logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:00




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 17:52       Заглавие:  Вътрешна балистика - по български и чуждестранни матряли
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
В тази тема може да сравним различни източници, а и изобщо да обсъждаме вътрешна балистика.

От друга тема Геле зададе въпрос базирайки се на английски източник:

Цитат:
In the first few inches (centimeters) of travel down the bore, the bullet reaches a significant percentage of its final velocity
значителен процент от крайната скорост на проектила се достига при първите няколко инча (сантиметра) от движението му в цевта.


вярно ли е?

Аз базирайки се на 2 /два различни/ наши източника за вътрешна балистика, а именно :
1.Наставление за стрелково дело /зелена 2 кила тухла от 1976г/
2 Подобно наставление от това време предоставено от Бъфало

отговорих че видно от графиките това няма как да е вярно...значителна част от скоростта става около средата на цевта видно от графиките

Изображение
Изображение

прави впечатление че графиките са идентични...макар и от различни автори...поглеждам в нета ВСИИЧО на БГ език копира тези криви в които се вижда как се развива скоростта.

това ме смути леко...щото на бг език това значи, че авторите преписват един от друг до премаляване без да се вложи капка мисъл.../познато явление на по старите потребители на форума живяли по времето на соцбарока у нас/

Като се замисли човек вижда, че движението е с начална скорост нула и расте до максималната скорост докато напусне цевта.
Тоест има ускорение /без да уточняваме характера му в тази тема.../ а тогава скоростта ще нараства по парабола /нарастването е в квадратна зависимост/

При такова движение тази крива показана от нашите автори ми се стори идеална парабола, но видиш ли коректно генерирана парабола...ти светва че е далеч от парабола, а е чертана е така колко да е крива. и се разсъждава по некаква крива е така едно към гьоторе...

направих си труда да генерирам компютърно коничното сечение парабола...и тука е мястото да се извиня на американските автори горе...
Да точно така е в първите 1/4 от цевта се развива половината от скоростта...
по графиката си личи и практически защо няколко сантима цев по-куса не променя осезаемо скороста

Изображение

С което искам да кажа, че е добре поне на 40години един път да ъпдейтваме източиците си...
моето наставление заминава на боклука където му е мястото...и искам не искам ще се наложи да се учи човек от чуждестранна литература...


Последна промяна Poseidon на 03 Май 2018, 19:56, променена общо 3 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 17:55       Заглавие:  Re: Вътрешна балистика - по български и чуждестранни матряли
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
И понеже горе разглеждам чисто теоретично и чисто кинематично как се развива скоростта на тяло с начална скорост нула и крайна 350м/с за път 100мм
без да взимам предвид изменение на налягане и още няколко реални фактора ...се замислих дали не избързах като изхвърлих тулата по стрелково дело от шеесета година...

и както си мисля поглеждам чуждестранен сайт с чуждестраннен балистичен калкулатор, който чертае графики с мощен софт, а не смета с дръвена сметачна линия от миналия век

ЛОЛ...ама то верно графиката е издържана парабола и разликата със соцсхемката е очевадна...значи правилно гюбрето преписвано от преписано е заминало на боклука...
с което темата е отворена за още такива сравнения

http://www.6mmbr.com/Quickload.html

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 18:58       Заглавие:  Re: Вътрешна балистика - по български и чуждестранни матряли
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Poseidon написа:

.............
значителен процент от крайната скорост на проектила се достига при първите няколко инча (сантиметра) от движението му в цевта.


...значителна част от скоростта става около средата на цевта ...[/quote]

E, добре де, кое те кара да мислиш, че "първите няколко инча" и "средата на цевта"
са много различни понятия, при КНО?

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 19:10       Заглавие:  Re: Вътрешна балистика - по български и чуждестранни матряли
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Примера ти с графиките от QL не е много коректен.
6мм BR Норма не се вписва в профила
Poseidon написа:
350м/с за път 100мм


Между другото, язе понеже съм физик, мога да ти кажа преподавателката ни на какво ни научи първо - " Едно тяло, поставено при точно определени лабораторни условия- като температура на въздуха, скорост, атмосферно налягане и т.н. и т.н. си прави каквото си иска". Трудно е да го разбереш,но на практикумите го виждаш с очите си и го асимилираш.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 19:12       Заглавие:  Re: Вътрешна балистика - по български и чуждестранни матряли
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
При коректна схема половината от скоростта се достига в 1/4 ... 25% от дължината на цевта , което и твърдят американците на Геле в цитата
това може да мърда в реален пример.../различни налягания и барути/

в нашето наставление кривата не е парабола, а при внимателен оглед е част от траекторията на сечението на бутилка шуменско пиво и нещата са шайга ! половината от скоростта е малко зад средата на цевта...което не е така...освен ако не е нещо квази изстрел... :roll:

tsb написа:
Примера ти с графиките от QL не е много коректен.
6мм BR Норма не се вписва в профила

не те разбирам...за кой профил става дума? горе е пистолетен изстрел...350м/с
а графиката на 9x19 каква е? дали ще е кръгла като бутилка шуменско?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 19:57       Заглавие:  Re: Вътрешна балистика - по български и чуждестранни матряли
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Poseidon написа:



6mmbr ако е пистолетен изстрел, язе се звем Молла Разза.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 20:05       Заглавие:  Re: Вътрешна балистика - по български и чуждестранни матряли
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Стига с тия чертежи от 8-ми б клас бе. Прекаляваш!
Не проумя ли от миналата тема, че нещата са много по-сложни? Особено за теб.
Ето как изглежда диаграмата в един капиталистически учебник, от времето на следването ми в университет Хоенхайм -Щутгарт:

Прикачени файлове:
IMGP0042.JPG
IMGP0042.JPG [ 874.74 KiB | Прегледано 11796 пъти ]


Вижда се, че наподобява много на руската и е далеч от идеала ти за "равноускорителна" (особено в началото).
Превеждам:
Прекъснатите линии са на скоростта по дължината на цевта, съответно при офанзивен и прогресивен барут.
Плътните криви са на налягането.
Офанзивният барут се използва предимно в боеприпаси за гладкоцевно оръжие. Предимството му пред прогресивния барут в случая е, че осигурява ниско дулно налягане и не разпилява сачмения сноп, тъй като пикът на налягането се изтегля към задния срез.
Прогресивният барут се използва основно в боеприпаси за нарезни цеви, където усилията за врязване и триене на проектила са големи. Този барут осигурява по-щадящ пик на налягането, въпреки, че на диаграмата се вижда, че интегралите от работата на барутните газове (площите, ограничени между кривите на наляганията и абсцисната ос) са равни. Скоростите също.
Очевидно е и че ускорението малко след началото на пътя на проектила е най-голямо, а в края на цевта е почти нулево (скоростта му е близка до константа (в случая 700 м/с)).
В заключение ще отбележа, че тези криви се чертаят опитно, с помощта на балистични цеви и крешери, работещи с тарирани крешерни стълбчета, а не се изчисляват на хартия от вестник, както Посейдона направи некоркократно, под укоражителните подканяния на Убото. Резултата го видяхме всички.
Все пак, Посейдона е прав за това, че колкото и да ни се иска, не всичко се поддава на изчисление, защото резултатът може да е далеч от реалния. Тук, случая с наляганията и ускоренията е точно такъв.
Съзнавам, че ставам отегчитерен, но се замислете, че една и съща дулна скорост, при една и съща цев и един и същ проектил може да се постигне с няколко барута (с различни навески). Ясно е, че скоростите ще се променят по различен начин по протежение на цевта, въпреки, че началните и крайните им стойности ще съвпадат. Но според методиката на Посейдона, ускорението (т.е. изменението на скоростта във времето) ще е едно и също.
Дълбоко погрешно, но умствено непреодолимо за някои (все още) твърдение.

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 20:05       Заглавие:  Re: Вътрешна балистика - по български и чуждестранни матряли
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
е много ясно tsb...тва не е 9мм

ако някой работи с подобен калкулатор може да покаже каква е графиката на пистолетен изстрел...ако не ще го намеря да го инсталирам и опитам...но нямам опит с тези пинизи не ми се е налагало...а да релодвам няма и да ми се наложи...

ако пистолетен изстрел е окръглен като на горните соцсхемки ще съм вери изненадан...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 20:28       Заглавие:  Re: Вътрешна балистика - по български и чуждестранни матряли
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
buffalo_gt написа:
Стига с тия чертежи от 8-ми б клас бе. Прекаляваш!
Не проумя ли от миналата тема, че нещата са много по-сложни? Особено за теб.

Виж са Бъфало ако нещо е прекалено темата ще бъде изтрита административно...
А няма да бъде изтрита докато има бон тон в нея и се говори за оръжия...какъвто е форума...
умствените способности на който и да е не са предмет на темата нито на форума...просто се учим ...
за целта понеже не ми е ясно аз питам...а който иска ще отговори може и грешно може и вярно...
в Щутгарт където си учил няма как да питаш нещо повярвай ми и някой да ти каже бе...нищо не разбираш...умствените способности са ти еди какви си...
нали знаеш това си е наша селска особеност...ако не разбереш някой то и веднага ти става антипатичен и се почва:
---рррр гяв гяв ти малоумен ли си бе? я се скрий!
това го няма никъде...трябва да го изкореним и от нас самите...

като началото е - тулата по балистика от соца да замине на боклука веднага!

та какво питам?

за целта начертах на амбалажна хартия /собственоръчните чертежи се ценят в грманскиte университети...знам че го знаеш/

та тука аз не разбирам защо скоростта някои я виждат като точка от кривата...
скоростта се вижда по оординатата само и единствено...и това еправа
V2 има различен смисъл V2 ако е на кривата и на оста...
ако е на кривата не е ли това скоростта за време t измината за пътя m /дължината на цевта/ а какво описах току що, м? :-)

Ако го прецениш за налудно пак /знам че не ме разбираш в което няма нищо лошо/...ще ми съдействаш ли ако го преведа на немски да го пратиме за коментар в Щутгарт...ще платя консултацията... :tu:

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 20:38       Заглавие:  Re: Вътрешна балистика - по български и чуждестранни матряли
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Това за което ТСБ говори е, че в калкулатора се разглежда боеприпас за дълго. От твоята първа снимка също не се говори за пистолетен калибър и цев.
Какво е " Стрелково оръжие за патрон образец 1943 година " ? Разликата м-у пропелант за дълго и такъв, използван при пистолетен калибър е важна и се отразява на вътрешната балистика, ясно ти е.

Това надолу е нещо интересно обаче, защото почти същото ти споменах преди години, когато приказвахме за особеностите на фрибора на СВД, и ти твърдеше точно това което и сега твърдиш, че най-високата скорост на проектила е пред дулният срез. Както съм подчертал, колегата говори за ускорение...
Аз, разбира се съм го чувал от тъпериканците а не съм го учил от германците като колегата, радвам се, че и тогава и сега не се заплесвам много да споря по въпроса... :D

buffalo_gt написа:
...Очевидно е и че ускорението малко след началото на пътя на проектила е най-голямо, а в края на цевта е почти нулево (скоростта му е близка до константа (в случая 700 м/с)).

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 20:47       Заглавие:  Re: Вътрешна балистика - по български и чуждестранни матряли
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
За гнева си прав. Извинявай!
Осъзнавам, че не постъпвам добре, ама понякога прекалявам. Забележката ти е напълно уместна! Няма да се меся повече в темата. Няма и да я чета. По- добре ще е за мен. Дразня се, но ти не си виновен. Просто така ги разбираш нещата.

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 21:20       Заглавие:  Re: Вътрешна балистика - по български и чуждестранни матряли
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
извинявай ти Бъфало! не се разбираме и кофти тръгна темата...
грозно стана и моля мода да се изтрие цялата!

ноооо... соц тулата местото й е в боклука....поне това е поуката за мен лично...

buffalo_gt написа:
Посейдоне, КРИВАТА НА ТВОЯТА ДИАГРАМА Е НА СКОРОСТТА! Координатната система там е път/скорост.
Ускорение на координатната система НЯМА! Т.е. избираш си в общия случай една точка от цевта (абсцисата), вдигаш нагоре палец до линията и засичаш по ординатата стойността на скоростта на проектила в тази точка. Това за твоята графика. Къде видя там ускорение, не знам.


а и това в цитата ти горе докарва дебата до абсурд.
според мен:
кривата е ускорението, а не скоростта!
Скоростта е на самата ордината което е и написано ТАМ на оста и сам го казваш.

С посочването на точка на ос на която е написано СКОРОСТ м/с ти именно посочваш скоростта а точките образували кривата са ускорение.
Опитах се да го покажа горе агейн!
не може да ме разбереш , че от КИНЕМАТИЧЕСКА гледна точка движението:
-нула начална скорост
-път половин метар
-скорост 500м/с
е равноускорително движение и кинематически се изчислява елементарно
но нека е и ускорително само добре

И е ОЧЕВИДНО променливо ускорението в ДИНАМИЧНИЯТ смисъл. видно от кривата на ускорението на която ти и викаш скорост. :confused:

и как се променя ускорението в зависимост от барутни заради и прочие е отделно

Очевидно е и друго ... явно ше трябва да припомня що е кинематика

Цитат:
Кинематиката е дял от класическата механика, който описва движението на телата, без да отчита причините за това. Изучава траекториите им като функция на времето.

демек когато смятам на амбалажната артия кинематически , мен по дефолт не ме интересува как се е променяло ускорението в зависиомост от навски и тип барут...
не! просто се вижда какво е ускорението което развива тяло минало 100мм път за 0,003сек време

след всичко това наистина тази неразбория трябва да се изтрие според мен!

Просто е паметник е на БГ техническия прогрес! 8)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 23:25       Заглавие:  Re: Вътрешна балистика - по български и чуждестранни матряли
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Poseidon написа:
според мен:
кривата е ускорението, а не скоростта!
Скоростта е на самата ордината което е и написано ТАМ на оста и сам го казваш.

С посочването на точка на ос на която е написано СКОРОСТ м/с ти именно посочваш скоростта а точките образували кривата са ускорение.
Опитах се да го покажа горе агейн!


Нямаше да се намесвам, ама за последно!
Ако диаграмата беше скорост/време, по-щях да се съглася с теб, обаче, обърни внимание, че тя е път/скорост! Т.е. диаграмата показва как се изменя скоростта спрямо пътя на проектила, във всяка една от точките на цевния канал, а не показва изменението на скоростта във времето (което е ускорението).
Вярвам, че го обясних добре и ме разбра!
п.п.
Ще съм доволен, ако изгладим нещата!

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2018, 10:08       Заглавие:  Re: Вътрешна балистика - по български и чуждестранни матряли
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Poseidon написа:
Кинематиката е дял от класическата механика, който описва движението на телата, без да отчита причините за това. Изучава траекториите им като функция на времето.


<<Графика на функция
Дефиниция:
Нека f е дефинирана въху X.
Графика на f наричаме Γ(f)={(x,f(x)):x∈X}
Т.е графиката е просто множество от точки, абсцисите на които са от дефиниционното множество, а ординатите - функционалните стойности за съответната абсциса.>>

Та както buffalo_gt каза тази графика е изведена експериментално. Демек тя илюстрира изменението на скоростта на куршума докато се движи в цевта и това изменение е нелинейно и непрекъснато.

Понеже си добър на Excel ето пример: https://mathbitsnotebook.com/Algebra1/F ... crete.html на квадратна функция дето графиката изобщо не е парабола. Само дето функцията е прекъсната и е предмет на дискретната математика а не на математическия анализ който изследва непрекъснати функции. Та ако взема графиката на Buffalo и я разглеждам в дискретната математика е едно в анализа друго. Така че като си отворил тема за балистика дай да учим балистика.

Та кривата е изменение на скоростта във всяка една точка от цевта и щом buffalo-то твърди че не е ускорение а някакъв друг вид изменение на скоростта (можем ли да говорим за скорост на изменение на скоростта) ОК ще се радвам да обясни каква е тази величина и има ли име. Аз лично съм озадачен какво е щото връзката между скорост и изминат път е време ама то е линейно (относително).

По-интересно нещо в нета не ми се случвало последните 15 години сигурно.
Моля ви без емоции и закани от рода на Петко Славейков.

П.С.
Никой не знае всичко и аз не очаквам това от другите най-лесно казвам не знам.

П.П.С
"Динамика е дял от класическата механика и за разлика от кинематиката и статиката се занимава и изучава причините за възникване на движението на материалните тела в зависимост от приложените върху тях сили или казано по друг начин, динамиката описва физичните величини път, скорост и ускорение и тяхното изменение под въздействието на сили."

@Poiseidon - Що не се уточниш в другата тема за кинематика или за динамика говориш? Защото кинематиката няма как да ти помогне в проблема със заседналия куршум.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2018, 11:42       Заглавие:  Re: Вътрешна балистика - по български и чуждестранни матряли
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
интересно е много Бомбардире... :tu: ама емоции няма как да няма щото сме си рунтави българи /и плешивите сме рунтави по подразбиране. :D /
но требва да учим и балистиката и как да не се караме...адки грозно е...требва да се премахва...а е грехота да се премахва ...особено инфото горе на Бъфалото за типовете барути и кое къде се слага...

Буфало всичко е изгладено! изпитвам уважение към тебе, но това не пречи да споря ако видя неточности според мен.
докаже ли се резултат коректно обаче и видя грешка моя си признавам веднага...то това е процеса на ученето...

А участието в темите е доброволно...

нека уточним нещо обаче преди да продължим:

вижте не е добре човек да си повярва прекалено...какво имам предвид:

изследването на изстрел вътрешна и външна балистика не е нещо МНОГО СЛОЖНО както си вярват всички които се занимават с това дори професионално...

сложно е математически да се моделират и предвиждат различни процеси...ядрен взрв...метереологични промени... за това трябват свръх мощна изчислителна мощ...
тука горещ гас пръднал и изхвърлил материално тяло на еди какво си разстояние...ама моля ви!
...а това, че на нас /на мен/ не ни е ясно...и още уточняваме характера на движението е съвсем отделна тема...

Всичко е описано отдавна с помощта на интегрално/деференциално смятане...ще стигнем и до там...

а и не съм казвал , че всичко не може да се изчисли...може, НО ако подадеш първоначалните условия коректно - тука а и не само тука няма как...
променливите са десетки...с една доза барут с 2 градуса температура разлика по топла цев и всичко е в киреча по сметите...
за това екпериментално се и работи

движението на проектила е праволинейно /приемаме, че няма ъглово ускорение /лова пушка , че ако го и завъртим ще отнесем плувката яко.../ с променящо се ускорение...
но кинематически когато от нула скорост за 100мм вдигаме 300м/с то движението е ...е добре какво е? ускорението е а=V/t , дулната скоростта я знаем, а времето t получаваме потресающо точно като разделим пътя 100мм на скоростта 300м/с /тука да повторя не ни интересува как се е движил вътре с бавно горяш или бързогораш барут/ знаем скоростта , времето за достигането и оттам ускорението

тука
buffalo_gt написа:
Т.е. диаграмата показва как се изменя скоростта спрямо пътя на проектила, във всяка една от точките на цевния канал, а не показва изменението на скоростта във времето (което е ускорението)


диаграмата е така, да: скорост/път за да се види какво става с налягане и скорост по протежение на цевта ...
тоест изследват и къде налягането има пик...по дължината на цевта /да ок за различните барути различно/
тоест на кривата имаме скорост за път но пътя може да се изрази с произведението на скорост и време тоест е V.t
и кривата ще описва изменение на скоростта за време t изминато за път S
което явно е описанието на променливо ускорения в динамическия смисъл..

b5202s написа:
Само дето функцията е прекъсната и е предмет на дискретната математика а не на математическия анализ който изследва непрекъснати функции.

ние изследваме тука обаче непрекъсната функция Бомбардире

b5202s написа:
Аз лично съм озадачен какво е щото връзката между скорост и изминат път е време ама то е линейно (относително).


така е и като е скорост за скорост по време какво получаваме като умножим време по време...май време в квадрат ...ооок..

и приятелски съвет , като смятате ползвайте само добри моливи и писалка...това носи неподправена наслада /е поне писалката требва да е Паркър за над $30/ ...щото с химикалка ако пишете си е бедност на мисълта PDT_Armataz_01_22

А ако искаме да ползваме по мощни инструменти от калкулатор хартия и молив и при подадени стойности да ни описват кривите...
75 паунди ...кофти...ше търсиме ли да го крадеме по нашенски или ше плащаме?
https://www.youtube.com/watch?v=jwTfTWlZX6c
https://quickload.co.uk/products/quickl ... load-co-uk


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer