logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:07




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2018, 03:15       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
Poseidon написа:
Та Минаващ...по закон там длъжен ли съм да говоря истината в съда та да помогна на некой сополанко да стане по-богат с неколко милиона????

Без да съм Минаващия мога да ти кажа, че няма цивилизована държава, в която да не си длъжен да говориш истината пред съда, освен в случаите, когато можеш да откажеш да отговаряш, понеже сам би обвинил себе си. Ангажмента ти е да кажеш истината, така, както си я възприел, пък на кого ще помогнеш или навредиш с това и кой какво щял да спечели го решава съда.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2018, 03:21       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
.38 Super написа:
Ако има записано от ФБР какво е приказвал с адвокатите и това е базата да го махнат от държавата, значи има някаква игра от негова страна, няма значение какво ти е разказвал...

много е интересен случая...разказвал ми е много за там.../ама нали ме знаеш аз като слушам не значи че вервам...просто споделя човека...

ФБР почва разследване и записва и сичко...но не че са надушили нещо...а по жалба...ама от жената наследила милионите или от некоя от наследниците...или точно от тоя дето Мими е говорил...не знае никой...
Самия запис /той ми казва/ е орязан това дето са го слушали в съда е изрязано...там където те самите са го предразполагали да иска пари...

не знам защо след присъдата е есктрадиран...според него богатите наследници са платили да им се махне от главата...
а да осъди щата за такива неща...с преразглеждане на делото /освен записа нещо не било наред и в заповедта за задържане/ наистина ако някой тарикат там види интерес ще започне дело...и без да му се плати веднага...но все пак пари ще му трябват...
но шанс за реабилитация няма...така като гледам нещата


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2018, 05:25       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
В съдебното решение си пише, адвокатите на наследниците са контактували фесераоната прокуратурата, и ФБР е записало как казва, че ако не пратят 200000 на братчед му мисля в Люксембург, да забравят за показанията му.
Това, че са му били шута от Щатите след присъдата, е нормална практика тук, вместо да го хранят за тоя дето духа, го пращат откъдето е.
Тия наследници най-вероятно са щели да му дадат нещо като свърши делото, но той по-най тъп начин си е искал предварително.
И да, трябва да казва истината. Нали това е цялата идея на свидетелстването?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2018, 09:54       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
JDredd написа:
minavasht написа:
Bankruptcy (обявяване на несъстоятелност) е много разпространено, но върши работа за дългове натрупани от кредити най-вече... Може да се прави само веднъж на 7 години, и не включва присъдени задължения за причинени наранявания или смърт, така че в случаите, които коментираме не помага.
Благодаря! Това ме интересуваше.


Такова разфасоване, транжиране и после в месомелачката каквото има в БГ за длъжниците другаде по света няма. :evil: Да не говорим за бързата писта чл. 410 и чл.417.

Това което спасява БГ длъжника е 70% дял на сивата икономика, където може да се гмурнеш но и това не е живот. Но от друга страна ако си читав човек с читава професия няма къде да си намериш сиво бачкане. Тогава си просто смлян сдъвкан и изплют :confused: .


А за тревогите на канариткин. Имаш ли пари трябва да ги загубиш, щом си банка трябва да фалираш. Така смятам аз и изобщо не ми пука за финансовите устои на когото и да е било. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2018, 11:55       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Poseidon написа:
Самия запис /той ми казва/ е орязан това дето са го слушали в съда е изрязано...там където те самите са го предразполагали да иска пари...
Е, стига де! Много е наивно ако вярваш на такава версия. То това е като куфара на Гълъбин Боевски - преебали го в магазина.

minavasht написа:
Тия наследници най-вероятно са щели да му дадат нещо като свърши делото, но той по-най-тъп начин си е искал дадат предварително.

Тъкмо почнем да говорим на един и същи език - и току изцепиш нещо патриотично :D
Това, което са щели да му дадат, е вечната им признателност и уважение и евентуално добра препоръка в качеството им на работодател ако реши да иде да мие кенефите на някои други богаташи.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2018, 12:18       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
не се изразих точно и Минаващия се е заблудил...Мимо е излежал е присъдата почти 2години във федерален затвор...след това с двама агенти на самолета оставен в Унгария и това е ..със забрана да влиза в сащ.

иначе да...за после да му давали нещо...е наивно освен ако не ги е вързал със споразумение чрез адвокат... но няма шанс това...

значи нека се замислим...приемам го за комплимент ако си мислите, че един дупничанин с крими досие тука емигрирал в щатите, като охранител може и да си помисли да изнудва мултимилионери барабар с американските им адвокати дето са измамници на дътоп измамниците :punch:

ако имаше толкова ценно инфо с което да се катурне завещанието щеше да наеме адвокат и да ги ощави законно...

нееее...те са го търсили и са доуточнявали какво точно требва да каже...
обаче в един момент са дали заден...не знам сега...причините може да са много...или пък той от 100 минал на 200хил...и до към 500 и повече мое да я откара така...не знам вече...

в самото дело е посочен факта че адвокатите са го потърсили...не е отишъл в кантората и да им ревне - дайте кинтите да ви оправя нещата...

а ...записа наистина не е целия показан в съда...не е манипулиран естествено, но е пуснато само това дето го уличава него... /така ми казва...той/ вярвам ...като нищо мое да те ковнат така...кво им пречи...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2018, 12:44       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Виж, преди да се ползва доказателство в съда (записа), то се предоставя и на защитата (предполагам е имал адвокат). Т.е той е имал на разположение целия запис, и ако е имало нешо, което да го оневинява, неговия адвокат е щял да го пусне също . Никой съдия няма да допусне да се изключи такова оневиняващи доказателство, и няма как обвинението да не го предостави на защитата преди делото.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2018, 15:57       Заглавие:  Re: Съдебните практики по света...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
според него богатите наследници са платили да им се махне от главата...
Това нещо, легално е невъзможно, просто няма начин да стане. Ясно ми е, че си скептичен, нормално е, но такова нещо няма как да стане, иначе щеше да е редовна практика... някъде ми се мерна, не знам колко е верно, че за миналата година страната е направила към 700 хиляди нови милионера, ясно ли ти е какво екстрадиране ще падне например ако само половината от тях решат да си цакат за да им се разкарат проблемите от главата...
Poseidon написа:
наистина ако някой тарикат там види интерес ще започне дело...и без да му се плати веднага...
На такива тарикати им викат тука "адвокати"... :D Ако става дума за милиони, имай ми доверие, онея са преровили всичките документи без даже твоят човек да го знае, те са публично достъпни, и ако е имало дори малък шанс да вземат кинти, са щели да се свържат с него. Тука има цели отдели на големите кантори които се занимават единствено с това, да ровят случаи които са потенциален кейс за съдене... Да не говориме, че неговият адвокат няма начин да изпусне големият кокал ако го е имало...
minavasht написа:
преди да се ползва доказателство в съда (записа), то се предоставя и на защитата (предполагам е имал адвокат). Т.е той е имал на разположение целия запис, и ако е имало нешо, което да го оневинява, неговия адвокат е щял да го пусне също . Никой съдия няма да допусне да се изключи такова оневиняващи доказателство, и няма как обвинението да не го предостави на защитата преди делото.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer