logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 605 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 41  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Апр 2018, 00:08       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
b5202s написа:
"

2002 за 6 седмици направих проект САМ от- до за 200 000$, по-веселото беше че договора беше подписан 5 месеца по-рано или с други думи докато е било платено за работа х която си беше доволно много аз избачках 4х.

Чета че в Германия работника взима 70-80% от принадената стойност. Към то 2002 аз взимах между 5 и 10% от принадената стойност щото нали е ясно, че никой няма да ми плаща от джоба си. Като е ясно че онзи месец не съм взел 10000$ а 350$.


Много често си спомням за този цитат. Напълно съм съгласен с това, че така наречните free loaders правят много повече отколкото създателите на реалния продукт. Изпитвал съм го на собствен гръб - за четири патента компанията ми плати $300 (бях подписал, че каквото направя принадлежи на компанията - Halliburton). Поуката беше повече от ясна - отидох сам на пазара. Фалирах два пъти (жената и тя имаше подобни трагедии), но третият път нещата тръгнаха. Така, че трудът и безсънните нощи в крайна сметка дават резултат. Да си даваш задника под наем и да си мислеш, че това е границата на твоите възможности и благоденствие е тотална химера. И със чиста съвест и опит мога да кажа, че това не може никъде да стане другаде освен в Good Old USA.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Апр 2018, 03:51       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Spurs написа:
Пример - обединението на Германия.
За "западните" германци, обединението беше трагична грешка само година - две след датата му.
Говоря по лични впечатления от разговори с познати на мои роднини които живеят там. Първото сериозно изтрезняване беше когато им вкараха на "западняците" данък за подпомагане на Източните "провинции" и после няколко милиона източни германци виснаха на ръцете на западняците с пенсионирането си в държава, в чиято хазна не са слагали един пфенинг то вчера...
За Корея съм убеден, че пътят е такъв какъвто го е описал Андрей, просто се надявам да няма корейски "Зелени" че тогава аналогията с Германия ще е пълна... :td:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Апр 2018, 09:21       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Dorssay написа:
minavasht написа:
Не виждам някакви фрапиращи движения, определено няма някаква видима връзка с атаките.


Мда. Възможно е и да е пропаганда.
Благодаря за информацията.

Понеже с английския работя чрез транслатора , то дали мога да те помоля да направиш още една справка?

Като как са се движили в посочения период (малко преди , около и след удара) и едни други акции , а именно тези на Lockheed Martin Corporation , в която 7.09% притежава компанията Capital Group, в която баш-бакан е лицето Филип Мей (по съвместителство съпруг на Тереза).

Както и какво произвежда Lockheed Martin Corporation и дали за този продукт Тръмп имаше предвид в прословутото си изказване "прекрасни , нови и умни" ?

(Разбира се , интерес в случая представлява движението на акциите на Lockheed Martin Corporation и на Capital Group)

P.S. Ако не съм много нахален , също ме интерсува: Кой е основния потребител на въпросния продукт и кой е дал заповед (в обход на Парламента) за изразходване на N бр. артикули.

P.P.S. Атаките бяха на 14.04.2018 г. , ако не се лъжа .....

Добре, дано ти е полезно:
СЕДМИЧНА ГРАФИКА
Прикачени файлове:
Lockheed Martin Corporation  weekly.png
Lockheed Martin Corporation weekly.png [ 184.03 KiB | Прегледано 6988 пъти ]

На графиката е представена историята на акциите на споменатата фирма на седмична графика, за периода 1999г.- 2018г.
На графиката ясно се открояват два възходящи периода:
//низходящите не ги споменавам, защото не са част от въпроса//
1./възходящ, от малко преди 2005г. очертани с черни вертикални линии по графиката и индикатора под нея.

2./възходящ, от 2012г. и развиващ се като такъв до сега,
очертани с зелени вертикални линии по графиката и индикатора под нея..

Оставям на теб да провериш в чии мандати са се развили тези прогресии и чии интереси са защитавали, стартирайки възходящото рали в споменатите периоди.

Стрелките с които са подсказани началото и на двата възходящи тренда еднозначно показват, че настоящият удар няма никаква връзка с нивата на акциите към настоящият момент.
Ще добавя, началото на тренда от 2012г. ясно показва,
//чрез мандатоносителя тогава// чия администрация е задала основите на тази тенденция, развиваща се до сега.
Нещо повече, по логиката която си представил в анализа си излиза, че ударите са били планирани още през 2012г, и за това наблюдаваме тренда експониран по графиката.
Съмнява ме обаче, искрено да вярваш в това.
Във всеки случай, от 2018г. на седмична графика, се наблюдава "странична корекция" //към настоящият момент с рязък спад от 362.072 до 322.03$ за брой, което ако си прав, би означавало че далаверата е изчерпана, а настоящите нива не подават пик който да има връзка със събитията около удара.
Нещо повече, споменатите нива, от 362.072 бележат троен връх със начало 01.02 2018г. което също изключва такава връзка.
Ще добавя само, че едва ли тези удари са спонтанна акция, която не е била калкулирана предварително, като запас, реализация, ново производство и подновяване на боевият запас.
Ако вярваш в това, значи, не познаваш процеса под който работи пазарът.
Напротив, ако следваме тренда по графиката, с основание можем да мислим, че ескалацията на на конфликта е била, очаквана още от 2012г. като споменатото събитие на удара, е само част от една по голяма //времева// кампания.
Добре е да се каже, че към момента, няма никаква, повтарям никаква податка за изчерпване на общият възходящ тренд.
Наблюдава се странична корекция, която //за сега//е по скоро тренд потвърждаваща фигура.
======================================================================================
2ч графика.
Прикачени файлове:
Lockheed Martin Corporation  2h.png
Lockheed Martin Corporation 2h.png [ 197.52 KiB | Прегледано 6988 пъти ]


На втората графиката е поставено развитието на 2 ч. база.
Ясно се проследява възходящата тенденция която разгледахме по горе от седмичната графика.
1./ синята вертикална линия показва датата на удара.
Но, на графиката ясно се виждат три върха с нива постигнати още от началото на февруари, което изключва връзка с ударите , защото синята линия ни показва едва третия пик към момента.

2.Жълтите линии и стрелка ни показват "гап" към и в резултат на удара връзка със събитието, но стойностите на този "гап" са пренебрежимо малки, на фона на общата стойност на акциите.

3./ Вижда се ясна възходяща дивергенция по графика и индикатор под нея.
На графиката виждаме тройно дъно очертана в зелена хоризонтална права линия и черни стрелки под нея.
Но, на индикатора под графиката виждаме възходяща дивергенция очертана със възходяща зелена линия и черни стрелки под нея.
Тази възходяща дивергенция ни подава очаквано събитие, увенчано със пик, който НЕ надвишава вече постигнатите нива от началото на февруари насам.
Извод:
1./ Възходящата тенденция по графиката се развива още от 2012г, до сега.
2. Споменатата тенденция, няма връзка с настоящата администрация.
3.Тенденцията е навлязла //за сега// в странична корекция, но няма никаква податка за изчерпване на настоящият тренд.
4. Споменатата странична корекция е навлязла от 01 февруари до сега.
Имаме три върха на страничната корекция,
Самият удар бележи едва третият пик от споменатата странична корекция,което показва невъзможност тренда да се развие, въпреки събитието на удара.
5.Възходящата дивергенция , показва че ударът е бил очакван като събитие, а изненадата е била по скоро изборът на момента.
6. Силата на "гап'а" и неговата незначителност, както и това, че бе запълнен почти веднага говори //за сега//, че няма непосредствена възможност от подновяване на ударите.
7. Графиката ясно и недвусмислено показва, че Ударите имат моментно значение, което пазарните участници тълкуват като "шум" на пазара и нямат никакво съпричастие към общата тенденция, разгледана по графиката.
8. Видимият срив от върха до настоящата стойност от 362.072 до 322.03$ за брой ни доказва по скоро теза, обратна на защитаваното от теб подозрение.

Дано съм бил полезен.


Прикачени файлове:
Lockheed Martin Corporation  weekly.png
Lockheed Martin Corporation weekly.png [ 184.03 KiB | Прегледано 6988 пъти ]

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Апр 2018, 10:09       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
kanartikin написа:
Нещо повече, по логиката която си представил в анализа си излиза, че ударите са били планирани още през 2012г, и за това наблюдаваме тренда експониран по графиката.


Благодаря за изчерпателната информация и успешния начин да удавиш в абсолютно безполезни графики моя въпрос.

А той беше:
Как са се движили акциите непосредствено преди , около и след удара?

Както разбирам от Колегата Минаващ , то акцийките са се пораздвижили малко.

Ударите може и да са планирани през 2012-та , а може и да не са.

Но със сигурност са планирани няколко дни преди да се нанесат.
И нищо не пречи на съпругата Тереза , да пусне вътрешна информация на съпруга Филип , че след няколко дни ще има удари , като ще бъдат похарчени N бр. продукта от производствената номенклатура на Lockheed Martin Corporation на стойност около 200 млн.

minavasht написа:
На 4-13-18 цената им е била $344.08, на 4-16-18 е била $344.87, наистина следващите няколко дена се вдига до $360.02, но след седмица пада и онзи ден е била $329.95. Тези движения са в рамките на нормалните флуктуации и не изглежда да са свързани с атаките над Сирия


Дали това подскачане от $344.87 до $360.02 е много или малко , дали е нормално , или извънредно ... бали му мамата.
При пазарна капитализация от над 5 млрд. , и контрола на фамилията Мей на 7.09% от тия 5 млрд. , то съмненията за мило и скромно семейно гешефтче си остават.

Но навсякъде по света това се нарича "конфликт на интереси" , когато съпругът харчи държавни средства по номенклатура , за чието използване отговаря и дава нареждане съпругата.

Нещо като кума на Делян Добрев дето му даде обществените поръчки в Хасково.

Разбира се не твърдя , че ударите в Сирия са нанесени с цел печалба на семейство Мей.
Играта е глобална и много по-голяма , но пък и няма лошо щом като ще се играе , то поне да се съчетае приятното с полезното.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Апр 2018, 10:21       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
kanartikin написа:
Нещо повече, по логиката която си представил в анализа си излиза, че ударите са били планирани още през 2012г, и за това наблюдаваме тренда експониран по графиката.
Съмнява ме обаче, искрено да вярваш в това.


То не е до "ВЯРА" Колега Канартикин.
То е до ФАКТИ.

Разбира се , ударите не са палнирани през 2012-та.

Планирани са около/след 2000 г. , както ще видим в долното видео в изпълнение на ген. Уесли Кларк:
(мисля , че няма нужда от пояснение кой е Уесли Кларк и степента на достоверност на неговите спомени)

(кеф ти на английски)


(кеф ти на руски)


И при едно подобно планиране разбира се предвиждат и бройката и цената на необходимите инструменти.

Р.S. Моля да обърнеш внимание , че интервюто на генерала е от към 2007 г. и той ДИРЕКТНО говори за "унищожението на Сирия" ... както и на още 6 държави.

P.P.S. И даже сега като се замисля , и намирам известно обяснение по удара от 14-ти , когато целия свят се чуди и премига , каква беше целта му и защо беше нанесен.

А то всичко си идва на мястото.
Удара е планиран отдавна , ракетите са произведени , но все не идва момента да се използват.
То не бяха химически атаки , то не бяха цивилни жертви - какво ли не измислиха за да намерят повод да ударят.
Щото ПЛАН се гони да се изпълнява .....

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Апр 2018, 13:36       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Dorssay написа:
kanartikin написа:
Нещо повече, по логиката която си представил в анализа си излиза, че ударите са били планирани още през 2012г, и за това наблюдаваме тренда експониран по графиката.
Съмнява ме обаче, искрено да вярваш в това.


То не е до "ВЯРА" Колега Канартикин.
То е до ФАКТИ.

Разбира се , ударите не са палнирани през 2012-та.

Планирани са около/след 2000 г. , както ще видим в долното видео в изпълнение на ген. Уесли Кларк:
(мисля , че няма нужда от пояснение кой е Уесли Кларк и степента на достоверност на неговите спомени)

(кеф ти на английски)


(кеф ти на руски)


И при едно подобно планиране разбира се предвиждат и бройката и цената на необходимите инструменти.

Р.S. Моля да обърнеш внимание , че интервюто на генерала е от към 2007 г. и той ДИРЕКТНО говори за "унищожението на Сирия" ... както и на още 6 държави.

P.P.S. И даже сега като се замисля , и намирам известно обяснение по удара от 14-ти , когато целия свят се чуди и премига , каква беше целта му и защо беше нанесен.

А то всичко си идва на мястото.


Удара е планиран отдавна , ракетите са произведени , но все не идва момента да се използват.
То не бяха химически атаки , то не бяха цивилни жертви - какво ли не измислиха за да намерят повод да ударят.
Щото ПЛАН се гони да се изпълнява .....

Всичко това е хубаво, но има няколко момента, на които искам да наблегна.
Тива повишение на цените на акциите е за Локхийд Мартин, които нямат нищо общо с ракетите Томахок. Т.е. тях тази атака и използването на тези ракети не ги касае по никакъв начин.
Ракетите ги орави съвсем друга компания, чииито акции не са мръднали.
Второ, предполагам за България е трудно да се приеме, но мъжа на Мей не е собственик на фирмата, и капиталите, които контролира фирмата не са нейни. Той е, за да съм по-образен, нещо като директор на ДСК - банката може да има 100 милиарда пари във влогове, но той не ги притежава лично ( освен ако не ги източи и избяга на бахамите ). Така че тия сметки на 6-7% от 5-6 милиарда, които той бил имал и спечелил, не са верни.
Тива са пари на инвеститори, аз също имам някакъв нищожен процент от техни акции в някой от моите mutual funds, които се управляват от друга подобна фирма, но са си мои, не на фирмата.
Трето, тези движения на цените на акциите от няколко процента са нормални и са се случили отново десетина дена преди атаките, без никакви атаки, просто пазара на борсата е в постоянно движение и такива минимални флуктуации са без никакво значение.
Сега, инвестиции във военни производства са били и винаги ше бъдат гарантирано на печалба, така е било от как сеят светува и така ще бъде оше дълги години, ако помниш едно време същото беше и в БГ, военните заводи бяха винаги на печалба без да имаше атаки - оръжия винаги ше се продават.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Апр 2018, 14:01       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
minavasht написа:
,
Второ, предполагам за България е трудно да се приеме, ,

Не е трудно за България!!!
Трудно е за хора със убеждения.
Удоволствие е дискусия, когато опонента разбира аргумента.
Когато има настояване, вече се губи смисъла.....
Когато има неистово повтаряне, единствената въпросителна е, дали е въпрос на убеждение или пропаганда.
Но и двата варианта обезсмислят дискусията.

Опитах да помогна с инфо, но явно не съм успял, друг е въпроса по каква причина. :D
Ти ако имаш сила и смисъл продължавай с Дорсей'а,
Аз лично не виждам смисъл.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Апр 2018, 15:35       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Dorssay написа:
То не е до "ВЯРА" Колега Канартикин.
То е до ФАКТИ.

Разбира се , ударите не са палнирани през 2012-та.

Планирани са около/след 2000 г. , както ще видим в долното видео в изпълнение на ген. Уесли Кларк:
(мисля , че няма нужда от пояснение кой е Уесли Кларк и степента на достоверност на неговите спомени)


Статистики и цифри със 100% достовереност срещу "След 9/11 отидох в Пентагона и един генерал ми каза и след това ми даде еднин документ да прочета". Това е абсолютно същото когато органите ни арестуставаха и биеха за вицове и оправданието ни беше "В банята със сапунисана глава чух един да разправя".

Достовереността на спомените на Кларк е толкова за вярване, колкото на всеки един публичен политик/лъжец в устрема си за политическа кариера (кандидат за Президент и върл подръжник на супер лявото крило на политическия процес в САЩ).

Той и същатника си Клинтон (Арканзас) отвориха войната в Косово на страната на муджите (Андрей да каже подробности), без да дава обяснение, кога и защо е планирана тази война.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Апр 2018, 17:31       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Yank написа:
Достовереността на спомените на Кларк е толкова за вярване, колкото на всеки един публичен политик/лъжец в устрема си за политическа кариера (кандидат за Президент и върл подръжник на супер лявото крило на политическия процес в САЩ).
Именно. Достатъчно е да се види към чий лагер принадлежи Кларк и да се съпостави времевата линия на изявленията му с цивилната му кариера след пенсиониране за да стане ясно какво именно "продава" с тея приказки но както каза минаващият, не всеки в България гледа на тея неща по тоя начин или ги разбира, просто понеже болшинството от хората в България не следят такава информация, по-простичко е да се лапа поднесеното от руснаците...
На мене лично ми харесва как братята веднага превеждат клипа като някакво солидно доказателство за нещо си... :D

Wesley Clark написа:
Clark joined the 2004 race for the Democratic Party presidential nomination as a candidate in 2003, ....endorsing and campaigning for the eventual Democratic nominee, John Kerry.
Clark ...used to support Democratic Party candidates in the 2006 midterm elections.[3] Clark was considered a potential candidate for the Democratic nomination in 2008, but, on September 15, 2007, endorsed Senator Hillary Clinton....Clark set himself three initial goals in civilian life—to earn $40 million in the business world and practice philanthropy... ?!?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Апр 2018, 19:18       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Yank написа:
Dorssay написа:
То не е до "ВЯРА" Колега Канартикин.
То е до ФАКТИ.

Разбира се , ударите не са палнирани през 2012-та.

Планирани са около/след 2000 г. , както ще видим в долното видео в изпълнение на ген. Уесли Кларк:
(мисля , че няма нужда от пояснение кой е Уесли Кларк и степента на достоверност на неговите спомени)


Статистики и цифри със 100% достовереност срещу "След 9/11 отидох в Пентагона и един генерал ми каза и след това ми даде еднин документ да прочета". Това е абсолютно същото когато органите ни арестуставаха и биеха за вицове и оправданието ни беше "В банята със сапунисана глава чух един да разправя".

Достовереността на спомените на Кларк е толкова за вярване, колкото на всеки един публичен политик/лъжец в устрема си за политическа кариера (кандидат за Президент и върл подръжник на супер лявото крило на политическия процес в САЩ).

Той и същатника си Клинтон (Арканзас) отвориха войната в Косово на страната на муджите (Андрей да каже подробности), без да дава обяснение, кога и защо е планирана тази война.



За войната в Косово си имаше и чисто вътрешни предпоставки! Най-обичам, когато разни пишман анализатори се празнят / без извинение / върху казусът ,,,Косово"..
Ако сърбите не бяха толкова агресивни и лакоми да завземат земи с инородно население, включително и по вяра, нямаше да имат подобни проблеми...
По времето на СФРЮ/Титова Югославия /, албанското население в Косово закономерно има значителни права, обективирани дори в статут на автономна област / Конституцията от 1971г. /.....
Противоборството на албанците и сърбите започва някъде към 1913г., когато водачите на албански кланове в Косово виждат, какво е положението и как Кралство Сърбия провежда политика на умиротворяване и сърбизация.
Най-грешно е да се говори, че САЩ са разпаднали Югославия.
А и да са я разпаднали, това нас българите само трябва да ни радва.
В Косово има обективни дадености, които направиха обективно невъзможно оставането на албанците от тази област под властта на Белград. Това са два народа, разделени не само по национален и религьозен / конфесионален /признак, но и народи, между които съществува непреодолимата пропаст на масови взаимни убийства / е, сърбите са избили повече албанци, считано от 1912г. до май 1999 г. / Дори в рамките на федеративна социалистическа Югославия, албанският въпрос в Косово с мъка е държан в някакви частично мирни рамки.
Да, стратегическите интереси на САЩ съвпадат с тези на албанците и това е ключов момент за успешното развитие на албанския въпрос в наши дни, но това не значи, че Косово, трябваше да е в границите на Сърбия.
Много моля да не се правят ирелевантни паралели между СФРЮ, а после СР Югославия и България, чрез нескопосани паралели, между албанците и турнското малцинство в България...Такива примери съм ги чувам, но те са ирелевантни, защото не кореспондират с положението в двете съседни държави....
Косово беше закономерният финал, така да се каже ,,ц[u]ъкащата бомба със закъснител в задния двор на Сърбия"[/u]
Да не забравяме, че сърбите разпалиха 4 /ЧЕТИРИ/ войни в периода 1991г. -1999 г. / В Словения -1991г., в Хърватия-1991-1995г., Босна и Херцеговина 1992-1995г. и в Косово 1998-1999 г. /, от които загубиха три войни, а една спечелиха / в Босна и Херцеговина /.
които забавиха и попречиха на нормалното развитие на региона.
Ако САЩ не се бяха намесили в Косово през 1998-1999г., Република Македония щеше да стане / тя фактически се превърна през 1999 г. за кратко / в албански бежански лагер, щеше да има много повече нестабилност в непосредствена близост на запад от България. Положението / поне за България / щеше да бъде в пъти по-зле.
Всички сме свидетели, как до намесата на САЩ в конфликта в Босна и Хрцеговина / намеса дошла първо дипломатически през 1994-1995г., а чисто военно само с въздушни удари през 1995г. /, принуди сърбите да седна за преговори..Иначе си правеха, каквото си искаха, прочистваха територии от несръбско население, наложиха им ембарго, от което пострадаха и съседните държави.
В Косово, амуджите не са силен фактор..VИзобщо, албанците никога не са били фанатизирани, ревностни правоверни . Техният екстремизъм е в чисто национална насока, а религьозният елемент е акцесорен такъв. Идва в допълнение, но не е водещ. Основният враг на албанците са първо сърбите и след това Гърция...
Гърция обаче е с доста пи силни позиции от Сърбия / а в близкото минало и от съциалистическа Югославия/, затова и там шанс да успеят с военни акции, албанците нямат никакви.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2018, 08:15       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Чудех се в коя тема та отразя последните новости от Донбас ... за сега тука ще е.

С наближаването на откриването на Световното по футбол на 14-ти , се нажежава и обстановката в Донбас.

От около седмица има размяна на удари , като ВСУ се опитват да се закрепят в "ничията зона" в района на Горловка.
На практика има всекидневни жертви и от двете страни.
От вчера , ВСУ имат 4 убити и 6 ранени.

От страна на сепаратистите , най-съществената загуба е на командира на батальон "Пятнашка" Олег Мамиев (той всъщност е абхазец с позивна "Мамай").

Тия загуби не са нещо извънредно , за да си заслужават отделна тема и особено да ги връзвам със Световното (както се изрази един Колега , всякаква прилика с други подобни събития сигурно е случайност) , но от вчера конфликта там минава на друго ниво.

Сепаратистите обявяват за 3-ма загинали инструктори от НАТО.
Всъщност има 3-ма загинали канадци и 3-ма ранени американци.

Казват , че са се натъкнали на мина в "ничията земя" в района на Авдеевка, намирайки се в редовете на ВСУ , които опипват позициите на сепаратистите.

Интересно ще е видим какво развитие ще има този "инцидент".

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2018, 13:29       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
Dorssay написа:
С наближаването на откриването на Световното по футбол на 14-ти , се нажежава и обстановката в Донбас.


По анализите, които переодически правиш, оставяш впечатление на вестител на "тревожни" вести.
Нищо няма да стане поне до края на световното. Руснаците са до шия в л...а. На Сирия все още не се вижда края, икономиката куца, парите не стигат. Малка грешка и ...Северен поток-2 капут.
Украинската армия е голям залък. Тя е в много по добро състояние от 2014 г. Момента е изтърван. На Путин не му трябват точно сега главоболия. Славата от Крим му стига за пенсионното безвремие.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2018, 18:56       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
jaba написа:
Украинската армия е голям залък. Тя е в много по добро състояние от 2014 г. Момента е изтърван. На Путин не му трябват точно сега главоболия. Славата от Крим му стига за пенсионното безвремие.


Разбира се , че не му трябват на Путин проблеми.

И точно заради това ще му ги създадат.
Както през 08.08.08 баш на откриването на Олимпиадата в Пекин - Грузия нападна Цинхвали , а през 2014-та баш по време на Олимпиадата в Сочи стана и държавния преврат в Украйна.

Та сега го гласят за Световното да му вгорчат живота.

А украинската армия е "врата у поле" както викат по нашия край.

Между другото , излязоха подробности за гибелта на 3-мата канадски инструктори (ранените американци са 2-ма).

Накратко: мяткат се в една машина 3-ма канадци , трима американци и 10-тина украинци. Целта е , под вещото ръководство на инструкторите , да направят оглед на т.н. "ничия земя" в района на Авдеевка.
Но понеже са прости украинци , и се нахлузват на собственото си украинско минно поле , дето хал-хабер си няма кой и къде е ровил и слагал мини.
Те това е украинската армия.

А !!!
Разгеле , едно клипче да предложа на твоето внимание по отношение на украинската армия , от което може да си направим някакви изводи:

За който го мързи да слуша , или не разбира руски и мова-та , обяснявам:
Наблюдаваме обръщение към Президента на Украйна - Порошенко , от страна на бойците от 24-та ОМБР на ВСУ , по повод на безумните заповеди на началниците им , които ги хвърлиха на кучетата преди 3 дни в района на Чигари и където дадоха 6 убити и над 20 ранени.


_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2018, 19:57       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
Dorssay написа:

А украинската армия е "врата у поле" както викат по нашия край.

Между другото , излязоха подробности за гибелта на 3-мата канадски инструктори (ранените американци са 2-ма).


Предполагам, че проблемите в украинската армия се дължат основно на две причини: безхаберието на политиците и избралия ги народ за нейното състояние до 2014 г. и проруското присъствие в силовите структури. Независимо от това те успяха да се противопоставят и устоят.
Колкото до клипчето - войник да дава оценка на командирите си по този начин е признак, че продължават да имат сериозни проблеми с дисциплина, единоначалие и т.н. Не изключвам да е и постановка на руснаците. Тяхната пропаганда е нещо много сериозно и безкрайно подценявано.
За убитите чуждестранни инструктори, чета за това само в руски сайтове. На тях, да ми простят Ленин, Сталин и Путин, не им вярвам. Дай друг източник.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2018, 20:32       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ситуацията в Донбас е нагледен пример за миролюбивата политика на Русия към съседите и, както и доказателство, че тези съседи нямат нужда от външни сили, най-вече НАТО, за да бъде гарантирана сигурността им.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 605 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 41  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer