logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 12:21




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 315 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2018, 18:39       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Сега Гелето що подскочи...

Виж сега, то е ясно защо се е натрупало толкоз обществено напрежение... къщата на дедото циганите я тарашиха сигурно десет пъти... за последно гепиха дори телената мрежа, та братчеда ходи да сече трънки, та да нагоди нещо като ограда;

... съученик от английската си купува дървено къще в балкана... отиват да купонясват там за уикенда, и... ЦЯЛАТА КЪЩА я няма... :punch:; съборено и изнесено всичко... аз му викам: "Били сте много пияни", той... "Не, основите са си там."

Та, проблемите са ясни... интересното в случая ми е какво предлага kanartikin като решение:
- променяме си законите така, че влезе ли ти в къщата - трепеш;
- почваме да строим концлагери и си избираме някой съвременен Хитлер;
- прегръщаме полумесеца, и оставаме на Ердоганя да я свърши цялата тази работа - а той определено ще я свърши!


РЕШЕНИЯ, джентълмени... проблемите на всички са ясни, няма смисъл да се описват в сто подточки. А на Док от Пловдив, 50 кинта за СОД фирма месечно... и щеше да си го реши проблема със златния гараж. Той обаче решава да го играе по друг начин... ами, окей.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2018, 18:56       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
И гореща новина, баш по темата:
Цитат:
Главният прокурор Сотир Цацаров оспорва в Конституционния съд възможността кметовете да наемат частни охранителни фирми.

Според него за сигурността на живеещите в населените места отговаря държавата и не може частни фирми да се грижат за обществения ред.
http://m.btvnovinite.bg/article/bulgari ... iteli.html


Иначе сигурно сто пъти съм писал досега, че ние сме отдавна продадени/ предадени. И в този контекст на мисли... освен да се оправяме поединично и на малки групи... не знам какво друго ни остава! За протокола, заставам твърдо зад Док от Пловдив... независимо от факта, че действията му са яко незаконни... и глупави! Щото тук са важни не действията му... а ЦЯЛАТА КАРТИНКА... която нещо хич не е окей!

Цитат:
С настоящия ресурс на МВР не може да има полицай във всяко село
http://www.mediapool.bg/vatreshniyat-mi ... 60238.html

... ти казва вътрешният министър, а главният прокурор се противи срещу опцията кметове да си наемат частни фирми, които да се грижат за сигурността... МВР ще ви пази! Е?!?! Освен ресурсът на МВР нещо яко да е набъбнал в последно време... а ние да сме пропуснали да го отразим този момент.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2018, 19:12       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Цитат:
Сега Гелето що подскочи но моя даскъл по право в МЕИ-то ни казваше: „с право не се налага справедливост и морал. Човек има пълното право да не спазва законите които счита, че са вредни за живота и здравето му“.

Точно това се използва от някои журита в САЩ да оправдаят обвиненият. Съдиите предупреждават, че журито трябва да следва закона, а не дали закона е правилен. Един от членовете е достатъчно да каже, че обвинената личност е невинна, без обаче да казваш, че не си съгласен със закона и делото пропада. Това се нарича нулифициране (отричане) на закона.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2018, 19:31       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
ubboto написа:
РЕШЕНИЯ, джентълмени... проблемите на всички са ясни, няма смисъл да се описват в сто подточки.


РЕШЕНИЯ. :DD



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2018, 19:38       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
... та, всеки е свободен да си мисли какво има право и какво няма, ама и вие си плюйте в пазвата да не пушнете "смертелно" някого " на светло"...
Геле, ти написа нещо което не е верно, аз ти дадох броя на щатите в които има едната или другата концепция, това в какъв смислъл го пишеш, нима законите не са базирани на stand your ground или castle doctrine ? Kакво означава, че ще "си мисля" след като е видно от 6 страници напред- назад разговор с минаващият, че може да си в час с някой положения от българският закон, но спориш за елементарни неща с американски полицай, и то неща които очевидно не искаш да приемеш. Аз му викам на това "геополитика", за тебе никога един закон няма да работи както трябва, където и да се прилага.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2018, 19:47       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
А ти какво мислиш за речта на този от клипа? :roll: Щото филм... филм, ама в САЩ току някой превърти... и почне, като този от филма...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2018, 21:50       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
ИВАН написа:
"minavasht" ,

...... Тук за *ДОМ* се води само адреса който ти е записан в паспорта - и то само жилищните помещения (без гараж,мазе,таван, кошара, външен кенеф и пр. т.н. :wink:


Е как така, нали аз като си изтърках телефона да обяснявам, че тук по презумпция закона приема, че е имало неизбежна самоотбрана ако си в сграда или кола и някой проникне утре с взлом, убото твърдеше че било същото като в бг?
Не било точно така?
Демек, ако съм на гости у баба си и някой разбие къщата, теябва да и дам тя да го гръмне, щото аз нямам право? Ама тогава пък нали ще съм преодстъпил оръжието си на друг и пак ще лежа?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2018, 22:12       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
minavasht написа:
Демек, ако съм на гости у баба си и някой разбие къщата, теябва да и дам тя да го гръмне, щото аз нямам право? Ама тогава пък нали ще съм преодстъпил оръжието си на друг и пак ще лежа?

Никакъв проблем, гърмиш си го ти. Не е задължително да си нападнат лично ти, както и да се намираш в собственото си жилище.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2018, 22:15       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Ritter написа:
minavasht написа:
Демек, ако съм на гости у баба си и някой разбие къщата, теябва да и дам тя да го гръмне, щото аз нямам право? Ама тогава пък нали ще съм преодстъпил оръжието си на друг и пак ще лежа?

Никакъв проблем, гърмиш си го ти. Не е задължително да си нападнат лично ти, както и да се намираш в собственото си жилище.

Дали...?! :roll:
Защитаваш друго лице ли... И себе си... Независимо от местонахождението... Само, че там не важи ли презумпцията за превишаване на НО...?! Т.е. защитата да е адекватна на нападението... Демек пищоф срещу нож примерно... Та гърмиш си го, ама ако тръгне с пистолет срещу теб. Иначе, как го гърмиш?!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2018, 23:08       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Spurs написа:
Ritter написа:
minavasht написа:
Демек, ако съм на гости у баба си и някой разбие къщата, теябва да и дам тя да го гръмне, щото аз нямам право? Ама тогава пък нали ще съм преодстъпил оръжието си на друг и пак ще лежа?

Никакъв проблем, гърмиш си го ти. Не е задължително да си нападнат лично ти, както и да се намираш в собственото си жилище.

Дали...?! :roll:
Защитаваш друго лице ли... И себе си... Независимо от местонахождението... Само, че там не важи ли презумпцията за превишаване на НО...?! Т.е. защитата да е адекватна на нападението... Демек пищоф срещу нож примерно... Та гърмиш си го, ама ако тръгне с пистолет срещу теб. Иначе, как го гърмиш?!

Ми като Лисичков, гърмиш си го, осъждат те, после обжалваш, пак потвърждават присъдата, пак обжалваш, пак потвърждават присъдата, накрая ВКС те признава за виновен, но щото си се уплашил, приемат експертизата, оъхвърлена от предишните три съда, и те пускат да си живеш живота....
Само трябв да платиш едни 40 000 кръвнина на таткото на нападателя си.
И това ако имаш много пари за добри адвокати, иначе просто си излежаваш присъдата.
Иначе нищо друго не те спира да го гръмнеш.
Разбира се, оная съдийка с особеното мнение може да е поговорила с колежките и сега вече номера със уплаха да не мине.
Знае ли човек?
Ама член 12 си е там и правото на самозащита е същото, дори по-добро от американското.
Вие си знаете.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2018, 23:11       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
Spurs написа:
Дали...?!
Защитаваш друго лице ли... И себе си...


Из Постановление № 12 от 29.11.1973 г. Пленума на ВС:

6. Неизбежната отбрана е упражняване правото на защита, при което нападнатият или други граждани могат да причинят вреди на нападателя с цел за защита и отблъскване на нападението. Законът предоставя право за отблъскване на това нападение не само на нападнатия, но и на всеки гражданин, без да е необходимо да се търси намесата на специализираните държавни и обществени органи.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2018, 23:16       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
minavasht написа:
Само трябв да платиш едни 40 000 кръвнина на таткото на нападателя си.

Нима с САЩ са малко случаите, при които криминалното обвинение е отпаднало, но гражданския иск е останал? Доста са, поне по думите на познат бивш детектив от NYPD, поне в Ню Йорк.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2018, 23:22       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
Spurs написа:
Демек пищоф срещу нож примерно... Та гърмиш си го, ама ако тръгне с пистолет срещу теб. Иначе, как го гърмиш?!

Из същото постановление:
4. Неизбежната отбрана е допустима само когато нападението е непосредствено. Оттук необходимостта точно да се установи моментът, от който нападението е непосредствено, защото от този момент нападнатият има право на самоотбрана. Някои съдилища схващат нападението единствено като престъпление, затова приемат, че то е непосредствено едва от момента, когато започва изпълнителното деяние на престъплението. Така, ако нападателят действува с огнестрелно оръжие или с нож, според това разбиране нападнатият не може да се отбранява, преди да е насочен пистолетът или от близко разстояние да е замахнат ножът. Това становище е погрешно и в много случаи прави защитата невъзможна и неефикасна. Ето защо правилно е да се приеме, че нападението е непосредствено не само когато е започнало самото увреждане, но и когато е създадена реална и непосредствена опасност за увреждане на държавните и обществените интереси, личността или законните права на гражданите. Налице е продължаване на нападението, ако престъпникът, примерно след кражбата или грабежа, бяга с имуществото, за да се укрие. Затова действията по залавянето му са правомерни, ако не превишават пределите на неизбежната отбрана.
Погрешно е разбирането, намерило място в много съдебни актове, че нападнатият може да се отбранява само по начина и със средствата, съразмерни на начина и средствата за нападение. Това в повечето случаи е невъзможно, води до намаляване ефективността на неизбежната отбрана и затова противоречи на чл. 12, ал. 2 НК. Оттук изводът, че при отблъскване на нападението нападнатият може да използува и по-интензивни средства и начини за отбрана, ако това явно не надхвърля възможностите за отблъскване на нападението.
Не е съобразено със закона и становището, застъпено в някои съдебни актове, че при отблъскване на нападението защитните действия не следвало да се насочват към уязвими места за живота и здравето на нападателя. Законодателят не е поставил такова изискване, тъй като то също води до намаляване ефективността на неизбежната отбрана. Както се изтъкна, важно е дали има явно несъответствие между нападението и защитата, а не това, на кое място ще бъде засегнат нападателят.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2018, 23:28       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ritter написа:
minavasht написа:
Само трябв да платиш едни 40 000 кръвнина на таткото на нападателя си.

Нима с САЩ са малко случаите, при които криминалното обвинение е отпаднало, но гражданския иск е останал? Доста са, поне по думите на познат бивш детектив от NYPD, поне в Ню Йорк.

Снощи го пуснах на английски, във Флорида ако си убил или наранил при самоотбрана, имаш имунитет и срещу граждански дела.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Мар 2018, 00:01       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
minavasht написа:
Снощи го пуснах на английски, във Флорида ако си убил или наранил при самоотбрана, имаш имунитет и срещу граждански дела.

Така е, но САЩ не са само Флорида. Доста от познатите ми живеят именно във Флорида заради законите, а и заради флоридския пермит за носене, който се признава от много щати. Други планират да се преселят там или в други по-благоприятни в това отношение щати.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 315 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671 и 39 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer