаденото разрешение или с документ за транспортиране в рамките на Европейския съюз, до представянето на разрешението или на документа за транспортиране в рамките на Европейския съюз;
8. да изземват огнестрелното оръжие от лице, което го пренася без издадения Европейски паспорт за огнестрелно оръжие, до представянето му на компетентния орган;
9. да разпореждат бракуването и унищожаването на взривни вещества, оръжия, боеприпаси и пиротехнически изделия в случаите по чл. 145, ал. 1;
10. да дават задължителни предписания, свързани с изпълнение на изискванията на този закон за осъществяване на дейност с взривни вещества, с оръжия, с боеприпаси и с пиротехнически изделия;
11. да участват в комисии за провеждане на изпити за правоспособност, бракуване и унищожаване, обезопасяване на огнестрелни оръжия, за изпълнение на учебните програми по обучение, свързани с дейностите с взривни вещества, оръжия, боеприпаси и пиротехнически изделия;
12. да съставят актове за установяване на административни нарушения по този закон;
13. да сезират органите на прокуратурата при установяване на данни за извършено престъпление.
"
Край на цитата.
Както се вижда, законотвореца е посочил в различи точки на чл. 153 от закона проверката на оръжия (т.4) и изземването на оръжие (т.6). Предполагам това е достатъчна юридическа аргументация, че няма равенство между проверката и изземването?
Или не е.
Както някой тука беше казал у форума - не четете законите и тва си му е :D :D :D

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 23:13       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
tsb написа:
Искаш да кажеш, че ако ми откраднат документите и аз пусна жалба няма да направят поне предварителна проверка или да разследват случая?
Ти последно кога си губил документи - ЛК, международен паспорт нещо?

Ако не заявиш, че заедно с документите са ти откраднали и някаква сума пари преписката ще бъде прекратена със скоростта на светлината. На теб ще ти издадат удостоверение, че е регистрирана преписка и се върши проверка, за да не те глобят,че си загубил документите.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 23:17       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
Ritter написа:
tsb написа:
Искаш да кажеш, че ако ми откраднат документите и аз пусна жалба няма да направят поне предварителна проверка или да разследват случая?
Ти последно кога си губил документи - ЛК, международен паспорт нещо?

Ако не заявиш, че заедно с документите са ти откраднали и някаква сума пари преписката ще бъде прекратена със скоростта на светлината. На теб ще ти издадат удостоверение, че е регистрирана преписка и се върши проверка, за да не те глобят,че си загубил документите.


Тва ми е достатъчно!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 23:24       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
tsb написа:
Тва ми е достатъчно!

Знам, на теб това ти трябва - удостоверението. Но това, че има преписка не означава,че някой ще върши проверка или не дай Боже и да разследва.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 23:28       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
Ritter написа:
tsb написа:
Тва ми е достатъчно!

Знам, на теб това ти трябва - удостоверението. Но това, че има преписка не означава,че някой ще върши проверка или не дай Боже и да разследва.


Напълно те разбирам!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 00:50       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tsb написа:
Ала бала говориш, брачеде, идвали са да ми го вземат от вкъщи, щото ми беше изтекло разрешителното. Дойдоха вечерта и ми го взеха, понеже не ме намерили през деня. Съставиха ми съответния протокол, взеха пищова, който им предадох доброволно, след като ми го поискаха.

Това го говоря от личен опит, първо лице единствено число. Не съм го прочел в нета, в книжки и прочее. Консултирал съм се по въпроса и с доктори на юридическите науки. И съм си платил за консултацията.


Интересен казус от правна гледна точка, като много се радвам че и Ритъра се включи в темата, тъй като той има нужните знания, познания и опит с дейности, тясно свързани с тази материя. При мен не са налице нито едно от трите изисквания за изказване на компетентно мнение по въпроса, така че аз просто си размишлявам:

Претърсването и изземването са посочени в чл. 136 от НПК като способ за доказване в наказателното производство, но щом уважаемият tsb e предал доброволно оръжието си - предполагам, че му е бил съставен "протокол за доброволно предаване". А доброволното предаване от своя страна не е посочено изрично като способ за доказване в наказателното производство така, както са разпита, огледа, претърсването и изземването. Мисълта ми е, че претърсването и изземването са дейности по разследването /за протокол за претърсване и изземване по досъдебното производство трябва да има изрично разпореждане от съдия по 161, ал.2 НПК/... или казано по-просто: там трябва да имаме досъдебно производство, искане от прокурор и разрешение от съдия.

И понеже уважаемият tsb не е отишъл доброволно да предаде оръжието си, а "доброволното предаване" не е посочено като способ за доказване в наказателното производство, до каква степен то е позиционирано в чл. 159 НПК от НПК? И все пак, доброволното предаване е уредено в главата "Претърсване и изземване", като аз мисля, че законосъобразно би било доброволно предадената вещ /макар и не по инициатива на дееца - в случая, уважаемият tsb/ да бъде приобщена в протокол за претърсване и изземване... и този протокол да бъде подписан и от поемни лица, които са безпристрастни и могат във всеки един етап да потвърдят това. В твоя случай имаше ли поемни лица, tsb?

Казано по друг начин, претърсването и/ или изземването са принудителни способи за събиране и проверка на доказателствен материал и именно упражнената принуда, която ограничава неприкосновеността на личността, налага извършването им да бъде скрепено със съдебен контрол. А това при tsb доброволното изпълнение на нормативно установено задължение ли се води? Демек, уважаемият tsb е бил накаран/ склонен по своя инициатива да предаде предмет, имащ значение... ПО ДЕЛОТО. А дело тук има ли?!

Май стана сложно. :roll:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 03:40       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
След две страници напред- назад умуване дали трябва да си дам на катаджията да ми пипа пищова, все пак не стана ясно в случаите когато това трябва да стане, има ли законен протокол който да регулира как ще ми го върнат обратно, когато проверката става на улицата както тсб го е описал ?
Питането ми е от чисто любопитство, интересува ме въпроса за безопасноста в случая, който беше много важен като приказвахме за демокрацията и щатите, но някак си се изгуби между листовете с постановленията като почнахме да говориме за нашенските милиционери.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 04:31       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
JDredd написа:
чл. 152 от ЗОБВВПИ:
Чл. 152. (1) Контролът върху дейностите с взривни вещества, с оръжия, с боеприпаси и с пиротехнически изделия се осъществява от полицейските органи на МВР.

тука е казано всичко, 38и а именно си е точно като в щатите...полицая осъществява контрола както намери за добре...може да го вземе да го души ако щеш да сверява номерата ...да го разглоби...

за протокол за взимане и връщане докато прави този контрол не става дума...
поне това аз разбрах...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 07:05       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
ubboto написа:
....
А дело тук има ли?!

Май стана сложно. :roll:


Нямаше дело в смисъл на разследвйне, предпълагам че е нямало де, чисто административна процедура си беше.
Поне така си мисля...не помня вече точните подробности. Помня че аз си бяхвиновен, извиних се на служителите че са ги разкарали заради мен и им съдействах изцяло.
Верно стана мноо сложно...и понеже мразим да мислим щото се потим, като ми требе компетентен съвет отивам при адвокатина и питам, плащам и т.н.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 07:15       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
Poseidon написа:
JDredd написа:
чл. 152 от ЗОБВВПИ:
Чл. 152. (1) Контролът върху дейностите с взривни вещества, с оръжия, с боеприпаси и с пиротехнически изделия се осъществява от полицейските органи на МВР.

тука е казано всичко, 38и а именно си е точно като в щатите...полицая осъществява контрола както намери за добре...може да го вземе да го души ако щеш да сверява номерата ...да го разглоби...

за протокол за взимане и връщане докато прави този контрол не става дума...
поне това аз разбрах...

В допълнение на казаното от Посейдон
https://www.ciela.net/svobodna-zona-nor ... 2135820114
Тази наредба се издава на основание чл. 152, ал. 4 от Закона за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехническите изделия.
Чл. 13. За всяка извършена проверка се съставя констативен протокол в два екземпляра - по един за проверяваното лице и за проверяващия орган.

ако това е актуалната наредба де щото може и да не е

С други думи ти дават МВР служителите протокол в който описват кво са констатирали при проверката. Нищо не пише че ти го изземват с протокол за личен обиск после да ти го връщат с др протокол и така.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer