logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 12:12




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 14:12       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Независимо на кой е постинга като се недовиди нещо показвам...са при тебе...преди при други...няма привилигеровани знаеш... PDT_Armataz_01_22

иначе чета за даскала по физическо и по география как са прикрили децата с телата си...и загинали...
просто требва да се гледат нещата обективно...а колко са тъпи американските ченгета и са се скрили не 3 а триесе ...нека има...и колко са пияни руснаците...е непродуктивна българщинка...
требва да се борим с вродената ни изчанченост! е това като схванеш ше разбереш поведнието ми...

п.п.
и айде да видим...ти като си въоръжен и по случайност си в училищния двор ще влезеш ли в училището където ученик разстрелва деца да го ликвидираш?
или ше се скриеш и ше броиш жертвите и ше чакаш ченгетета ?

тука не требва да отговаряш - каквото и да кажеш ще те нося 4 страници ако искам да се заяждам...каквото направи ти назад с Минаващия...

може да се опита с : "Не ми се занимава с децки въпроси"...ама пак е рисковано :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 14:31       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
JDredd написа:
minavasht написа:
Докато не си бил в тази ситуация, не можеш да кажеш на 100% как ще реагираш. Ако очакваше клише от рода на "смело ше се втурнем към врага и после по пет на нож...", от мен няма да го получиш.
Казах ти, когато се е стреляло, съм вървял към стрелбата, и съм правил каквото трябва, затова и в този случай най-вероятно пак бих вървял натам, но докато не съм бил изправен пред точно тази ситуация, не мога да го кажа със 100%.
Няма нужда да се оправдаваш - аз те разбрах още първия път

minavasht написа:
Втората част на поста ти няма да коментирам, щото е още по-тъпа.
Така е - няма нужда от коментар: рядко тъпо е да застреляш невъоръжен, лазещ по земята и тотално объркан от противоречиви заповеди човек:


И доколкото разбрах всичко, що исках да науча - аз се оттеглям от темата.

Ти по темата не искаше да научиш нищо, дойде си със готово мнение. А те тия мнения са като дупките на задника - всеки си има такива.
Това видео е края на поредица от събития, ти тях отчиташ ли ги, когато издаваш решения кое е правилно и кое не?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 14:39       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Цитат:
...и айде да видим...ти като си въоръжен ще влезеш ли в некое училише където ученик разстрелва деца да го ликвидираш?
или ше се скриеш и ше броиш жертвите и чакаш ченгетета ?

Ако му влиза в служебните задължения трябва да влезе/да се намеси!!!
За къв чеп ни е тогава полиция, като ще стои и ще брои...?! :roll:
Ми тогава и пожарникаря да гледа как изгаря къщата, или хирурга как му умира пациента от перфорирала язва...
Не съм наясно, за протокола, дали тоя шериф е имал задължения да се намеси, ама като чувам, че си е взел "отпуска" и може да му бъде повдигнато обвинение за бездействие, ясно е положението...
Като се е наел да я върши тая работа, ами да я върши както трябва! Едва ли някой го е карал насила да става полицай...
ПП. За не звучи пристрастно - важи за всички професии!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 20:55       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
minavasht написа:
От 1990 година има федерален закон, забраняващ на цивилни да носят оръжия в училища.
По някаква случайност оттогава започват да стават масови стрелби в училища.
Водещата теория е, че тъй като училищата са gun free, убийците знаят, че няма да имат съпротива докато полицията пристигне.
Закон, пробутан от Джо Байден, топ демократ. Благодарение на него училищата стават гън-фри зони, съответно крайм рейта там се вдига.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 21:01       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Разбира се, че работата му е била да се намеси! Нямам един колега, който да е казал, че е било ОК да седи и да слуша пред вратата какво става вътре. Допреди 6-7 години наистина ни учеха да чакаме да се съберат поне 3, преди да се влезе, за да се покриваме един друг и дори някой да падне, да останат достатъчно, които да обезвредят копелето. Но оттогава насам доктрината е първия влиза и върви към стрелбата, който дойде по-късно също, и рака докато се спре опасността. Няма как да не го е знаел и тренирал, няма как да не е разбрал какво трябва да прави. Просто се е уплашил и решил да си пази животеца, оше повече, че е бил вече пенсиониран.
На всеки е ясно, че не е лесно да го направиш, имаше статистика, според която едва 1/5 от войниците на фронт всъщност стрелят, другите не могат, но в този случай специално няма как да избереш нещо друго, освен да влезеш вътре, ако искаш да можеш да спиш вечер.
В момента вървят залагания след колко време ще се самоубие...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 21:10       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Yank написа:
FIRSTGUN написа:
Демократи


Убийци. Училищата и Университети те са техния бастион. Мечтаят и работят за повече жертви за да установят тоталитаризма.

Ами ето ти местният шеф на полицията, малко факти за самият стрелец и защо е игнориран - благодарение на програмите по които се процедира с малолетни и подобни престъпници, благодарение на либерасти и демократи. Да благодарим на Обама за което...

Изображение

А ето и една друга любопитна зависимост, всеки сам може да си прави изводите...

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 21:19       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
.38 Super написа:
minavasht написа:
От 1990 година има федерален закон, забраняващ на цивилни да носят оръжия в училища.
По някаква случайност оттогава започват да стават масови стрелби в училища.
Водещата теория е, че тъй като училищата са gun free, убийците знаят, че няма да имат съпротива докато полицията пристигне.
Закон, пробутан от Джо Байден, топ демократ. Благодарение на него училищата стават гън-фри зони, съответно крайм рейта там се вдига.


Ха, тоя момент съм го пропуснал!
Същия гений, дето беше препоръчал ако чуем нещо подозрително навън, да изрежем 1-2 пъти с чифтето във въздуха от верандата ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 21:48       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
Разбира се, че работата му е била да се намеси! Нямам един колега, който да е казал, че е било ОК да седи и да слуша пред вратата какво става вътре. Допреди 6-7 години наистина ни учеха да чакаме да се съберат поне 3, преди да се влезе, за да се покриваме един друг и дори някой да падне, да останат достатъчно, които да обезвредят копелето. Но оттогава насам доктрината е първия влиза и върви към стрелбата, който дойде по-късно също, и рака докато се спре опасността.

Само недейте да влизате с едно голо пищовче срещу дългото, че ще се изкрИвите... ИМХО. Една "мека" бронежилетка, и става тояга! Днес въртях АР-ката из стрелбището, разигравах си ситуации... нема вариант да съм по-бавен, отколкото с пищова! А АР-ката си е цункано орУжие от гледна точка на мобилност, точност... и каквото друго се сетиш там. Ако идеш към БГ-то... стрелбичката я имаш от мене... отваряне на ъгли и каквото друго се сетиш там. Да, стандартният "калаш" си е тояга за тази работа... но за това тук не говорим.


За влизането в огъня... мнооого е сложно, братче. Служител, на 100% перфектен и изряден. Обаче като стане напечено, банален бой в кръчмата: "Пич, аз съм дотук"... и държи якетата. Втори вариант: издънка неземна, наказвана десетки пъти... става масово меле и аз почвам да сдавам багажа... само той влиза в огъня и ми спасява задника... вече пета година е в легиона. Така че, много е сложно! "Точните момчета" стоят отстрани и държат якетата. Ще тръгнат ли такива срещу куршумите?! Мнооого се съмнявам! Да, кофти е да стрелят по чужди деца, но моите са ми по-скъпи. Да тръгнеш срещу куршумите... требе да си си и малко луд. Напролет се връща приятелчето от легиона, и освен задължителната стрелбичка... ще ги бистрим и тези въпроси.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 22:03       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Spurs написа:
Ако му влиза в служебните задължения трябва да влезе/да се намеси!!!

Колкото се намесват и лекари, когато не са на кеф. Да, ще ги съдят по НК за бездействие... но по законе пише: "МОЖЕ да употреби оръжие", а не "ДЛЪЖЕН е да се намеси еди къде си, и еди как си". И, ще му пръднеш на уя на този, който е решил да се скатае. А този, който е употребил оръжие по предназначение... ще трябва после да обяснява пред прокуратурата, следствието и съда... че е направил всичко възможно да опази живота на лицето, по което е насочил оръжието си. Схващаш ли нонсенса?!?! Щото точно така го пише в закона... нашия. Американският е доста по-различен. И въпреки това, шубето си е голям страх.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 22:39       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Лошо... На кого да разчитаме тогава?!
Писах че важи за всички професии... И лекари има дето се скатават, а на такива правата трябва да се отнемат - на момента! Обаче ако някой ги бие, трябва да го съдят... За мен има професии които трябва да са неприкосновени и полицая е една от тях!
А дали има дупе да се намеси... Хм... Нали за това е станал полицай! С целия риск който поема осъзнато, че ще има вероятно опасности за живота и здравето му! Едва ли някой си мисли, че е бутафория цялата работа. Иначе да хвърля шапката... А служителите от НСО, ако стане атентат срещу ВИП охраняван, да бягат ли?! Или да скачат да го покриват...
Сложно е!
Дали ако някой даде няколко изстрела към стрелеца в училището, няма да има възспиращ ефект, дори и да не го неутрализира... Да спечели време поне, да го отклони..
Просто си задавам въпроси...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 22:47       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Spurs написа:
Лошо... На кого да разчитаме тогава?!

Идвай да стреляш, затова ти звънях вчера... да разчиташ на някой друг, е бошлав работа! Все едно да нямам познати лекари, и при нужда... да тръгна на сляпо... да се обадя на 112. Или да гръмна някой "на светло"... и да нямам познат адвокат на МОЕ разположение. Така че, хайде да не си говорим глупости, мен! Нещата на пръв поглед изглеждат сложни... иначе всичко си е повече от ясно и логично, колкото и да не ти се иска да го приемеш. Щото така ти се налага отвън.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 22:48       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Правили сме учения в училищата ни, имаме един хай, един мидъл и 5-6 елементари.
Хай скула е най-крив, има 7-8 сгради на два етажа, по два коридора на етаж, около 40 метра, от двете страни на коридора са класни стаи, тоалетни, прочие, няма как да тръгнеш в една посока и всички потенциални цели да са ти от ляво примерно.
На една от игрите бях с една еърсофт арка и ме изненадА един точно от дясно, докато я завъртя дадох фира. Като си сам , че и в каре, не правиш прочистване стая по стая, а вървиш към звука на стрелбата, опитваш се уж да внимаваш за страничните изходи, но не е същото, а и бяхме мобилизирали хлапета да симулират панирани или ранени ученици, и беше лудница.
Жилетката е може би единствения силен довод да взема арката с мен, поне засега клоня към пистолета все още.
Предполагам, че докато не се случи, никой от нас не може да каже как ше реагира в дадена екстремна ситуация, има много примери за уж стабилни хора, които са се панирали, и за много други уж несериозни, които са си заставали на мястото и са се справяли с проблема.
Одеве си говорихме с колега, и той каза нещо за което не се бях замислял - колкото по-дълго чакаш отвън, толкова по-трудно ще е да влезеш. Както е казал Шекспир - страхливеца умира много пъти, смелия усеща смъртта само веднъж.
Всеки умира, някой избират как.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2018, 22:51       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
Жилетката е може би единствения силен довод да взема арката с мен, поне засега клоня към пистолета все още.

Недей, мен... молим ти се! PDT_Armataz_01_30 Некъв олигофрен от Бг-то те е помолил... замисли се и си вземи АР-ката... на другото му е.и майката!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2018, 02:42       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
minavasht написа:
Същия гений, дето беше препоръчал ако чуем нещо подозрително навън, да изрежем 1-2 пъти с чифтето във въздуха от верандата ...
Същият идиот.
The Supreme Court of the United States subsequently held that the Act was an unconstitutional exercise of Congressional authority under the Commerce Clause of the United States Constitution in United States v. Lopez, 514 U.S. 549 (1995). This was the first time in over half a century that the Supreme Court limited Congressional authority to legislate under the Commerce Clause.

Legislative history
Introduced in the Senate as S.3266 by Joseph R. Biden (D-DE) on October 27, 1990
Passed the Senate on October 27, 1990 (passed voice vote)
Passed the House of Representatives on October 27, 1990 (313-1, Roll call vote 534, via Clerk.House.gov)
Signed into law by President George H.W. Bush on November 29, 1990
Първоначално Върховният Съд спира акта за същото нещо за което трябваше и да се спре Обамакеър - държавата не може да каже на частен бизнес че трябва да губи пари, най-грубо казано.
Разбира се АГ беше Джанет Рино (демократ), под КлинтОн (демократ), съответно се получава онова в долният цитат, след което Джо (демократ) вкарва (скрива) акта в друг закон и от там нататъка си заминават сума ти деца...

Цитат:
Following the Lopez decision, U.S. Attorney General Janet Reno proposed changes to 18 U.S.C. § 922(q) that were adopted in section 657 of the Omnibus Consolidated Appropriations Act of 1997, Pub.L. 104–208, 110 Stat. 3009, enacted September 30, 1996.[2] These changes required that the firearm in question "has moved in or otherwise affects interstate commerce."[3] As nearly all firearms have moved in interstate commerce at some point in their existence, critics assert this was merely a legislative tactic to circumvent the Supreme Court's ruling.[2]

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2018, 09:31       Заглавие:  Re: Тръмп промени позициите си: По-строг контрол на оръжията
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
Ето каква информация поднася вестник Сега по този наболял за нови и стари хамериканци въпрос:

US компании късат с оръжейното лоби заради разстрелите
Банки, застрахователи, авиокомпании и вериги хотели вече няма да си сътрудничат с членовете на Националната асоциация на притежателите на огнестрелни оръжия
http://www.segabg.com/article.php?id=895580


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671 и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer