logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 07:27




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 419 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 24, 25, 26, 27, 28
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 19:48       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
minavasht написа:
При всичките хора с различни виждания, разбирания, обичаи, манталитет и нрави, които идват тук,

мда...това обяснява нещата в известна степен...пак е в мащабите...САЩ от 280 млн преди 30год сега са 320млн...
това са 40млн новодошли...70% ако са маргинали...дори половината да са бродяги...това са 20млн...ебати утайките човешки...които се омесват с местния траш...и става екстра коктейл ...

за да сравним с нас грубо това е около 10% прираст...ама не естествен а нашествие от хора търсещи по-добро място за живеене...

тоест все едно у нас да се заселят75 000 / 10% от 7,5млн/ латиноси пакистанци и афганци ...струва си да се замислим...

и неминуемо това ще стане...подобри ли се стандарта...приемем ли еврото...с една минимална заплата тука 600еврака в бъдеще ще има наплив от пакистански козари и подобни сиромаси...
нормално е ...всеки търси по-добро място...
докъде ше се стигне така...не знам...за темата за обществените устройства отиваме...

стандарта на живот с нашествието от емигранти са като скачени съдове в една страна...ясно е...
ама докато в щатите бродягите дето не признават правилата Минаващия ги ребри с палка ...та и глока често влиза в действие...тука в Европа полицията е доста по-мека...
в щатите гъновете са фрии в Енгланд тоталише забранени...и все не се получава...
явно критична маса от подчовеци събере ли се в коя и да е държава променя се крими картинката, както и да въртиш правилата...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 20:22       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Всъщност са 750000, не 75000 :)
Ами това е идеята, да може да се вкарат всичките тия разнородни индивиди с всевъзможни разбирания в рамките, които тукашното общество приема за нормални.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 20:33       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
:tu: точно така 750 000 емигранта у нас за 30 40 години ако се сравним с щатите...горе съм писал по инерция и съм огрешил.

а и процентите са повече от 10%....

просто това дава изестна представа...нека всеки се замисли кво ще е 750 000 азиатци у нас...със собствени квартали и прочие...

само погледнете какво е със сиганята у нас ...жандармерия и т.н.
https://frognews.bg/novini/ugarchin-vas ... omite.html
ако прибавим и 750 800хил азиатци...картинката става вери интересна...

но засега такива мераклии няма...азиатците бегат презглава от БГ за Европата...
тука само местния мангал се размножава и възират и те ама се връщат...
ходят на "работа" до Италия Испания и прочие...

под "работа" да се разбира джебчийство ...и пътуват със самолети...цените са двайсетина евро ...връщат се след ден два...требе да ги снимам с гуменки и найлонови кесета...си гилат по аерогарите баш като европейци...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 20:55       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
Специално за полицията тук, което е и темата, мога да говоря от първо лице, единствено число, щото го работя от доста години. Когато някой ме пита, отговарям възможно най-пълно, когато някой поства лаишки коментар, гледайки от неговата си камбанария, аз му показвам, че има и други гледни точки.

Да, мен… но така и така говорим за КАМБАНАРИИ... в крайна сметка ти си един обикновен патрулен полицай в град с около 40 хиляди жители /по твоите думи/. Повече от седмица изкарах заедно с американски СВАТ инструктори /превеждане, стреляне и РАЗГОВОР с тях/… Ритъра, освен че е комуникирал, ами е и РАБОТИЛ с американски агенти и детективи на доста по-високи камбанарии от твоята… Дорсай пък ония "зелени барети", де са ги спукали нашите навремето в СОБТ от бой, сигурно още го помнят.


Така че, да… колко са ни колите, какви китове имаме в колите /това за пликчетата с течност за децата аутисти за всички е ново/… каква връзка с кого държим и пр… да, наистина можем да научим нещо от теб. Но дотам. Анализирането на определени факти и събития определено не е най-силната ти страна.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 21:35       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у насн
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ми нали са ти казали суатовете, дето си ги видял за седмица - мненията са като дупките на задниците -всеки си ги има...
Твоите анализи за бг и американското законодателството, правата и задълженията на полицая, употребата на сила при арест и общо-взето всичко свързано с полицейската работа нямат нужда от коментар или оценка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 21:39       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Темата е интересна браво на човека от САЩ, че споделя. Ако нямаше това непрекъснато вие и ние. И колко зле била България всичко щеше да е в приятелски тон. Не знам какво толкова има да се мрънка против България. Страната е била 45 години под съветска власт. Вие какво очаквате? Важното е, че сега нещата се оправят макар и бавно.

Адски грозно е да се говори против родината. И най-простия козар от Афганистан не го прави! Осъзнайте се малко и вие в България и вие в САЩ.

Тарикат мъж не писка!

Говорил съм си с един пич от Афганистан докато ми правеше дюнера. Усмихва се човека, с любов споменава родината си. Не пищи и не врещи колко е зле там.

Нарочно ви провокирах за САЩ да ви видя колко ще ви е "приятно" някой да лае срещу държавата в която живеете. :)


Толко ли е сложно да се каже: Уредена държава е САЩ харесва ни тука. Но сме си българи и ни липсва родината.

И това при вас и при нас адски дразни. Тук винаги е при НАС където и да сте. А при вас също ще е при НАС, защото сме си наши хора.


Последна промяна Paco на 12 Юни 2018, 21:57, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 21:50       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
Твоите анализи за бг и американското законодателството... нямат нужда от коментар или оценка.

Полицейската работа, да, щото тази работа не съм я работил... виж, много ти е ниска камбанарията в качеството ти на патрулен полицай, пък дори и американски /освен ако не си и дипломиран юрист/... да ми даваш точно ти тук оценка! Оценка по тази тема могат да ми дават Ритъра, Дред или Андрей… а ти в общи линии си мислиш че ги разбираш нещата, но на практика не са ти ясни елементарни принципни положения. Зор обаче… да сме на всяка манджа мерудия, и да се изкажем като последна инстанция. Иначе сравнителният анализ между българското и американското законодателство продължава да ми е интересен, но обсъждането му тук отдавна загуби своя смисъл.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 22:45       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Който искаше разбра, който не искаше -продължава да вярва


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2018, 01:35       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
JDredd написа:
minavasht написа:
Просто ситуацията и реакциите напомнят на Вуте, дето гледал, гледал жирафа, и накрая заключил "те такова животно нема!".
И другия му известен лаф - "от Витоша по-високо нема!"
Това ме хвърли в ужас :evil:
Да не би да пишеш в няколко форума, и да бъркаш къде за какво се пише?!

Никой тук никога не е твърдял има или няма такова животно, т.е. никой не е оспорвал ФАКТИ изнесени от теб или друг живеещ в САЩ. Споровете са били винаги и само относно интерпретацията на тези факти, което е съвсем друг въпрос. Затова хайде да не приписваме на другите грехове, каквито нямат, а?

То отдавна спор няма, че тук не се чете какво пише другия, а всеки гледа да си излее душицата, ама с подобни изказвания тотално бягаш от същината.


Искаш ли да се върна 1-2 страници назад и да цитирам мненията за прословутите китове за аутисти? Или за ареста на девойката на плажа? Или за влиянието на НАТО върху българската армия?
Хайде концентрирай се върху същината, ако обичаш?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2018, 02:06       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Как може да си толкова свестен и открит човек и да не разбереш какъв е проблема. Никой от нас не мрази хората в САЩ, само идиот може да мрази цели народи.

Толкова ли е сложно да разберете, че освен реда и спокойствието на повечето места в САЩ. Има и проблеми. Тези бази и самолетоносачи из целия свят дразнят зверски. Вие нямате вина, това си е външна политика. Защо да говорим за тия идиоти политиците. Преди е бил Рим сега е САЩ. Така е устроен света. Дано се промени в близко бъдеще.

Просто престанете с това ВИЕ и НИЕ. Ужасно дразни. Всички родени в България сме НИЕ.

Не искам да адвокатствам на Ангел, но той се дразни от защитата на садисти, като ИДИЛ от армията на САЩ и ЦРУ. И се дразни от това, че вие не може да кажете. Да ЦРУ и армията на САЩ защитават ИДИЛ. Това са изроди. Но ние нямаме вина. Това е пъклен план на политиците. Ние сме едни нормални хора и всеки от нас се бори в живота по честен начин.

Какво толкова сложно има да го кажете?

Какви са тия драми тук не мога да разбера.

И ако трябва да бъда напълно открит нарочно ви провокирах да видите колко е гадно да се говори против страната в която живее човек. Явно си обичате САЩ и това е похвално. Но обичайте и България.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2018, 05:22       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Да, мен… но така и така говорим за КАМБАНАРИИ... в крайна сметка ти си един обикновен патрулен полицай в град с около 40 хиляди жители /по твоите думи/. Повече от седмица изкарах заедно с американски СВАТ инструктори /превеждане, стреляне и РАЗГОВОР с тях/… Ритъра, освен че е комуникирал, ами е и РАБОТИЛ с американски агенти и детективи на доста по-високи камбанарии от твоята… Дорсай пък ония "зелени барети", де са ги спукали нашите навремето в СОБТ от бой, сигурно още го помнят.


Геле ако искаш да те виждаме на супер висока камбанария можеш да се разделиш с това "мен". Това, преобладаващо, се употребява от тия дето синята ти кръв ги ненанвижда. Изключения - White Trash with very low IQ.

И като гледам пайнтавите основи на представената от теб камбанария (СВАТ - седмица превеждане, стреляне и разговор), че и малко външна подкрепа от Ритер и Дорси, чудя се кое чувство за малоценност или непризнание те кара да се мериш с един "патрулен полицай". Лично аз го приемам минаващия като very good cop. ***

Аз съм сигурен, че поне 90% от членовете на този форум (the silence majority) четат минаващия с интерес and appreciate каквото пише. Твоята очевиден downgrade ("в крайна сметка ти си един обикновен патрулен полицай") на минаващия не може да те постави на по-висока камбанария and on the top of it is not cool. Уверявам те.


*** Коповете тук са супер почитани и уважавани. На най-ниско ниво стоят продавчите на стари автомобили, адвокатите и политиците. Вярвам, че това го знаеш.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2018, 06:42       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
Геле ако искаш да те виждаме на супер висока камбанария можеш да се разделиш с това "мен".

Няма как да стане, man... щото докато аз излизам с името и лицето си /долу в подписа/... към призрачни форумни личности като Yank, minavasht и пр. - няма как да се обръщам по друг начин. Ето, ти примерно ми викаш "Геле"... а за повече от десет години в този форум, ако не беше Дред да те расконспирира... никой нямаше да знае какъв си ти и за какво се бориш. От друга страна, ти си сигурно четвъртият по-възрастен от мен мъж... на когото правя забележка да не намесва личността ми в размислите и страстите тук... с "ТИ" напред винаги избягвам да тръгвам, отделно това и идея си нямаш колко слабо ме вълнува вашето мнение и оценка за каквото и да бил. А и както сам виждаш, смислени теми почти не останаха тук.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2018, 07:14       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
именно защото не останаха смислени теми тук заключвам и тази...
превърна се в плювалник и обяснения кой кой е...

за протокола ...в този раздел не се изисква да си пишеш името...още по малко да се знае кой си...колко си кила ...плешив ли си и прочие лични неща...
пишеш свободно и анализираш тематики...участваш ментално...И не се занимаваме с личността на пищещия!
НО осмиваш глупаво или неуместно мнение ! и това не засяга личността на пишещия.../Пако въздържай се от отнесеняшки мнения/

а лицата, снимки и легитимацията е в спортните секции...задължителна...тука не...тука има свобода на мненията!

може да се пусне нова тема
Полициите по света и у нас" ако и тя се засере заминава под карантина


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2018, 07:15       Заглавие:  Re: Полициите нейде си по света и у нас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
minavasht написа:
Искаш ли да се върна 1-2 страници назад и да цитирам мненията за прословутите китове за аутисти? Или за ареста на девойката на плажа? Или за влиянието на НАТО върху българската армия
Ами хайде върни се, но преди това още веднъж прочети какво писах аз. И като откриеш къде някой оспори ФАКТИ, изнесени от теб - цитирай го.

minavasht написа:
Хайде концентрирай се върху същината, ако обичаш?
Точно това правя. И същината е, че поради разминаванията във вижданията почти за всичко, ти приписваш на хората грехове, каквито нямат.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 419 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 24, 25, 26, 27, 28


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer