logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 15:30




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 419 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 10:48       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
JDredd написа:
Боли ни, че има хора, дръзващи да оспорят факта, че САЩ е раят на земята.


ХО ХО ХО ХО
:)

То си личи , тука с ангелски криле летят хи хи хи хи :)))))))

И щото всичкото е в ред у РАЯ , сега са се забили в български форум да ни отваряте очите на тия които сме в АДА

Айде мерси


P.S. Преди време тука някой спомена , че "благославял Бога" дето му е дал щастието да емигрира.
Сега пък другите живеят в "Рая"


На Колегите-граждани на САЩ (от български произход) нещо центровката верно се е изместила към мистичното хи хи хи
:)

Добре , че само Минаващия държи фронта по-реално , щото предвид на занятието му се налага по-често да се сблъсква с реалността в Рая.
Въпреки , че и него ако го слушаш от време на време имам чувството , че работи не в полицейски участък като полицай , а в благотворителна организация като поп , която помага на куци и сакати и не може да се отърве от благодарности на паството си.

P.P.S. И да допълним статистиката от РАЯ с последните новини:
12.06.2018 г. - Флорида: 4 убити : 1 ранен (убитите са деца от 1 до 12 г.)

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 14:00       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
:)))))))
Друго и не очаквах.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 15:11       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Абе не е Рай ама е най-доброто място в света да дойдеш и да почнеш нула да просперираш.

И като ви чета безкрайните оплаквания за какво ли не - от заплати до смяна на масло, и то от място, което е най-бедното в Европа, чудя се защо не си гледате хала, ама се седнали да се търсите кусури в най-напредналото място на земята.

"Living well is the best revenge" Mark Twain

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 15:26       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
b5202s написа:
Не разбира се грешно е да се обобщава, а статистиката е наука за обобщаването.


Така е, не само е грешно да се обобщава ама е грешно и да се мерят ябълки с портокали - САЩ - БГ (огромна разлика нали?).

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 15:29       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Dorssay написа:
български форум да ни отваряте очите на тия които сме в АДА


Абе щом си го харесваш може да си го наричаш каквото си ще. Ние живеещите в Америка толерираме всякакъв личен избор - дали ще си с отворени или затворени очи - who cares.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 15:36       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Yank написа:
Така е, не само е грешно да се обобщава ама е грешно и да се мерят ябълки с портокали - САЩ - БГ


Че аз не ги меря все едно да сравнявам литър и килограм. Но това мерене все от към вас идва. Га че може всички да дойдем да живеем при вас.

Моята булка преди 16 години рече. Аз при живи родители не емигрирам.
Аз казах чудесно! А аз на дърти години не емигрирам каквото такова.

Емиграцията не е панацея и не е за всеки и не е единствено вярното решение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 16:04       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Едно време, когато можех да дойда тук за първи път, отказах, защото плъзнаха слухове, че ще зарибяват с шаран и костур гребната.
Такава ми беше камбанарийката тогава...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 17:03       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
b5202s написа:
Yank написа:
Така е, не само е грешно да се обобщава ама е грешно и да се мерят ябълки с портокали - САЩ - БГ


Че аз не ги меря все едно да сравнявам литър и килограм. Но това мерене все от към вас идва. Га че може всички да дойдем да живеем при вас.

Моята булка преди 16 години рече. Аз при живи родители не емигрирам.
Аз казах чудесно! А аз на дърти години не емигрирам каквото такова.

Емиграцията не е панацея и не е за всеки и не е единствено вярното решение.


Не е, и не трябва да бъде.
Просто ние имаме възможността да сравняваме кое как е въз основа на реален опит, тъй като сме живели и тук и там.
Което е различно от това да го четеш по форумите, да го гледаш на филм или да ти го разказва някой.
Мненията ни се базират на лични впечатления, на реален опит, видели сме го, пипнали сме го, вкусили сме го, и можем да преценим кое как е без да разчитаме на впечатленията на някой друг.
Специално за полицията тук, което е и темата, мога да говоря от първо лице, единствено число, щото го работя от доста години. Когато някой ме пита, отговарям възможно най-пълно, когато някой поства лаишки коментар, гледайки от неговата си камбанария, аз му показвам, че има и други гледни точки.
Сравняванията - ами няма как да сравняваш. Една кола с лимит на бензина за 10 човека, които не са и мотивирани да свършат нещо, а и да искат, нямат елементарни материални пособия да си улеснят работата, срещу 10-12 коли, всяка с лаптоп, 24/7 връзка с NCIC/FCIC, компютърно диспечване до повиквабията, с пълна информация за повикването, предишни повиквания до адреса, моментален достъп до всички репорти в системата, така че да можеш да провериш какво е казано по въпроса преди 1,5,20 години, принтер, пушка в багажника, меки бронежилетки, твърди плочи, балистични щитове, нощно виждане за някой от нощната смяна, куче за наркотици и диря, хеликоптер който идва до 10 минути, прословутите китове за аутисти, моментален контакт с околните агенции, които до 2-10 минути могат да пратят оше 100-200 човека при нужда...
как да го сравняваш това???
Просто ситуацията и реакциите напомнят на Вуте, дето гледал, гледал жирафа, и накрая заключил "те такова животно нема!".
И другия му известен лаф - "от Витоша по-високо нема!"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 17:15       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
пропускаш термовизионни и инфрачервени камери...няма бягане от хеликоптер с това...
но...но ис това дъ топ оборудване и мотивация /наистина/ престъпленията там са също на дъ топ ниво в света.

нещо се губи тука? защо е така? нещо в обществото е...какво ли е?

не се зансям...В Норвегия престъпността е нищожна...

е само един оня с автомата ги издигна до небивал връх...ама това е един едиснтвен психар

за да се отговори...защо при такава полиция и съд е такова мазало в САЩ с криминалите си трябва нАучен подход тука... само полицейската гледна точка е малка камбанарийка...психолози социолизи криминалози доценти завършили право ...вероятно го обясняват...

п.п. и е адски некоректно някой да живее в хубав квартал и да разправя - те...тука въоръжени обири няма от балканската война насам...
просто се гледа ДЪРЖАВАТА ...тая ДЪРЖАВА така...другата иначе и се анализира кое как защо...

иначе къде е по-добре ...в ситито на Сиатъл или по сокаците на село Требич...оставете тоя смешен дебат...по-добре е там където ТИ се чувстваш по-добре


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 17:17       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
b5202s написа:
Но това мерене все от към вас идва. Га че може всички да дойдем да живеем при вас.


Тука грешиш - надали някой ти е казал да идваш тук. Ние просто сме обяснявали как е тук. Меренето дойде от българската страна.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 17:21       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Poseidon написа:
иначе къде е по-добре в ситито на Сиатъл или по сокаците на село Требич...оставете тоя смешен дебат...по-добре е там където ТИ се чувстваш по-добре


Така е. Ето защо аз се стремя да живея на всички места (засега 3) дето ми харесва. Толкова са ми възможностите, а желания много. However, the sky is the limit (поне тук в САЩ).

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 18:14       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
minavasht написа:
Просто ситуацията и реакциите напомнят на Вуте, дето гледал, гледал жирафа, и накрая заключил "те такова животно нема!".
И другия му известен лаф - "от Витоша по-високо нема!"
Това ме хвърли в ужас :evil:
Да не би да пишеш в няколко форума, и да бъркаш къде за какво се пише?!

Никой тук никога не е твърдял има или няма такова животно, т.е. никой не е оспорвал ФАКТИ изнесени от теб или друг живеещ в САЩ. Споровете са били винаги и само относно интерпретацията на тези факти, което е съвсем друг въпрос. Затова хайде да не приписваме на другите грехове, каквито нямат, а?

То отдавна спор няма, че тук не се чете какво пише другия, а всеки гледа да си излее душицата, ама с подобни изказвания тотално бягаш от същината.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 18:19       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Има нещо празно в погледа на самодоволния човек. Как да ви кажа, повечето хора родени в САЩ гледат тъпо. Доста тъпо и доста празно.

Тази тъпота и празнота е превърната в стил, в маниер и начин на живот. Където е минала протестантската етика няма светлина и топлина. Духовна лоботомия. Кен Киси го описва прекрасно в Полет над куковиче гнездо.

Дори не може да се видите отстрани, колко сте самодоволни. Като весела мелодия от филм на ужасите. Лавина от подтиснати емоции скрита зад хартиена преграда, която всеки момент ще рухне.

Не осъзнавате колко зло е попило във вас и висите тук да го изпускате. Тук общувате с нормални хора, а не с Жон с празния поглед. Които след морнинг и бай няма какво да ви каже. Затова откачат хората от различни култури в САЩ. Италианците и испанците се чувстват, като лъв в окови от нажежен метал. Оковите на празния поглед на Жон и неговия вечен кей и ок. Само като го чуеш това ... кей... събрало цялото самодоволство на света. Толкова мазно и лепкаво, като потното тлъсто тяло на давещия в плюскане самотата си американец. Кей..?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 18:42       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
Рядко може да се намерят толкова глупости на едно място.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 18:53       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Престъпността в САЩ е на това ниво, защото има що-годе работеща полиция и съд.
При всичките хора с различни виждания, разбирания, обичаи, манталитет и нрави, които идват тук, анонимността поради огромните размери на страната, е трудно да създадеш уважение към тукашните правила и закони.
Погледни откъде тръгва организираната престъпност - италиански , ирландски и латиноамерикански групи.
Има около три пъти повече убийства на глава от населението тук, отколкото в Бг.
Има много факти, върху които да се замисли човек. Според различни проучвания, около 50-70% от убийствата тук са свързани с търговията с наркотици.
Половината от убийствата се извършват от черни, които са 13% от населението, обирите са още по-висок процент.
За другата престъпност - не знам къде е по-зле, или официалните бг статистики не са реални, или познатите ми в БГ ме лъжат. Лично мое мнение, предвид случая с доктора в Пловдив, по-съм склонен да вярвам на познатите си.
За изтрещелите масови убийци - писах как тук държат много по-малък процент от населението в лудници.
Питах някой да преброи металните врати на улицата или във входа си, аз в моето цяло село съм виждал няколко, със сигурност под 5 (пет).
И като стана въпрос за села - моето е около 40000, около 40 квадратни километра, неделима част (няма видими граници, едната страна на улицата е Орландо, другата е селото) от Орландо, метро с над 2.5 милиона жители. В никакъв случай не е оазис ограден с високи кули.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 419 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: JDredd, PV и 40 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer