logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 10:40




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 315 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 21:20       Заглавие:  Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
Красимир Каракачанов: Готов съм с необходимите промени в НК за неизбежната отбрана

https://trud.bg/%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2-%D1%81%D1%8A%D0%BC-%D1%81-%D0%BD%D0%B5%D0%BE%D0%B1/

Цитат:
В качеството ми на заместник министър-председател по обществен ред и сигурност съм готов с промени в Наказателния кодекс, които според мен и екипа ми са необходими, за да се гарантира личната неприкосновеност и живота, здравето и собствеността на българските граждани. Това написа във Фейсбук вицепремиерът Красимир Каракачанов. Той публикува и предлагания проект за промени в НК.

Институтът на неизбежна отбрана трябва да се разшири, както и да се направят промени, които да се борят за намаляването на битовите кражби. Виждам, че моментът е назрял и обществото е готово и само търси и иска ремонт в Наказателния кодекс на Република България, заявява още Красимир Каракачанов.

Вицепремиерът по обществения ред и сигурността е изпратил проекта за Закон за изменение и допълнение на Наказателния кодекс до Министерство на вътрешните работи и Министерство на правосъдието за съгласуване, като с това поставя началото на процедурата по въпросните промени.

Проект!

ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА НАКАЗАТЕЛНИЯ КОДЕКС

(обн., ДВ, бр. 26 от 1968 г.; попр., бр. 29 от 1968 г.; изм., бр. 92 от 1969 г., бр. 26 и 27 от 1973 г., бр. 89 от 1974 г., бр. 95 от 1975 г., бр. 3 от 1977 г., бр. 54 от 1978 г., бр. 89 от 1979 г., бр. 28 от 1982 г.; попр., бр. 31 от 1982 г.; изм., бр. 44 от 1984 г., бр. 41 и 79 от 1985 г.; попр., бр. 80 от 1985 г.; изм., бр. 89 от 1986 г.; попр., бр. 90 от 1986 г.; изм., бр. 37, 91 и 99 от 1989 г., бр. 10, 31 и 81 от 1990 г., бр. 1 и 86 от 1991 г.; попр., бр. 90 от 1991 г.; изм., бр. 105 от 1991 г., бр. 54 от 1992 г., бр. 10 от 1993 г., бр. 50 от 1995 г.; Решение № 19 на Конституционния съд от 1995 г. – бр. 97 от 1995 г.; изм., бр. 102 от 1995 г., бр. 107 от 1996 г., бр. 62 и 85 от 1997 г.; Решение № 19 на Конституционния съд от 1997 г. – бр. 120 от 1997 г.; изм., бр. 83, 85, 132, 133 и 153 от 1998 г., бр. 7, 51 и 81 от 1999 г., бр. 21 и 51 от 2000 г.; Решение № 14 на Конституционния съд от 2000 г. – бр. 98 от 2000 г.; изм., бр. 41 и 101 от 2001 г., бр. 45 и 92 от 2002 г., бр. 26 и 103 от 2004 г., бр. 24, 43, 76, 86 и 88 от 2005 г., бр. 59, 75 и 102 от 2006 г., бр. 38, 57, 64, 85, 89 и 94 от 2007 г., бр. 19, 67 и 102 от 2008 г., бр. 12, 23, 27, 32, 47, 80, 93 и 102 от 2009 г., бр. 26 и 32 от 2010 г., бр. 33 и 60 от 2011 г., бр. 19, 20 и 60 от 2012 г., бр. 17, 61 и 84 от 2013 г., бр. 19, 53 и 107 от 2014 г., бр. 14, 24, 41, 74, 79 и 102 от 2015 г., бр. 32 и 47 от 2016 г.; Решение № 12 на Конституционния съд от 2016 г. – бр. 83 от 2016 г.; изм., бр. 95 от 2016 г. и бр. 13, 54, 85 и 101 от 2017 г.)

§ 1. Чл. 12, ал. 3 се изменя така:

„(3) Няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, когато нападението е извършено чрез противозаконно влизане в жилище, както и когато нападението е насочено срещу живота, здравето, свободата или половата неприкосновеност на отбраняващия се или на другиго и е извършено от две или повече лица, от въоръжено лице или нощем.“

§ 2. В чл. 218б се правят следните изменения:

1. В ал. 1 думите „две минимални работни заплати“ се заменят с „една минимална работна заплата“, а думите „сто до триста“ се заменят с

„петстотин до хиляда“.

2. В ал. 2, т. 1 думите „общата стойност на предмета на които е над сто и петдесет лева“ се заличават.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 21:46       Заглавие:  Re: Дискусия по повод убития крадец днес.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
sitemap написа:
Красимир Каракачанов: Готов съм с необходимите промени в НК за неизбежната отбрана
Градския много ми падна в очите ако наистина това му е предложението :confused:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 22:20       Заглавие:  Re: Дискусия по повод убития крадец днес.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
sitemap написа:
§ 1. Чл. 12, ал. 3 се изменя така:„(3) Няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, когато нападението е извършено чрез противозаконно влизане в жилище, както и когато нападението е насочено срещу живота, здравето, свободата или половата неприкосновеност на отбраняващия се или на другиго и е извършено от две или повече лица, от въоръжено лице или нощем.“

Тъй като нещата отиват сериозни... а не са просто ТАШАК /както първоначално си помислих/, да питаме пак:

- с това "ЗДРАВЕТО", на практика се елиминират пределите не неизбежната отбрана. И при наличието на и най-лежерното непосредствено нападение /удрянето на шамар, примерно/... кеф ти "мозамбик", кеф ти "бил дрил", кеф ти целия пълнител. По принцип, одобрявам!

- за "СВОБОДАТА", начи... ако нападението е насочено към правото ми на свободен избор... примерно, аз искам да ям Биг Мак, а ти нарушаваш това ми право насила като ми вземаш сандвича от ръцете... кеф ти "мозамбик", кеф ти "бил дрил"... също одобрявам!

- "ПОЛОВАТА НЕПРИКОСНОВЕНОСТ"... ъххх, тука стана сложно... на биологичния или социалния пол, а и ако в контекста на ЗАПЛАХАТА... тръгваш към мен с вик: "Е, са, те ебах в г.за!", кеф ти "мозамбик", кеф ти "бил дрил", кеф ти целия пълнител... и после още един... ако още не му е паднала патката. По принцип, също одобрявам!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 22:48       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
"ПОЛОВАТА НЕПРИКОСНОВЕНОСТ на отбраняващия се...


тука вероятно Законодателя визира, че при опит за изнасилване не превишаваш пределите на неизбежна отбрана ако употребиш смъртоносна сила...

п.п. познанията ми по право са нулеви...затова се опитвам да интерпретирам свободно доколкото схващам...
не знам точно какво имат предвид комитите...изнасилване е доколко си спомням тука някой каза ако има "полово проникване" а ако не, е блудство...

да не отидеме и на обарване с тоя текст...че нещата ше станат яко строги


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 22:52       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
тука вероятно Законодателя визира, че при опит за изнасилване не превишаваш пределите на неизбежна отбрана ако употребиш смъртоносна сила...

Аз пък мога да искам не да те изнасилвам, а да блудствам с тебе... т.е., да те е.а в г.за... отделно, "полова неприкосновеност" може да се тълкува и като да не мога да те хвана за г.за, ако щеш... залитнеш и хванеш за циците някоя мадама / или както ги цомбехме навремето в шести клас/... и ако се случи някоя оса, кеф ти "мозамбик", кеф ти "бил дрил"... а за по лесно, може направо да те заколи, ако си носи някоя чекия... за една хваната цица, или пляснат задник... кефят ме брутално тея патрЕоте!!!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 07 Мар 2018, 22:56, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 22:56       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Добре де сериозно сега...мислите ли че е само пи ар...?
на мен ми се вижда повечко...ако го доработят или с нещо "тълкуване по прилагането" ...м? усещам че пиша наизуст...но са пък не е задължително да си юрист та да се изкажеш...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 22:59       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Добре де сериозно сега...мислите ли че е само пи ар...?

Брат, ко значение има какво мислиме кавали като мене и тебе... излиза ти ВИЦЕПРЕМИЕРА на държавата пред националните медии, и публично лансира въпросните идеи за законови промени. Иначе, по принцип аз нямам нищо против известно време да сме Wild West... може пък и това да се окаже оздравително за обществото ни!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 23:15       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ами значението е голямо. именно защото не сме уайлд уест.

Като много знаеме може да се напише текст и да се прати на вицепремиера...

ВМРО имат сайт и електронна поща...няма да го носиме с каруцата и коня...

не пречи и линк към темата да пратиме...това е обществен дебат..само требе да се поограничим с ептен улавщините


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 23:20       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
не пречи и линк към темата да пратиме...това е обществен дебат..само требе да се поограничим с ептен улавщните.

То по-големи улавщини от предложеното от Каракачанов като законови промени... целенасочено трябва да се мисли, за да се измислят! Аз предлагам ЗАКОНИТЕ НА ХАНА: "Да се строшат краката на крадците"... като всичко това аз категорично го одобрявам, сериозно!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 23:28       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
хм..освен да е следното:
...предизборна реч:
-Видяхте ли какво предложихме? ама не го приеха. Затова на избори гласувайте за нас и ще го приемем ако влезем с мнозинство в парламента...

популистко...ама в Италия оня ден спечелиха изборите баш популистите...

пък ако много искаме ще го приемат...и като решиш да обарваш непозната/непознат :roll: ...ше се налага да я/го оглеждаш за кобур... 8)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 00:12       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
не знам...мисля си...но темата е за промени в НК...за това ше мислиме в тема България...ще преместя тия два поста там...

Както искаш, мен... аз единствено се мъча да си отговоря на въпроса... как се случи така, че подобни ПЪЛНИ БЕЗУМИЯ да бъдат лансирани от устата на ВИЦЕПРЕМИЕРА /другия събира тонколони из Слънчака/, а впоследствие подети и от ПРЕМИЕРА... и олигофренията все пак трябва да бъде в някакви разумни граници, а още толкоз да сме го закъсали откъм експерти, не вярвам... и, как ТЪПОТО, ПРОСТОТО и НАГЛОТО узурпира всичкото... като това не ти е първата пълна простотия за законови промени, ама вече наистина не ми останаха нерви!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 00:17       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Геле, разбирам те...ама предложението е тъпо, но пък ревеме, че и Лисичков по досега действашия закон е несправедливо осъден...

..."черпел права от неправомерно поведение" :shock:

ама НИЕ какво искаме всъщност??? май баш тояга неокастрена!

а който обарва жените /ако това ти е дерт/ може да поеме ножката между котлетите и с тоя и без тоя закон...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 00:23       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Геле разбирам те...ама предложението е тъпо, но пък ревеме, че и Лисичков по досега действашия закон е несправедливо осъден...

Не законът обаче е виновен в случая с Лисичков /но да стигнеш до този извод, трябва малко отмалко да познаваш закона, все пак/... и всички останали случаи на люде, дръзнали да защитят личността и собствеността си /хеле пък с ОО/... а начинът на съдене на българския съд!

Виж, защото съдът съди точно така, а не иначе... това вече аз няма как да знам!

И, по темата... това, което предлага Каракачанов е ИЗКЛЮЧЕНО да бъде прието в страна от ЕС! Хилядарка на бас ако искаш, може и петичка... щото само толкоз имам на разположение в момента, че това няма да мине! И ко правим в случая... излагаме се пред света в контекста на Европредседателството ни! "Бахти овчарите невежи", няма как да не си го помислиш, дори и да не ти се иска да го кажеш.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 00:33       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Не законът обаче е виновен в случая с Лисичков /но да стигнеш до този извод, трябва малко отмалко да познаваш закона, все пак/... и всички останали случаи на люде, дръзнали да защитят личността и собствеността си /хеле пък с ОО/... а начинът на съдене на българския съд!


Добре бе човек...тука имаш идеална възможност да кажеш в писмен вид - /тоест ще се чете и от папата ако пожелае/ КАКВО да се промени ?

Щото и да не разбирам от право...но като прочета, че предлагаш промяна в начина на съдене от българския съд просто изпадам в ступор!?
не знам разбираш ли какво точно казваш...щото аз не , но имам кофти подозрения, че ако на Каракачанов предложението е тъпо...това предложение и извън времето и пространството просто...

за правоприлагане ли става дума...за какво точно?

ако го напишеш се ангажирам лично да го отнеса разпечатано на министър Цачева :surp:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 00:42       Заглавие:  Re: Проект за промени в НК за неизбежната отбрана
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Добре бе човек...тука имаш идеална възможност да кажеш в писмен вид - /тоест ще се чете и от папата ако пожелае/ КАКВО да се промени ?

За българския съд, де да знам, мен... тук трябва да питаш "кадровик" като Красьо Черния как стават тези неща. :DD Иначе, аз мога да предложа следното:


Кражбата при опасен рецидив да започне да се наказва доста по-тежко и строго! Щото, сега... ако се върви през съкратено СС с признаване на обстоятелствената част... чл. 55 и наказание ЛОС под 3 години... и излиза след две. Точно такъв е бил житейският път на Плъха от Пловдив, преди да бъде сгащен от доктора в гаража на къщата му преди броени дни.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 315 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: liavata p4ela, Viceroy и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer