logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 10:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2018, 10:14       Заглавие:  За Българите и съдът в други държави.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Понеже все повече ни се случва да разбираме за съдени и осъдени Българи от чужд нам съд.

http://dnes.dir.bg/news/gartzia-zatvor- ... 54553?nt=4

И то за деяние, които обективно осъдения няма как да е извършил?

Къде остана нашия суверенитет и неговия най-виж израз да бъдеш съден от съд и по закони за които си изпратил народни представители. Да ли трябва да сме толкова интегрирани в западната общност щом нямаме механизми да се защитим от техния съдебен произвол. Още не са ни почнали техните ЧСИ-та.

Не е ли време да се приеме закон който просто да каже Българин не може да бъде съден от съд различен от Българския?

Все още ли мислим че искаме бърз съд като Гръцкия или на САЩ или поне минимален опит за справедлив съд?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2018, 14:16       Заглавие:  Re: За Българите и съдът в други държави.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Не може да си изграждаш мнение, ако разполагаш само с версията на една от страните.
Всяка страна има нейна версия на събитията, и истината е някъде по средата.
Скоро коментирахме как в Щатите невинен нашенец бил осъден неправомерно, после се оказа, че всъщност се е отървал много леко.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2018, 14:47       Заглавие:  Re: За Българите и съдът в други държави.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Така е!

Ама утре ще взема да кажа че Ципрас е голем п...@с или нещо срещу евреите. Закони по света бол. Трябва ли да ги знам всичките?

Преди да ми отговорите ми посочете поне един човек който знае имената на всички закони и правилници и нормативни актове само в БГ PDT_Armataz_01_30


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2018, 15:38       Заглавие:  Re: За Българите и съдът в други държави.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Не знам за псувни, но трафик на хора е незаконен на повечето места.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2018, 15:51       Заглавие:  Re: За Българите и съдът в други държави.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Преди 22 години баща ми, прехвърли семейния фиат 125p. По някое време го продаде на едни цигани за 200 лв.

Не ме питай как съм го свалил от отчет, като това МПС все още е мое и аз нямам никаква идея движи ли се още или не.

Та закони малоумни всеки може да си пише. Вече съм убеден, че ЕС се управлява от идиоти. Въпроса е аз виновен ли съм ако утре примерно с този Фиат с крадени регистрационни номера хванат бай Хой за трафик на хора и изведнъж неприсъствено ме осъдят на 20 години примерно без да съм стъпил в Гръцко?

За това иде реч за съдебния произвол на други държави. Аз като гражданин съм гласувал за депутати, които създават закони в българското народно събрание не съм избирал гръцки депутат та да попадам под юрисдикцията на гръцки или американски съд само защото сме били много интегрирани.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2018, 16:05       Заглавие:  Re: За Българите и съдът в други държави.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Тук като купиш кола ти дават една хартийка. Когато дойде време да я продаваш, на тая хартийка в горния край има перфорирана част, където записваш датата, името и номера на книжката на купувача, късаш я и или я носиш на ръка, или я пращаш в DMV по пощата. След като DMV я получат, вече не носиш отговорност за това какво е станало с колата.
Купувача запазва другата част от хартийката, с която регистрира колата на свое име.
Обикновено се пише и на лист хартия, че той купува колата от теб за вси колко си.
Искаш да кажеш, че в БГ не е нещо подобно?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2018, 16:17       Заглавие:  Re: За Българите и съдът в други държави.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
minavasht написа:
Искаш да кажеш, че в БГ не е нещо подобно?


Собственост се прехвърля при нотариус с договор за покупко/продажба или дарение.

Съответно коли дето струват 50,100, дори 1000 лв. просто взимаш парите и другия кара. Като продавача си носи последствията ако стане ПТП и т.н. при всички случаи българския съд търси твоята съпричастност към престъплението и ако то е просто немарливост не си прехвърли при нотариус собствеността ще го вземе в предвид и ще прецени дали ти реално си владял това МПС и от кога не го владееш. Все пак закона и познава устен договор.

Докато при гърците взимат ДК номера излиза Иван и Иван увисва с 22 години, което е абсурдно както и да го погледнеш.
Проблема е че интеграцията винаги е в наш ущърб. Примерно, ако Йорго докара един тир краставици на борсата в Слатина няма проблем свободно движени на стоки. Обаче ако ти закараш един сак краставици на борсата в Солун там ще те убият, разфасоват и никой няма да чуе повече за тебе. Иначе правилата в ЕС са едни и същи и за Йорго и за Иван.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2018, 16:50       Заглавие:  Re: За Българите и съдът в други държави.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ами променете тъпите правила за продажба на коли, те са консуматив, не семейна скъпоценност.
Не мога да коментирам гръцкия закон (4198/2013), защото го намирам само на гръцки и нямам идея какво дефинира като престъпно деяние.
Не мога да коментирам и присъдата, защото по непонятни причини в статията няма името на осъдения, за да погледна дали има информация за самото дело, не какво казва адвоката му.
Та не знам какво коментираме?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2018, 17:04       Заглавие:  Re: За Българите и съдът в други държави.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
minavasht написа:
Та не знам какво коментираме?
minavasht написа:
Та не знам какво коментираме?


Аз лично trend-a казуси от миналото и по-близки има.

Тъпо ми е да научавам че някой съди българи, когато те не са нито: убили или изнасилили или откраднали крупна сума, или прекарвали наркотици. Чувствам се като роб на глобализма.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2018, 18:25       Заглавие:  Re: За Българите и съдът в други държави.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Без да знаем фактите около делата, няма как да коментираме присъдите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 00:35       Заглавие:  Re: За Българите и съдът в други държави.
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
minavasht написа:
Тук като купиш кола ти дават една хартийка.
Toва тук е там при теб,моето тук е друго.Плюс няколко сигурни и несигурни начини на преебавка, я за купувача , я за продавача.
minavasht написа:
Искаш да кажеш, че в БГ не е нещо подобно?
Защо в БГ ще е по презумция нещо подобно? Само в Европа имаме бол различия по колите в различните дьржави , а какво остава за голямото блато?!

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 01:58       Заглавие:  Re: За Българите и съдът в други държави.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
В кой щат си? Какво друго освен тайтъла ти дават???
Какви са преебавките?

А защо да не е??? Задължен си да минеш през нотариус в БГ.
Сега намерих калкулатор на някаква нотариуска, за 200 лева кола иска 31.50 такса???? Отделно данъци???
Тук във банката ще ти го нотаризират без пари, ако имаш мерак.

Ама дето викаш - това да беше кусура.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 02:15       Заглавие:  Re: За Българите и съдът в други държави.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
@minavasht: Тук продаваш колата, заверявайки сделката при нотариус. Обаче полицията си води колата на тебе, докато новия собственик не благоволи да я пререгистрира на себе си. За това има срок, но ако онзи си пита ушите и прави нарушения, актовете ще идват при тебе. Пък ти после ходи обжалвай в пътна полиция, с договора и нотариалната такса... Сега щели да правят система нотариусите да подават заявката за смяна на регистрацията, директно в регистъра на полицията.
Да питам, при Вас как са застраховките, персонално за шофьора или за колата?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2018, 02:42       Заглавие:  Re: За Българите и съдът в други държави.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
когато регистрираш кола във Флорида, след няколко дена получаваш по пощата car title - не знам как е на български, сертификат че си собственик на колата.
В долния край има място, където когато решиш да я продадеш, да вкараш данните на купувача и да се подпишете. В горния край има част, на която също се пише името и книжката на купувача, и после се откъсва и може или да се занесе на място в Department of Motor Vehicles, или да им се прати по пощата. Когато я получат, махат колата от твоето име. Също така се маха и номера (в нашия щат има само един, отзад), и се пази, може да се ползва ако купиш друга кола.
Купувача с останалата част от title отива също в ДМВ, показва, че има застраховка за колата, плаща какъвто е данъка за регистрацията и получава нови номера( ако не си пази неговите стари). След няколко дена също получава нов title, с неговото име.
Това е ако колата не е на изплащане, в такъв случай банката държи title докато я изплатиш.
Застраховката е на колата, но се казва кой ще я кара основно. Т.е. Моите коли няма проблем да ги кара някой друг, стига да има валидна книжка. Ако няма, и се блъсне, застрахователите ще откажат да покрият щетите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2018, 15:03       Заглавие:  Re: За Българите и съдът в други държави.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Ако ЕС активира тази директива http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 71:EN:HTML

Това ще рече ли, че САЩ могат да се хванат за палците ако българин работещ за европейска компания стане обект на преследване от съд в САЩ заради санкциите срещу Иран?

Или действа двустранния договор за екстрадиция със САЩ който както го обясни една квачка (Елена Поптодорова) участвала в изготвянето му " Ние имаме доверие в американския съд и сме подписали споразумение с което се ангажираме да предадем който ни поискат когато ни го поискат за каквото ни го поискат" край на цитата


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III, Viceroy и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer