logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:04




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 605 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 41  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2018, 11:53       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Dorssay написа:




.................

Р.S. Моля да обърнеш внимание , че интервюто на генерала е от към 2007 г. и той ДИРЕКТНО говори за "унищожението на Сирия" ... както и на още 6 държави.

.....


Добре де, аз да питам нещо, щото съм просТ и трудно загрявам:
Приемаме хипотетично, че още през 2007 год. е имало план за "унищожението на Сирия" ... както и на още 6 държави".
Това е хипотеза, която е принципно вероятна.
Въпроса обаче е, защо държави, сили, организации (примерно Русия), които явно не са въодушевени от развитието на ситуацията в Сирия се намесват толкова късно?
Визирам конкретно Русия. Защо руснаците се намесиха в такъв късен етап от съсипването на Сирия (не ме разбирайте погрешно, аз искрено се радвам, че руснаците се намесиха в Сирия, яд ме е че го направиха късно)? Нима техните служби и службички, информационно-анАлитични отдели не са гледали интервюто на Кларк и не са си направили изводите, още през 2007год.?
Какво е спирало непобедимата руска армия, всичките ракетни комплекси, хеликоптери, и други оръжия на унищожението със забавни имена да бъдат пуснати в действие още в началото на конфликта?
Или още по-добре - вездесъщите руско-съветски спец служби да предотвратят в зародиш тези процеси, да цакат западните служби, така че Сирия и понастояще да си е уредена и мирна държава, управлявана от законно избрания си президент.
Питам се язе и отговори взора от нийде не види...
Майтапя се, ..... всъщнност имам неколко варианта на отговори. Историята, след години ще покаже, кой е бил верен.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2018, 13:16       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Хубо се питаш тизе, ама сеш ли се. :roll: Коги влаат три софиянчета студентчета металистчета. У кръчмето на Кръскю у село Ракево. Баш коги там пият на една маса - Цаци, Дичо, Пеци, Цеко и Вътко. Кво ше последва след 93 минути. :confused:

И сеги същото, ама в по-голЕм мащаб... Откъде идвала "любовта" между русняците и израелците. Ама то стара "любов", ръжда не хваща.

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9C% ... 0%BD%D0%B8

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9B% ... 1%81%D1%82


Последна промяна Paco на 23 Май 2018, 09:32, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 19:38       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tsb написа:
Въпроса обаче е, защо държави, сили, организации (примерно Русия), които явно не са въодушевени от развитието на ситуацията в Сирия се намесват толкова късно?Визирам конкретно Русия. Защо руснаците се намесиха в такъв късен етап от съсипването на Сирия (не ме разбирайте погрешно, аз искрено се радвам, че руснаците се намесиха в Сирия, яд ме е че го направиха късно)? Нима техните служби и службички, информационно-анАлитични отдели не са гледали интервюто на Кларк и не са си направили изводите, още през 2007год.?Какво е спирало непобедимата руска армия, всичките ракетни комплекси, хеликоптери, и други оръжия на унищожението със забавни имена да бъдат пуснати в действие още в началото на конфликта?

Русия се намеси с войска в Сирия след ОФИЦИАЛНА ПОКАНА ОТ ОФИЦИАЛЕН ДАМАСК!!! Виж, защо Асад чака толкова дълго, мога само да предполагам. А предполагам, че поради презумпцията за липсата на таквоз жАвотно като безплатен обяд, е чакал до последно, за да не се съобразява после с исканията на руснаците. А ако руснаците нямаха ДАЛАВЕРА да са в Сирия - нали се сещаш, че няма луд, който да троши пари ей така на вятъра. Факт обаче е, че руснаците са в Сирия законно, а американците с войска - в разрез с международноправните норми.


Също така, имаше много интересна АМЕРИКАНСКА статия за това колко по-евтино воюват руснаците от американците от тактическата гледна точка. И тук, намесват се по-късно, за да пестят пари... а се намесват, за да имат лостове за влияние в Близкия Изток. И ако се върнем на темата за КАПИТАЛИЗЪМА , Асад официално заяви, че няма да допуска западни фирми в следвоенното възстановяване на Сирия. И тази работа ако се свърши предимно от руски строително фирми, те ти поредният нагледен пример за СПОНТАНЕН капитализъм. :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 21:03       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
Виж, защо Асад чака толкова дълго, мога само да предполагам.


Според мен , Асад разчиташе в началото на Иран.

И руснаците го оставиха да си строши главата и да узрее за да ги покани. В момента на влизането им , Асад държеше само ивицата по крайбрежието и на туркоманите им оставаше 1 месец да излязат и те на Средиземно море.

Затова първата работа на руснаците не беше ИД , а бяха туркоманите на Ердо , заедно с останалата част от т.н. ССА (сирийска свободна армия). Първата година даже пускаха по някоя бомба над ИДИЛ колкото да не пищят съюзниците , но така или иначе блъскаха само по прокситата на Ердоган.

Но когато ИД излезе от контрол и американците заложиха на кюрдите , Ердо почна негова игра и едва след като руснаците му отърваха гъза да не го ощавят както си беше на почивка в хотела (преврата) , едва тогава и той обърна палачинката.

Е, днес чета , че пак му отпрявят месидж ... даже и нашите медии се отчетоха да предупредят че му кроят пак шапката.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 21:15       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
Затова първата работа на руснаците не беше ИД , а бяха туркоманите на Ердо , заедно с останалата част от т.н. ССА (сирийска свободна армия). Първата година даже пускаха по някоя бомба над ИДИЛ колкото да не пищят съюзниците , но така или иначе блъскаха само по прокситата на Ердоган.

Да, така беше. Май именно тогава турски Ф-16 свали руския Су-24.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 21:34       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
Май именно тогава турски Ф-16 свали руския Су-24.


Тая тема много я дъвкаха диванните анализатори по форумите.

В края на краищата , от всичко което съм прочел , мога да дам вяра на обстоятелството , че самият Ердоган е научил за свалянето на руския щурмовак от медиите докато си е пиел сутрешното кафе.

Въпросния F-16 който свали руския самолет беше от базата Инджерлик.

А няколко месеца след това , когато стана преврата , то ръководството му беше точно от тази база. И имаше някакъв F-16 дето летеше тогава и задачата му беше да свали самолета на Ердоган.

С други думи , замисъла на свалянето на руския самолет беше да се провокират руснаците да ударят по турската армия и да се отвори пропаст между Ердо и руснаците.
Самите руснаци не отговориха по никакъв начин (махаме тука ембаргото на турските домати и туризма) и отнесоха много критики във вътрешнополитически план ........ но сега от разстояние на времето май е имало защо да НЕ отговарят.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 21:48       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
В края на краищата , от всичко което съм прочел , мога да дам вяра на обстоятелството , че самият Ердоган е научил за свалянето на руския щурмовак от медиите докато си е пиел сутрешното кафе.

Във Фейса съм приятел и си пиша от време на време с малкия Рогозин /на Дмитри сина/... та, според него всичко си е било нагласено предварително... "Хубава снимачна техника, за да стане такова хубаво видео, откъде се взе на полето"... това по спомени оттогава. Също както "партньорите" предварително пращат снимачни екипи, за да снимат режисираните и измислени атаки с химическо оръжие в Сирия. Та и за руския бомбардировач... предварително са му били скроили шапката, и просто са го чакали на гюме. А и Ердоган да е непричем за подобно действие... свалянето на руски боен аероплан... ми звучи крайно несериозно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 22:29       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
С други думи , замисъла на свалянето на руския самолет беше да се провокират руснаците да ударят по турската армия и да се отвори пропаст между Ердо и руснаците.

Турските пилоти да са били агенти на ЦРУ-то и да са действали на своя глава?! Не знам. Впоследствие излезе инфо, че и двамата са арестувани във връзка с опита за преврат срещу Ердоган:
https://www.rt.com/news/352050-turkish- ... sted-su24/


Така че малко ми малее тази теза. Прекалено конспиративна ми иде на мене, за теб не знам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2018, 09:47       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
Прекалено конспиративна ми иде на мене, за теб не знам.


То не е до вяра тука. А е до факти.

Самолета който свали руския щурмовик е от Инджерлик.
В Инджерлик беше мозъка и старта на преврата срещу Ердоган.

Какъв е проблема за пилота , който свали руския самолет да е бил същия дето чакаше на гюме да отстреля и самолета на Ердоган?

Що се отнася до конспирацията ..... когато няма информация , то вакума се запълва с теориите на канспирацията - няма как.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2018, 20:44       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
Какъв е проблема за пилота , който свали руския самолет да е бил същия дето чакаше на гюме да отстреля и самолета на Ердоган?

Таймлайна. Ако това се случило през ония 48 часа, когато никой не знаеше Ердо ще го бъде или не. През останалото време, турски боен пилот да тръгне да сваля руски бомбардировач без санкция от най-високо ниво... си е нещо повече от самоубийствена мисия. А и тези пилоти бяха дадени курбан доста по-късно... в чест на другаря Путин, най-вероятно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2018, 20:35       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
По отношение на част от "неизбежната война":
Случайно избран източник от нета -
"Тръмп и Ким с историческо ръкостискане"
https://news.bg/world/tramp-i-kim-s-ist ... skane.html

Мноо ме радват таквиз снимки!
Началото на предизвестения (поне за мен) край на една приказка за страхуване и още нещо...

Разбира се, вероятно ще има и разочаровани от развоя на събитията.
Субекти (психо леви или десни или просто психо), които очакваха Ким да натисне червеното копче, да засипе САЩ с ядрени ракети и да изтрие от лицето на земята таз "империя на злото"... После същия да поведе нова световна комунистическа революция..... у нас да дойде новия девети септември и т.н....
Да, амъъ...... нищо от това не се случи. Нема и да се случи.
Щото както се казва зад океана - "парите говорят". И само един процент луди хора не разбират и не чуват гласа им. Един процент луди биха предпочели кютека и преждевременно преселение в отвъдното пред бизнеса и просперитета. Явно Ким не е от тоя един процент и си е направил правилно изводите от случилото се със Садам, Кадафи и други подобни.
А пък бат Данчо ме изкефи тотално за пореден път!

Остава да видим как САЩ, Израел и Русия се делкат сферите на влияние в Сирия и всичко ке си дойде на местото.
Щото голУмите, без значение дали са от изток, запад, север или юг ги интересува само да цоцкат от слабите, да си правят кинтите и да си ги харчат с кеф, пък балъците да си верват в таласъми и квото друго ги кефи.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2018, 20:54       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
tsb написа:
Началото на предизвестения (поне за мен) край на една приказка за страхуване и още нещо...


Тази среща може да се нарече , ГОЛЯМОТО НИЩО в практически план.

Нито САЩ ще изтеглят войските от Южна Корея , нито Ким ще махне ядрените си ракети.
Това си е чиста сделка между САЩ и Китай.

НО !!!

За сметка на това вече имаме НОВИНА от днес:
==========
Норвежката "Партия на конгреса" , влизаща в коалиционното правителство , днес е издигнала кандидатурата на Доналд Тръмп за "Нобелов лауреат за МИР" , през 2019 г.
=========

Американците са ясни.
Да видим Китай какво ще спечели от цялата работа.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2018, 11:50       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Dorssay написа:
tsb написа:
Началото на предизвестения (поне за мен) край на една приказка за страхуване и още нещо...


Тази среща може да се нарече , ГОЛЯМОТО НИЩО в практически план.

Нито САЩ ще изтеглят войските от Южна Корея , нито Ким ще махне ядрените си ракети.
Това си е чиста сделка между САЩ и Китай.

....



Предстои да видим дали тази среща ще е ГОЛЯМОТО НИЩО в практически план.

Всъщност съм съгласен донякъде с теб, че се получи ГОЛЯМОТО НИЩО от темата -
То не беха анализи на струпването на армади и войскови съединения, то не бе хвалене на военна техника и т.н., то не бе биене на бойни барабани, то не бе очертаване на бъдещи военни коалиции :D :D :D ....

И накрая верно излезе ГОЛЯМОТО НИЩО - война ЙОК!

Да не би и ти да си от разочарованите от липсата й?

Аз лично се кефя тотално когато нещата се уредят по мирен път и се избегнат ненужни касапници, от които ще страда само раята и от двете страни на барикадата.

Както са казали едни мъдри люде "Труповете по улиците пречат на бизнеса"
А пък бизнеса не му харесва да има пречки.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2018, 20:57       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Ще иажа нещо еретично, но не се сдържам
Четейки анализите на посветените и добре запознати съфорумници със ситуацията в Сирия, на мен ми става малко гадни за Иран. Все пак, Иран помагаше ка Асад, когато му беше най-тежко. Хизбулла, беше на предната линия от самото начало на конфликта. В еди момент, се оказа, че военният кашацитет на Иран е явно недостатъчен, за да се обърне хода на войната срещу Ислямска държава. Намеси се Руската федерация и без преувеличение, спаси Сирия от мракпбесното ислямистко робство...Но, в цялата ситуация, губеща се явява Иран, защото бива изместван от позициите си в Сирия.
Най печелевши в цялата ситиация е Държавата Израел, защото в резултат на гражданската воайна Сирия е съсипана, разорена. Една такава държава, дори теоритично не би могла да бъде опонент на Израел...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2018, 20:57       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Ще иажа нещо еретично, но не се сдържам
Четейки анализите на посветените и добре запознати съфорумници със ситуацията в Сирия, на мен ми става малко гадни за Иран. Все пак, Иран помагаше ка Асад, когато му беше най-тежко. Хизбулла, беше на предната линия от самото начало на конфликта. В еди момент, се оказа, че военният кашацитет на Иран е явно недостатъчен, за да се обърне хода на войната срещу Ислямска държава. Намеси се Руската федерация и без преувеличение, спаси Сирия от мракпбесното ислямистко робство...Но, в цялата ситуация, губеща се явява Иран, защото бива изместван от позициите си в Сирия.
Най печелевши в цялата ситиация е Държавата Израел, защото в резултат на гражданската воайна Сирия е съсипана, разорена. Една такава държава, дори теоритично не би могла да бъде опонент на Израел...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 605 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 41  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III, Ztavi и 47 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer