logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 17:03




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 605 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 41  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 12:56       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
.38 Super написа:
...освен това инсинуират неща които отдавна са фактологически доказани, конкретно говоря за химическите вещества на Ирак, скрити в Сирия...

Конкретно за това ми е интересно, факти ли са или мнения (предположения)... не помня достоверна информация по случая... Питането ми е абсолютно добронамерено! Щото нали се сещате кой пише историята, съответно подава "информацията".
.38 Super написа:
Също ако някой си въобразява, че златото, веднъж намерено в Ирак, американците ще си го натоварят на самолетите и ще си го закарат в Щатите, или чете твърде много руски сайтове, или вярва с шестата раса, няма как да го кажа иначе без да обидя някой... :D

Както едно време "изнесоха", демек откраднаха, технологиите и заводите на Германия след ВСВ - на Запад ракетните/космическите, и на Изток автомобилните и военните, хич не ми е чуждо мнението, че Щатите/Британия след войната в Ирак не са натоварили корабите и самолетите! Не са ангели все пак... ;)
Може ли някой да се закълне, че не е така?! Аз не бих...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 14:39       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
"Тръмп сключи договор с Русия, с който ще намали притесненията от Трета световна война"
Произволно избран източник:
http://epicenter.bg/article/Tramp-sklyu ... 52119/7/96

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 15:07       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Spurs написа:
Както едно време "изнесоха", демек откраднаха, технологиите и заводите на Германия след ВСВ - на Запад ракетните/космическите, и на Изток автомобилните и военните..."


Това СССР го направи мащабно. Чудя се дали някой може да разкаже за размерите на плячките им от източния блок.

А дедукцията наистина няма грешка - дори е подкована с "честна дума".

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 15:32       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
И докато някои предвещаваха финансов краx на запада : "Проф. Михаил Константинов: Фалитът на Запада е НЕИЗБЕЖЕН!"
Други явно си имат собствено мнение по въпроса:

https://money.bg/economics/mvf-svetat-o ... 011-a.html
"Cвeтoвният бpyтeн вътpeшeн пpoдyĸт пpeз 2018 гoдинa щe ce yвeличи c 3,9%. Πo тoзи нaчин глoбaлнaтa иĸoнoмиĸa щe oтбeлeжи нaй-бъpзия cи pacтeж oт 2011 гoдинa нacaм, cпopeд пpoгнoзaтa нa Meждyнapoдния вaлyтeн фoнд.

Kaĸтo oтбeлязвaт eĸcпepтитe нa MBФ, вcяĸa oт гoлeмитe cвeтoвни иĸoнoмиĸa щe oтчeтe pъcт нa БBΠ зa втopa пopeднa гoдинa.

Уcĸopeният pacтeжa cвeтoвния БBΠ e пoдĸpeпян oт cилнитe импyлcи, блaгoпpиятнитe нacтpoeния нa пaзapитe, мeĸитe финaнcoви ycлoвия и дaнъчнo-бюджeтнoтo cтимyлиpaнe в CAЩ, ce oтбeлязвa в дoĸлaдa нa MBФ "Πepcпeĸтиви нa cвeтoвнaтa иĸoнoмиĸa". "

И ся въпроса е - кой е прав? Нашия професор или експертите на МВФ?
Въпроса е по-скоро реторичен, щото както историята доказва "гробокопачите на гнилия западен капитализъм" отдавна са останали в историята, пък запада още го има и явно си просперира.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


Последна промяна tsb на 18 Апр 2018, 19:04, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 15:36       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Spurs написа:
Конкретно за това ми е интересно, факти ли са или мнения (предположения)... не помня достоверна информация по случая... Питането ми е абсолютно добронамерено! Щото нали се сещате кой пише историята, съответно подава "информацията".
По твоята логика, нищо от днешната история на България няма как да е верно, съответно и за която и да е история на която и да е държава.
Специално за ОМП ( американците никога не са търсили единствено ядрено оръжие) в цитата е посочено и от къде са взети документите, как са взети, и кое издание ги е публикувало, сложил съм линк обясняващ FOIA. Ако един документ не е засекретен, всеки гражданин на щатите може да го изиска със съответната молба.
Намирането на бов в Ирак не е тайна за никого, просто либералната преса го заглуши като постави ударението в-у факта, че в Ирак не намериха яо, и не асоциираха бов с омп, после всичко което се коментираше беше за яо и съответно бов останаха на заден план, и за това широко разпространеното заблуждение, особено толкова години след войната когато фактите са забравени и мътни, е че в Ирак нямаше бов/омп... Най-лесното за проверка е да се види на колко от ветераните се изплащат обезщетения, или се лекуват от химически натравяния с бов, такава статистика също има.
Американците знаеха и къде са изнесени химическите заряди и при кого, имаше сателитни снимки на камионите с химикалите, пътуващи към Сирия...

.38 Super написа:
...This is confirmed trough military documents obtained through FOIA ( https://www.foia.gov/ ) requests and reported by the NYT.


Spurs написа:
Както едно време "изнесоха", демек откраднаха, технологиите и заводите на Германия след ВСВ - на Запад ракетните/космическите, и на Изток автомобилните и военните, хич не ми е чуждо мнението, че Щатите/Британия след войната в Ирак не са натоварили корабите и самолетите! Не са ангели все пак...
Не знам до колко си запознат с историята, без значение от кого е писана, но няма технология която е взета от бивша Германи, без значение от руснаци или американци, която да не изисква и съответните технологични или научни представители, които да я вкарат в производствен процес съобразен с технологичното ниво на държавата която я е взела. В този аспект, всички германски учени работещи за руснаци или американци, бяха с договори, като след завършване на проектите им е бил даден избор - да останат в държавата, или да се приберат в Германия. Шмайзер например избира да се прибере в Германия след завършването на проекта за АК, примери много...
Също така да подчертая нещо друго, директно свързано с ценности като злато, авоари, изкуство и т.н.т. - руснаците директно откраднаха картини и произведения на изкуството от Германия след войната, докъто американците се опитваха да предотвратят такива актове и да ги запазят за германците, така че да се приказва, че някой откраднал тонове злато а иракската страна е седяла и гледала без да може да каже нищо е откровенна глупост, не визирам никой от участващите в разговора...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 16:10       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
tsb написа:
И ся въпроса е - кой е прав? Нашия професор или експертите на МВФ?


Математиците са прави. Когато приемеш че икономиката е наука колкото правото и всичко си идва наред.

Земята е затворена система така че този растеж няма как да е непрекъснат за това има и кризи да коригират грешката.

Иначе много се бих радвал в МФВ да има поне едн който да може да цъка диференциални уравнения като професора все пак той е преподавател във ВИАС. И аз незнам за паднал мост в БГ но виж в щататите им се случи скоро а и преди 20-години. :wink: нещо много им падат мостовете и то пешеходните.

За откраднато от СССР не можем да си кривим душата просто вижте къде са съсредоточени бомбардировките на САЩ и Британия основно в западна Германия :P .
САЩ нищо не са взели ни един инженер ;) само дето комутационното поле на централата CROSS POINT е копирано мотамо във съвременните цифрови централи като концепция викат му MATRIX. Също така голямо съвпадение е че големите открития в BELL LABS идват след 1945 просто съвпадение.

В основата на технологичния скок на САЩ и света е Bell Labs като е много интересно да се види като кога започва подема.

А за фон Браун изобщо не обелвам дума PDT_Armataz_01_22

О боже за толкова неща дето съм пряк свидетел или знам от първа ръка ме убеждават че Греша!!! На кого да вярвам на математиката и физиката ли или на тях право-демократичните?
Помогни ми господи да не сгреша.

И все пак тя се върти :wink:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 17:26       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Не знам кой в какво те убеждава, аз поне - в нищо, това са факти, спори с тях ако искаш до утре... Германските учени работещи в Щатите не са били никога тайна за никого, също както и факта, че споменатият Фон Браун се е предал на американците с колектива си, за да не попадне при руснаците... Всеки е оцелявал според късмета си, нали...
Така, че купуването на мозъци не е нещо което би трябвало да се представя като кражба на мозъци, все пак тея хора са били под контракт и като им е свършил контракта са имали възможност да избират дали да продължават да работят за съответната фирма, или да си ходят кой от къде е. Шнайзер например е избрал да си мизерства в Германия, вместо в Съюза и избора му е доста показателен за едната и другата страна.
Да се сочат с пръст едните и другите за това, че са си купили технологическият подем е наивно, и едните и другите са водили война за да стигнат където са, и едните и другите са плащали за резултата, едните повече, другите по-малко... Ако ти си производител, според тебе е нечестно да си купиш по-модерна технологично машина за да печелиш повече от конкуренцията ? Нека оставим термините и идеите на културният марксизъм на страна, реалноста е, че отишлите да работят в Щатите са се върнали в Западна Германия не в Източна, ако изобщо са се върнали, а отишлите в Съюза първо не са толкова много, второ, не се знае колко от тях са избрали да останат да живеят там.
Напълно закономерно е, че руснаците не са могли да оползотворят технологиите от покорената Германия а американците са, въпрос на приоритети и въпрос на възможности на системите е. Руснаците по това време не са имали технологично ниво, или ресурси да създадат такова, за да ги използват, за чий са им тея учени, те с 300 зора успяха да пригодят един калашник за производство и то в началото пак трябваше да го променят, защото Шмайзер не е имал технология в Русия да създаде надеждно производство на щанцовани кутии, за това минават на фрезовани. Да не говориме, че дори и след войната, руснаците не са можали да променят даже и калибъра масово, 7.62 е вездесъщата трехлинейка, калибъра на който е базирана цялата съветска оръжейна индустрия от момента в който британците им подаряват военните заводи по царско време, ясно е колко са успели да оползотворят от германските технологии. На края пак опираме до идеология - капитализма просперира по един или друг начин, докъто социализма докара Съветският блок и прогресивно нарастваща мизерия за половин век, система от която самите руснаци се отърваха, кел файда от каквото взеха от германците...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 19:07       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
.38 Super написа:
.......Германските учени работещи в Щатите не са били никога тайна за никого, също както и факта, че споменатият Фон Браун се е предал на американците с колектива си, за да не попадне при руснаците...


Напълно закономерно е, че руснаците не са могли да оползотворят технологиите от покорената Германия а американците са, въпрос на приоритети и въпрос на възможности на системите е. Руснаците по това време не са имали технологично ниво, или ресурси да създадат такова, за да ги използват, за чий са им тея учени, те с 300 зора успяха да пригодят един калашник за производство и то в началото пак трябваше да го променят, защото Шмайзер не е имал технология в Русия да създаде надеждно производство на щанцовани кутии, за това минават на фрезовани. Да не говориме, че дори и след войната, руснаците не са можали да променят даже и калибъра масово, 7.62 е вездесъщата трехлинейка, калибъра на който е базирана цялата съветска оръжейна индустрия от момента в който британците им подаряват военните заводи по царско време, ясно е колко са успели да оползотворят от германските технологии. На края пак опираме до идеология - капитализма просперира по един или друг начин, докъто социализма докара Съветският блок и прогресивно нарастваща мизерия за половин век, система от която самите руснаци се отърваха, кел файда от каквото взеха от германците...

Истина е, че руснаците не можаха да развият откраднатото от Германия. Смешно е да видиш и как BMW завинаги замръзна като Москвич 408, този с четирите фара... Факт!...
Над 200 немски учени са работили в Щатите след Войната, като някои от тях, откровени нацисти, са били амнестирани от тогавашното правителство.
Не може да се отрече и факта, че са предпочитали Запада, отколкото до се предадат на руснаците. И са били прави за себе си.
А без фон Браун Щатите нямаше да имат космическа програма, или щяха, но с голямо закъснение... Криел се е във вила в планината и е чакал да дойдат американците. И... става шеф на НАСА! И аз да бях, щях да го назнача... :D Гений!
Но, препратката беше към случилото се в Ирак... И прецедента преди около 60 години...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 19:34       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Не само от Германия и от Чехия ( Шкода) та дори и от нас.

За мен въпроса е и малко морален немските учени в СССР са били военнопленници а в щатите както сам каза ... а дали са само 200 или 2000 кой да ти каже. Но тезата че на изток били откраднати а на запад били купени ми е трудна за приемане и едните и другите са стъпили на това, че са победители другото са подробности в реализацията :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 19:56       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
.38 Super написа:
............социализма докара Съветският блок и прогресивно нарастваща мизерия за половин век, система от която самите руснаци се отърваха, кел файда от каквото взеха от германците...


Не само че се отърваха от тази система, ами и много бързо се вписаха в капиталистическата. Парадоксално е как "заклети комунисти/социалисти" станаха набързо новоизлюпени бизнесмени с проспериращ международен бизнес за милиони.
Ако видиш децата на същите ще се очароваш - просто нема такъв лукс и пошлост на показ. В Москва има нощни клубове на които входа е четири цифрена сума в USD.

Социализма беше "опиума", който караше балъците да бачкат 45 години, да трупат и разрастват благата, за да може "елита на соца" после, след перестройката, да усвоява и приватизира натрупаните блага. И да им се радва и понастояще. А раята, разбира се, ду.а супата.
Ама това е много трудно за разбиране и проумяване от некои хора тука.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2018, 03:34       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Spurs написа:
Не може да се отрече и факта, че са предпочитали Запада, отколкото до се предадат на руснаците. И са били прави за себе си.
А без фон Браун Щатите нямаше да имат космическа програма, или щяха, но с голямо закъснение...
Съгласен съм със всичко от мнението ти, това са фактите.
Трябва ли да обвиняваме руснаците или американците ? Не мисля... Едните са имали капиталистическата икономика зад гърба си и съответно по-голяма възможност да се съвземат от войната, да предложат повече пари и по-добри условия на учените. Да, така е, американската космическа програма е немска. И какво от това ? Те са си я купили, трябва ли да ги обвиняваме, че са можели да си го позволят ? Или да търсиме и тука конспиративни теории, че американците са помогнали за войната за да могат да прибират плодовете на германската наука после ... ? Не мисля, че някой ще е толкова изкукал, че да отиде толкова надалече... :D
Другите... Другите са ясни. Не са виновни те, виновна е системата им, това е...
b5202s написа:
Но тезата че на изток били откраднати а на запад били купени ми е трудна за приемане и едните и другите са стъпили на това, че са победители другото са подробности в реализацията
Аз говорех конкретно за артистичните ценности, картини, други произведения на изкуството... Исторически факт е, че руснаците са ги крали от Германия след войната докъто американците са се опитвали да ги запазят за германците. От друга страна, както беше поставено мнението ти, излизаше едва ли не, че американците са откраднали технологиите... За това реликирах, за да сме наясно кой-за какво говори и кой-как е цакал за това което е взел от победената Германия.
tsb написа:
Не само че се отърваха от тази система, ами и много бързо се вписаха в капиталистическата. Парадоксално е как "заклети комунисти/социалисти" станаха набързо новоизлюпени бизнесмени с проспериращ международен бизнес за милиони.
Обществено достояние е, сигурен съм - за малко по-възрастните, че номенклатурата си изпращаше децата на Запад да учат... След "промяната" тея нашенци се върнаха с икономически и подобни дипломи, образование и стаж, готови да поемат новооткритите места в правителство, приватизирани фирми и където номенклатурата им намери место... Нима това беше случайно ? Нима създаването на дисидентите беше случайно, побоя в градинката при Кристал и подобни неща, за хората които ги помнят ? Как така всички дисиденти имаха досие и бяха разработвани от съответните работници и отдели ? Нали ни е ясно, че в тези институции, дефакто контролирани от КГБ, нещата се вършат планово и със умисъл която е общо взето в не пълна известност за изпълнителите по долните етажи ?
Единствено в Румъния нещата бяха изпуснати до момент да разстрелят Чаушескови, иначе във всяка страна от Блока "нежните революции" преминаха под един и същи сценарий - студентите, миньорите, либералните партийци от "прехода", ужким демократичните избори, демократите на власт, всички са маскари ( досиетата), връщането на "сериозните" политици - преименуваните комунисти и чедата им, мътната вода около бивши шестаци, всякакви генерали, полковници и сенчести фигури, възхода на момчетата, създаване на имиджа им на някакви Робин Худовци на системата, на хората им писва от простотиите им и показноста, атентати, легенди за килъри, чеченци и какви ли не, наще си еквиваленти в лицето на изпаднали от с-мата берети и подобни, приобщаване към Европа, залитане по модерните либерастки тенденции, педали, наркотици, "усвояване" на евро-средствата, кражби от банките, кражби на банките, нормализиране до някъде на малкият бизнес, данъци... Сигурен съм всеки един от последните 3-4 писали може да добави нещо в тая хронология и ще е на местото си. "Прехода" беше разработен защото беше нужен, разбирането, че с-мата не работи се избистри окончателно с идването на Рейгън и смазващата надпревара във въоръжаването. Факт...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2018, 05:38       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"@
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
.38 Super написа:
Spurs написа:
Конкретно за това ми е интересно, факти ли са или мнения (предположения)... не помня достоверна информация по случая... Питането ми е абсолютно добронамерено! Щото нали се сещате кой пише историята, съответно подава "информацията".
По твоята логика, нищо от днешната история на България няма как да е верно, съответно и за която и да е история на която и да е държава.
Специално за ОМП ( американците никога не са търсили единствено ядрено оръжие) в цитата е посочено и от къде са взети документите, как са взети, и кое издание ги е публикувало, сложил съм линк обясняващ FOIA. Ако един документ не е засекретен, всеки гражданин на щатите може да го изиска със съответната молба.
Намирането на бов в Ирак не е тайна за никого, просто либералната преса го заглуши като постави ударението в-у факта, че в Ирак не намериха яо, и не асоциираха бов с омп, после всичко което се коментираше беше за яо и съответно бов останаха на заден план, и за това широко разпространеното заблуждение, особено толкова години след войната когато фактите са забравени и мътни, е че в Ирак нямаше бов/омп... Най-лесното за проверка е да се види на колко от ветераните се изплащат обезщетения, или се лекуват от химически натравяния с бов, такава статистика също има.
Американците знаеха и къде са изнесени химическите заряди и при кого, имаше сателитни снимки на камионите с химикалите, пътуващи към Сирия...

.38 Super написа:
...This is confirmed trough military documents obtained through FOIA ( https://www.foia.gov/ ) requests and reported by the NYT.


Spurs написа:
Както едно време "изнесоха", демек откраднаха, технологиите и заводите на Германия след ВСВ - на Запад ракетните/космическите, и на Изток автомобилните и военните, хич не ми е чуждо мнението, че Щатите/Британия след войната в Ирак не са натоварили корабите и самолетите! Не са ангели все пак...
Не знам до колко си запознат с историята, без значение от кого е писана, но няма технология която е взета от бивша Германи, без значение от руснаци или американци, която да не изисква и съответните технологични или научни представители, които да я вкарат в производствен процес съобразен с технологичното ниво на държавата която я е взела. В този аспект, всички германски учени работещи за руснаци или американци, бяха с договори, като след завършване на проектите им е бил даден избор - да останат в държавата, или да се приберат в Германия. Шмайзер например избира да се прибере в Германия след завършването на проекта за АК, примери много...
Също така да подчертая нещо друго, директно свързано с ценности като злато, авоари, изкуство и т.н.т. - руснаците директно откраднаха картини и произведения на изкуството от Германия след войната, докъто американците се опитваха да предотвратят такива актове и да ги запазят за германците, така че да се приказва, че някой откраднал тонове злато а иракската страна е седяла и гледала без да може да каже нищо е откровенна глупост, не визирам никой от участващите в разговора...



38-ми, това което съм подчертал с червен цвят на текста не съставлява, цитирам ,,откраднаха", т.е. не е кражба, а е част от механизма за репариране на СССР от победената и окупирана Германия. Още на Потсдамската конференция / 17 юли 1945-2 август 1945г. 8, освен въпросите за териториите на Германия, с които ще бъдат компенсирани, съответно: Полша и СССР, за първи път, юридически се решават и въпросите за репарациите, които Германия дължи на СССР, за причинените в периода 22.06.1941-01.08.1944 г. материални вреди.....Част от тези репарации, съставляват Дълготрайни материални активи, под формата на заводски инсталации, оборудване, машини, дори цели заводи Във всеки случай, по отношение на заводите, с местонахождение в съветската окупационна зона / територията на бъдещата Германска демократична република ГДР/ , не става дума за кражба......Това трябва да се разграничава от случаите на масово мародерство, на което военнослужещите от Червената армия подлагат немското население, от момента на стъпването им на германска земя в бившата Източна Прусия, та до края на 1945 г.
Съветската ракетна програма и ракетната програма на САЩ се базират, само на част от достиженията на Германия, но германските технологии нямат толкова решаващо значение. Особено в случая на САЩ.... Това го твърдя с пълна сериозност
Има много легенди около ракетната програма / т нар оперативно-тактически ракетни комплекси с неуправляемите ракети ,,ФАУ" / на националсоциалистическа Германия в хода на Втората световна война. Технологичните възможности на САЩ са били огромни и в най-кратко време са могли да организират разработването и приемането на въоръжение на ракетно оръжие.
Германците, на които по време на Втората световна война и без това не им достигат ресурси / напрактика германската военновременно икономика фунционира на ръба, в условията на хроничен, перманентен дефицит на стратегически суровини /, се хвърлят да развиват ,,свръх оръжия", като ,,ФАУ" и т.н., които обаче, колкото и авангардни да са били за началото на 40-те години на ХХ век, са или в бутикови количества или достигнатите ТТХ са недостатъчни, така щото да осигурят качествено страгетическо превъзходство на Германия. Съответно, няма шанс, Германия да спечели войната с тях...Германците са били много, ама много далеч и от получаване на атомно оръжие в завършен вид. За разлика от САЩ!
Да, наистина много е изнесено от победената Германия / заводи, инсталации /, от страна на СССР, но това не е ,,кражба", а е част от репарациите.
При САЩ нещата са малко по-специфични....САЩ, територията на САЩ не е пострадала от военните действия / това е благословията на Бог, да се пазен от двете страни от два океана /. Освен това, САЩ тогава, както и днес са най-високо технологично развитата държава в света..САЩ не изнасят ели заводи и и инстелации от победената Германия, най-вече първо защото нямат нужда от тях и второ, защото изнасявенто на тези ДМА-производствени мощностти затруднява и ще забави възстановяването на някакъв нормален стопански живот в Германия. Да не забравяме и страхът от болшевизация на Централна и Западна Европа, койнто впрочем в периода 1945-1947 г. е напълно реален. ЗАпадна Европа е победена, гладна, разрушена....В тази връзка е и ,,План Маршал" за възстановяване на Западна Европа / и не само защото е пледложена помощ и на държавати ето оформящия се бъдещ ,,Социалистически лагер" /. Та.....САЩ не наказват жестоко Германия, по една проста причина- да не се пречи на възстановяването на икономиката на Германия, заз да има някакъв що годе нормални условия на живот за населението, за да не се допусне олевяването му / както става в Европа след края на Първата световна война /.
За ракетната програма на САЩ и вернер фон Браун.
Вернер фон Браун получава възможност да работи на контрактна основа в най-високо развитата по това време, а и днес държава в света - САЩ, в спокойна обстановка и с много добро материално обезпечаване...
В СССР го чака къртовски труд, с тази разлика, че няма да има пари, а в случай на неуспех на програмата, го чака вечен Сибир / в най-добрия случай /...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2018, 04:47       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
andrei p226 R написа:
Та.....САЩ не наказват жестоко Германия, по една проста причина- да не се пречи на възстановяването на икономиката на Германия, заз да има някакъв що годе нормални условия на живот за населението
По голяма глупост не сьм чел. САЩ и Англия си бутат немците за по сьвсем друга причина. И не знам колко снимки и музей и филмчета сьм изгледал за сьстоянието й след войната. Бил сьм в сегашни райски кьтчета там кьдето дядовците са ми казвали какво е било след и колко пари са стрували техните земи по онова време.Защо след това наливат такива средства там ? За финансови интереси разбира се. И в днешно време е ясно кой дьрпа конците в немско. Боли ги дедовия за народа. Германия си е 70 годишна слугиня на англоянките.
andrei p226 R написа:
Вернер фон Браун получава възможност да работи на контрактна основа в най-високо развитата по това време, а и днес държава в света - САЩ,
Отново глупости. В кое отношение е развита ? Петродобив , и памук на юг? Не прави чест на 38мия любим народ да се извьрля така за Хитлер а в сьщото време да прави свирки на Браун и да го прави национален герой . Сьщият нацист си е само ,че с него ние правиме пари . А за пари и власт все може. Ебати долното племе нагло. Пьк темата за фашистите предлагам да не я почваме. Ще имам много неща да ти обяснявам който се четат между редовете .

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2018, 05:18       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
cz85 написа:
В кое отношение е развита ?


Във всичко! И знеш ли защо - land of opportunity. Дори и ти, колкото и да мърморкаш против тази земя, все още си тук и предполагам си добре устроен.

Ето ти една малка история - Philippe Khan дойде от Франция, беше нелегален и успя. Успя тук а не във Франция.

Чети:
https://en.wikipedia.org/wiki/Philippe_Kahn

cz85 написа:
А за пари и власт все може. Ебати долното племе нагло.


Абе бате погледни себе си - тръгна за БГ с куфари и реши да направиш малко пари на гърба на сънародници дето нямат твоите opportunities, и продължаваш да хленчиш против твоите blessings.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2018, 07:26       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
cz85 написа:
andrei p226 R написа:
Та.....САЩ не наказват жестоко Германия, по една проста причина- да не се пречи на възстановяването на икономиката на Германия, заз да има някакъв що годе нормални условия на живот за населението
По голяма глупост не сьм чел. САЩ и Англия си бутат немците за по сьвсем друга причина. И не знам колко снимки и музей и филмчета сьм изгледал за сьстоянието й след войната. Бил сьм в сегашни райски кьтчета там кьдето дядовците са ми казвали какво е било след и колко пари са стрували техните земи по онова време.Защо след това наливат такива средства там ? За финансови интереси разбира се. И в днешно време е ясно кой дьрпа конците в немско. Боли ги дедовия за народа. Германия си е 70 годишна слугиня на англоянките.
andrei p226 R написа:
Вернер фон Браун получава възможност да работи на контрактна основа в най-високо развитата по това време, а и днес държава в света - САЩ,
Отново глупости. В кое отношение е развита ? Петродобив , и памук на юг? Не прави чест на 38мия любим народ да се извьрля така за Хитлер а в сьщото време да прави свирки на Браун и да го прави национален герой . Сьщият нацист си е само ,че с него ние правиме пари . А за пари и власт все може. Ебати долното племе нагло. Пьк темата за фашистите предлагам да не я почваме. Ще имам много неща да ти обяснявам който се четат между редовете .


Глупости пишеш ти, драги! Като си толкова запознат, а ми отговори, защо с ядрено оръжие първи се сдобиват САЩ. Знаеш ли как съкращават сроковете за реализация на Проектът ,,Манхатън".

Кви фашисти те гонАт, бе? За никакви фашисти не става дума в моя постинг, а съдържа общо представяне на следвоенна Германия.
И още нещо, такива словесни фекалии, в стил ,, Глупости пишеш" от човек, който с нищо не е демонстрирал, че знае нещо повече от мен по обсъжданата тема, аз ги смачкам и ги хвърлям в тоалетната чиния, след което пускам водата!
Ако имаш да казваш нещо по същество, го казвай. Другото е спам и сРам!

Кажи какво по точно от това, което съм написал са глупости


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 605 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 41  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: SVIREPIY и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer