logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 21:44




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 419 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 01:17       Заглавие:  Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
b5202s написа:
Колко време се готви един "уличен полицай", какви тестове минавате тука министър Радев се оплака че кандидатите не покривали тест-а за „интелигентност“. А като знам че навремето най-кухите дебили от блока станаха сержанти и съм изненадан.

Всеки щат е различен, за Флорида първо се кара полицейска академия, около 6 месеца е по 40 часа на седмица класове.
За да влезеш се минава бакграунд, полиграф, трябва да нямаш присъди и употреба на наркотици.
Струва около $4000, някой плащат ит джоба, други са спонсорирани от управления, които после ги наемат на работа.
От моя клас от 28 души 9 бяхме спонсорирани, от останалите 3-4 си намериха работа, другите не можаха. Сертификата за завършена академия важи 4 години, през които трябва да си намериш работа, след това ако искаш да кандидатстваш трябва да караш наново.
Имаше мисля 18-19 теста, по различните предмети, накрая се държи нещо като матура пред щата.
За да започнеш работа първо се минава тест- математика, граматика, логическо мислене. После се минава интервю с няколко души, после ти правят бакграунд 3-4 месеца, накрая пак полиграф дали не си скрил нещо.
Когато започнеш работа има няколко етапа на тренировка, първо си в участъка и гледаш какво как се прави, после три месеца караш с треньори, които те учат какво и как се орави.
Законите не са малко и са подробни, само трафик е няколостотин страници.
Говори се с кодове и сигнали, които трябва да се запомнят.
Често периода на тренировка се удължава с още няколко седмици, но стандартно е 5 месеца преди да ти зачислят кола и да те пуснат самостоятелно.
В колата имаш повечето неща, които ти трябват- лаптоп, принтер, форми, които се попълват, комплект за снемане на отпечатъци, камера...
Общо взето в участъка се връщаш само да с дадеш репорти и доказателства, всичко се върши от колата.
Няма ограничения за бензина, ние сме малко село и зареждане от градските колонки и пожарните, по-големите агннции имат карти и зареждат от всяка бензиностанция.
Наемат се обикновено хора, които имат образование и/или военна служба.
Когато се научи, че някой е направил нещо криво, се разследва сериозно, особено ако се смята че е корумпиран.
Много хора заминават за различни неща - не пишел репорти, когато е трябвало, търсел гаджета в Дейвид (система с данни за хората и колите), използвала лаптопа да търси приятели, за това, че преследвал кола, когато не трябвало, че използвал значката, като го хванали да хвърля отпадъци, че правил секс по време на работа...
Най-бързо заминават за лъжа, дори невинна като "абе аз смених батврията на радиото, пък тя пак не държи".
Досега само два пъти жени са ми предлагали да "направят каквото и да е" за да ги пусна, никога никой не е предлагал пари. Не мога и да си спомня някой колега да е споменавал че са му предлагали пари.
Преди време мисля бяха пробвали да подкупват полицаи в София и май от 50 1 беше отказал. Тогава пишех в бг полицейския форум и останах изненадан от реакциите на колегите там - вместо да теглят една майна на тия, дето ги срамят, те искаха да повдигат обвнение срещу журналистите, че били предлагали подкуп. И обясняваха, че не можело да се правят Стинг операции, защото даващия подкуп дори и за целите на хващане на корумпиран полицай също трябвало да бъде обвинен. Никой не каза - деа интъпия закон, дай да го променим и да разчистим плявата в редовете ни.
Напоследък се засилва кампанията срещу полицията, тенденциозно поддържана от медиите и демократите.
Когато убиха двама полицаи тук миналата седмица, бешв на първа страница за ден. Ареста на двама черни в Старбъкс (не знам дали го има в бг, верига за кафе), след като отказват да си тръгнат, е все още челна новина.

b5202s написа:
Мерси за отговора, просто от таблета не ми се пише. А след като ни направиха справедлива забележка в другата тема реших да ти отговоря утре с едно просто Благодаря.

П.С.

Утре ще отворя тема за оценка на комунизма по обективни критерии на ООН таймер, мешенка.

Без емоции почвам от първия детска смъртност.

1944
1989
Когато математиката говори и доказателствата за безкрайността мълчат референция Айнщайн и безкрайността на вселената.



ubboto написа:
b5202s написа:
ОК. Сподели опит, кое точно в тази система успява да се справи а в нашата не.

Докато в българския език съществува глаголът УРЕЖДАМ... никога няма да ги стигнем американците! И, съответно... докато първият въпрос от интервюто ти за работа е: "Кой те праща?" Като УРЕЖДАНЕТО в последно време достигна измеренията на пандемия... в провинцията дори като чистачка не можеш да започнеш работа в общината, ако името ти не присъства в списъка, спуснат по партийна линия! Да отваряме дума за списъците на спонсорите, които не подлежат въобще на спиране на пътя... камо ли на проверка и профилактика... и какво ли още не - просто няма смисъл! Алогично, против природните закони е... ти силово да налагаш тъпото, наглото и безпардонното... да мачка и гази останалите... само щото ти е близък/ близка до сърцето, уя или шкембето! Като от Минаващия би ми било интересно, ако честно и безпристрастно сподели... как стои въпросът с УРЕЖДАНЕТО в Щатите! В Бг-то, ако не успееш овреме някъде да се уредиш - висшите образования биха ти били от полза единствено в решаването на кръстословици по време на нощните ти смени като пазач на някоя бариера.

А какво би било, ако след 9-ти септември 1944-а я нямаше БКП и Член Първи... и се даде като довод, че сме били сред водещите производители на паста за зъби, примерно - ще се разплача! Да, било е... но по време на СИВ. СИВ отдавна вече го няма, като част от бившите комуняги днес са първи евроатлантици и демократи... а останалата част - милионери/ милиардери и олигарси! Не ли?! И като се каже, ма то... "наше момче". И кои момчета са ЧУЖДИТЕ тогава, питам аз?! Много хубаво и точно го нареждаше шейха преди време: ако нямаш леля в стола на МВР и пр.

Иначе тези, която приказват против Щатите... ги е яд, че не са успели навремето да емигрират/ оправят там... а вече са дърти да почват живота си отначало /включително и аз/... като давайки/ измисляйки доводи колко лошо е там... се опитваме да си представим/ повЕрваме колко хубаво е тук! :DD А за американските полицаи, може би наистина е добре да има отделна тема... щото всяка седмица отстрелват по няколко полицая на служба! А и бос на групировка като MS-13 да каже: "Почвайте масово да трепете ченгета!"... това въобще не е ташак работа! Тъкмо можем да поприказваме за това, как именно е действала MS-13 в Ел Салвадор.


Уреждане има до някаква степен, но не е тала разпространено и безочливо както в бг.
Мен ме взеха без да познавам някой, през кризата, когато имаше много кандидати.
Работил съм 19 работи преди да стана полицай, единствено в първата (частна компания) братовчед на собственика въртеше филиала и се беше оградил с познати и приятели , и заедно баталясаха бизнес за няколко милиона.
Никъде другаде не съм видял да наемат някой защото е наше момче.
От друга страна при нас работеше племенник на шефа, готино момче беше, но когато се издъни от мързел, си го уволниха като всеки друг с издънка.
Както споменах преди, арестувал съм сина на кмета ( който ми се води началник), дойде докато го връзвахме, пита какво е станало, каза че разбира и това беше. Никой не се опита да ни натисне или повлияе на решението.
Случвало се е да пиша тикет на дете на колега, нищо не ми каза до края.
От друга страна уволниха секретарка, която беше изтрила глоба от камера на сина си.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 06:55       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
Би било интересно за мен (предвид насочеността на форума) в тази тема Минаващия и др като него, ако има такива,
да обяснят, примерно с какви оръжия/калибри разполагат за да си вършат работата,
тренират ли с тези оръжия и колко често имат служебни стрелби, по колко патрони стрелят на тези стрелби, имат ли периодични физически и стрелкови тестове (какви са те) и какво става ако некой не покрие стандартите, реални ситуации с употреба на ОО и тн.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 07:37       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Служебните пистолети в нашия участък са Глок 19 или 17, като при желание може да се носят други марки пистолети с калибър поне 9мм.
Нося личен Глок 23, някой носят Глок в .45, един доскоро носеше един в .45 ГАП, един-двама носят 1911.
За резервно оръжие май минумума е .380 калибър.
Няколко души носят помпи с бъкшот, по някаква причина бренекета не са разрешени. Няколко са служебни, другите са лични.
Който иска може да носи АР15 или Мини14, в 223/5.56. Повечето предпочитаме служебни, до преди година-две имахме подаръци от армията М16 от Виетнам, със сменен селектор да стрелят само на единична, но им ги върнахме. На всички мераклии купиха Рюгер, доста обаче носят лични, защото могат да ги окичват с фенери и бързомери.
Повечето агенции наоколо ползват Глок, някой са със Зиг Зауер, други не се сещам.
Стреляме много малко, преди даваха по кутия патрони веднъж месечно, сега е два пъти в годината за квалификациите. Останалото е оставено на всели да се оправя както може, така започнах и да презареждал.
Имаме служебно стрелбище, но защото се застрои с къщи наоколо и хората се оплакват от шума, вече може да стреляме само през деня два пъти седмично.
Има стандартна квалификация май от 48 патрона от различни дистанции, която трябва да се покрие веднъж годишно.
Често тренираме актов шутър и други сценарии с еърсофт в училищата в селото, преди време бяха замъкнали стари коли на стрлбишето и стреляхме през стъклата да свикнем
Ние нямаме норматив за физическа подготовка, други агенции имат и дават бонуси на хората, които ги покрият.
Доколкото знам изпита е миля за под 18 минути, 30 лицеви за минута, 30 коремни за минута, шерифите искат да можеш да се задържиш на повърхността на водата 5 минути и да измъкнеш тухла четворка от дъното на басейна.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 07:53       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
През краткото си време като малко по-активен обучител за пореден път убеждавам, че изстреляните патрони въобще, ама ВЪОБЩЕ не са показател за каквато и да било! Да, необходимо условие са, определено... но сами по-себе си не значат нищо!

Съфорумец /той да си каже, ако има желание... колко патрона е изстрелял за половин година/... става втори на отворено състезания по стрелба, а друг - пети! От друга страна, един служител за 20 години служба и стрелби със сигурност е направил повече гилзи от тях... с тази разлика, че КПД-то на тренировките при него е между отрицателно до минимално! Като всичко това си го показват таймерът и попаденията в мишената... на база общоприетите базови стандартни упражнения. С други думи, ако не правиш нещата както трябва... по-добре нищо да не правиш! Щото със сигурност ще наработиш/ вкараш в харда някое друго паразитно/ грешно движение... което ще ти пречи занапред докрай... докато не го изчистиш!

ОФП-то от трета страна, е неразделна част от стрелянето! Да клекнеш, да се изправиш, да се завъртиш, придвижиш... без една телесна стегнатост, координация, синхрон... и здравина на хвата - ще ти е трудно!

От съвсем друга гледна точка... с парите в сектор "Сигурност", които не са пипани от 10 години... всеки гледа да чука нещо на частно, щото иначе няма изхранване. И, съответно... тренировки, стрелби и пр... отиват на доста по-заден план, разбираемо и то. А и ти като голям началник... няма как да плащаш колкото на разносвач на минерална вода /чийто отговорности единствено са да не удари служебния бус и да не забрави някой клиент/... и да изискваш! Късмет засега, че у нас нямаме банди като MS-13... щото тогава, поне в началото... ще е много интересно и забавно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 17:17       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Виж, и си прав и не си.
Тренировки с добър инструктор са хубаво нещо (лека му пръст на Пандура), от друга страна сигурно помниш оня японец, дето тук за първи път пипна истински пистолет, обаче стана пръв сред трениралите с майстори.
За мен всяка тренировка има положителен ефект, дори и ако само ти покаже че нещата не вървят както ти се иска и почнеш да търсиш къде е проблема. Вярно е, че ще трябв да откриваш топлата вода отново, но пък и научаваш кое работи и защо, а не само да повтаряш нуаченото от треньора.
Физически да си подготвен е важно, но и да е приоритет не мисля че е нужно или поне че е гаранция за ефективност. Може да се стори невероятно на някой, но двама от най-добре физически подготвените хора, които познавам успяха да се гръмнат в краката при стрелба. Буквално.
Полицая в Тексас, дето застреля с .45 двамата терористи с арки не беше културист или спринтьор, просто запази самообладание и не хукна да бяга и заляга, а методично стреля по тях докато настъпваше към тях.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 17:33       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
minavasht написа:
За мен всяка тренировка има положителен ефект, дори и ако само ти покаже че нещата не вървят както ти се иска и почнеш да търсиш къде е проблема. Вярно е, че ще трябв да откриваш топлата вода отново, но пък и научаваш кое работи и защо, а не само да повтаряш нуаченото от треньора.

Категорично не съм съгласен! Виждаш долу в подписа ми как стрелям, а тези, на които съм показл туй онуй - също са реални субекти и се вижда как стрелят, като някои вече се доказват на отворени състезания. От половин година стреляне всичко това, десетина стрелби на кръст и то! Глок Топ Шот, за да бъда по-конкретен.

Така че с начинаещи се работи много лесно и приятно. И, обратно... със стреляли години с грешна техника... не става и не става! ТАЙМЕРЪТ и ПОПАДЕНИЯТА В МИШЕНАТА го казват/ показват, а не аз! С приятел, който носи и стреля от 20 години... отново сме на най-базовите неща: стойката и хвата.

По отношение на ОФП-то, не визирам точно културизъм, а тренировки с т.нар. BULGARIAN BAG:
https://www.youtube.com/watch?v=mGTJ55TghTI

Едно ти е хвата, друго - една цялостна комплексна подготовка за стрелба от движение/ неудобни позиции... плюс кардиото. Не знам на колко години си, но аз съм на 41 вече... и малко да се олабя.... и веднага се освинвам повече, отколкото трябва /вече не е като едно време... при другия метаболизъм/.

Иначе темата ми е интересна, щото чета много и пиша чат пат по американските форуми... две статии да прочета днес на английски, два-три коментара да напиша... и съм си опреснил/ обогатил езика. От друга страна ще ми е интересно доколко ти споделяш мненията/ становищата на други твои американски колеги по най-различни въпроси.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 18:20       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
minavasht написа:
споменавал че са му предлагали пари.Преди време мисля бяха пробвали да подкупват полицаи в София и май от 50 1 беше отказал. Тогава пишех в бг полицейския форум и останах изненадан от реакциите на колегите там - вместо да теглят една майна на тия, дето ги срамят, те искаха да повдигат обвнение срещу журналистите, че били предлагали подкуп. И обясняваха, че не можело да се правят Стинг операции, защото даващия подкуп дори и за целите на хващане на корумпиран полицай също трябвало да бъде обвинен. Никой не каза - деа интъпия закон, дай да го променим ...и да разчистим плявата в редовете ни .

Минаващ /понеже не ти знам името/, давай да не я зачекваме тази тема, че доникъде няма да стигнем. За да те пишат на "арна" караулка, където има леб... всеки цака по 50 кинта на началника, като тези кинти ти трябва да ги избиеш, да ядеш... и да ти останат. Ако имаш и използваш връзки /което си е също своего рода КОРУПЦИЯ/... ще успееш да запишеш детето си на детска градина, без да плащаш. На мен ми искаха две хиляди лева "спонсорство" за детското заведение... като нали се сещаш, че тези кинти няма как да ги нарисувам /лично аз си ги бях заработил с честен труд/. Като това са някакви абсолютно мишкарски изпълнения на общия фон, хора си накупиха по шест апартамента... фирми им дават по 30 бинки за консултации в сферата на сигурността :DD ... и пр. А някой, де е пипнал 50 кинта... телевизии, едни страшни маскирани правят ювелирни задържания... няма хляб, но поне има ЗРЕЛИЩЕ за раята. Впрочем, за "консултации в сферата на сигурността" никой, аболютно никой няма да ти даде 30 хиляди лева в Бг-то, ако не го държиш/ натискаш с нещо друго.


Така че давай да си коментираме тук тактики/ стреляне/ реални ситуации... законови положения, ако щеш... но само не и корупцията. В Бг-то нещата са толкоз брутално засрани на централно ниво, че оправия няма... няма и как да има.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 19:29       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Ами въореки, че живея тук от доста години, все още имам роднини и приятели в БГ и ме боли, че трябва да живеят в такива условия. От друга страна са сякаш свикнали с тях и дори сякаш ги приемат за нормални.
За стрелбата - в БГ съм тренирал спортна стрелба към ОСО, но тя нямаше нищо общо с приложната стрелба, каквато ме интересува сега.
Дълги години тук си стрелях само за кеф, едно че на повечето стрелбища за цивилни тук не дават дори да вадиш от кобур и стреляш, да не говорим за каквито и да било други тактики и стратегии, друго, че ми беше по-интересно да се науча да целя мишените напречно (с .40 е много по-лесно от 9мм ).
Единственото цивилно стрелбище, където може да се правят такива дрилове с теглене от кобур е на около час път от мен.
След като станах полицай и минах през оеъжейната част на академията осъзнах колко много трябва да наваксвам в прилагането на точна стрелба в реалния живот.
Не съм ходил на специални класове и курсове, и не мисля че има универсални рецепти и техники за стрелба (аз и много други примерно не стрелям с изпънати ръце), но мисля че наличието на безплатно стрелбище и общо-взето неограничени боеприпаси ми помага да съм на сносно ниво, най-често уцелвам каквото искам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 19:40       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Уточни кое точно имаш предвид като питаш дали съм съгласен с останалите полицаи?
Повечето колеги смятат, че има целенасочена кампания за очерняне на полицията. То не е и трудно да се види по медиите, раздухват се инциденти, където накрая се оказва, че полицаите са действали правилно, но никой не се извинява за погрешните данни или тълкувания.
Повечето полицаи са консервативни и това не пасва на разбиранията на левицата (демократи) за отговоенстите, които индивида носи за действията си. Според демократите принадлежността към една или друга група определя как ще се отнесат полицаите и съдиите.
Писнало ми е да чувам " спря ме/арестува ме само защото съм черен", и свкаш това е единственото, което интересува левите.
Бял полицай застреля черен = автоматично приемане че е било расизъм.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 21:36       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
minavasht написа:
Уточни кое точно имаш предвид като питаш дали съм съгласен с останалите полицаи?

Ау, не, не... в съвсем друга насока са интересите ми и това, което ме вълнува! Грег Елифриц - мой приятел, с който редовно си комуникирам във Фейсбук - е действащ американски униформен полицай, както и автор на един от най-смислените и интересни блогове за мен:

http://www.activeresponsetraining.net/


И ти примерно, на база твоя опит и професионални разбирания, ако имаш друго мнение по някой от въпросите/ дискутираните теми... ще е интересно да се чуе. Това е.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 21:43       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
minavasht написа:
Повечето колеги смятат, че има целенасочена кампания за очерняне на полицията. То не е и трудно да се види по медиите, раздухват се инциденти, където накрая се оказва, че полицаите са действали правилно, но никой не се извинява за погрешните данни или тълкувания.


Полицията , Колега Минаващ , е репресивен апарат , предназначен да държи обществото в подчинение на съществуващия държавен строй.

Във всички времена и епохи , този репресивен апарат е мразен от обществото , но в същото време нито една държава не може без него.

Няма никаква целенасочена кампания за очерняне , а са си нормални процеси.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2018, 05:57       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Dorssay написа:
minavasht написа:
Повечето колеги смятат, че има целенасочена кампания за очерняне на полицията. То не е и трудно да се види по медиите, раздухват се инциденти, където накрая се оказва, че полицаите са действали правилно, но никой не се извинява за погрешните данни или тълкувания.


Полицията , Колега Минаващ , е репресивен апарат , предназначен да държи обществото в подчинение на съществуващия държавен строй.

Във всички времена и епохи , този репресивен апарат е мразен от обществото , но в същото време нито една държава не може без него.

Няма никаква целенасочена кампания за очерняне , а са си нормални процеси.

Ами за мнозинството американци всъщност не е така. Те искат законите да бъдат спазвани и очакват всички да го спазват. Повечето хора харесват полицията, защото осъзнават че без нея ще настане беззаконие. Почти всеки ден ме спират хора на улицата и ми благодарят за това, което правя. Знам че за вас е невероятно, но е ежедневен факт тик.
Има обаче една прослойка, която не иска да спазва правилата, както всички останали, и на която пречим, и която все повече получава трибуна за изява из медиите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2018, 09:07       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
minavasht написа:
Ами за мнозинството американци всъщност не е така. Те искат законите да бъдат спазвани и очакват всички да го спазват.


Ще ми позволиш да имам особено мнение по това изказване. Или поне на първата му част.

Що се касае до обществото , то наистина иска Законите да бъдат спазвани. И то предимно тази част от Законите , която изнася на всеки лично и персонално.
То верно , че Тръмп каза , че американците са "изключителна нация" , но изключителността им се дължи на УАГ , а не на морала на обществото , да не говорим , че не са и нация.

В този смисъл , америкнското общество е съставено от същите такива хора като нас и всеки друг , с техните лични далаверки и проблемчета (на кой по-малки , на кой по-големи) , при които полицията се явява най малкото раздразнителен и досаден фактор.

Горните твърдения ми са на базата на личен опит.

Що се касае до полицаите ......
Когато човек работи (служи) някъде от 10 г. нагоре , то той започва да се отъждествява със занятието което упражнява.
Примерно , полицай на служба повече от 10 г.
Той вече не ходи на работа от 8 до 17 ч. (или колкото му е смяната) и после да е обикновен гражданин, който да се съобразява със Законите.
Той вече и на работа и в къщи се чувства , че е самата Система.
И като така , всички атаки срещу Системата ги възприема като че са насочени лично срещу него като индивид. (както и ти в случая)
И когато такъв полицай напусне Системата (пенсия , или уволенние по някаква причина) , то има известно време през което получава нещо като "културен шок". т.е. започва да живее без привилегиите които му е подсигурявала Системата и полицейската карта (значка).
Едва тогава разбира , че Законите които е защитавал не винаги Защитават самия него. И че някои Закони може и дори е препоръчително да не се спазват.
т.е. започва да разсъждава както общество като цяло.

И предполагам тука има колеги бивши , които могат да потвърдят някои моменти.
Лично аз два пъти съм постъпвал и два пъти съм напускал Системата.
Първия път чувството си беше гадно и не можех да разбера , като как обществото ще живее без сигурността която бях готов да му предлагам възмездно и безвъзмездно
:)

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2018, 12:53       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Dorssay написа:
minavasht написа:
Ами за мнозинството американци всъщност не е така. Те искат законите да бъдат спазвани и очакват всички да го спазват.


Ще ми позволиш да имам особено мнение по това изказване. Или поне на първата му част.

Що се касае до обществото , то наистина иска Законите да бъдат спазвани. И то предимно тази част от Законите , която изнася на всеки лично и персонално.
То верно , че Тръмп каза , че американците са "изключителна нация" , но изключителността им се дължи на УАГ , а не на морала на обществото , да не говорим , че не са и нация.

В този смисъл , америкнското общество е съставено от същите такива хора като нас и всеки друг , с техните лични далаверки и проблемчета (на кой по-малки , на кой по-големи) , при които полицията се явява най малкото раздразнителен и досаден фактор.

Горните твърдения ми са на базата на личен опит.

Що се касае до полицаите ......
Когато човек работи (служи) някъде от 10 г. нагоре , то той започва да се отъждествява със занятието което упражнява.
Примерно , полицай на служба повече от 10 г.
Той вече не ходи на работа от 8 до 17 ч. (или колкото му е смяната) и после да е обикновен гражданин, който да се съобразява със Законите.
Той вече и на работа и в къщи се чувства , че е самата Система.
И като така , всички атаки срещу Системата ги възприема като че са насочени лично срещу него като индивид. (както и ти в случая)
И когато такъв полицай напусне Системата (пенсия , или уволенние по някаква причина) , то има известно време през което получава нещо като "културен шок". т.е. започва да живее без привилегиите които му е подсигурявала Системата и полицейската карта (значка).
Едва тогава разбира , че Законите които е защитавал не винаги Защитават самия него. И че някои Закони може и дори е препоръчително да не се спазват.
т.е. започва да разсъждава както общество като цяло.

И предполагам тука има колеги бивши , които могат да потвърдят някои моменти.
Лично аз два пъти съм постъпвал и два пъти съм напускал Системата.
Първия път чувството си беше гадно и не можех да разбера , като как обществото ще живее без сигурността която бях готов да му предлагам възмездно и безвъзмездно
:)

Нещо имаш сбърксно. Щом поетсряш значи небиваш

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2018, 13:32       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Dorssay, само един въпрос - докато беше в системата в БГ, колко пъти хора са те спирали на улицата и са искали да ти стиснат ръка и да ти благодарят за работата ти? Говоря за случайни хора, не за потърпевши, на които примерно си спасил детето или намерил открадната кола.
Тук ми се случва ако не всеки ден, през ден.
Може би има някаква разлика в обществата?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 419 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ti6kata и 17 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer