logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:40




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2018, 19:33       Заглавие:  В коя ОДМВР за колко време става прострелка на късоцевно ОО
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
А за това, че КОС те бавят за прострелката малко не са така нещата..прострелката я прави оръжейника, а когато се случи примерно ревизия 1-2-3 месеца не е виновен никой от районното, а самата "умна" система....
При почти всички нормални човешки работи, когато човек излезе болничен или отпуска някой го замества...оръжейника никой не може да го замества и не го замества при условие спазване на нормите (измислено от системата)..та макар мнението да не е за тук искам да внеса малко яснота кой е "виновен" за забавянето...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2018, 20:03       Заглавие:  Re: Glock 19X
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
6tangata написа:
А за това, че КОС те бавят за прострелката малко не са така нещата..прострелката я прави оръжейника, а когато се случи примерно ревизия 1-2-3 месеца не е виновен никой от районното, а самата "умна" система....

Принципно вземането на образци от куршуми и гилзи трябва да се извършва от служител на НТЛ/БНТЛ, те ги и съхраняват и поддържат картотеките. В някои дирекции, в които има районни отдалечени на голямо разстояние от дирекцията беше създадена практика образците да се вземат от инспектора по КОС и домакина (в районните няма оръжейник по щат) и заедно с протокола да се изпращат в лабораторията на дирекцията.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2018, 20:26       Заглавие:  Re: Glock 19X
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Принципно в БГ всеки си прави каквото иска :) докато не се "оакат" нещата...а то и след "оакване" пак чудото е за 3 дена и пак всеки както си може...самата "прострелка" е малко по-сложна от към документи, инструкции и т.н, но няма да навлизам в подробности...идеята е, че не винаги КОС са виновни за "акитата" или оръжейника...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2018, 06:01       Заглавие:  Re: Glock 19X
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Щанга, много те ценя, друже, но всичко е въпрос на организация. Така или иначе ще обособя отделна тема - ще се радвам да влезеш в подробности.

И тук искам да похваля ОДМВР - Русе за създадената в това отношение организация: има определен за целта ден (сряда), но след уговорка на място или по телефона може да стане и във всеки др. момент в работно време. Та собственикът отива с оръжието си в дирекцията, съобщава на дежурния на пропуска за какво е, изчаква 5-10 мин, след което време слиза служител от БНТЛ, взема му пистолета и му го връща в рамките на 15-20 минути. Цялата работа отива към половин час. 4 пистолета съм носил да ми прострелват през последните 11 години - все така е било.

Та затова казвам, че е въпрос на организация. Ако включим в процедурата още и оръжейника, домакина, директора на дирекцията, че и чистачката - сигурен съм, че може да се направи така, че да отиват и по 6 месеца за прострелка.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2018, 09:43       Заглавие:  Re: В коя ОДМВР за колко време става прострелка на късоцевно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
В СДВР е точно същото :tu:

Проблема е КОС-а да те прати към СДВР. Защото в София е РПУ-то имало хора за това. Аз като си вадих моето разрешително ми казаха оръжейник няма отиди в СДВР.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2018, 10:14       Заглавие:  Re: В коя ОДМВР за колко време става прострелка на късоцевно
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2018, 21:37
Мнения: 1
На мен в 8 РПУ София ми дадоха да взема оръжието след прострелка само след като ми излезна разрешителното за съхранение, носене и употреба, т.е. малко над месец след като го оставих.
Точни изглеждаха всички, но определено процедурата не беше експресна.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer