logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:24




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2018, 12:44       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Това, което казваш, е така.

Но аз говоря за друго нещо: осъждат ме на някаква безумна сума - 1 или 100 милиона - все тази, при положение, че аз нямам и 100 хиляди дори. Дали ищецът ми ще си ги вземе от банка или аз ще му ги дължа директно на него - аз все едно дължа някому някаква безумна сума, каквато нямам, няма и да имам. Т.е. става така, че пасивите ми многократно надхвърлят активите и аз обявявам несъстоятелност. Продават ми къщата (ако въобще имам), колата, 3-те глока, джапанките и колекцията от бирени кутийки и връщат на кредитора ми 78,243.27 долара, а аз оставам да му вися с остатъка.

И тук ми иде въпроса: след изтичането на определена давност аз рестартирам ли се като финансово чист, или си оставам висящ доживотно за тези пари? - както е в БГ да речем.

Информацията, която имам, е че за 5 години каквото съберат от мене - съберат, след това съм чист вече от всякакви финансови задължения отпреди обявяването ми в несъстоятелност - т.е. тези безумни пари се погасяват по давност.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2018, 13:27       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
А в България погасява ли се, въпреки че ищецът редовно е подновявал иска през изминалите 5г?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2018, 13:32       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Мисля, че тук е обяснено добре: http://legalworld.bg/54498.kakva-e-davnostta-na-zadyljeniiatavzemaniiata.html

Давността "се спира и не тече" при определени условия, изброени в статията.
Друг важен акцент: "По закон давността не се прилага служебно, поради което длъжникът трябва да възрази и да заяви изрично пред съответния орган, че задължението му е погасено по давност."

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2018, 14:16       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
JDredd написа:
Това, което казваш, е така.

Но аз говоря за друго нещо: осъждат ме на някаква безумна сума - ,........................,..

...информацията, която имам, е че за 5 години каквото съберат от мене - съберат, след това съм чист вече от всякакви финансови задължения отпреди обявяването ми в несъстоятелност - т.е. тези безумни пари се погасяват по давност.

Немога да дам задълбочен отговор, защото информационният ми багаж, е в други области.
За щастие имам само един досег с правната система, където събрах дълг през частен съдебен изпълнител/в моя полза/.
Това което споделям, е само дочуто от правният шум който съпътства този тясно профилиран свят.
Вероятно местните могат да бъдат подробни по въпроса.


До скоро четох, за България, предложение за 10г. давност по събиране на вземания.
Дали и кога, е друг въпрос.
Личното ми мнение, е, че няма да влезе за гласуване, до като банките не изчистят отрицателният си баланс по лошите кредити, защото /по памет/ от публикации сме на второ място в Европа по лош и не събираем дълг.
Отделно, имотният балон ще спихне бързо и в ущърб на споменатите банки.
А това няма да бъде допуснато. Според мен!
А така поставеният от теб въпрос е важен и за мен, защото позволява волности,ако не е прецизиран каква пропускливост ще бъде допусната в закона.
Иначе и при нас в България от дост време се говори /пише/ за закон за личен фалит.
Но не съм се ровил, защото ме съмнява без натеиск от вън да бъде допуснато .
Прекалено финансови последици би имало във този също тясно профилиран свят.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2018, 14:30       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Господа, напомням че темата е за съдебните практики по света, а не за тези у нас.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2018, 14:34       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
JDredd написа:
Господа, напомням че темата е за съдебните практики по света, а не за тези у нас.

Разбира се.
Моля за прошка!!!

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2018, 15:42       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Както писах и преди, във Флорида е много трудно да заведеш гражданско дело за убит или пострадал нападател, ако няма криминални обвинения. Първо, трябва да прескочат първоначаното одобрение на съдия още като въведат иска, след това трябва да докажат правотата си,което не е толкова лесно, и ако загубят, ще трябва да платят разходите на противната страна и съдебните разноски. Много малко адвокати се съгласяват да завеждат такива дела, защото потенциалните ползи са далеч по-малки от потенциалните загуби. От друга страна, когато съдят полиция или друга организация, имат някакъв смисъл, защото ако успеят да спечелят, имат потенциал за високи приходи, защото обикновено им се дава някаква сума за да се разкарат, преди да се е стигнало до дело. И поне в случаите, с които съм запознат, дори и ищците да загубят, много рядко се опитват да ги карат да плащат разходите по защитата.
Колега го съдиха две години за 2 милиона, защото беше застрелял куче, захапало го за крака. Накрая съдията дисмисна делото, но нашите решиха да не искат от собствениците на кучето да платят разходите по нашите адвокати.
В Флорида не могат да ти продадат къщата, в която живееш (ако имаш няколко) за да се погасят дългове. Няма и такива плащания "от кредита", които покриват присъдените суми на ищците, и ти после да трябва да плащаш на "кредита", предполагам няма и никъде другаде в САЩ. Просто имат да вземат. Едно време имах един шофьор, дължеше $130000 на данъчните, получавах писма от тях, дали му плащам по банков път или на ръка, могат да слагат запори на сметките, но общо взето това е, могат да ти вземат колата примерно, ако си я изплатил, и скъпите вещи, които да докарат някой лев, но затова си има магазини, където можеш да наемеш мебели и покъщнина, и тогава не могат да ги пипнат.
Bankruptcy (обявяване на несъстоятелност) е много разпространено, но върши работа за дългове натрупани от кредити най-вече. Стои на кредит досието 7 години и води до по-високи лихви на заеми и по-трудно получаване на заеми. Обикновено година-две след като е влязло в сила, може да се вземат кредити, и условията за вземане на кредити стават все по-добри колкото повече време минава. Може да се прави само веднъж на 7 години, и не включва присъдени задължения за причинени наранявания или смърт, така че в случаите, които коментираме не помага.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2018, 15:54       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
А за оня невинния Милко, с федералните конспирации - https://www.courtlistener.com/opinion/2 ... score+desc

Това и харесвам на тая държава, че е лесно да се проверят нещата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2018, 16:55       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
minavasht написа:
Bankruptcy (обявяване на несъстоятелност) е много разпространено, но върши работа за дългове натрупани от кредити най-вече... Може да се прави само веднъж на 7 години, и не включва присъдени задължения за причинени наранявания или смърт, така че в случаите, които коментираме не помага.
Благодаря! Това ме интересуваше.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2018, 17:37       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
За неговорещите английски - Милко се е грижел за богат старец, който в завещанието си оставя всичко на новата си жена. Другите наследници се опитват да променят завещанието и според техните адвокати Милко има информация, която да им помогне. Наш Милко решава да изкара някой лев ($100000). Адвокатите му казват че е незаконно, той обаче им казва че е иначе няма да свидетелства в тяхна полза. После вдига цената на $200000. Не се явява на deposition ( нямам идея какъв в българския термин, закрита среща с адвокати, на която отговаряш на въпросите им и се записва или от стенограф или на лента).
Записват го от ФБР на среща с адвокатите да иска пари и че ще забрави показанията си, ако не му се плати, обвинен и признат за виновен, на обжалването присъдите са потвърдени.

Тия в Блитц не четат ли английски, отне ми точно 10 секунди да намеря решението?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2018, 00:02       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Last Man Standing написа:
http://legalworld.bg/54498.kakva-e-davnostta-na-zadyljeniiatavzemaniiata.html

Благодаря!

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2018, 01:00       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Хо хоооо...мерси за линка, Минаващ! :tu: като се видиме с Мимо ше му го покажа .. ще изпиеме поне 5 кила вино да разкаже пак историите от Чикаго... :D

Тия в Блиц преразказват да е по интересно...истината не ги вълнува ...а Мимо си има неговата истина...а какво са писали в делото отделна тема. :DD

Мимо е невинен! аз няма как да кажа друго. :tu:

Milko Mitov’s mistaken belief that “everybody takes money in the United States"... е кажи сега, Минаващ кое е сбъркал тука Мимо :DD ха ха това е много нашенско сбъркал ги е там с тоя лаф...ама и го мисли...

накратко неговата истина:
наследници дъщери синове всичко е шкартирал стария мр. Джап...и цялото имане на последната жена оставил...
престави си как са жужели като оси...става дума за стотици милиони...стария е бил производител на чипс имал е заводи ферми и прочие...
те самите са го търсили и навивали да свидетелства и са му обещавали кинти!!! ...единствената спасителна сламка е бил Мимо да атакуват завещанието
/Мимо е 2м 150 кила/ ...охрана...и любимец на мр Джап

и до ден днешен не разбрах какво се е объркало ...кой е дал заден...и кой е подал жалбата и ФБР са се задействали записвали ала бала ...

а иначе много съжалява че е станало така...ааадски много му харесва сащ...разказвал е мнооого истории за живота там..
не може да отиде повече там...но се ожени тука има вече две деца и те така...

Id. Mitov,
however, was sentenced to a term of twenty-four months, well below the statutory maximum of twenty years. 18 U.S.C. § 1951(a).

иначе туенти иърс вече е плашещо...дваесе години федерален затвор за една обърквация... :shock:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2018, 02:16       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
Poseidon написа:
иначе туенти иърс вече е плашещо...дваесе години федерален затвор за една обърквация...

Няма обърквация тука. Чиста проба изнудване си е, родено от неунищожимият роден тарикатлък.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2018, 02:55       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ама чакайте сега..изнудване...какво е това точно/ какво значи изнудване?

Тука моите думи не тежат разбира се /пристрастен съм не мога да кажа нищо против Мими/ но принципно:

Аз имам инфо което ще помогне на Джон да изкопчи поне малка част от милионите наследила мащехата му.

Адвокатите на Джон почват да ме омайват...

Е добре аз длъжен ли съм да се явя в съда и свидетелствам в негова полза? Дори да ме посочи за свидетел в съда ще отида /няма как иначе те глобяват/ но ще откажа да говоря...или ще кажа - забравих кое какво беше...като малък падах на главата два пъти и това е. точка.
Това не е нещо криминално...наказателно или против националната сигурност терор...
нееее....мр Джап прецакал наследниците си...и дал милионите на жена дето заслужава /явно ;) /

Та Минаващ...по закон там длъжен ли съм да говоря истината в съда та да помогна на некой сополанко да стане по-богат с неколко милиона????

Ще искам да ми плати като поп! та и отгоре!
Просто Мимо не е знаел как......ако е наел адвокат да му каже какво що...да си е официално...

но това е на теория...тия измамници там само като надушат колко е дебело...ще го обвържат с клаузи подписи ...мани...мани... /измамник на арменски е адвокат/

А да ви прави впечатление малката присъда? За изнудване/рекет там е 20 години пандиз...
тоест нещо куца тука...
Мими беше се засилил да съди щата Илиной за тази несправедливост :roll: но за това трябват много пари...няма как...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2018, 03:08       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
но за това трябват много пари...няма как...
Не наистина да ти кажа честно... Ако има записано от ФБР какво е приказвал с адвокатите и това е базата да го махнат от държавата, значи има някаква игра от негова страна, няма значение какво ти е разказвал... Тука има адвокати, които ако надушат кейс, съдят до дупка без да ти взимат една стотинка, те ти печелят милионите, после ти ги взимат. Явно не е имал за какво да се хванат евентуалните му адвокати и за това не е намерил кой да съди щата, това е много по-вероятният сценарии...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer