logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:01




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 605 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 41  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2018, 18:11       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
Dorssay написа:
Каждый рубль, который вы инвестируете в «братские чувства» «братушек» и небратьев, вы инвестируете в презрение и ненависть к русским и к свой стране.
Каждое рабочее место, которое благодаря вам «в счет будущей любви» будет создано на небратских территориях – будет использовано «нашими западными партнерами», как окоп в гибридной войне с Россией.

Злобни и нещастни комплексари - какъв друг отговор да дам, какви други чувства да имам, за чий да си го слагам за това, което мислят и чувстват "братушките"?! Ами, през уя ми е, честно! Виж, който си е убеден русофил - това си е негово право, което не се поставя под въпрос.

И за да бъде поставена дискусията на елитарно ниво, да сложим на масата и въпроса за ЦЕНАТА НА ОСВОБОЖДЕНИЕТО... Указ № 1144 на княз Александър I Батенберг, с който българският народ започва да изплаща задължението по 9 месечния престой на руския окупационен корпус, възлизащ на 10 милиона и половина книжни рубли и 43 копейки, равняващи се на 32,5 ТОНА ЗЛАТО... припомни им го на братушките, че освен за освобождението, сме си платили и за ОКУПАЦИЯТА.

Изображение


И че имперските амбиции на Русия са съзирали в нас потенциал за раждането на нова "Задунайска губерния"... припомни им го всичко това на "братушките", като отворят уста пак да зяят. Ако искаш, можем да отворим и въпроса за резултатите от съвременната / модерна руска окупация, за да стане още по-забавно. Иначе и аз съм ги хранил руснаците по англоезичните форуми, че никой с нищо не им е длъжен, а с този тон да ходят и да приказват на Путин и Медведев... викат ми насреща: "Радвай се на жълтите стотинки, които ти дават американците" :DD... иначе и да не са лоши хора като цяло, масово от тях тотално са скъсали лентата.


И ся тотално изперкалите психо леви ще те анатемосат......... :D :D :D

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2018, 19:01       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Хитлер, деебиш тъпото копеле, ще ми почва операцията "Барбароса"... сЕди си тихо и кротко в топла и уютна Европа, за чий са ти тези необятни голи руски степи?! Остави я Червената армия тя да те напада, а ти действай отбранително! На този, който се отбранява - винаги му е нужен в пъти по-малък ресурс от всяко едно естество... още ме е яд! Авторката на "Пипи дългото чорапче", Астрид Линдгрен, казва: "Ако трябваше да избирам между руския ботуш и "Хайл Хитлер" - бих предпочела второто". За втори път РУСКИ ОКУПАЦИОННИ КОРПУСИ … цената на тригодишната съветска окупация достига почти половината от целия брутен вътрешен продукт на България за периода 1944 - 1947 г... ами, да ти ева "двойната освободитлка", да ти ева!

Като нямаше да влизам в лют спор с "братушките", докато оная спаружена сливка, Захарова, не почна да ни изкарва едва ли не неблагодарни за това, че са ни освободили от фашизма... аз написах в един англоезичен форум, че на Русия всичко сме си наплатили, та и отгоре... че с нищо не сме длъжни на "братушките, и че бихме били много по-добре като германска провинция, отколкото като съветски сателит... и стана мазало.

Та затова го отразявам и Дорси тук, като почне да се превъзнася по Русия... какво били казали руснаците, какви били настроенията... за протокола, златните резерви на България в момента възлизат на 40,2 тона, а 32,5 тона злато сме си наплатили на "братушките" веднага след освобождението. Да не споменаваме и врътката на бай Тошо, който през 1960 г., тайно от народа продава от златния резерв 20,1 тона на СССР, за да му погаси Москва част от кредитите.

Като същата схема си продължава и в момента. И въпреки че отговорих малко шеговито на Абсолют по-назад в темата... аргументите/ доводите ми са повече от сериозни. Които още не съм ги изложил, де... щото за Петата колона ще трябва да се отваря нова тема.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2018, 20:40       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
ubboto написа:
Хитлер, деебиш тъпото копеле, ще ми почва операцията "Барбароса"... сЕди си тихо и кротко в топла и уютна Европа, за чий са ти тези необятни голи руски степи?! Остави я Червената армия тя да те напада, а ти действай отбранително! На този, който се отбранява - винаги му е нужен в пъти по-малък ресурс от всяко едно естество... още ме е яд! Авторката на "Пипи дългото чорапче", Астрид Линдгрен, казва: "Ако трябваше да избирам между руския ботуш и "Хайл Хитлер" - бих предпочела второто". За втори път РУСКИ ОКУПАЦИОННИ КОРПУСИ … цената на тригодишната съветска окупация достига почти половината от целия брутен вътрешен продукт на България за периода 1944 - 1947 г... ами, да ти ева "двойната освободитлка", да ти ева!

Като нямаше да влизам в лют спор с "братушките", докато оная спаружена сливка, Захарова, не почна да ни изкарва едва ли не неблагодарни за това, че са ни освободили от фашизма... аз написах в един англоезичен форум, че на Русия всичко сме си наплатили, та и отгоре... че с нищо не сме длъжни на "братушките, и че бихме били много по-добре като германска провинция, отколкото като съветски сателит... и стана мазало.

Та затова го отразявам и Дорси тук, като почне да се превъзнася по Русия... какво били казали руснаците, какви били настроенията... за протокола, златните резерви на България в момента възлизат на 40,2 тона, а 32,5 тона злато сме си наплатили на "братушките" веднага след освобождението. Да не споменаваме и врътката на бай Тошо, който през 1960 г., тайно от народа продава от златния резерв 20,1 тона на СССР, за да му погаси Москва част от кредитите.

Като същата схема си продължава и в момента. И въпреки че отговорих малко шеговито на Абсолют по-назад в темата... аргументите/ доводите ми са повече от сериозни. Които още не съм ги изложил, де... щото за Петата колона ще трябва да се отваря нова тема.



Баце, при цялото ми уважение към теб, но това ти мнение е несериозно. Не са толкова прости нещата с Хитлер. Ако познаваш по добре същността и спецификите на националсциализма, изобщо на обществената организация и управление в Германия,
След 1 Септември 1939 г., когато Хитлер вече наистина преиграва и напада Полша,е ясно че Великобритания и Франция няма да стоят така и ще обявят война на Германия. Това, което спасява Германия от разгром през 1939г.,е фактът, че Великобритания и Франция не са готови за война. Нй паче, военно-организационно не с готови за война! Във френският генерален щаб,ц Ари пълна стратегическа безпътица, военната доктрина е напълно неадекватна на времето. А в Полша, Хитлер за първи път прилага блицкрига. През това време СССР е в съюзнически отношения с Германия, след ппактъ ,,Рибентроп-Молотов". СССР също не е готов за война, но проблемите на Червената Арми, основно се свеждат до недобрата подготовка на значителна част от висшия команден състав и н целия среден ешелон на офицерството. Сталин буквално осакатява Червената армия, в резултат на чистките, в периода 1937-1938 г. Офицерите, които заместват в съединенията и частите избитите и уволнените и репресирани опитни офицери, просто нямат необходимото ниво на подготовка за съвременна високо маневрена война, а от 1938г. до 22 Юни 1941 г. няма необходимото технологично време за подготовка на новопостъпилите офицерски кадри.
Войната между Германия и СССР е неизбежна, защото и двете свръхдържава имат за цел, хегемония в Европа, а в последствие и в светотовен мащаб.
Хитлер е силно обезпокоен от нарастващата военна мощ на СССР и знае, че няма време. Ако войната е отложена до към 1945 г.Германия, наистина щеше да доизгради Армията си и да разполага с повече на брой средни и тежки танкове, но дори и това не би било достатъчно за победа над СССР....
Освен това, още от първите дни на Втората световна война, Германия не разполага със силни съюзници. Да, Япония е съюзник формално, но едно, че е географски и пространствено отдалече а от Германия, друго, че следва своя собствена стратегия, която ни нй млко не се съобразява с Германия. Япония цели изгржрне на своя империя в Пасифика, като з това изтиква Великобритания и Франция. Но за да постигне стратегическите си цели, Япония неизбежно води в конфронтация, във война със САЩ. А това означава ескалация на вината до световен конфликт. Нещо което Хитлер не цели. Нападението над Пърл Харбър и влизането на САЩ ввъвойната,вече директно, на страната на Великобритания и СССР, е сигурен разгром за Германия. Германия, не разполага със силен континентален съюзник в Европа. Италия няма капациетта да подпомага съществено Германия, дори самата Италия консумира военни ефективни на Германия. Останалите германски стелите- Унгария, Румъния, Финландия, България и марионетната Независима Хърватска държва, са твърде нищожни, за да повлияят на общия ход и краен военен резултат от конфликт в Европа.

Единственият шанс за Германия а и за света е се избегне разгрома и катастрофата, наречена Втора световна война, е някъде към април-май 1939 .( Най късно) Хитлер да беше умрял или да бе убит. Но Втората алтернатива е невероятна. Ако на власт в Германия към май 1939г. бе дошъл, някой по прагматичен и не толкова харизматичен лидер, като Гьоринг например, напълно реалистични е Германия да бе запазила хегемонията си в Централна и Източна Европа.
Но дори в рая хипотеза, големият въпрос за съвместното съществуване на двеста тоталитарни свръхдържава Германия и СССР е много проблематично. Дори, разполагайки с природните, човешки и промишлени ресурси н Чехословакия, Румъния, Унгария и България, Германия пак е в по неизгодна позиция от СССР.
Без да съм фен на глупостите на Резун, само въз основа на фактите и поведението на големите играчи в Европа по това време, мога да включа, че подобен развой ( в смисъл, Германия спира териториалната си експанзия с аншлуса в Австрия и анексира на Бохемия и Моравия, без да започне открита война), също не е изгоден з СССР в дългосрочен план. В такъв случай, Сталин трябваше да се задоволи само с анексира нто на Летва, Латвия и Естония и с връщането на Бесарабия и Северна Буковина.
Наистина, за един кратък период от време 1920-1939 г., Германия и СССР имат общи интереси и цели, които произтичат от факта, че и двете държави са силно ощетени от Версайлската система от мирни договори след Първата световна война. За един период от 19 години, Германия и СССР се оказват водещитеревизионистични сили в Европа, преследващи промяна на териториалното статукво. Но общите интереси и цели на СССР и Германия, приключват до тук. И двете държави искат и още нещо ГОСПОДСВО В ЕВРОПА! ЗА допълнение, германската икономика се нуждае от природни ресурси и от териториална експанзия. Каквото и да говорим, СССР също преследва експанзия мистични цели, макр и не толкова агресивно и интензивно, като Германия.
Когато Германия напада СССР и през зимата на 1942г. Вермахтът затъва край Москва, а Япония дава така дългоочакваният и желан casus hello, САЩ да се намесят вече открито във войната, Германия вече е обречена.Хитлер се опасява от неизбежният факт, че с всяка изминала година, СССР генерира все повече и повече икономическа и военна мощ. Ако Хитлер бе проявил състав разум и не бе заповядал изпълнение на плана ,,Барбароса", Германия отново щеше да загуби войната, но доста по бавно и щеше да излезе от войната при много по благоприятни условия.
В заключение, с лидер, кто Хитлер, войната между Германия и СССР е неизбежна. Ако на мястото на Хитлер, бе някой по прагматичен водач, Германия не би започнала германо-съветската война, а войната срещу Великобритания и САЩ щеше да се проточи Дост дълго време, докато накрая САЩ не се сдобият с ядрено оръжие и не прекършат Германия. Тогава, СССР щеше да удари от Изток, но до съветска окупация на Германия не би се стигнало.
Суровите факти са такива, че по онова време, Германия и СССР са конкуренти за хегемония в Европа, а в дългосрочен план са и противници.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2018, 20:50       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Геле, това че Дорси е русофил не е нещо лошо, осъдително и т.н. За мен лично, голям проблем пред България е и е бъде, Целенасоченото, системно антибългарски говорене в руските медии. Започва се с рефрена, че България била предала СССР/ Руската федерация. А няма грам истина в това. Фактите са такива, че глупакът и предател Горбачов СЕ ОТКАЗА Т ВСИЧКИ ПРИДОБИВКИ НА СССР/РУСИЯ ОТ ВТОРАТА СВЕТОВНА ВОЙНА! Тук България с нищо не е виновна, нито на държавата СССР/Руска федерация, нито на руските националисти!
Русия се отдръпна от България, най вече военно. Какво искат от нас? Ние сме малка, силно уязвима държава, която за да оцелее, следва да бъде сателит на някоя голяма свръхсила....Не ние сме предали братушките, а те са се отказаха от нас и харизаха практически целите Балкани....Говорил съм с няколко руснаци и когато стигнахме до тези полит въпроси, ми направи впечатление, че са доста добре обработени от руската държавна пропаганда и ни разглеждат, като предатели, подлоги, подлежи и неблагодарност.
Иначе, винаги ми е било много приятно да общувам с руснаци....Не с толкова дребнави, като нас българите. На битови ниво, са доста по-широко скроени и приятни хора от нас българите!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2018, 21:17       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
andrei p226 R написа:
Говорил съм с няколко руснаци и когато стигнахме до тези полит въпроси, ми направи впечатление, че са доста добре обработени от руската държавна пропаганда и ни разглеждат, като предатели, подлоги, подлежи и неблагодарност.

Хайде, за Хитлер съм съгласен донякъде с критиките ти... но виж колко ТОНОВЕ ЗЛАТО сме си наплатили на "братушките"... за окупациите. Оня строй, и тако и овако... избиването на царските офицери, обезличаване на голяма част от интелигенцията... пък що после сме сбирщайн от тъпанари /референдума на Слави Трифонов го доказа/, предвождани от още по-големи тъпанари! Иначе това, което лично мен ме дразни е... презумпцията, че с нещо сме им длъжни на руснаците. Сега гледам статистика... малко под 600 евро средна заплата в Русия... "великата" империя... явно затова пропагандата им гледа да насочи гнева на масите към всеки друг, само не към Батман и Робин. И за да няма недоразумения относно политическата ми ориентация... АМЕРИКАНЦИ И РУСНАЦИ СА МИ ЕДНАКВО КРИВИ... а когато почнат/ а те вече почнаха... да го играят по-мащабно комбина... такива като нас нищо добро не ги чака.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2018, 09:07       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
ubboto написа:
Хайде, за Хитлер съм съгласен донякъде с критиките ти... но виж колко ТОНОВЕ ЗЛАТО сме си наплатили на "братушките"... за окупациите. Оня строй, и тако и овако... избиването на царските офицери, обезличаване на голяма част от интелигенцията... пък що после сме сбирщайн от тъпанари /референдума на Слави Трифонов го доказа/, предвождани от още по-големи тъпанари! Иначе това, което лично мен ме дразни е... презумпцията, че с нещо сме им длъжни на руснаците. Сега гледам статистика... малко под 600 евро средна заплата в Русия... "великата" империя... явно затова пропагандата им гледа да насочи гнева на масите към всеки друг, само не към Батман и Робин. И за да няма недоразумения относно политическата ми ориентация... АМЕРИКАНЦИ И РУСНАЦИ СА МИ ЕДНАКВО КРИВИ... а когато почнат/ а те вече почнаха... да го играят по-мащабно комбина... такива като нас нищо добро не ги чака.


Споделям на 100%. Мисля, че катаклизми тепърва предстоят на база съглашателство между американци и руснаци. Старите съюзи няма да струват нищо. Руснаците знаят на американските политици слабото място - парите. Не че техните не ги обичат, но там...царя, ако усети подкуп, реже глави.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2018, 03:52       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
jaba написа:
Споделям на 100%. Мисля, че катаклизми тепърва предстоят на база съглашателство между американци и руснаци. Старите съюзи няма да струват нищо. Руснаците знаят на американските политици слабото място - парите. Не че техните не ги обичат, но там...царя, ако усети подкуп, реже глави.
По приницип и аз съм съгласен и с казаното от Геле и с тебе, но не мисля, че бъдещето е толкова мрачно, конкретно в комбина американци и руснаци. Това са единствените две големи, независими сили ( до някъде ако говориме за руснаците). При положение, че в момента администрацията на Тръмп реже гнилият политически елит от последните 30-40 години, руснаците могат единствено да разчитат на някакво влияние от каквото оцелее от промитите useful idiots в Европа и Щатите, и се докопа до някакви що-годе отговорни постове, но това няма да стане утре, ясно е предполагам на всички... Ноември месец определя доста ясно бъдещето - ако републиканците успеят да забършат пода с каквото е останало от ужким "демократичната" партия, страната я очакват още поне 6 години икономически просперитет под Тръмп и което е по-важно - консервативен Върховен съд. Русия не е в никакъв случай съизмерима с американската икономика, но пък има огромно влияние над европейската такава. Аз не мисля, че ще има някакви сериозни търкания м-у Тръмп и Путин, по-скоро, Тръмп ще го спре в Европа икономически и Путин ще осъзнае, че е крайно време вместо да продава ресурси да си изгради свестна икономика с някакви стоки които да се продават навън, иначе американците са го спрели и в Китай и в Южна Америка,, остава единствено да "колонизира" Африка ха ха ха... :DD

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2018, 04:06       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Какво ще колонизира тоя идиот? Разполага с най-голямата площ на планетата!

Разполага и с над 1 милион наистина умни и образовани инженери. И поне 50 милиона стабилни и работливи млади хора.

КАКВО НАПРАВИ ПУТИН ЗА 18 ГОДИНИ???

С огромния потенциал от ресурси и хора!

НИЩО НЕ НАПРАВИ! 600 ЕВРО СРЕДНА ЗАПЛАТА! ТОВА НАПРАВИ!

За 18 години от руини и пожарища през 1945-та Германия и Япония дадоха на цялата планета да кара коли. А Путин за 18 години докара Русия до ФАЛИТ!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2018, 06:08       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
.38 Super написа:
Аз не мисля, че ще има някакви сериозни търкания м-у Тръмп и Путин

Съгласен съм и това е тревожното.
.38 Super написа:
Путин ще осъзнае, че е крайно време вместо да продава ресурси да си изгради свестна икономика

Тая няма да стане. Чипът им е объркан от 17- та година, а и не виждам как това ще се случи при Путин. Той има безспорни качества, но икономика не гради.
Paco написа:
Разполага с най-голямата площ на планетата!

И въпреки това, той иска да поправи последиците от "най голямата" според него трагедия след ВСВ - разпада на СССР. Стреми се да прибере в своята зона на влияние, териториално или икономически, бившите републики и соц. държави, или най малкото да не позволява влизането им в други съюзи. Примери е излишно да посочвам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2018, 11:22       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
Dorssay написа:
Естествено , че няма общо.
Всички посочени по-горе случки са абсолютно автентични в руско агресивно изпълнение.

Правят театро за вЕрващите... га американци и руснаци се степат по-сериозно, свалят си някой друг самолет... потопят си взаимно някой друг кораб... тогава приказвай за "изпълнения". Влязъл... ма май бил излязъл... ми бил ли му е натопорчен или не... сори, но ми звучи малко несериозно.


Апсилютно!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2018, 11:34       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Dorssay написа:

...............
И така , Тръмп отива на тази среща като има в актива си:

- фактическа търговска война с ЕС
- фактическа търговска война с Китай
- абсолютно непонятна политика в Близкия Изток
- пълен щаб и екип с луди "Ястреби" , които от пиле мляко му докарват , за да иницират голяма ВОЙНА точно в този Близък Исток.
- див вътрешен скандал по повод на мигрантите , който в момента се развива все повече и повече
- продължаващите обвинения в "измяна"

И на целия този фон - Тръмп бодро и щастливо анонсира среща с Путин , след като отношенията между двете държави никога (!!!) не са били по-лоши.

.............
:)


Това за "активите" на Тръмп си е твоя гледна точка.
Я да питаме щатските съфорумци, според тях какви са истинските активите на Тръмп?
И да сравним двете гледни точки.

А по отношение търговската война ЕС/САЩ, познай кой ще е губещия?
Аз залагам, че ЕС ще в по-неизгодна позиция.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2018, 12:36       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Dorssay написа:
От всички маневри досега (и санкции , и бежанци и прочее) основния и главен губещ е Европа.
т.е. , целта на англо-саксите е , кръв от носа им да потече , но да се сблъскат Европа и Русия.
И тука е без значение кой би удържал победа в един такъв сблъсък (икономически и/или военен). Победителя ще е толкиова омаломощен , че ще падне в ръчичките на поръчителите и дори и ще им е благодарен.


Верно основния губещ е Европа.
Обаче, военен сблъсък ЕС/Русия?
Тц!
Що ли?
Най-елементарния пример - ако руснаците плануваха или възнамеряваха в преспектива да се бъхтят военно с ЕС немаше да развиват енергиини проекти за милиарди с възвръщаемост от десетки години напред на територията на ЕС. За да ги развиват начи са си направили сметката. И то предполагам правилно. Щото Путин не е Елцин или Горби. Не че му адвокатствам, опитвам се да го оценя правилно.

Същото важи и за отношенията ЕС/САЩ.
Тръмп също не е Обама - тва вече е ясно на всички, предполагам.

Според мен войната е за икономическото подчиняване и заробване на Европа.
Поколенията неинтегрирани люде от бившите ойро колонии и потомствата им, безбройните бежанци заливащи стария континент и бъдещите им потомствата (а те ще са мноооооогоооооо), водят до едни огромни разходи, без приходна част.
Разходи за соц. дондуркане, разходи за здравеопазване, образование, осигуряване на религиозните им права и свободи, храна, ток, вода, отопление, газ, горива и т.н. и т.н.
Разбира се това води до нарастване на соц. напрежение, ескалиране на уличната престъпност, увеличаване броя на терористичните актове и като резонен резултат -
възход на десниците в ЕС (нещо което отдавна бях предположил). Те от своя страна ще увеличават разходите в секторите сигурност и отбрана (които също не генерират печалба в хазната, особено ако материалното доволство /оръжия, екипировка, оборудване/ не е произведено в ЕС) и така бавно и полека (или бързо и рязко) ЕС ще затъне във финансовото блато.
Щото в един момент ЕС няма да може да си позволи да плаща със свой пари и на време за всичко, за което им се налага да харчат.

Така, най - вероятно, САЩ ще се явят едни от големите и основни кредитори на ЕС, по отношение свежи парични потоци, техника и прочее, а пък Русия ще остане основния доставчик на енергоресурси за ЕС (а може дори да не успее да задоволи търсенето, та да се наложи и участието на други доставчици), вероятно и на храни - не случайно руснаците последните години са доста напред с производството и износа на жито.

Лично мое мнение е че големите играчи на полит сцената (САЩ, Русия и т.н.) гледат на ЕС (вероятно не само на ЕС), като на един пазар, който всячески се стараят да обсебят и то не за година или две, а за десетилетия напред.
За да си подсигурят своето лично земно доволство. Което пък е напълно разбираемо.
Ясното е, че на нас и наследниците ни се пада честта да плащаме сметките и дълговете, които ще останат за поколения напред.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2018, 13:56       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
И на целия този фон - Тръмп бодро и щастливо анонсира среща с Путин , след като отношенията между двете държави никога (!!!) не са били по-лоши.

Според мен пък, от Студената война насам, отношенията между САЩ и Русия едва ли някога са били по-партньорски!!! Ама за всичко това трябва да се гледа/ чете между редовете. Иначе и за мен общата цел на тази комбина е Европа, или по точно - нашите кинти! А военно ще го играят доброто и лошото ченге - Ердо купи от Русия С-400, а поляците пишат proposal с желанието да турят $1,5 - 2 милиарда в джоба на Тръмп, за да разположи още американска войска на тяхна територия. Сега остава да ме накараш да повярвам, че руснаците няма да бъдат компенсирани за ролята си на "лошото ченге"... ами, няма как да го повярвам, като съвсем скоро ще лъсне далаверата на Мадъ Рашъ, договорена с Големия брат, на наш гръб и за наша сметка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2018, 14:19       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Още малко за руско-американската комбина: Германия изтегля бойната си авиация от "Инджирлик":
https://www.dw.com/en/german-military-l ... a-40717584

Франция в готовност "автономно"да лансира военна офанзива в Сирия в случай на нужда:
http://www.xinhuanet.com/english/2018-0 ... 044262.htm

В Северна Сирия, всичкото със собствена войска е само РУСНАК и АМЕРИКАНЕЦ - други не се допускат до баницата там. Бахти лошите отношения, плача... :DD; като целта явно е да държат за топките Султана, а оттам от още един фронт да клатят/ шибат Европа. А за явните и скрити договорки между САЩ и Русия в Сирия само, роман може да се напише - главната причина големите играчи на европейската сцена като Англия, Франция и Германия... да търсят варианти и военно да се еманципират от Америка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2018, 14:33       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Какъв им е келепира от Сирия? Така и не разбрах какво имат да делят руснаци и американци там, че и да си го пазят и да не пускат други до далаверата?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 605 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 41  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Станислав, Paganlord и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer