logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:28




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 605 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 41  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 16:47       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
МНОООГОООО скучно и плоско. Ами ако са накиснати А? А ако не са те извършители а само съучастници/наблюдатели? Ако са били там заради ученията или за каквото им е интересно пак по разузнавателна линия А?

А ако са наистина двойка руски педали… които ги е срам публично да си признаят, че са се клецали в градинката на катедралата в Солсбъри, а? Неслучайно акцентът беше върху "муцунките", а въпросът към съфорумците от криминална… ти няма как да го разбереш.

Навремето, нерегламентирано, в една кола за някой лев… наблюдавам един строеж… и един много ми се набива на очи. Заебах колата в пресечката и отидох на място… "Ко стаа, браточки, да черпим по бира?"... тръгна един разговор, като оня си призна/ ми сподели… че е бил снайперист в легиона. Просто не ми се вързваше на фона на останалите строители. Или клошар с поддържано катинарче… или да видиш една кола да минава два пъти, ясни се нещата.

Вече ще се касае до това, защо няма снимка на руснаците със защитни костюми… първо, не съм запознат с технологията. Ще го сложат "новичока" в спрей, ще пръснат на дръжката на вратата... и през кожата целта е поразена. Ако аз съм с ръкавици и за момента си сложа маска на лицето… е ли ще бъда поразаен? Второ, с тия костюми прекалено много ще се набиват на очи… и операцията ще бъда компрометирана. Все пак, цели научни центрове стоят зад подобни операция… мащабна логистика и яко кинти.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 16:56       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
А ако не са те извършители а само съучастници/наблюдатели? Ако са били там заради ученията или за каквото им е интересно пак по разузнавателна линия А?

Да, половината ГРУ се е изсипало в Солсбъри… барабар със съучастници и наблюдатели. Които правят учения точно там, където имат работа за вършене. Заеби! Иначе с тези камери вече навсякъде, снимат ли ти лицето - да предотвратиш "тракинга", особено на чужда територия - става сложна работа. Аз бих забулил Анна Чапман, която е "спяща клетка" там… за да не я "тракнат" по летища/ гари/ метра и пр.

Но и така разведките постигнаха поставената им цел - да прибавят още някой друг процент върху съкрушителната изборна победа на другаря Путин.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 14 Сеп 2018, 17:24, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 17:23       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
ubboto написа:
п.с. С тези камери навсякъде, избягването на "тракинга" става сложна работа... затова му се налага сега на ГРУ-то да влиза в обяснителен режим... да ги пуснат с парашут или да ги маскират на третополово... нищо че тук, вместо Анна Чампан, залагат на гей двойка... рано или късно ще им хванат следите, снимат ли им лицата.

Сериозно ли мислиш, че организация като ГРУ ще планира и проведе такава операция по такъв левашки начин?Или че, която и да е разузнавателна служба ще планира и проведе нещо толкова некадърно? За да очистят бивш служител, преминал на другата страна ще пратят двама юнаци, легендирани като гей- туристи, които ще излетят заедно директно от РФ и с руските си паспорти ще влязат в UK, ще се шматкат из Солсбъри и само дето не водят със себе си мечка, не дрънкат на балалайки и не развяват руския флаг и накрая ще си се приберат пак заедно директно в Раша...Това при условие, че е ясно, че ще има здраво разследване, че се знае, че Англия е пълна с камери и т.н. Щото имат малко служители, дето са се натурализирали в Латвия, Литва и Естония, пък и у нас, които спокойно могат да си ходят до Англия без никакъв контрол? Или защото нямат нелегали, които си живеят отдавна в Англия?

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 17:34       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ritter написа:
Сериозно ли мислиш, че организация като ГРУ ще планира и проведе такава операция по такъв левашки начин?Или че, която и да е разузнавателна служба ще планира и проведе нещо толкова некадърно?

Като гледам какви олигофрени назначават при нас вече на работа… и как шеметно напредват нагоре в кариерата, ако имената им фигурират в списъка спуснат по партийна линия… и ако това е глобална тененция, а не само такава ограничена за Бг-то… да, мисля си го! Отделно от това, вътрешните ми радари биха писнали на копеле… ако им видя муцунките на тези по време на бачкане. Искам да кажа, че въобще не ми се виждат читави… и си личи, че са доста тренирани! Тия с избягалата центровка се хващат почти веднага по погледа… а тези тук ми се виждат прекалено на център, за да се качат на аероплана от Мадъ Рашъ, за да отидат да гледат катедралата в Солсбъри… за която им били споменали приятели.

Виж, вече защо са избрали да действат по такъв начин… не знам. Може пък целта да е била да пратят посланието без да убиват, знам ли… нещата по тази плоскост хептен отиват на Приказки от 1001 нощ. Може да имат някакво правило да не се повтарят… или И да експериментират оперативни маскирани като гей двойка… за нещо по-голямо и сериозно; анализ на "тракинга" на ингилизите… и т.н. и т.н.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 17:51       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
ubboto написа:
Като гледам какви олигофрени назначават при нас вече на работа… и как шеметно напредват нагоре в кариерата, ако имената им фигурират в списъка спуснат по партийна линия… и ако това е глобална тененция, а не само такава ограничена за Бг-то… да, мисля си го! Отделно от това, вътрешните ми радари биха писнали на копеле… ако им видя муцунките на тези по време на бачкане.

Ние не сме критерий в тая област, повярвай ми...Няма да пратят двама бойци с муцуни, от които алармите на хора като теб и мен почват да звънкат. По-скоро ще изтупат нафталина от някоя двойка пенсионери, дето са си консервирани в Англия от преди 20 години и които и цялата лаборатория в Солсбъри да изнесат никой няма да им обърне внимание.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 18:08       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
Ritter написа:
Сериозно ли мислиш, че организация като ГРУ ще планира и проведе такава операция по такъв левашки начин?


В руските опозиционни СМИ разтягат двамата туристи и службите им на кръст. Ако си на ти с руския, влез в „Ехо Москвы“ . Препоръчвам ти анализа на Ю. Латинина.
Има ли логика до трепят свои разузнавачи , които са минали при противника? Да, има! Руснаци обичат да живеят на широко. Осребряването на знания и умения за светая светих на руската държана КГБ/ФСБ, ГРУ/ е доста съблазнително и има достойни примери. Как да се пресече това? Със страх. И те го правят.
А, че и техните служби допускат гафове е нещо нормално.
Преди година- две випускници на тяхна специална академия/ако се не лъжа на ФСБ/, в чест на завършването, направиха тур по Москва в колона с черни джипове Мерцедес. Келешлък от всякъде. Станаха обект на медийно внимание. Това за какво говори? Професионализъм!!!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 18:10       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ritter написа:
По-скоро ще изтупат нафталина от някоя двойка пенсионери, дето са си консервирани в Англия от преди 20 години и които и цялата лаборатория в Солсбъри да изнесат никой няма да им обърне внимание.

Такива като Мария Бутина примерно, ги пазят/ използват за далеч по-големи игри… американски политици/ сенатори:
https://www.theguardian.com/us-news/vid ... ions-trump

Да, пеншъните определено биха са набили по-малко на очи в градче като Солсбъри, но защо да ги хабят за цел като Скрипал?! Пускаш ги тия двете лъвчета, така и така ще ги снимат… тоест са EXPENDABLE… мисълта ми е, че не си струва за уй като Скрипал да рискуваш осветяването на "мрежата".

Активираме примерно Посейдона… :DD; емигрирал преди 20 години в Англия… наш агент... и между канцеларските материали за книжарницата, която държи в Солсбъри... му слагаме флакончето с "новичока". Да, ама тук таме по маршрута към дома на Скрипал в точното време… контраразведките му мяркат веселяшката физиономия… и дори веднага да го скриеш в посолството… се почва нищене на връзки, контакти и пр. Май именно така в Щатите стигнаха до Анна Чапман.

Да, Посейдона може да сложи "новичока" в някой тайник в Англия, откъдето да минат да го вземат "туристите"... :D; но да го засилят той да свърши цялата работа - няма логика.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 18:27       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
jaba написа:
Преди година- две випускници на тяхна специална академия/ако се не лъжа на ФСБ/, в чест на завършването, направиха тур по Москва в колона с черни джипове Мерцедес. Келешлък от всякъде. Станаха обект на медийно внимание. Това за какво говори? Професионализъм!!!

Не, говори за ДЪРЖАВНА ПОЛИТИКА!!! Шампион по ръкопашен бой от руските служби, за награда - чисто ново БВМ тройка! Момчето пуши вътре и тръска на кожения салон, ние се възмущаваме… а той: "Тази година пак ще стана шампион, и пак ще ме наградят с БМВ". :punch: На руснаци и американци що никой не може да им стъпи нито на ММА бой, нито на стреляне… нито на нищо?! Щото имат държавна политика, която върви със съответното самочувствие и СТИМУЛ на служителите им. Аз примерно, като служител… нямам абсолютно никакво самочувствие в качеството си на такъв. Да, каквото съм си постлал самосиндикално, това е… като служител - ЗЕРО!!! Да не говорим, че за състезанието срещу руснаците - само патроните ни бяха служебни. Оръжия, кобури, тренировки и пр… за наша сметка. Така че, да… с G-класите и да е до някаква степен келешлък, нашето пък е пълен олигофренлък! Или някой още вярва, че маймуни могат да се ловят с трици… или наистина всичко това му е през оная работа!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 18:29       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Тея определено мязат на кримки сега какъв им е бизнеса? Жени, наркотици, БОВ не знам! Може да са на щат, а може и само да снасят информация. Някъде казаха че пътували често, разбойници някакви.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 18:53       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Току що излезе една кнга The Vory (Russia's super mafia) в която се описва доста подробно за мокрите поръчки, поръчани от спец службите и които се изпълняват от подземния свят.

Така, че тези две приятелчета биха били чисти консумативи без риск за официалните служби.

https://www.ebay.com/p/The-Vory-Russias ... 509&chn=ps

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 18:58       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ritter написа:
Ние не сме критерий в тая област, повярвай ми...Няма да пратят двама бойци с муцуни, от които алармите на хора като теб и мен почват да звънкат. По-скоро ще изтупат нафталина от някоя двойка пенсионери, дето са си консервирани в Англия от преди 20 години и които и цялата лаборатория в Солсбъри да изнесат никой няма да им обърне внимание.

Иначе, като се замисля… това ти е вариантът "tracking"- а по камерите да не ти компрометира агентурната мрежа по места. Ударният екип е жертван предварително… като няма никакви контакти с мрежата в Англия, примерно. "Отивате на тези GPS координати, там има скрит жълт пакет… вземате го и работаете! Докато разследващите ги "тракнат", "чистачите" вече са на сигурно място в родината... ДОКАЗАТЕЛСТВА НЯМА, НИКОГА НЯМА ДА ИМА…и всичко си остава в сферата на предположенията/ догадките/ хипотезите. Така че, не, всичко е измислено и изпълнено БРИЛЯТНО!!!


Другият вариант е да прилъжат Скрипал да отиде на място, където няма камери... докъдето ударният екип трябва да се придвижи, без да влиза в полезрението на камерите... които ми се вижда далеч по-сложно за изпълнение.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 14 Сеп 2018, 18:59, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 18:58       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
ubboto написа:
Такива като Мария Бутина примерно, ги пазят/ използват за далеч по-големи игри… американски политици/ сенатори:

Остави я Бутина, говоря за нелегали, които са внедрени отдавна и отдавна са станали част от английското общество. Или от някое друго на страна от ЕС. Ще си мине такъв през тунела без никакъв контрол и пак така ще си се прибере да си пие бирата в Прага, Рига или Варна и ще му е през дедовия кво гледат англетата на камерите и проверяат по летищата.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 19:10       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ritter написа:
Говоря за нелегали, които са внедрени отдавна и отдавна са станали част от английското общество. Или от някое друго на страна от ЕС. Ще си мине такъв през тунела без никакъв контрол и пак така ще си се прибере да си пие бирата в Прага, Рига или Варна и ще му е през дедовия кво гледат англетата на камерите и проверяат по летищата.

Е, това вече е несериозно! Ще тръгна да положа някого, ще ми "тракнеш" маршрута по камерите... и все едно съм си хвърлил личната карта на мястото. Да, ако хвана още същата вечер самолета за ЮАР, Доминикана и пр... забравям за връщане обратно, ама без ДОСТАТЪЧНО кинти... си е тояга навсякъде, а те рано или късно ще свършат. В ЕС, дори и Турция... съм като Очите, прангите и обратно.

Именно това е шибаното... срещу гастрольори от Украйна и пр... Сърбия отдавна отпадна.

И, пак... като започнат да разплитат обкръжението около този нелегал… дори и Европол/ Интерпол да не ти го върне от Полша/ Латвия/ България... може да изскочат интересни връзки, които да компрометират мрежата. А ударният екип да няма никаква връзка с нелегалите… е начинът тя да не се компрометира. Или аз поне така си мисля. Те се занимават само с логистиката, което хич не е малко!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 19:12       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
ubboto написа:
Шампион по ръкопашен бой от руските служби, за награда - чисто ново БВМ тройка! Момчето пуши вътре и тръска на кожения салон, ние се възмущаваме… а той: "Тази година пак ще стана шампион, и пак ще ме наградят с БМВ".


Така е. Но келешлъка и лакомията са си характерни за тях. И унас бол с такива. Резултат на унищожена ценностна система. Колкото до сиромашията на нашите силови струтури, сам разбираш, че съм наясно. Както беше казал един руски генерал, вече покойник, обидно за държавата.

Riter"...говоря за нелегали, които са внедрени отдавна и отдавна са станали част от английското общество..."

Те тези са сериозната сила. Такива според мен не се използват за елементарни мокри поръчки, а последната, като предварително условие изглежда такава. Кой да знае, че щерката ще дойде на посещение/груб пропуск/. Някой пък от организаторите пропуснал други дреболии и...гаф. Професионализъм!!! Но който не работи - той не греши :happy:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 19:19       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Тука в тая цялата история има нещо което може би се пропуска от некои хора, като хипотеза...
За мен лично като цяло ubboto е много прав в анализите си.
Но!
Преди години четох една книга за MAFIA-та и един пасаж ми направи силно впечатление, което инстинктивно свързах със случая, коментиран тука. Може и да е погрешно.
В книгата пишеше, че MAFIA-та пратила килърите си по некой "разкаял се". Който разбира от материята знае кво е туй жувотно.
Покушението срещу мишената било дръзко, показно, самоубииствено, изпълнено в стил, който да не оставя съмнение за поръчителите. И успешно при това.
Килърите на "нашата работа", обаче надупчили чивяка по краката и ръцете, надупчили му калата и т.н., но не го засегнали фатално. И о чудо! Разкаялия се оживял!
И си направил изводите от "посланието", което му направили бившите му събратя.
И платил с кръвта си за "разкаянието" си, но не със всичката кръв.
Така MAFIA-та постигнала двуяк ефект - хем наказала "разкаялия" се в някаква степен, хем го оставили жив за да го ползват когато и както те преценят.
Защото посланието им към него било ясно: "Ние можем да те докопаме навсякъде и по всяко време, няма кой да те защити от нас".

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 605 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 41  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer