logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 23 Апр 2024, 11:17




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 08:48       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Аз обаче продължавам да чета и да не вярвам на ушите си :shock:
Както викат тук, където живея и работя в момента ... Ауууа пичове, стигнйете са малко уа

Протоколи, разписки ... предаване преотстъпване

Ако бай чипик на улицата знае и чете доволно, пищова мога да ти го взема и да ти го върна след 30 дена и то само с един единствен документ

Оръжието е вещ, също като личната карта и СУМПС - тях как ги взимат?

Защо предпочитах проверяваните да си проверяват сами оръжието ли?
1. Моите ръце са свободни!!!
2. Няма да оставя моите отпечатъци по неговото оръжие
- щото не го знам 20 метра след проверката какво ще направи
- щото не знам какво е направил 20 метра преди проверката

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 09:03       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
С риск да стана досаден, колко случая на хванато незаконно или незаконно преправено оръжие са хванати при подобни случайни проверки? Да кажем за миналата година, че да е оправдан подобен риск. Защото съм наблюдавал непосредствено поведението на собственик на оръжие, при подобна проверка. И аз самият никак не съм се чуствал в безопасност, въпреки напълно спокойните и професионални действия на КАТ-аджията.

За това, което пита .38 super - При проверката полицаят стоеше до шофьора, държейки с дясната ръка документите. Кобурът също беше отдясно. Но вторият човек от патрула стоеше отзад, от другата страна на колата, с ръка на оръжето. Ако пистолетът му е бил с патрон в цевта, едва ли в колата бихме имали някакъв шанс. При добре изградена техника, зареждането би го забавило с не повече от 0.2с, така че пак не бихме имали шанс. За проверяващия му колега това не важи, но надали някой с всички си, би опитал нещо, при подобен разклад. Тук побърканите наркомани, с оръжия, не са много (обикновено продават за дрога всичко ценно, много преди да ги е избило на насилие).

Гледам, че стигнахте до разглобяване на пистолета, за проверка за незаконни преработки. А до колко патрулът има компетенция за преценка на това? Ясно че при съмнение може да поиска собственика да го придружи до районното, където да бъде извършена по-обстойна проверка, но самото съмнение предполага поне диплома за завършен курс за оръжейник. А за нея пък, от своя страна, трябваше диплома за висшу... И ако се съгласим с разглобяването на оръжието, какво следва - сваляне на главата на двигателя на автомобила, в полеви условия, и мерене на допуските за шайбите на буталата, да не би и там да има някоя незаконна преработка? От няколко проверки, на които съм бил свидетел, в повече случаи се е стигало до проверка на оръжието, отколкото на срока на гражданската отговорност (сравнение на договора със стикера). Какъв е този нездрав интерес към ОО, от което загиват най-много 5 човека годишно, в сравнение с пренебрегването на МПС-то, от което си отиват поне 700?

И накрая за картите - не намерих българска, но такава дали ще мине? Малко е изтекъл срока, ама ше я опраим:
Изображение

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 09:11       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
tojito написа:
2. Няма да оставя моите отпечатъци по неговото оръжие
- щото не го знам 20 метра след проверката какво ще направи
- щото не знам какво е направил 20 метра преди проверката

Ръкавици нещо? Кроноса беше се оплаквал по въпроса, ама един пакет найлонови струва под 2лв и ще стигне задълго. Латексовите също са евтини, стига да се купуват на пакет от склад, а не на бройка от железария или аптека.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 09:40       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tojito написа:
Протоколи, разписки ... предаване преотстъпване

Ако бай чипик на улицата знае и чете доволно, пищова мога да ти го взема и да ти го върна след 30 дена и то само с един единствен документ

Оръжието е вещ, също като личната карта и СУМПС - тях как ги взимат?

Лична карта, СУМПС и пр. са вещи, които сами по себе си не притежават определена конкретна стойност... и няма как да бъдат самостоятелен обект на престъпление против собствеността. А това, че можеш да ми вземеш /в качеството си на полицейски орган/ пищова... и да ми го върнеш след 30 дена - го чувам за първи път. Би ли пояснил, моля?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 09:58       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
Тази тема стана доста досадна. Пък колко лъжи се изписаха не е за вярване. :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 10:27       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Absolut написа:
tojito написа:
2. Няма да оставя моите отпечатъци по неговото оръжие
- щото не го знам 20 метра след проверката какво ще направи
- щото не знам какво е направил 20 метра преди проверката

Ръкавици нещо? Кроноса беше се оплаквал по въпроса, ама един пакет найлонови струва под 2лв и ще стигне задълго. Латексовите също са евтини, стига да се купуват на пакет от склад, а не на бройка от железария или аптека.


Бе не е гот да носиш ръкавици на 35-40 градуса на слънце по цял ден :-)

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 10:35       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ubboto написа:
tojito написа:
Протоколи, разписки ... предаване преотстъпване

Ако бай чипик на улицата знае и чете доволно, пищова мога да ти го взема и да ти го върна след 30 дена и то само с един единствен документ

Оръжието е вещ, също като личната карта и СУМПС - тях как ги взимат?

Лична карта, СУМПС и пр. са вещи, които сами по себе си не притежават определена конкретна стойност... и няма как да бъдат самостоятелен обект на престъпление против собствеността. А това, че можеш да ми вземеш /в качеството си на полицейски орган/ пищова... и да ми го върнеш след 30 дена - го чувам за първи път. Би ли пояснил, моля?


Геле, ключовото тука е 30 дена - срока за излизане на наказателното постановление.
Пример: става нещо, което ми позволява да взема оръжието - да речем забравил си е разрешителното. По закон мога да му съставя АУАН. Бъркам си в чантата, вадя книжката (Закона имам в предвид) намирам правилният член алинея и т.н. и си написвам правилно и грамотно текста ...
И след това попълвам редовете по надолу, които започват със (по памет цитирам вече): "Иззех като доказателство" и т.н. ...
Човека се разписва, полага си възраженията и т.н. Акта се завежда, ОО се предава на съхранение в касата на РУП срещу разписка, изготвя се съответният доклад в който се описва всичко онова което не е описано в самия АУАН ... от там нататъка решенията ги взима друг - дали КОС, дали Н-к РУП след съответните телефонни обаждания тип "Позвъни на приятел" ... разбра какво имам предвид нали?

Срока за издаване на наказателното е до 30 дена. Вече е отделна тема какво ще напиша в доклада - дали човека е съдействал или се е дръвчил и т.н.
Признавам си, с бойно оръжие не съм имал такъв казус, с газово да - не си носиха фактурите за закупуване. Излиза НПто, човека си плаща глобата, носи си екземпляра от нареждането и му предавам с разписка обратно оръжието. Чисто ясно и просто брат ...

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 10:39       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tsb написа:
Нямаше дело в смисъл на разследвйне, предпълагам че е нямало де, чисто административна процедура си беше.
Поне така си мисля...не помня вече точните подробности. Помня че аз си бяхвиновен, извиних се на служителите че са ги разкарали заради мен и им съдействах изцяло.
Верно стана мноо сложно...и понеже мразим да мислим щото се потим, като ми требе компетентен съвет отивам при адвокатина и питам, плащам и т.н.

То всички така правим - отиваме при компетентни адвокати, когато сме на зор. Но понеже лично съм се парил и с НЕкомпетентни адвокати, които пак са ми вземали пари /викам му, не е ли по-добре така и така, това и това... "Ей, да прав си!" :punch: /... нищо не пречи просто да се опитаме да размишляваме логически, макар и не в най-правилната посока.

Та, в твоя случай... ако е имало образувано досъдебно производство срещу теб - ти си бил длъжен да събереш и занесеш всичкото си железо в КОС. При условие обаче, че не е било налице такова... а претърсването и изземването са способи за събиране на доказателствен материал чрез упражнена принуда... не съм съм убеден дали прибиране на оръжието ти в случая, чрез "протокола за доброволно предаване"... е правилно като процедура.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 10:45       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tojito написа:
Пример: става нещо, което ми позволява да взема оръжието - да речем забравил си е разрешителното.

А ако не стане нищо, какво правим... инсценировка? :happy: Отделно от това, нещо въобще не съм убеден, че ако съм си забравил разрешителното... ти, в качеството си на полицейски орган, можеш да ми прибереш оръжието... и да го понесеш нанякъде си, да речем - РУ-то. Но вие по презумпция трябва да ги разбирате повече тези неща, щото в крайна сметка сте я работили тази работа... по тази нормативна уредба. ;)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 10:51       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
А ти предлагаш да вдигнем КОС-аджията ли? ;)

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 10:57       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tojito написа:
А ти предлагаш да вдигнем КОС-аджията ли? ;)

Не, просто ме кефи презумпцията за изземване на КНО за самоотбрана на улицата като веществено доказателство при липса на извършено престъпление.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 11:03       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Е ти как ще постъпиш тогава, в тази ситуация?

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 12:53       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tojito написа:
Е ти как ще постъпиш тогава, в тази ситуация?

Не знам, защото тази работа не съм я работил. Мога да цитирам само случай с колега, който с личното си КНО за самоотбрана направи беля... като при направената проверка от "енското" РУ заявиха, че такова оръжие не се води на отчет при тях. :punch: Но, ти ако направиш такава проверка на гражданин, който твърди, че е забравил разрешителното си... а се окаже, че официално не му се води води нищо... тук вече са ти НАЛИЦЕ ДАННИ ЗА ИЗВЪРШЕНО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ... като процедурата оттам насетне вече е ясна.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 13:00       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Absolut написа:
Да кажем за миналата година, че да е оправдан подобен риск. Защото съм наблюдавал непосредствено поведението на собственик на оръжие, при подобна проверка.

Оня ден на стрелбището, подавам команда "Изпразни и покажи празно"... а човека вместо да извади пълнителя, натиска спусъка. Пищова гърми, добре че винаги следя за безопасната посока... та не стана беля. Но хайде кажи ми къде ти е безопасната посока в автомобил?! Като в случая липсваше каквото и да е психическо напрежение... докато като те спрат за проверка, особено много маймуни на хайка... съвсем нормално е водачът на автомобила и собственик на КНО за самоотбрана да се развълнува, притесни, насмете и пр.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 13:03       Заглавие:  Re: Оръжие и проверка от полицай.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Тогава всичко е ясно... но, представи си ако в посочения случай милиционера му напише само акт и го пусне, без да прибере железото и проверявания е спрян за проверка малко по - надолу ... милиционера ще бъде наказан преди да му е свършила смяната защото не е взел адекватното решение и предприел действието което трябва да направи съгласно констатираното административно нарушение

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer