logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 06:45




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 605 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 41  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2018, 19:49       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Естествено, 38и разбрали са се с Путин...този удар е за вътрешни нужди на Тръмп...малко да покаже мускули...да се кротнат демократите...иначе ше требва да почне да ги арестува тия диванета :DD

Dorssay написа:
То Путин няма нищо против да ги преебе , обаче иранците не са кюрдите.

Другата опция е да се конфронтира със САЩ...
са...не че им се плашат...но силите конвенционално са несравними в региона...
само една американска АУГ носи 90 изтребителя... ударни вертолети... щурмуваци...
А ако съсредоточат и десетте самолетоносача това са 1000 бойни аероплана...само с това ше запалят Сирия от сички страни...

Отделно томахоците излетат ли внезапно и незнайно кога...заеби ти 3ма ранени...помниш ли 2003г Багдат...за 60мин удариха с 320 томахока ...те ебаха мамата на и на града и на все...
самолетите отделно...
не включвам англичаните и френците ...и те имат подводници и бойни кораби доста...

без ЯО Русия няма никакъв шанс там...нека сме реалисти...

А Иран кво? що да не си го делнат? А и евреите ще се ритат с петите в гъза от такъв развой на събитията...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2018, 20:01       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
този удар е за вътрешни нужди на Тръмп...малко да покаже мускули...да се кротнат демократите...
Те демократите са под контрол, без никаква смислена платформа и в опозиция на всичко което избирателя поддържа в работата на Тръмп ( намалени данъци, растяща икономика), демократите са общо взето безгласна буква.
Нека не забравяме, че инициативата за тея удари дойде от Франция, също така, Тереза Мей, която не е задължително голям фен на Тръмп, прескача някой законни положения за да участва в коалицията, така че в този конкретен случай инициативата не е единствено американска, Тръмп просто използва повода за да обърне медийният цикъл в държавата, да подкрепи двата европейски съюзника и да покаже, че Путин просто дрънка оръжия, което сигурно ще помогне при едни бъдещи санкции.
Аз все си мисля, че няма Франция и Англия да подредят флотите по крайбрежието само за да ударят 30 обекта, тая работа с Асад ще има продължение и то неминуемо ще засегне руснаците, просто сигурно ще им се даде малко време да се изнесат от Сирия под някаква достолепна форма, не като вагнеровци...
Иначе според мене нещата няма да ескалират военно, не поне и с конфронтация с руснаците. Аз бих изчакал да се види какво ще покажат от Пентагона, в момента в Туитър има масирана руска кампания за дезинформация, което е нормално де, просто докъто не се разнесе мъглата нещата все повече изглеждат като, че не американците са бомбили сирийците а все едно руснаците са им обърнали ракетите обратно към корабите... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2018, 20:23       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
.38 Super написа:
Тръмп просто използва повода за да обърне медийният цикъл в държавата, да подкрепи двата европейски съюзника и да покаже, че Путин просто дрънка оръжия, което сигурно ще помогне при едни бъдещи санкции.

именно. а санкциите ще се затягат...изгодно е на САЩ...сринаха и рублата на финасовия пазар...иначе знаеш...руснаците олабат ли ги почват въоръжаване ...
Китай обаче го изпускаш в коментара...става доста засукано...


.38 Super написа:
Аз все си мисля, че няма Франция и Англия да подредят флотите по крайбрежието само за да ударят 30 обекта, тая работа с Асад ще има продължение и то неминуемо ще засегне руснаците, просто сигурно ще им се даде малко време да се изнесат от Сирия под някаква достолепна форма, не като вагнеровци...

Това не може да знаем...според мен:
Русия може да декларира просто:
ударите ли наша войска в Сирия /не случайно или вагнеорвци наемници и проичие/ ударите ли ни масирано ще употребим тактически ядрени заряди.
няма да излезем от Сирия нито от Украйна...

Пробайте! и докарайте сички кораби и лодки от Енгланд и Франция у Средиземно море...елате повече демек...

За Иран ще мислим...предложете нещо...

как мислиш, 38и? е ли това възможно? може и да блъфират...може и да не блъфират...
да принудиш ядрена държава да напусне Сирия...това не знам...
може и да излезеш прав икономически дългосрочно.
с военна сила няма да стане!
Според мен Путин ще употреби ЯО ако САЩ ударят...
А ако не употреби...то защо му е бе мен? ми да се обесят сами всички руснаци тогава...и американците ще влязат да ги свалят от въжетата и погребат...е така приятелски да не изсъхнат, като чироси... :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2018, 21:05       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
На думи Путин го заяви ясно "За какво ни е планета без Русия", но дали ще го направи? Запада са егоисти и саможертвата не им е присъща. Не знам по-скоро би жертвал Русия но няма да натисне копчето.

Както четох някъде Тръмп знае че Ким ще натисне копчето и не го закача.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2018, 21:29       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Официалната версия на Пентагона:

По Сирия са изстреляни 107 бр. крилати ракети.

От акваторията на Червено море.
Крейцер USS Monterey (CG-61) тип Ticonderoga - изстреляни 32 КР - BGM-109 Tomahawk.
Есминец USS Laboon (DDG-58) тип Arleigh Burke изстреляни 7 КР - BGM-109 Tomahawk.

От акваторията на Персийския залив.
Есминец USS Higgins (DDG-76) тип Arleigh Burke изстреляни 23 КР - BGM-109 Tomahawk.

От акватории Средиземно море.
Фрегата тип FREMM ВМС Франция - изстреляни 3 КР MdCN (SCALP Naval).
Подводна лодка USS John Warner (SSN-785) тип Virginia - изстреляни 6 КР - BGM-109 Tomahawk.

2 бр. самолети B-1B Lancer ВВС САЩ - изстреляни 19 КР JASSM-ER.
4 бр. самолети Tornado GR4 ВВС Великобритания - изстреляни 8 КР Storm Shadow.
2 бр. самолети Rafale и Mirage-2000 ВВС Франция - изстреляни 9 КР SCALP

Според Пентагона , всички ракети са поразили целите си.

Обещават в скоро време да покажат резултата.
Чакаме с нетърпение.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2018, 22:24       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
b5202s написа:
Не знам по-скоро би жертвал Русия но няма да натисне копчето.
Както четох някъде Тръмп знае че Ким ще натисне копчето и не го закача.

не се хващай на тия мисли...Ким клекна отдавна а Русия е подложена на огромен натиск...и провокации...
и Скрипал е англо американска пунта мара...и сега това обгазяване в Сирия...
но такава е играта...който не мое да се бори ...не излиза на тепиха..още по малко на световния тепих...
по скоро ще опитат да провокират Русия да удари ограничено с ЯО.../те не могат да наделеят военно иначе в региона/

и вече ембаргото ще е мазало...ше ги изключат от платежната система SUIFT...замразяване на авоари...забрана на руски пътниучески самолети над Европа и сащ и прочие...
глобална ядрена война няма как да се случи...трябва да сме спокойни за това.
не за друго ама ако се случи няма да има смисъл нищо...ще се самоубием сички и така...
Dorssay написа:
4 бр. самолети Tornado GR4 ВВС Великобритания - изстреляни 8 КР Storm Shadow.


Това Щорм Шадоу се оказва крива англйиска брадва...нито една не е поразила целта си...всички са свалени
http://pik.bg/%D0%B2%D0%BE%D0%B5%D0%BD% ... 42637.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2018, 23:27       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
как мислиш, 38и? е ли това възможно?
Путин винаги блъфира, мисля това би трябвало да е ясно на всеки. Руснаците винаги са с големите приказки напред но поне от края на последната война не са спечелили една от "битките" си, с изключение на факта, че си смениха с-мата, индоктринираха западна Европа и си пратиха хората и парите навън за да се интегрират в запада, вкл и в Щатите. Дали Путин ще използва яо, моето мнение е че няма да го направи дори и да замине някой официален руснак (не като вагнеровци) в Сирия. Путин няма да си жертва държавата заради Сирия, това са фантасмагории но аз разбира се може и да бъркам... :D
Що се отнася до това дали ще има някакви изисквания от Франция и Англия, подкрепени от американците, това смятам е неизбежно. Никой няма да си курдиса флотата пред вратата ти за да разбомби само 30 празни хангара и една лаборатория за които е предупредено предварително именно руската страна... Путин си въобразява, че покрай проблемите на Европа с бежанците, може да печели икономическо влияние там и да се опитва да контролира близкият Изток, но това просто не е в положение да стане, просто заради начина по който му е структурирана икономиката - с продаване на запаси и без реална индустрия, не си фактор, колкото и да се опитваш да играеш сериозен, разумен, справедлив или силен, без значение реда на това което иска да внуши Путин. Китай... Китай няма какво да го мислиме - Китай е много по-ползотворно обвързан със Тръмп и с неговият модел икономика от колкото с Путин. Путин може да му осигури единствено суровини, които и Тръмп може да му осигури, когато спре влиянието на фундаменталистките аятоласи в региона, нещо което е само в изгода на арабските емирати. Ако Путин и Иран са спрени и конфликта е ограничен, емиратите поемат доставките на това което Путин не може или е ограничен да продаде на Китай, аз мисля че Китай за момента е извън картинката в тоя конфликт, просто след последните изявления и на Тръмп и на китайската страна, няма инфикации за търкания. Китайците вчера клекнаха и на тарифите и на ограничаването на интелектуалните кражби, ще играят с руснаците с-у Тръмп, не е реално както и да го гледа човек но пак - аз може и да бъркам, политиката не ме интересува много а тея неща са доста по-сложни от колкото ги изкарва пресата...
Дали Щатите печелят от икономическите ограничения с-у Русия е нещо което трудно може да се каже, пак според скромното ми мнение... Американците са на много сериозен път да станат енергийно независими докъто Тръмп е все още в първият си мандат, това означава, че от към енергия и суровини никой не може да ги спре и никой не може да ги обвини, че им трябват ресурсите от близкият Изток. Пазари имат под формата на Китай и Европа, там руска конкуренция нямат, защото няма руска индустрия която да ги конкурира, да не споменаваме, че и Канада и Южна Америка са им клиенти в индустриално отношение. Долара все още е световна валута и няма изгледи някой да го бутне, вътрешната икономика е в сериозен подем и опозиционната партия е разбита на фракции а непрекъснатата помия изливана с-у Тръмп само сполтява масата му и най вероятно на есен републиканците ще изметат собствената си номенклатура и невър тръмповците и ще вземат достатъчно места в Сенат и Конгрес за да може да се прокарат още по-добри за икономиката закони. Така че без значение как е обрисувано положението в щатите от медиите, фактите сочат добра година напред и желанието на Тръмп да работи с Путин би било само от полза и за двете страни - за Щатите по-скоро идеологическа, за руснаците - икономическа. Путин е всичко друго но не и глупак, цялата му показност и приказки са насочени предимно за контрол на вътрешните си проблеми и за задържане на икономическите си позиции на Запад, компромисен вариант в Сирия само би му помогнал и на имиджа и на държавата, останалото са приказки и теории на офейци и вЕрващи... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2018, 23:33       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
Щорм Шадоу се оказва крива англйиска брадва...нито една не е поразила целта си...всички са свалени
:D
Цитат:
съобщи руският военен кореспондент Евгений Поддубний в ефира на телевизия „Россия 24“ в пряко включване от Сирия,
Аз бих изчакал малко за резултатите. Винаги е добре да се сравняват едните и другите :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2018, 10:42       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Poseidon написа:
и вече ембаргото ще е мазало...ше ги изключат от платежната система SUIFT...замразяване на авоари...забрана на руски пътниучески самолети над Европа и сащ и прочие...


Ембаргото е нож с две остриета.

СУИФ-та не е страшен за руснаците.
Ще им създаде някои неудобства за месец-два и ще го подминат. Тяхната система (аналог на СУИФТ- казва се МИР) работи в тестов режим от повече от година. Освен това я вързаха с китайската подобна.
А да не говорим , че Иран беше изключен от СУИФТ повече от 30 години и го включиха преди година. И някак живеят.

За полетите ... това може да стане разбира се , но ако пък те забранят полетите на европейците над Русия , то европейския път за Азия ще се види на европейците като с камили.
Тука не се знае кой повече ще загуби.

За авоарите въпроса е в две плоскости:
- Ако говорим за държавни авоари , то американските и западните в Русия са в пъти повече от руските на Запад.

- Ако говорим за частните авоари .... тук въпроса е по-деликатен. Но пък те частните са си частни и дори и в момента не са в Русия и не носят полза на държавата.
От гледна точка на руския народ , дали въпросните авоари ще бъдат конфискувани , или ще си стоят по сметките на Дерипаска и Абрамовичм - няма разлика. Те така и така не са на народа.

По въпроса за тоталното ембарго:
Руснаците преди два дни вкараха в Думата Законопроект , който да наложи санкции над ракетните двигатели за САЩ и над полезното изкопаемо - титан.

Ако това стане , в първия случай американците ще забравят за космоса за около 10 години. Както каза Рогозин , ще скачат към Космоса с батут.
Във втория случай Боинг ще се наложи да удари кепенците.

И айде , докато за Космоса след 10 години може и американците да полетят на своите си двигатели , то с титана работата е епек.
Промишлени залежи има само и единствено в Русия.

Проблема на руснаците е (на руския Елит , с извинение), че ТЕ много искат Запада да ги признае като част от себе си и на равни условия. Ако това стане , то ще им предложат цялата държава и територия на тепсия.

Но Запада не ще. Това е генетично заложено в него да изяжда и асимилира всичко до което се докосне и тази генетична болест се лекува само с куршум.
От историята до момента е видно , че когато на Запада се начеше крастата и им държи влага поне х 50-70 години (колкото докато се сменят поколенията и новите пробват пак)

По въпроса за ударите с ракетите:

1. Войната в персийския залив (1991) - използвани 297 бр. ракети
2. Операция "Пустинна лисица" (1998) - използвани 370 бр. ракети
3. Войната в Югославия (1999) - използвани малко повече от 700 бр. ракети
4. Операцията в либия (2011) - използвани около 200 ракети

5. Сирия (до момента) - 2 удара = 56+107 = 163 бр. ракети ........... и си няма ни една ......

Според официалните данни , американците държат в постоянен боезапас около 2500 крилати ракети.
Ако приемем , че следващия удар ще е двоен от сегашния (т.е. около 250 ракети) , то това прави 10% от общия боезапас.
Което е малко-множко за някаква си Сирия , дето световния Господар и Хегемон вече 7 години не може да свали от власт някакъв си мижав Асад.
Ами ако конфликта се разрастне?
За колко залпа ще стигнат въпросните 2500 ракети? И за колко време може да се увеличи производството?

И това като се има предвид , че руснаците още не са се включили както трябва , а стоят там с до 1000 души + 30-тина самолета , 11 кораба и 2 дизелни подводници.
За справка , американските сили в Сирия и Йордания вече са около 4500 души.

P.S. По въпроса за ембаргото:
Забравих да спомена , че от около 2 години насам руснаците денонощно строят 2 петролопровода + 2 газопровода за Китай.
"Сила Сибири" се казват.

Сумарно те надминават с 1.5 пъти износа към Европа в момента.
Ще са готови към 2020 г. първите трасета , а пълна мощност 2022 г.
И от тогава могат спокойно да завъртят кранчето на Европа и тя да мине изцяло на американкски сгъстен газ и да се къпе в демокрация и евтиния.

Затова е и проблема сега в Сирия.
Запада знае за тези руски планове и иска да прекара пътя на Катарския и Саудитски газ и нефт към Европа. Разбира се , като кранчето го държат в тоя случай американците.
Просто Сирия има нещастието да се намира на пътя на тези американско-руски интереси за трасетата.

Но на мен ми прави впечатление , че все по-често започват да се споменават Балканите в последно време.
Доколкото съм чел руските доморасли анализатори , то те считат , че Балканската карта се държи в резерв от руснаците заради Украйна.
т.е. , ако Запада разпали Украйна за да създаде ядове на руснаците по техните граници , то руснаците са готови да разпалят Балканите за да създадат ядове в средата на Европа.

Колкото и да съм Русофил , и колкото и да проявявам разбиране по повод на правото на Русия да отговаря в глобален мащаб , то ........... тези планове вече стигат да ме касаят лично и не са ми по вкуса
:mad:

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2018, 12:02       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
Dorssay написа:
tsb написа:
после всички ще се плеснат с ръце, ще се прегърнат и разцелуват в ООН и театрото ще си продължава.


Хм !!!
Сигурно имаш предвид дето се целуваха оня ден точно преди заседанието на СБ , на което пък се оплюха ?



.....


Да ,точно това имам в предвид.
Артистите се познават много добре един друг, цункат си се и се гушкат, когато не са на сцената, сигурно в свободното си време заедно ходят по кръчми, на риба, на пикник и т.н.
После на сцената, за пред зрителите правят театро - драми, мелодрами и прочее, а пък кукловодите им в сянка доволно си потриват ръчичките и си броят паричките.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2018, 12:04       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
Dorssay написа:
Е , колеги Фили и Фоби .....
:)

Явно иде часът на ИСТИНАТА:

....................................
3. Американците удрят , руснаците си траят и пищят в ООН (без да отговарят военно).
Според мен , точно след още 24 ч. Путин ще подаде оставка (след прословутата реч от изборите и ако го изплющят по врата по този начин - то сигурно ще го изгонят с камъни)

...........


Май понастояще се получи вариант № 3, но без оставка на Путин и без да го гонят с камъни.

п.п.
Тука за протокола аз правя предвиждане, че руснаците в отговор ще изплющат некои от прокситата на запада в Сирия. Дали лично или чрез свой проксита - тва времето ще го покаже.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


Последна промяна tsb на 15 Апр 2018, 12:18, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2018, 12:16       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
Dorssay написа:
Poseidon написа:
Удар със 100 ракети ....резултат - трима ранени


Има нещо много гнило в цялата тази работа
:roll:

Така като се замисля , то от вчера и днес само на магистрала "Тракия" за по-малко от 24 ч. имаме 9 убити (6 от вчера и 3 от днес) .......

А за какво говорим , да ударят 100 крилати ракети , които носят х 500 кг. тротилов еквивалент ?
То бива точни удари - бива , ама пък чак такава точност ...бали му мамата ...


Що бря?
На тва му се вика висШо военно майсторство :D :D :D !
Мноо кютек, мноо ръкети фъркат, мноо шум и медиино отразяване, без сериозни жертви...
Напомня ми на един епизод от евро историята през средновековието май беше.... не помня точно, кой с кого се маризил и за какво, но и двете страни прибегнали до услугите на наемни армии. Двете противостоящи армии от наемници си спретнали зверски, брутален, неколкодневен кютек с колосалните за двете страни загуби от.... 1 или 2 човека :D :D :D
Висша форма на военен професионализъм :D !
Дет се вика - днес са противници, понеже финансовите им интереси го налагат, но утре може да са съюзници, ако финансовите им интереси го налагат.
Що да си причиняват взаимни щети? Нема логика, нали?

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2018, 12:23       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
tsb написа:
Май понастояще се получи вариант № 3, но без оставка на Путин и без да го гонят с камъни


Абе .... имиджа малко приседна.
По принцип , от самите удари Русия не губи нищо във военен план.
Дори и Асад не губи нищо.

Но в политически .... каква е ползата от файдата да си съюзник на една световна сила (най-малкото претендираща за световна) която не защитава съюзниците си?

Принципно самата ситуация е лош месидж за руските съюзници.

Но хубавото е , че дори и в САЩ има хора , които мислят по-различно от зомби-юзърите.

Като на пример Алекс Джонсай-върлия мрежов агитатор за Тръмп през кампанията 2016-та)

Кеф ви на английски:
(интересното е от 5-тата минута нататък)


Кеф ви на руски:

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2018, 15:49       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
Dorssay написа:

.................
По принцип , от самите удари Русия не губи нищо във военен план.
Дори и Асад не губи нищо.

Но в политически .... каква е ползата от файдата да си съюзник на една световна сила (най-малкото претендираща за световна) която не защитава съюзниците си?

Принципно самата ситуация е лош месидж за руските съюзници.

.....................


От една страна е така както ти казваш.
Но монетата винаги има две страни.
Втората страна и посланието което чуват съюзниците на Русия, получават го не от кой да е друг а от САЩ е:
Ние не удряме там където има руски военни сили!
https://ria.ru/syria/20180414/1518625786.html
"В США рассказали, как избегали российских военных при ударах по Сирии"

Демек, ако някоя страна, съюзник на Росия, не иска да бъде удряна от НАТО-вските сили, просто требе да разреши на руски военни сили да се разположат по стратегическите обекти на нейна територия. Което си е доста добър ПР.
И това не е случайно. Защо ли? Ами примерно на американците ще им е много по-лесно да се разберат с руснаците (дет се вика играят в един цир няколко десетилетия), ако русите са съюзници на Шиба*истан примерно, отколкото с прекия управник на такава държава, дет си е повярвал, че е велик и безсмъртен.

Така, че имиджа на руснаците не е пострадал кой знае колко, ами даже в дългосрочен план май ще извлечат полит дивиденти от тая история.

Щото руснаците в момента не изстрелват ракети по трети държави, не се опитват да свалят законно избрани правителства в трети страни, не поддържат терористи за момента. АЗ поне така си мисля, може и да греша.
Напротив - руснаците се намесиха с известен успех срещу ИДИЛ, подкрепят законния управник на Сирия и се опитват с дипломатически хватки в ООН да парират запада.
Което според мен си е доста добър имидж за момента.

За протокола, аз не съм фен нито на политиците от изтока, нито на тези от запада.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2018, 19:51       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
:D Много се смях с този Алекс от 5 мин нататьк :tu: Трьмпчо си плаче за жьлта книжка още преди да си е отворил устата ей така само за сурат. Всичките до мен башибузуци като ги питам кьде им е стената почват да мьнкат и да правят физиономий все едно кактус им влиза в г@за .
Dorssay написа:
От гледна точка на руския народ , дали въпросните авоари ще бъдат конфискувани , или ще си стоят по сметките на Дерипаска и Абрамовичм - няма разлика. Те така и така не са на народа.
.
Тук е и най-голямия проблем на русите. Не може да кажеш: Ебем го , имам си всичките ресурси за следващите 500 години, малко ме еня за бившите соц страни нека да ги поробят , аз ще развивам ядреното за си пазя ресурсите и народа сьм го е@ал у ..... защо не се погрижиха за всички по равно или поне по малко на тяхна територия... да развият някаква икономика от която да няма и следа на препитание от 5 век по тяхните земи?Вярно голяма земя,хамериканците ги ритат по кокалчетата на всеки ьгьл ....ама такова забряване на елита си е сьпоставимо с янките едно кьм едно , с тази разлика ,че янките изградиха средна класа през 60те и 70те и 80 те години .
Dorssay написа:
Но Запада не ще. Това е генетично заложено в него да изяжда и асимилира всичко до което се докосне и тази генетична болест се лекува само с куршум.
:tu: :tu: :tu: поклон до земята имаш от мен за горното мнение!!! Пак препращам кьм филмчетата за петте сьздатели на Америка в който ясно се отличаваше следното: Вьпреки всичкото което имаш ти не може да се примириш ,че и някой друг може нещо и той да има. Само ти трябва да имаш , никой друг, всичко останало под ножа докато не останеш единствен :td: :td: :td:

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 605 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 41  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Boarhunter, user- и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer