logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 20:12




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 605 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 41  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2018, 22:21       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Не знам кои жертви са повече, знам че пораженията от ядрено оръжие продължават с поколения... Не само върху пряко засегнатите от тях! Това си е чиста проба варварство, сравнимо с немското, руското, японското и т.н. военно упражнено върху цивилни, които и да искат няма как да му отговорят или да се защитят! Само събират повече омраза, която някога и някъде неминуемо ще избие. В порочен кръг... Няма виновно 5 годишно дете, от която и да е нация, така че да понесе някое неоправдано зверство или смърт, нали...?!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2018, 22:39       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Имаше едно упражнение преди време - по нанадолнище се носи изтърван влак. На края на линията работят 10 човека, най-вероятно ше ги убие всичките като стигне там. Стоиш на разклон и може да го насочиш към линия, където ще убие само един човек.
Какво ше направиш - ще оставиш влака да претрепе 10, или ще ги спасиш, но ще обречен на смърт един, който иначе ще си живее живота.

Е, с бомбите са дръпнали стрелката и са утрепали 200000 ( много от които пак щяха да загинат, докато се води наземната битка за града им), но са спестили живота на стотици хиляди, най-вероятно милиони.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2018, 22:52       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Утрепали са 200000, и са разбили живота на още 5 пъти по толкова, родени с малформации, заболели от левкемии или други видове рак...
Става въпрос за атомни бомби все пак!
Айде спрете с тия теории за "хуманни" бомбардировки, дето спасили милиони живота!
Извращение е...
Просто щатите вместо бели мишки са "открили" опитно поле заселено с хора!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2018, 23:22       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Математика учи ли едно време в училише?
САЩ завзема остров Окинава за 3 месеца. От 650000 японци на острова загиват 100000, повечето цивилни. Някой се самоубиват, някой умират при нападения над американските части, повечето са хванати в престрелките.
Това са един на всеки 6.5 японеца убит.
По същото време в самата Япония има 65 милиона японци. Ако ползваме същите проценти жертви сред японците, земна атака на острова щеше да продължи половин до една година и да струва на Япония около 10 милиона жертви.
Десет пъти по-малко да са, пак стават милион.
А атака е щяло да има.
Сега разбра ли защо тия 200000 е трябвало да бъдат жертвани? Избрали са по-малкото зло.
Ако имаш по-добро решение на въпроса, дай го.

Упс, всъщност жертвите на японците в Окинава са два пъти повече, 100000 са само цивилните.


Последна промяна minavasht на 22 Апр 2018, 23:38, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2018, 23:37       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Aндрейчо тук няма нужда от персонални нападки. Просто си дискутираме. Приеми го като в кенеф, влизаш, разтоварваш товара и дьрпаш казанчето.... но трябва да проумнееш ,че и до ден днешен никой не знае цифрата на болните деца който се раждат там с пет глави и десет рьце.... като гледам как дьржиш на това сьс стратегическите цели си мисля ,че ти напьлно залужаваш да изпиташ сьщото като тях и тогава ще те питам дали още ще си така уверен в тезата си...по приказките ти разбирам ,че си младо момче което си е нещо за уважение, демек не си бояджия . Русофил или фоб няма значение стига да не мьрдаш от мястото си. Друго е с 38 мия , от любов кьм него го споменавам толкова често. Довчера вьртя дьрворезачката в Коми , а днес в Флорида като му я покажат и почва да пита : А бе това стик за голф ли е защото аз за прьв пьт го виждам. А няма нужда. Минаващ относно Хитлер и учудването ти как така всички са го следвали? Това е факт и е до ден днешен голям идол там. Това няма да го чуеш по улицата или по радиото. Но повярвай ми , че вьв всяка кьща го богословят. Изправя Германия на крака, показва среден прьст на финансовите санкций и т.н и т.н . Сьбери югославския Тито , бьлгаския Тошо и италианският Мусолини и ще се доближиш леко до осанката на Хитлер. Та Андрейчо и тук е в заблуда, друг трябваше да пипне атома прьв... много мька да е спестена по света досега вЕрвай ми.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2018, 00:17       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
minavasht написа:
Имаше едно упражнение преди време - по нанадолнище се носи изтърван влак. На края на линията работят 10 човека, най-вероятно ше ги убие всичките като стигне там. Стоиш на разклон и може да го насочиш към линия, където ще убие само един човек.Какво ше направиш - ще оставиш влака да претрепе 10, или ще ги спасиш, но ще обречен на смърт един, който иначе ще си живее живота.

Зависи от стрелочника и от статута на този един човек. Ако той е президентът на Щатите, примерно... а на стрелката агент от Сикрет Сървис - ще го наградят, ако насочи влака към десетте човека. И обратно - ще го съдят за държавна измяна, ако насочи изтървания влак към президента. А ако ти си на разклона, този един човек е някой твой близък, а десетимата - непознати... рационалност да се търси в случая, е нереално. Всеки нормален човек ще си спаси близкия.

За съжаление, именно цивилното население по време на война приоритетно става курбан вследствие на амбициите/ грешките на своите управленци. Асад преди седем години реши да го играе твърдо срещу Запада и интереса на големия бизнес, като това му коства 500 хиляди убити и 10 милиона прогонени от домовете си. И, струваше ли си?! Да, Иран и Русия му помогнаха да задържи властта си, но само в неговата държава не остана камък върху камък... само той даде досега половин милион жертви. Като краят му там не се вижда, щото войните вече се водят на принципа на АУТСОРСИНГА - с чужди ръце на чужда територия. И когато именно твоята държава е нарочена за военен аутсорсинг... ще има да почакаме с мира и възстановяването на Сирия.

Като стана въпрос за Хитлер... грубо, той е "избил" 10 милиона души, а Леполд Втори - 15 милиона африканци. Но за втория, за разлика от първия... почти не се говори. Що ли?!

Иначе атомът е гадно нещо, затова до глобална ядрена война е много слабо вероятно да се стигне. А нещата и занапред ще се решават посредством ограничени локални конфликти като този в Сирия, където се преплитат интересите на половината свят.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2018, 01:25       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
хитлер е бил толкова тъп, че няма накъде повече. Мисля, че сам си е вярвал на глупостите за висшатав раса, и че една нацийка от 60-70 милиона може да се изправи срещу целия свят, ако и швабите му са го вярвали и го вярват и сега, явно им е бил малко пердаха, дето го ядоха.
Виж му само съюзниците и ще разбереш колко му е бил акъла..
Заради кретенизма му сравниха със земята страната му и избиха народа му.
Дори Асад има май повече акъл, щото поне има някакви поддръжници, дето го крепят на власт.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2018, 01:36       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Разбира се, че ще избереш близките си, това са и направили с бомбите.
Един американец не е загинал при окупацията на Япония. А за американското командване, за разлика от руското, например, това е важно.
Освен това показва нагледно на света и най-вече на Сталин, че ще е добре да си има едно наум.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2018, 09:01       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
cz85 написа:
Aндрейчо тук няма нужда от персонални нападки. Просто си дискутираме. Приеми го като в кенеф, влизаш, разтоварваш товара и дьрпаш казанчето.... но трябва да проумнееш ,че и до ден днешен никой не знае цифрата на болните деца който се раждат там с пет глави и десет рьце.... като гледам как дьржиш на това сьс стратегическите цели си мисля ,че ти напьлно залужаваш да изпиташ сьщото като тях и тогава ще те питам дали още ще си така уверен в тезата си...по приказките ти разбирам ,че си младо момче което си е нещо за уважение, демек не си бояджия . Русофил или фоб няма значение стига да не мьрдаш от мястото си. Друго е с 38 мия , от любов кьм него го споменавам толкова често. Довчера вьртя дьрворезачката в Коми , а днес в Флорида като му я покажат и почва да пита : А бе това стик за голф ли е защото аз за прьв пьт го виждам. А няма нужда. Минаващ относно Хитлер и учудването ти как така всички са го следвали? Това е факт и е до ден днешен голям идол там. Това няма да го чуеш по улицата или по радиото. Но повярвай ми , че вьв всяка кьща го богословят. Изправя Германия на крака, показва среден прьст на финансовите санкций и т.н и т.н . Сьбери югославския Тито , бьлгаския Тошо и италианският Мусолини и ще се доближиш леко до осанката на Хитлер. Та Андрейчо и тук е в заблуда, друг трябваше да пипне атома прьв... много мька да е спестена по света досега вЕрвай ми.



бАТЕ, нападките не ги правя аз! нито съм ,,фил", нито ,,фоб"! Аз съм българин! За добро или лошо! Не аз започнах пръв! Явява се някакъв си провокатор / силно вероятно е да е платен такъв. просто няма как нормален човек, без да бъде овъзмезден материално да губи толкова време в тема за общи политически разсъждения, в един иначе технически форум /. Та този потребител, в оръжеен, в технически форум и започва да флуди в общополитическите теми! И не му изнася, че има хора, които не му споделят разсъжденията!
Обявава, че всеки който не е на неговото мнение, касателно дадено историческо събитие, осъществявал състав на престъпление! Ей, аман от провокатори! БОЛШЕВИК! ТОВА Е БОЛШЕВИШКО-СТАЛИНИСТКИ ПОДХОД!
Същевременно, същият този най-свободно разтяга политически локуми и зле прикрита проруска пропаганда! Нямаше да има проблем с тази пропаганда, ако същата не беше агресивна! Наду ни главата за величието на Руската федерация, наду ни главата с руски пропагандни клишета, за руските ракетни комплекси и за руските авиационни бомби. Дори не си прави труда да се прикрива, че върши пропаганда , която не се вписва с насочеността на форума! Когато някой е на друго мнение, различно от това на Дорсей, бил лош, насаждал бил омраза! Абе, аллоу, ако си в руски форум, няма да те търпят и ден с това поведение бе!
В същото време, въпросният се радва на обсолютен форумен комфорт, флуди, ръси пропаганда ежедневно и това минава незабелязано от страна на форумното ръководство! Това да не му е бащиния?
Само да кажа, че ако в този форум се продължава в същия дух / общи политически теми да са най-четени и най обемни /, форумът ще се превърне в помията, в която се превърна оръжие.ком.
Вижте само, каква част от мненията му са целево ориентирани към тематичната насоченост на форума и каква са общи политически лафове.
Ей, хора, това е форум бе! пишат хора с различно мнение! Ако не го търпите, просто вземете и се направете ваша затворена групичка и там си пишете! така както ти имаш мнение и позиция, така и аз имам позиция! Не може някакъв си да ми държи сметка, да ме набеждава, в същото време да се държи, че тука му е бащиния! На такива не притрайвам!


Бате ЧЗ85, за атомната бомба....Добре че е била и е тая атомна бомба, че досега щяхме да преживеем поне още една световна война! Наличието на атомно оръжие е най-сериозният и истински гарант за мир!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2018, 09:48       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Аз пък още чакам да чуя кои щяха да са по-добрия вариант като победители във втората световна, след като се оказва че англосаксонците са били лошия вариант.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2018, 13:11       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
:-)


Последна промяна Paco на 27 Апр 2018, 23:58, променена общо 4 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2018, 13:25       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
minavasht написа:
Аз пък още чакам да чуя кои щяха да са по-добрия вариант като победители във втората световна, след като се оказва че англосаксонците са били лошия вариант.

За Бг-то - Германската империя, естествено! Тогава нямаше да попаднем в сферата на влияние на СССР, с всичките негативи от това; нямаше да ни бъде избита голяма част от интелигенцията /а с просто хора начело - се вижда какво на практика се получава/; териториалните граници на България щяха да са доста по-различни - в наша полза, а не ущърб! Андрей може да сподели повече за възвръщането на Южна Добруджа към Отечеството през есента на 1940 г.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2018, 13:37       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
:)


Последна промяна Paco на 27 Апр 2018, 23:58, променена общо 3 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2018, 14:39       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Чета и не вярвам на очите си егати доводите давате!

Та за Япония. Да жълтите са ужасно гадни! Факт, ама всичките до един и китайците са същите империалистi от поне 5 000 години.

Въпроса е? Колко малоумно е да се оправдава насилието над цивилни като ВЪЗМЕЗДИЕ :shock: за военните престъпления на техни сънародници. Ами то вярно, че правото допуска кръвнината като част от наказанието да се наследява от роднините но никой не лежи в затвора защото е роднина на осъден, все още де.

Та всякакви приказки наказваме цивилните защото войниците на фронта ще се деморализират и ще обърнат пушките срещу командирите или за да ги накараме да се предадат без бой са цинични. Иначе е ясно че e по-лесно да трепеш цивилни.

Та за Япония как да я победим с малко кръв. Абе хора тази държава е остров на който няма едно, ама едно полезно изкопаемо единственото което имат Японците е работата си и акъла. Ако подложите тази държава на морска блокада и тя е свършила, като не могат да си ловят Риба и водорасли с какво ще се хранят.

Още повече както каза Андрей СССР разбива квантунската Армия. Довода да дадем курбан част от населението за да се запазим от окупация от СССР е не мога да го коментирам. :confused: Сега ако тези дето отиват курбан са доброволци е едно ама ако не е съвсем друго.

Иначе да Андрей е прав Япония не носи отговорност за своите военни престъпления но ИЗКУПЛЕНИЕТО ИМ ДАЛЕЧ НЕ Е ядрената бомбардировка.


Последна промяна b5202s на 23 Апр 2018, 15:10, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2018, 15:04       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Ще цитирам текст от една гениална книга казва се Шантарам. https://chitanka.info/text/32374-shantaram
За мен това е най-великата книга писана някога. Този цитат ще отговори на споровете ви. :-)


" Светът се управлява от един милион злодеи, десет милиона глупаци и сто милиона страхливци — произнесе Абдул Гани на английски с най-съвършения си оксфордски акцент, докато облизваше медения сладкиш от късите си дебели пръсти. — Злодеите са властта: богаташите, политиците и религиозните фанатици. Техните решения управляват света и определят курса му към алчност и разруха.

Той млъкна, загледан в шепнещия фонтан в подгизналия от дъжда двор на Абдел Кадер Хан, сякаш се вдъхновяваше от влагата и лъсналите камъни. Протегна ръка, взе си още един сладкиш и го напъха цял в устата си. Умолителната усмивчица, която ми отправи, докато дъвчеше и преглъщаше, сякаш казваше: „Знам, че не трябва, но вече не мога да се въздържам.“

— Само един милион са истинските злодеи в целия свят. Много богатите и много влиятелните, чиито решения действително имат тежест, наброяват само милион. Глупаците, които са десет милиона, са войници и полицаи, налагащи властта на злодеите. Те са неизменните армии на дванайсетте важни държави, техните полицейски сили. И само десет милиона са тези, които имат истинска власт. Те често са храбри, уверен съм, но и не по-малко глупави, защото отдават живота си за каузи и правителства, които използват тяхната плът и кръв просто като шахматни фигури. В крайна сметка правителствата винаги ги предават, разочароват или изоставят. Държавите не пренебрегват никого толкова срамно, както своите военни герои.

Кръглият вътрешен двор в сърцето на къщата на Кадербай беше отворен към небето. Мусонът валеше над фонтана и заобикалящите го плочки — дъжд толкова плътен и непрестанен, че небето се бе превърнало в река, а нашата част от света — в неин водопад. Въпреки дъжда фонтанът продължаваше да работи и да изхвърля крехките си водни пера срещу каскадата отгоре. Седяхме, подслонени от покрива на заобикалящата веранда на топло и сухо сред влажния въздух; наблюдавахме пороя и пиехме сладък чай.

— А стоте милиона страхливци — продължи Абдул Гани и стисна дръжката на чашата между пухкавите си пръсти, — са бюрократите, канцеларските плъхове, които позволяват на злодеите да управляват и се правят, че не виждат какво става. Те са началникът на еди-кой си отдел, секретарят на еди-кой си комитет и президентът на еди-коя си асоциация. Те са управители, чиновници, кметове и служители в съда. И винаги се оправдават с думите, че само изпълнявали заповеди, само си вършели работата, нищо лично, и ако те не го правели, ще го прави някой друг вместо тях. Те са стоте милиона страхливци, които знаят какво става, ала не казват нищо, докато подписват документа, изпращат човек на разстрел или обричат един милион души на по-бавната гладна смърт.

Той млъкна, взрян в мандалата от вени на опаката страна на дланта си. Малко по-късно излезе от унеса и ме погледна. Очите му сияеха в блага, любяща усмивка.

— Е, това е — заключи той. — Светът се управлява от един милион злодеи, десет милиона глупаци и сто милиона страхливци. Ние, останалите, всичките шест милиарда, правим онова, което ни кажат! "

___________________________________________________

Не позволявайте на гнева и омразата да движат мислите ви. Това е слабост от която лошите хора винаги ще се възползват. "Око за око и зъб за зъб". Или "Обичай врага си". Два пътя. Вие избирате. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 605 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 41  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Tik Tak и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer