logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 15:22




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 605 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 41  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2018, 04:16       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
:-)


Последна промяна Paco на 28 Апр 2018, 00:11, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2018, 04:21       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
minavasht написа:
А де?
Цял ден съм се разкарвал из селото, после косих тревата, сложих малко крилца във фурната и сега съм се изтегнал в джакузито и гледам как кучето тича из двора, и случайно видях тоя линк от един друг (упадъчен американски) форум, и се сетих за теб.

Изгледай го това, и после ела пак да поговорим за свободите.
Тук и там.


Ми евала на момчетата! Ти да не мислиш, че тук щяха да я изгърбят? Културни полицаи. Кога съм казал, че полицаите са лоши в САЩ? Просто си има едно затъпяване в САЩ и празнота. Не са живели хора и си е диво още. След 1000 години ще стане държава. Сега е некъв бивак. :confused:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2018, 05:06       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Нищо бе си разбрал ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2018, 05:31       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Е какво има за разбиране. Това и тук го има... неква овца политик ли е ... нещо подобно... На полицаите се дърви и те спорят.


Последна промяна Paco на 28 Апр 2018, 00:12, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2018, 05:55       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Кучката е голяма клечка, член на комисията контролираща пристанишната полиция на Ню Уорк/Ню Джързи, приятелка на кмета и техния шеф на полиция.
Намери подобно видео на прост полицай в БГ, който отебава така някой тузар и тогава говори за права, свободи, широки пътища и празни погледи ....
Между другото, вече не е в комисията...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2018, 07:46       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
И на вас не ви е лесно! :sad:
Цитат:
My cop friends need to read this closely....

A leader of the ultra-violent MS-13 gang issued the following statement to his gang members:

“The police have been making too many arrests and it’s time to take the streets back and take out (shoot) a cop like we do in El Salvador."

Here's what most of you don't understand. Having spent time in El Salvador and having spoken with both cops and gang members down there, what you don't realize is that these assassinations don't happen when the cop is at work.

Why would the gang target a cop in body armor, carrying automatic weapons, while he is with 10 of his similarly armed buddies? That's a suicide mission.

No, these MS-13 assassinations happen when the cop is off duty. They target him in front of his family, at his home, or any place he feels safe. That strategy is both more successful and causes more fear among the cops being targeted.

Why do you think they plan on doing it differently here? This "hit" isn't for a cop in uniform. It's for any of you identifiable when off duty.

Be smart. No FOP placards or "thin blue line" stickers on your cars. No wearing cop t-shirts when out with the family. If you wear or carry anything identifying you as a cop off duty, you are placing yourselves and your family in danger.
https://www.lawenforcementtoday.com/ms- ... -take-cop/


Иначе е така, Минаващ! Е тази звезда:
http://www.bnews.bg/article/193217

... я бяха спрели за рутинна проверка, имало е някакво нарушение, като са се развъртели телефони... със случая са били ангажирани големи началници, като на полицая му е било набито канчето. Но това са бели кахъри в сравнение с онова, което чета за при вас.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2018, 07:59       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Paco написа:
Просто си има едно затъпяване в САЩ и празнота. Не са живели хора и си е диво още. След 1000 години ще стане държава. Сега е некъв бивак.

Искрено ти пожелавам да ти се отвори възможността да работиш някой ден с американци, без да имаш за началници/ посредници българи!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2018, 08:21       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Paco написа:
.38 Super написа:
Расо написа:
САЩ е не по-малко тоталитарна държава от днешна Русия. Примерите със Сноудън и днешния със Зукърбърг го потвърждават. Свободата на личността е само привидна в САЩ.
:D Здравей Витане !

Ми не си единственият дето живее в САЩ и ние знам това онова. :-) Ако не си плащаш на който трябва там. Ще ти сцепят гъза в САЩ. Та и да си "чистокръвен" ашкеназ от рода Бакиш няма да те спаси. :happy: Случайно да знаеш, какви са голяма част от заселниците след 1989-та година на Маями Бийч..? Е... да те светна източноевропейски евреи. Ама ашкенази предимно. То и ти си там някъде близо до тях. Българин ли се чувстваш апропо?!

Ако е толкова свободна държава САЩ да преведа на Витан нещата тук на английски и да ги метна на имейла на ЦРУ?! 100% ще го изпроводят до тук в най-добрия случай. А по вероятно да ходи и в пандиза по скалъпено обвинение. Свободна държава САЩ ... хаххахаххаха... :happy:

Колкото умни хора познавам. Ама умни и успели тук в България!!! Никой не иска да стъпи в САЩ дори на екскурзия.

На САЩ се кефят разни келеши дето са научили два реда код. PDT_Armataz_01_26 Но не са прочели дори Винету, като Бойко. И си умират от кеф да джиткат из САЩ с полуновата си Хонда Сивик. Плоски мозъци без грам крично мислене.

Айде разбирам да си избягал от България в началото на 90-те заради мизерията и идиотския комунизъм. Дето Витан бълнува за него, а е бил на 10 години лапе тогава и ми помни дедовия комунизма. Разбира едно лапе на 10 години какво става около него... Разбира дръжки. Чул е нещо от родителите си и повтаря, като папагал глупости за комунизма колко бил хубав. И Дорсей същия на 50 години и ми знае нещо за комунизма. Знае от родата си военни и полицаи или работници. Няма как лекар да е комунист. Само шапкар може да е комуняга или бачкатор.

А ти .38-ми се излагаш пред 4000 човека с твоя ентусиазъм да защитаваш САЩ. Хубаво си се заселил там. Ама живота не е само широки пътища и празни погледи баце.

Не ми пука дали ще ме блокираш от тая говорилня. Не ми е проблем да имам 100 фалшиви профила през ви-пи-ен и проксита. Ама не съм луд да вися тук и споря с теб. За твоята заблуда или липса на елементарен усет за добро и зло. По зле си и от Дорсей мен. Той поне си е бивш военен. Къв да е освен комунист. Ти се държиш по зле от него дори. Ти се държиш, като фанатичен евреин. От тия с буклите, брадите и черните шапки, дето премятат диаманти по Амстердам. :DD



Мани го ти Дорсей. Той е бил с висока заплата и при соц-а му е било добре! За това сега сега е носталгик...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2018, 08:23       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Paco написа:
minavasht написа:
А де?
Цял ден съм се разкарвал из селото, после косих тревата, сложих малко крилца във фурната и сега съм се изтегнал в джакузито и гледам как кучето тича из двора, и случайно видях тоя линк от един друг (упадъчен американски) форум, и се сетих за теб.

Изгледай го това, и после ела пак да поговорим за свободите.
Тук и там.


Ми евала на момчетата! Ти да не мислиш, че тук щяха да я изгърбят? Културни полицаи. Кога съм казал, че полицаите са лоши в САЩ? Просто си има едно затъпяване в САЩ и празнота. Не са живели хора и си е диво още. След 1000 години ще стане държава. Сега е некъв бивак. :confused:



А стига си плюл по други държави за щяло и нещяло! Ако САЩ ,,не са държава", то България пък хептен не е!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2018, 08:27       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
ubboto написа:
Paco написа:
Няма как лекар да е комунист.

Да, така е. И двамата ми родители. Затова пък цял живот отрочетата и близките на партийните членове, ДС-та и пр... те изпреварват все едно си спрял на едно място, нищо че ги биеш по всичко и навсякъде! Просто поредният изпит, на който си за масовка... в ролята на борче/ храстче. И, не... грам не се оплаквам, просто споделям/ констатирам. С най-висок успех, искам да уча гръцки. Но гръцкият е за връзкарите... ти отиваш на сърбохърватски. Едвам завършва гръцкото класно, отива дипломат в Гърция... а ако му видиш дипломата - ще се разплачеш! Най-върлите комсомолци и комунисти - стават най-яростните привърженици на демокрацията и евроатлантизма... пак да се разплачеш.

Иначе, от скромния ми работен досег с американци досега... каквото си покажеш - това е! Ама няма нашето момче, вашето момче и пр. От друга страна, да не мислиш, че човек от много хубаво си заебава всичко тука... и тръгва на майната си с еднопосочен билет?! Иначе, да... няма луд, на който деда му да му е завещал някой друг милион под формата на имане или разработен бизнес... и той да тръгне да опъва каиша навън, дори и в САЩ. Живял съм две години в Мозамбик /точно в началото на прехода/... на летището бачкаторите /родителите ми/ никой не ги чака с хляб и сол. Суматоха, посрещане с хляб и сол имаше... га в Мапуто кацна и Огнян Дойнов... спомена се под сурдинка, че търсил пристан за комунистическите пари.

Като всичко това е в резултат на онази среща и написаното на онази салфетка, където след края на ВСВ България е разпределена в сферата на влияние на СССР. Ако беше победила Германия... или пък бяхме минали в западната сфера на влияние още тогава... дали сега би било същото?! Ами, не мисля.


Уббо, ПОКЛОН ЗА ДУМИТЕ ТИ! Точно описват постсоциалистическата ДС-милюцщнерска шуробаджанащина в България! И мене много ме е яд.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2018, 08:32       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Paco написа:
Деа тия хейтъри деа. Дето не правят разлика от Голдман Сакс и Джак Керуак. Връти... връти... връти... Оууу

йеее!






Андро! Цитирай смело брат. PDT_Armataz_01_22






Ок Брахт!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2018, 09:09       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Яну 2015, 10:33
Мнения: 122
andrei p226 R написа:
За изтребителите ти казвам, че твърдо не си прав! Без съвременни изтребители, окончателно преставаме да имаме авиация, дори за въздушно патрулиране....Нужни с нови изтребители...За последните 28 години, няма никакви реални инвестиции във военна техника, необходима за Въоръжените сили. На никого обаче не у пука за Българската армия! Не само на политиците, но и на цялото общество му е през кур с Армията! Жалка работа сме

Така е, нека сравним малко с физическата подготовка на Корея, макар видеото да е старичко:
https://www.youtube.com/watch?v=YOztk-EidhE


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2018, 09:42       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Не знам защо но темите винаги завиват към комунизъм и СССР.

ОК така да е. Защо никой не иска да направи обективен и безпристрастен анализ на тези 45 години?!?!

Аз имам моята проста житейска статистика от разговори по опашки влакове с хора родени 1900-1915 и доживели СВОБОДАТА. Точно тези хора са най-доволни от онези 45 години.

А за периода 1878-1944 ами там анализа е прост и започва от гробищата и баба Богданица от селото на баща ми 13 деца родила и 13 погребала. Та в селските гробищата където са останали си пише всичко за прекрасния селски живот 300 промила смъртност. После идва електрификация, водоснабдяване и все едни такива работи. За заводи и пътища не говоря говора за базови параметри на ООН
1. Детска смъртност
2. Достъп до течаща вода
3. Електрификация
4. Канализация
5. Образование и работа.

Къде беше БГ народа 1945 и къде 1989 това е една проста аритметика.

Ubbo викаш как щяла да бъде БГ ако на онази салфетка ако еди какво си! Ами веднага ти казвам виж Гърция 5 години гражданска война, после мизерия фашистка хунта до 1974. Гърция става държава след като пристава на САЩ и ЕИО почват ЯКООО да им наливат пари. Дали на нас щяха ЯКОООО да наливат ето сега сме им пристанали КАКВО им пречи да ни наливат кинти?

И ще си позволя да цитирам любимия ми поет Вапцаров за периода до 1944.

@Какво ще ни дадеш, историйо,
от пожълтелите си страници? –
Ний бяхме неизвестни хора
от фабрики и канцеларии,

ний бяхме селяни, които
миришеха на лук и вкиснало,
и под мустаците увиснали
живота псувахме сърдито.

Ще бъдеш ли поне признателна,
че те нахранихме с събития
и те напоихме богато
с кръвта на хиляди убити.

Ще хванеш контурите само,
а вътре, знам, ще бъде празно
и няма никой да разказва
за простата човешка драма.

Поетите ще са улисани
във темпове и във агитки
и нашта мъка ненаписана
сама в пространството ще скита.

Живот ли бе – да го опишеш?
Живот ли бе – да го разровиш?
Разровиш ли го – ще мирише
и ще горчи като отрова.

По синорите сме се раждали,
на завет някъде до тръните,
а майките лежали влажни
и гризли сухите си бърни.

Като мухи сме мрели есен,
жените вили по задушница,
изкарвали плача на песен,
но само бурена ги слушал.


Онез, които сме оставали,
се потехме и под езика,
работехме къде що хванем,
работехме като добитък.

Мъдруваха бащите в къщи:

"Така било е и ще бъде..."
А ние плюехме намръщено
на оглупялата им мъдрост.

Зарязвахме софрите троснато
и търтвахме навън, където
една надежда ни докосваше
със нещо хубаво и светло.

О, как сме чакали напрегнато
в задръстените кафенета!
И късно през нощта си легахме
с последните комюникета.

О, как се люшкахме в надеждите!...
А тегнеше небето ниско,
свистеше въздуха нажежен...
Не мога повече! Не искам!...

Но в многотомните писания,
под буквите и редовете
ще вика нашето страдание
и ще се зъби неприветно –

защото би ни безпощадно
живота с тежките си лапи
направо по устата гладни,
затуй езика ни е грапав.

И стиховете, дето пишем,
когато краднем от съня си,
парфюмен аромат не дишат,
а са навъсени и къси.

За мъката – не щем награди,
не ще дотегнем и с клишета
на томовете ти грамади,
натрупани през вековете.

Но разкажи със думи прости
на тях – на бъдещите хора,
които ще поемат поста ни,
че ние храбро сме се борили.

копирано от: http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID= ... 64&Level=1

Това е истина за периода до 1944г харесва ли ни или не а за 1944-1989 Аз лично обективна оценка още не съм видял.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2018, 09:48       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
:tu:

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2018, 10:42       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
minavasht написа:
Кучката е голяма клечка, член на комисията контролираща пристанишната полиция на Ню Уорк/Ню Джързи, приятелка на кмета и техния шеф на полиция.
Кучката е тъпа като гъз и сама си ритна трудовата книжка. Аз не знам що за малоумник трябва да си, че да говориш така пред камери и микрофони, намиращи се в полицейската кола и служители. Клипът трябваше да се озаглави "Политическо самоубийство" според мен.
Колкото до поведението на полицаите: ако тая не беше която беше, а някаква обикновена бъчва с анцуг и проскубана мазна косица - все ми е на ума, че 8 минути и горница щяха да я търпят да им задава един и същи въпрос като развалена плоча. Още на 30-тата секунда щяхме да гледаме арест за възпрепятстване на полицейската работа. Тъй че дори и като се дъниш - пак има голямо значение кой си - и в БГ и в САЩ.

Аз лично не разбрах този клип какво общо имаше с казаното от Пацо - какви свободи, какви 5 лева?

minavasht написа:
Намери подобно видео на прост полицай в БГ, който отебава така някой тузар
Бързаш. Тук камерите тепърва навлизат в тази сфера. Скоро ще има и такива клипове, но български.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 605 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 41  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer