logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 04:18




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2018, 07:17       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Borislav написа:
ubboto написа:
Poseidon написа:
бах тоя афтермаркет спусък...покажи го да го видиме...кой го произвежда?американци?

И вече е изчерпан:
https://store.apextactical.com/WebDirec ... ils/192745

В каталога на Dillon е $99.95.

Дай линк


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2018, 19:15       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Аз получавам хартиен каталог


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2018, 19:35       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Borislav написа:
Аз получавам хартиен каталог

За ген 3 е толкова навсякъде
;)
https://www.dillonprecision.com/apex-ta ... 26502.html


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2018, 20:01       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
ti6kata написа:
За ген 3 е толкова навсякъде.

А за Ген. 5 всичко е по-скъпо. Щото май доста от нещата не са взаимозаменяеми с предишните генерации/ ако има такива въобще. Мисълта ми е, афтърмаркет чарколяк, съставен от една ламаринка и една пластмаска, ти иде по-скъпо от цяла качествено изработена оръжейна система като "Аркус" /споделено от инж. Топалов/... щото това го иска/ налага пазара. А защо това е така, а не другояче... именно за това е и темата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2018, 20:18       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Пластмаската е алуминий ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2018, 03:42       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4659
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Новите оръжейни системи при КНО-тата за ширпотреба са обречени... гледай какво става със "стрижа"... и у Америката новите образци КНО не са ти в сферата на ширпотребата, а в ценовия диапазон между $3 и $5К /1911-ката на Уилсън, именува се "комбат"/... като и там таргет групата ти далеч е по-отбрани/ елитни клиенти, а не масовката.


Убо днес видях (NRA in Dallas) поне 50 фирми (с по един два човека представители на бутките) да предлагат пищови, които ти така наричаш шир-потреба. Пазар има и за това са там. Говориш за Танфолио (един чичка с три пистолета ги прелагаше - по твоите определения за масовия пазар - те са шир потреба). В 60-те декара Глок някъде ми се губеше. Дори Тарус бяха по-навидно представени. Виж ЧЗ-то беше пълно с хора и представители. Аз бих добавил в шир-потребата безкрайните производители на черните карабини (АР и производни). Да не говорим за СИГ - и аз не харсевам някои от тях, а ма на, тълпата е готова да плаща. Кимбър имаше хубаво предсатвяне. А тези Les Baer and Ed Brown (пищовите почват над $3000). И като гледам колко Ролс Ройса видях в Далас -вярвай ми и за тях има хубав пазар. А да седиш и да щракаш Тексаските STI е повече от музика (някои от тях баха $3199. И да не говорим за хубавите оптики (Найт Форс $3600).

Дори и най долните шир-потреби като розовите карабинки за малки момиченца и за тях има пазар.

Така, че Глоко освен да се продава на ведомства надали, ще си запази пазарния дял (колкото голям или малък да е той). Технологията за производство на оръжия напредна много и себестойноста на продукцията намалява - така, че конкуренцията вече си казва думата.

За твоя информация!

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2018, 04:47       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Не забравяй, че ние тук държим половината продажби на цивилни в света, че и повече сигурно.
В тоя пазар има хляб за всеки - на първо мислене примерно има два проиВодителя на АР-15 варианти в радиус от 5 мили от къщи, КелТек е на час път.
Познат стана милионер с оптики за нощно виждане за армията.
Българска фирма не може да разчита на вътрешен пазар, просто защото няма такъв. Европейския и той е пренебрежим, остава само нашия тук.
Да пробият тук обаче им трябват сериозни връзки и капиталовложения, които само сериозни пари могат да си позволят.
Нямам и идея през какви инстанции трябва да минат за да внесат оръжия тук, веднъж бях търсил как да си докарам чз-то от БГ и тутакси се отказах.
Сега, ако избарат нещо от рода на Les Baer, което да е хем качествено, хем на сносна цена, може да не се продават контейнери с пистолети, но все пак да има достатъчно продажби за да има смисъл.
И тъй като явно конструирането на пистолет не е просто, предвид съмнителните печалби, трудно ще намериш инвеститори за нещо такова.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2018, 07:08       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Yank написа:
Така, че Глоко освен да се продава на ведомства надали, ще си запази пазарния дял (колкото голям или малък да е той). Технологията за производство на оръжия напредна много и себестойноста на продукцията намалява - така, че конкуренцията вече си казва думата.

През 2014-а "Глок" беше продал 10 милиона пистолета. Ще видим какво ще покажат статистиките занапред, но не вярвам с излизането на Ген. 5 пазарният им дял осезаемо да се свие за сметка на нещо ново като система, която тепърва ще има да излиза/ доказва в реала.

Иначе именно новите технологии с масово MIM части са най-големият setback за мен. Като не ми е направило впечатление, въпреки драматично по-ниското качество сравнено с къстъм пищовите изцяло от фрезована стомана и тези произведени преди 2008-а година - цената на новата ширпотреба на пазара да пада.

Като за тези 10-15 милиона оръжия, вече произведени серийно и пуснати на пазара, а не още на чертожната дъска или в изпитателен период - афтърмаркет части ВИНАГИ ще се търсят. Да, не съм наясно как стои въпросът с лицензците там, а и мисълта ми беше принципна - че в сферата на ширпотребата ще е много трудно/ невъзможно нов образец оръжие да се появи/ наложи на пазара в следващите 10-15 години.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2018, 16:25       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
minavasht написа:
И тъй като явно конструирането на пистолет не е просто, предвид съмнителните печалби, трудно ще намериш инвеститори за нещо такова.

То този въпрос никой не го и повдига. На мен мисълта ми беше, че тригър бар с конектор ти се харчи на почти толкова, колкото цяла нова оръжейна система, като цяло качествено изработвана и то /споделено от инж. Топалов/. И щом можеш да конструираш/ пуснеш в серийно произвдоство нов образец оръжие, едва ли ще е толкова голяма философия инженерите ни да пипнат както трябва един афтърмаркет спусък за Ген. 5, примерно. Нужните инвестициите при всички положения ще са далеч по-малки, като това нещо веднага ще почне да се продава, особено ако е на добра цена/ с високо качество. А и ти, колкото и да си патриот-американец, едва ли ще дадеш $140 за тригър бар и конектор, ако същият продукт на същото качество може да ти дойде отнякъде за $50... от Бг-то, примерно. Просто и с рекламата сме трагедия, щото гледам вашите "авторитети" колко агресивно рекламират в полза на даден продукт, и колко ожесточено плюят върху бизнеса на някой друг - кобурите за кола в случая. А и като цяло масата оръженосци при вас си е интертна маса по отношение на критично мислене към каквото и да било. Задава някой "правилната" линия - и ядрото почва да меля зададените му от "авторитетите" мантри. За протокола, мнението няма как да ми го промените... прекарвам доста време по американските форуми и смея да твърдя, че в общи линии имам представа за какво иде реч.


Иначе не че не се появяват нови оръжия, но някои от тях просто няма как да събудят като сантимент нещо повече от насмешка:
http://www.activeresponsetraining.net/s ... hudson-h-9

Въпреки че и там с рекламата се ангажирани авторитети, това нещо ще вземе пазарния дял на Глок на Мукавей. В същото време сумати оръженосци ще продължаваме да се ръсим едни модерни пари за надути до небесата афтърмаркет/ стокови чарколяци за "глоците" си.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2018, 19:35       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Йоу! Тунингът на "Уилсън комбат/ Викърс" на Ген. 5 е бил изкупен от дилърите за отрицателно време:
https://www.wilsoncombat.com/vickers-elite-glock/


Без коментариев, както му се вика. Те точно това ми е идеята от началото на темата!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2018, 20:06       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
В подкрепа на твоите думи, писах на магпул и ми отговориха след 2 седмици като от 2 реда отговор 10 бяха извинения, че са fully overloaded. Та пълнители, спусъци и всякакви тюнинги и от това дето си говоря с дългия и машини не ти трябват вече здраво се работи с разни бутикови серии малко бройки нещо като лека промишленост на ишлеме, което на него лично му ева мамата защото всяко ново изделие си е пренастройване и т.н., но не за това е приказката.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2018, 21:37       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Глок е популярен, защото върши много добра работа на разумна цена.
Може би си прав за стадното мислене, и сигурно го има, от друга страна тезата ти някак си не обяснява всичкото това разнообразие на марки, модели и варианти, които наблюдаваме на пазара. И всеки си намира ниша и не остава гладен.
Което противоречи на стадната теория май?
Прав си за афтърмаркет частите, въпреки че аз лично не ползвам такива, съотношението инвестиция/печалба при тях е много по-добро отколкото при цели оръжия.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Май 2018, 18:39       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3146
По отношение на тунингите и афтърмаркет частите, аз лично смятам, че такива интервенции, като тунинг и прочее требе да се правят от достатъчно квалифицирани специалисти.
Иначе риска да си платите за афтърмаркет части и да Ви се получи неработещ пищов е бая голем.
Виждал съм го неколко пъти тоя филм.
Последно на едно стрелбище докато чаках да се освободи коридор, гледах едни джентълмени (не знам дали бяха спортисти или охранители или и двете), много читаво стреляха. Личеше си че са натренирани. Обаче какво ми направи впечатление - от близо 10 човека с глокове 3-4 от тях имаха доста засечки и то чести.
После като си говорихме в кафето за засечките ми обясняваха какво и как са сменяли по пищовите и че затова им се получават проблемите, тъй като явно не са напаснати нещата.
Основно обясняваха някакви пружини, че са сменяли, но нищо не разбрах конкретно, понеже аз от глок отдавна не се интересувам.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Май 2018, 19:13       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Я кажи кои са ти любимите пищови и револвери, и в кои калибри. Аз пък се влюбих в тоя Глок. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Май 2018, 20:50       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3146
Paco написа:
Я кажи кои са ти любимите пищови и револвери, и в кои калибри. Аз пък се влюбих в тоя Глок. :-)


Пако любимци имам много.
В духа на темата ще кажа, че от пълноразмерните изцяло джелязни пищови предпочитам и съм имал/ползвал качествените изделия на база ЧЗ75 и 1911.
Дж.М.Браунинг е бил и си остава гений.
От пищовите с полимерни рами - H&K стои най-високо в класацията ми, на база личен опит и възприятия.
От револверите - много са.
Мислим, че качествено изработен револвер с 4" цев в калибър 38спец/38+P/357маг. наистина е доста универсален инструмент за нашите географски ширини.
Отавна не робувам на марки. Когато избирам пищов най-важното което гледам е да ми пасва в ръката и да е качествено направен.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer