logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 07:11




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2018, 19:47       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Ivo III написа:
някъде четах че младите американци не си падали по оръжията и малко купували и ползвали?в това има ли нещо вярно ?

Антигън настроенията, целенасочено насаждани след младите... гарантира отслбаване на позициите на NRA след време... 10-20 години, да речем... тогава всичко антигън ще минава далеч по-лесно на законодателно ниво.
Това е целта, обаче на местна почва този аргумент минава само при безмосъчните, т.н.р. useful idiots. Просто защото 99% от всички масови стрелци нямат нищо общо с НРА, всъщност това е единствената организация в Щатите която е обвинявана за нещо което не е извършвано от нейните членове. 99% от всички масови стрелци са регистрирани демократи или симпатизанти на социалистически идеи, нещо съвсем нормално в исторически план, защото лявото носи радикалната идея. Имаше един майтап, че вместо да се забраняват оръжията, които не стрелят сами, трябва да се забрани демократическата партия, понеже предимно нейни членове отстрелват децата...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2018, 20:08       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
.38 Super написа:
Имаше един майтап, че вместо да се забраняват оръжията, които не стрелят сами, трябва да се забрани демократическата партия, понеже предимно нейни членове отстрелват децата...

Доколко има резон демократи /крайни елементи некви/ да организират и наемат стрелци да стрелят в хората та да се вдигне обществото и да се забранят или силно ограничат оръжията в САЩ . /в това вярват около 67%от хората които познавам и непознавам/нет форуми/

искам да си представая организацията и хората наели оня ученика с психарския поглед да нарами пушката и да стреля в училището...
ама го оставят жив после де... нещо се е прецакало в конспирацията явно


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2018, 20:17       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Това майната му,после какво идва някой сеща ли се?

Те ако мислеха и им работи мисълта нямаше Шиткаго да е на това положение и нямаше всеки боклук да му идва силата защото Демото е зад неговата тьпа идея.Не може работещото население да гласува за едно,а трьтлеците да ти налагат друго та чак и да те разоръжат.С каква идея се питам аз и дупе давам ма цев НЕ.

Само ме вкарват в разходи тия,още една поръчвам и 2-3 лоуьра за черни дни пък те да пазят училищата с табелки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2018, 20:21       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
FIRSTGUN написа:
Само ме вкарват в разходи тия,още една поръчвам и 2-3 лоуьра за черни дни пък те да пазят училищата с табелки

това е другата страна ...с всяка заплаха за бан скачат продажбите до небето...
тука мое и да се съгласи човек с конспиративна теория, че нарочно пускат тия фишеци със забраните


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2018, 20:26       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
...демократи /крайни елементи некви/
Не крайни елементи "некакви" а именно леви, демократи, социалисти и симпатизантите им, барабар със всички лайняни кратуни антифа и резист... Не се опитвай да разпределяш вината, това може да мине пред някой но не и при мене... :D

То е много просто Посейдоне: про-гън са републиканците, анти-гън са демократите. Защо ?
Защото републиканците са за консервативни ценности, за ограничен контрол на държавата и за свобода на хората да всимат каквито искат решения, за спазване на Конституцията.

От друга страна демократите са за силен държавен контрол и зависимост от държавата, те искат да им "се дава" от държавата а това може да стане само тогава когато държавата е в състояние да "взима" без някой да я ограничава, съответно са за гън-контрол, щото свободен човек с оръжие може да се опъне на държавата докъто човек без оръжие си наляга парцалите и си цака каквито данъци и каквито джендър правила му боднат отзад, както го правят европейците.

Та съвсем натурално е именно симпатизантите на социалистическата/марксистка идея а не "некакви" други, да са склонни към подобни "жертви" и да се надяват да предизвикат по-силен контрол и изземане на оръжията, когато някога демократ дойде пак на власт.
Не е нужно да има някаква конспиративна теория или нещо организирано от някой, самата идеология носи радикалният елемент и това е исторически факт както и да го гледаш.

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2018, 20:27       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Poseidon написа:
FIRSTGUN написа:
Само ме вкарват в разходи тия,още една поръчвам и 2-3 лоуьра за черни дни пък те да пазят училищата с табелки

това е другата страна ...с всяка заплаха за бан скачат продажбите до небето...
тука мое и да се съгласи човек с конспиративна теория, че нарочно пускат тия фишеци със забраните


И да и не,колко повече плашат то толкова повече слизат от оградата между Да си взема ли или да си трая.Аз поне 5-6 човека съм дръпнал от правилната страна на дувара......ма за чий ми е.......ма или сега или никога.......и айде в магазина.

Аз за друго я взимам - в бързината съм поръчал 2 приклада и 2 тръби за Бенелито,сега ми липсва едно Бенели на което да ги монтирам пък и имам двама сина та да,нека плашат,аз купувам.

Разбирам те какво пишеш ма е на,спорих с един галфон тука,Не искам вика да имам за съсед човек с 15 пушки......ела бе мамин,а нарами сега тия 6,можеш ли го.......ми не......е па кьв ти е проблема колко има сьседа ти,ти нали нямаш,моли се да не се оплете нещо,че тогава висиш.......а ааа,аз тогава идвам у вас.........ГАЛФОН.Сьщия тоя ми спореше за чий му са кабели за ток пък звъни един ден Знам те че имаш,ела....... :tu: средно прьстче,галфон с мисленето на 15 годишен,всичко което лети се яде и на мен не може да ми се случи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2018, 20:51       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Националната оръжейна асоциация на САЩ с безпрецедентна атака в защита на оръжията

https://news.bg/world/natsionalnata-ora ... iyata.html

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2018, 21:00       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
А безпрецедентна е силно казано,той това им го повтаря всеки пък ма тьпото си е тъпо и натискат къде не трябва.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2018, 07:36       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
От 1990 година има федерален закон, забраняващ на цивилни да носят оръжия в училища.
По някаква случайност оттогава започват да стават масови стрелби в училища.
Водещата теория е, че тъй като училищата са gun free, убийците знаят, че няма да имат съпротива докато полицията пристигне.
Във Флорида един на всеки 16 човека Ина разрешително за носене. Това означава, че по статистика 7-8 човека от учителите имат разрешителни, и вероятно биха носили оръжие, ако не им бешв забранено. Редовно има такива, които го правят въпреки забраната и биват арестувани за това.
Може да не са елитни командоси, но когато са заврени в стаята и чуват как обя приближава, прост револвер може да промени ситуацията - стига да го инат на разположение. редовно има случаи на цивилни застреляли нападатели, и на полицаи които не са могли. Така че даскалката с плисираната пола може и да те изненада в такава ситуация.
Да не говорим, че сега стана ясно, че въоръженият полицай, който е бил там, е седял 4 минути пред сградата и е слушал как избиват хлапетата...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2018, 07:54       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Въоръжен шериф не е спрял кървавата баня във Флорида

Преди седмица стана известно, че служители на Федералното бюро на САЩ за разследване (ФБР) '''не са реагирали правилно''' на получени през януари сигнали за нападателя Никълъс Круз.

https://news.bg/world/vaorazhen-sherif- ... orida.html

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2018, 08:32       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Демократи


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2018, 09:17       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
FIRSTGUN написа:
Демократи


Убийци. Училищата и Университети те са техния бастион. Мечтаят и работят за повече жертви за да установят тоталитаризма.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2018, 10:26       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
kanartikin написа:
Въоръжен шериф не е спрял кървавата баня във Флорида
Ами то да биеш и да стреляш по невъоръжени в съотношение поне 3:1 не е като да влезеш под куршумите.

Минаващ, ти ако беше попаднал в ситуацията на заместник-шерифа Скот Питърсън - как щеше да постъпиш?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2018, 17:16       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
JDredd написа:
Ами то да биеш и да стреляш по невъоръжени в съотношение поне 3:1 не е като да влезеш под куршумите.


Не ставай циничен.

Поне 300 полицай загиват годишно. Много от учителите и децата загинаха за да запазят живота на други.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2018, 17:38       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Игнорирам първата част на поста ти, защото е тъпа.
До преди 5-6 години ни учеха да чакаме докато се съберат 3-4 човека и тогава заедно влизаме и търсим стрелеца.
Сега е първия пристигнал влиза вътре и търси стрелеца и се опитва да го елиминира, и всеки следващ пристигнал прави същото. Игнорират се ранени цивилни и полицаи, докато има активна стрелба, стрелеца е приоритет.
На всеки му се иска да вярва, че ще има топките да влезе и застреля копелето, за себе си знам, че когато се е стреляло съм вървял към стрелбата, така че най- вероятно щях да влезна и или щях да го застрелям, или той щеше да ме застреля.
Въпросния полицай е бил SRO (school resource officer) от много години, поне в нашия край повечето SRO са там, защото е скатана службичка, спомням си, че един от сегашните ни SRO по време на последния тренинг за актив шутър каза, че сам нямало да влезе...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer