logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 16:08




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2018, 18:04       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Тия СРО дълго имат ли и ако Да какво е долу горе?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2018, 18:09       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Yank написа:
FIRSTGUN написа:
Демократи


Убийци. Училищата и Университети те са техния бастион. Мечтаят и работят за повече жертви за да установят тоталитаризма.


Убийци-демократи.......то все едно и също еле в последно време.Представяш ли си какъв вой ще нададат ако ги заплющи някой с 249 на някой лизбийско/педерастки парад на лилавите пишки.

Те сега ревьт след като в район в който шерифа и областния са демократи се изтърва стрелец в къщата на който полиция е викана 39 пъти пък представям си някой с камуфлаж,шапка на Тръмп и карта на НРА да ги зачеша на полуавтомат..........войната е готова за нула време,а ние забравяме как на кънтри концерт се бият хора,забравяме докато не изровят яко кокалите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2018, 18:46       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Нямам идея какво имат в този офис, повечето наоколо или издават служебни АР15, или разрешават да си носиш твоя.
В сграда аз лично не бих помъкнал дълго, дистанциите са малки и горе-долу уцелвам еднакво, по-практично е с пистолет зад ъглите и поне аз се прицелвам и стрелям по-бавно с пушка, отколкото с пистолет, особено ако трябва да стрелям надясно. Ако си във формация с други, които да ти покриват страните може би, но ако съм сам, пушката остава в багажника.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2018, 19:03       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Пак аз - тръгваш с пищов срещу дълго?Не казвам,че не е правилно,аз друго работя и съвсем не ми е идея да критикувам,просто ми е чудно как / баси топките / тръгваш с едно глокче срещу Калашник примерно.
Шанса ония в училището да е с пищовче какъв е,колко от последните стрелби бяха с дълго и колко с пищовче?Колко дупчи пищовчето тия стенички и колко една АРка?

Къси АРки не ви ли разрешават,12 инча цев примерно?

Да ви имам професията аз,шапка ви свалям,с пищов срещу дълго :punch:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2018, 20:05       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ми то не е като на звездни войни с енергийните щитове, дето по-тежките оръдия ги пробиват по-бързо и накрая побеждават.
Дали ще нося дълго или късо, ако ме уцели ще е все същото. Ако го стрелям с дълго или късо, пак или ще го уцеля и изкарам от строя, или няма да го уцеля, а дали съм го пропуснал с 22 или .50 няма никакво значение, важно е че съм пропуснал.
Това не е атака на поле срещу окопан противник, това е игра на котка и мишка в лабиринт. В лабиринт дълго оръжие е по-скоро пречка, отколкото предимство, опитай да стреляш иззад ъгъла с пистолет и арка и ще видиш каква е разликата, да не говорим, че пистолета е по-лек и много по-бързо може да се пренасочи настрани или назад, ако оня изскочи отнякъде, отколкото ар15.
Това са си мои размишления, сигурен съм, че има много хора, които не ги споделят. Ако им се наложи, са свободни да носят каквото им е на сърце, аз за себе си съм решил.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2018, 04:38       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
В тоя лабиринт с тия меки стени той ги дупчи пък пищовчето не,това малко ме озадачава ма не съм полицай нито джедай.

Дано не ти се налага


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2018, 20:12       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
В сграда аз лично не бих помъкнал дълго, дистанциите са малки и горе-долу уцелвам еднакво, по-практично е с пистолет зад ъглите и поне аз се прицелвам и стрелям по-бавно с пушка, отколкото с пистолет, особено ако трябва да стрелям надясно.

Не съм съгласен, мен... с пушката не съм по-бавен, отколкото с пищова... има си техники за показване/ отваряне на ъгли и с дългото... ако идваш към Бг-то, имам тук една S&W AR-15 под ръка... ти с пищова, а аз с дългото... сам ще видиш/ убедиш, че ТАЙМЕРЪТ няма да покаже големи разлики, а понякога пушката даже е и по-бърза.


Отделно от това, оня ако е с бронежилетка, дори и "мека"... ще се изкривиш с пищова... ще требе да го мериш в тимберицата, което ти усложнява значително мисията.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 00:52       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Yank написа:
Не ставай циничен.
Не думай :D
minavasht написа:
Игнорирам първата част на поста ти, защото е тъпа.
Е, щом ще го караме на откровения - твоят постинг пък е жалък опит хем да кажеш нещо, хем да не отговориш на въпроса ми. Ама разбирам те - не се застава лесно под куршумите. Най-вероятно щял да влезе... Тия приказки са по моята част. При тебе би следвало да е: щях да вляза / нямаше да вляза.
Друго си е с арката в ръце и с групата зад гърба да се врещи като южноамерикански травестит по невъоръжени. А накрая и да се гръмне един такъв е като "Делта" - връх на сладоледа :wink:
С това последното не визирам конкретно теб - да не подскочиш пак?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 05:21       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
ubboto написа:
В сграда аз лично не бих помъкнал дълго, дистанциите са малки и горе-долу уцелвам еднакво, по-практично е с пистолет зад ъглите и поне аз се прицелвам и стрелям по-бавно с пушка, отколкото с пистолет, особено ако трябва да стрелям надясно.

Не съм съгласен, мен... с пушката не съм по-бавен, отколкото с пищова... има си техники за показване/ отваряне на ъгли и с дългото... ако идваш към Бг-то, имам тук една S&W AR-15 под ръка... ти с пищова, а аз с дългото.
Геле тук трябва да се загледаш в последните две думи. Стрелям надясно. Теб не сьм те гледал ,ама днес се отгледах на хора с PCC ( пушките с пистолетен калибьр) стрелящи от неудобна позиция .... кофти ьгьл и прозорец.....значи с пистолет ще ги опукат три пьти по бьрзо.... а да ми кажеш ,че те не са виждали таймер....десняк ако не смени хвата и я хване с лявата можеш да забравиш . Иначе при други условия нямат равни.... няма настигане нито на скорост нито на точки.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 07:32       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
JDredd написа:
Yank написа:
Не ставай циничен.
Не думай :D
minavasht написа:
Игнорирам първата част на поста ти, защото е тъпа.
Е, щом ще го караме на откровения - твоят постинг пък е жалък опит хем да кажеш нещо, хем да не отговориш на въпроса ми. Ама разбирам те - не се застава лесно под куршумите. Най-вероятно щял да влезе... Тия приказки са по моята част. При тебе би следвало да е: щях да вляза / нямаше да вляза.
Друго си е с арката в ръце и с групата зад гърба да се врещи като южноамерикански травестит по невъоръжени. А накрая и да се гръмне един такъв е като "Делта" - връх на сладоледа :wink:
С това последното не визирам конкретно теб - да не подскочиш пак?


Докато не си бил в тази ситуация, не можеш да кажеш на 100% как ще реагираш. Ако очакваше клише от рода на "смело ше се втурнем към врага и после по пет на нож...", от мен няма да го получиш.
Казах ти, когато се е стреляло, съм вървял към стрелбата, и съм правил каквото трябва, затова и в този случай най-вероятно пак бих вървял натам, но докато не съм бил изправен пред точно тази ситуация, не мога да го кажа със 100%.
Втората част на поста ти няма да коментирам, щото е още по-тъпа.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 09:47       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
cz85 написа:
Теб не сьм те гледал ,ама днес се отгледах на хора с PCC ( пушките с пистолетен калибьр) стрелящи от неудобна позиция .... кофти ьгьл и прозорец.....значи с пистолет ще ги опукат три пьти по бьрзо.... а да ми кажеш ,че те не са виждали таймер...

Аз единствено исках да кажа, че искам да ги стрелям тези неща лично, за да потвърдя думите си с действия. И, хайде пробвай се тука да въртиш за време пищова, без да простреляш препятствието:




А и в едно училище не знам къде ще намериш чак толкова много неудобни ъгли и прозорци. Пушката ти е в положение "high ready" , като имаш да отвориш няколко ъгъла по широки коридори и да минеш през няколко врати. И дори да трябва да завия надясно по коридора и стрелям с дясна ръка, пак няма да съм по-бавен с пушката... опция ти е да я прехвърлиш на ляво рамо и така да "отрежеш тортата"... а и вече като вдигнеш мерника по лошия... с пушката ще си много по-убедителен. Особено и оня ако ти е с пушка отстреща... само с едно пищовче, а дългото в багажника за мен си е тояга... което, все пак... нищо не значи.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 10:53       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
minavasht написа:
Докато не си бил в тази ситуация, не можеш да кажеш на 100% как ще реагираш. Ако очакваше клише от рода на "смело ше се втурнем към врага и после по пет на нож...", от мен няма да го получиш.
Казах ти, когато се е стреляло, съм вървял към стрелбата, и съм правил каквото трябва, затова и в този случай най-вероятно пак бих вървял натам, но докато не съм бил изправен пред точно тази ситуация, не мога да го кажа със 100%.
Няма нужда да се оправдаваш - аз те разбрах още първия път

minavasht написа:
Втората част на поста ти няма да коментирам, щото е още по-тъпа.
Така е - няма нужда от коментар: рядко тъпо е да застреляш невъоръжен, лазещ по земята и тотално объркан от противоречиви заповеди човек:


И доколкото разбрах всичко, що исках да науча - аз се оттеглям от темата.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 12:05       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
Ама разбирам те - не се застава лесно под куршумите.

Дреди, не един... а четири въоръжени шерифа са се били скатали:
https://nypost.com/2018/02/23/four-sher ... cebook_app


Другото е като в боя в кръчмата - едни се хвърлят с главата напред, а други стоят отстрани и държат якетата. Докато не стане боя/ пукне пушката... няма как да разбереш кой как ще реагира в ситуация.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 13:07       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
JDredd написа:
И доколкото разбрах всичко, що исках да науча - аз се оттеглям от темата.

Всичко не си разбрал нито си видял като хората...
1.никога не требва да се занимаваш с арести, Дред а за да коментираш требва да разгледаш поне
2.ти ако си там и не стреляш в тази ситуация /показал съм ти с червено къде са лактите на човека/ жената остава вдовица, а децата сираци...

Колко требва да е уплашен и объркан за да си посяга към колана където под черната фанелка не се знае какво има...тоя ше каже, като се срещнем на оня свят...
може и да е нямал пищов точно тоя...НО ЗАЩО ПРАВИ ТОВА? следващия ще е с пищов обаче...та затова и двамата ще заминат ...

Пак да повторим - там ситуацията е различна...всеки има и е готов да стреля...посегнеш ли при арест - умираш. имат и някои чисти убийства обаче ...не споря...оня негъра уличния продавач...ченгето го застреля го от упор без видима причина...просто манго почна да реве нещо и бум! иначе требваше да се борят и бият, а негъра беше як и огромен...това е убийство - да.
А това тука не е ...

а да питаш Минаващия или ченге /какво ше направиш в еди коя си ситуация е или детинщина или заяждане / щото отговор няма...разисквали сме такива ситуации...тва да каже: ще извадя пищова и ще налетя лошите е комедия...и не от страх...просто от мноооого неща зависи...
А Минаващия е доста опитен... от мен да знаеш ... надушвам ги такива...

аз лично при еднакви ситуации съм реагирал напълно различно...от пълно безразличие към агресивен шофьор на пътя..ръкомаха заканва се...само го гледам леко отнесено...до до малко по-различен отговор и към по-едър нервак...
зависи от 29907326252 фактора

та не се заяждай с xората a влезни в темата да учиш още...всички се учим...правим грешки...недовиждаме...и прочие

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 13:55       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Poseidon написа:
Всичко не си разбрал нито си видял като хората...
Бре! Бях се притеснил, че си се загубил някъде в снега :stres: - почти 2 часа от постинга ми, а никаква реакция от тебе нямаше...

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], SVIREPIY, Viceroy и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer