logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 12:04




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2018, 17:37       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
m1911a1 написа:
100 към 100, като го намерите 17 доларовия Apex за Глок, без значение за кое поколение , дори и да във варианта без тригър бара ,само обувката на спусъка.. аз искам 10 бр..

О...10 броя ги имаш! седмица най много...
и именно имах предвид човека писал предния пост ...Дреда...
Ако се заеме считай въпроса за решен...дори ще анулирам облога и отивам на 14 долара твърдо!
лек пример:
viewtopic.php?f=17&t=16661&p=206454#p206454
:DD
е...ако Дреда е зает и не отдели време за по издълбок сърч...имам друг човек.

Профи е! знае китайски сайтове в диип уеб ги рови...ако не...в дарк уеб слиза чак...тогава цената гаранция ще изкочи дори под 10 долара...
няма начин да няма начин! :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2018, 17:54       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Poseidon написа:
и именно имах предвид човека писал предния пост ...Дреда...
Ако се заеме считай въпроса за решен...дори ще анулирам облога и отивам на 14 долара твърдо!
лек пример:
viewtopic.php?f=17&t=16661&p=206454#p206454

е...ако Дреда е зает и не отдели време за по издълбок сърч...имам друг човек.
Този форум има търговски раздел за хора, които осъществяват търговска дейност: купуват и продават после на печалба. Публикуването в този раздел се заплаща. Тези пари отиват за хостинга и техническата поддръжка на този форум.

Потребители като цитирания искат да връткат търговийка без да си платят: хем търговски обяви да пускат, хем безплатно да им е на тях. И то да беше търговия като търговия - иди ела, а то ей тъй да се врътнат десетина лева за един топъл обяд за сметка на другарчето. Че и го мързи едни размери да даде :evil: Е, тук не може така.

Изобличавайки такива търгаши аз защитавам малцината търговци, които играят по правилата.

А ако някой от вас има проблем с това: напомням, че писането в този форум не е задължително за никого, а даже напротив - с писането тук се изразява съгласие за спазване на правилата. Е, това са правилата, господа.

Ако има още въпроси по правилата - моля, погледнете нарочните теми!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2018, 18:01       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Мен, искам поне един път да се усмихнеш, като ме четеш :-) наясно сме че търговията тука е взаимопомощ ...а не сайт за търговия...
да, ок има и раздел за търговия платен и така требва да е ...

Просто залагам че ти и не само ти аз също мое да преебем всяка оферта на всеки...
просто сме си българи...и Апекс не прави изключение...
китайски апекс спусък е въпрос на време да се намери ... ха ха ходи дебелей у нас...
това и исках да кажа преди три поста и знаех че така ше се развият нещата...
ние сме си ние...българи 10000%...ще праим сметки на другите та и пушек, че се дига!

ама темата е за развитието на КНО а в този раздел е екстра ще и за развитието и на афтермаркет частите... :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2018, 18:23       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
ubboto написа:

.........Иначе приятел си взе същия "хеклер", мъчи си известно време...


Изглежда, че и U.S. Navy special operations community са се се мъчили с него:

http://pistol-training.com/archives/2436

"Blockbuster announcement today made during the pistol-training.com/HK get together at HK’s booth this morning. HK has won a contract to provide HK45 Compact pistols to the U.S. Navy special operations community, replacing the SIG P226 for personnel in certain roles. Specifically, the model will be the HK45C-SD with threaded barrel and special sights for intended use as a suppressed weapon, taking the place of the now-discarded Mk23 “SOCOM” pistol.

(thanks to friend Greg Bell for the reminder that it was the suppressor-ready version of the pistol!)

Train hard & stay safe! ToddG"

Дали и те са се върнали на предикатните си пищови - SIG P226?

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2018, 19:52       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
JDredd написа:
Това е тежко аналитична тема и отива в аналитичния раздел.

Тежко засрана, искаш да кажеш. И те така, за съжаление. Иначе първоначалната ми идея беше да споделя/ коментирам защо в наши дни е безсмислено да се инвестират време/ пари/ човекоресурс в разработването/ пускането в производство на нов ширпотреба пищов. И къде е има мегдан за развитие/ творчество. А именно - в конструирането/ производството на афтърмаркет части за Глок. Или в къстъм пищови изцяло от фрезована стомана. Другото е кауза пердута. Новият български пищов примерно, се скина да засича с релоуди - в моите ръце това. И като цяло не ми хареса/ допадна. Като ми е много интересно къде/ на какви пари се продава понастоящем.

Що се касае до техниката на стреляне - се впечатлявам единствено от това, което показва таймерчето и попаденията в мишената. А не дали някой е "нейви сийлс", супер сикрет мега спешъл хироу и пр... да са живи и здрави и да се радват на "хеклерчетата" си.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2018, 19:59       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Тежко засрана, искаш да кажеш. И те така, за съжаление. Иначе първоначалната ми идея беше да споделя/ коментирам защо в наши дни е безсмислено да се инвестират време/ пари/ човекоресурс в разработването/ пускането в производство на нов ширпотреба пищов. И къде е има мегдан за развитие/ творчество.


Нищо не е засрано...напротив много подробно с реален пример от реалната действителност с реални артисти ти показах че У НАС ще продаваш афтермаркет части на връба!

А пистолет наш НИКОГА! е това е за съжаление! причините са в технологичната ни немощ!

А най-неправилното схващане според мен ти е че е загубено време да се инвестира в нов пищов ширпотреба.
няма как невъзможно е глок да остане вечно на върха...

п.п. а че темата е моабетчийска и е преместена тука е ок... щото ако няма една две технически теми ептен ще стане раздела като трибуна на Валката Вацев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2018, 20:08       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Poseidon написа:
Нишо не е засрано...напротив много подробно с реален пример от реалната действителност с реални артисти ти показах че У НАС ще продаваш афтермаркет части на връба!

Или приказваш, за да дразниш... или нещо в последно време въобще не си на фокус/ център. ВСИЧКИ около с мен Глоци се напълниха с афтърмаркет части, дори и аз съм напът... щото пружините трябваше да ги сменя преди 10К изстрела. Като ще си взема пак стокови естествено, но това съм аз.

Хайде сега ми кажи колко стрелящи/ оръженосци около теб са с "аркуси" или оня другия, засекретения български пищов?! Глок с Ген.5 още минимум 10 години ще е на върха по продажби в глобален мащаб... в сферата на ширпотребата! Така че ако ще се прави нещо ново - би имало смисъл само и единствено ако е с качеството на SVI/ Танфолио/ Сфинкс и пр. И темата не е за "развитето на КНО", но и това явно не си разбрал.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2018, 20:43       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Или приказваш, за да дразниш... или нещо в последно време въобще не си на фокус/ център. ВСИЧКИ около с мен Глоци се напълниха с афтърмаркет части, дори и аз съм напът

на център съм яко. просто ти говориш дали имаме инженерния потенциал и технологична възможност да правим и продаваме атермаркет чаркове...понеже се търсят та дори и изчерпват две ламаринки за 140 долара от един производител...

аз ти казвам че и да имаме потенциал...шанс наша фирма да прави и да продава у нас няма! заради специфичните ни особености...някой винаги ше покаже една ламаринка от Китай и ше ти се смее че твоята ламаринка е по скъпа

за пистола Аркус няма да говоря от уважение към родния производител...но вече не го правят...май там правят гранати ли мини ли...
и още имаме Казанлък Сопот и там още един два с поръчки наистина...но това е за военните
малко електроника в Самоков има една фирма и още малко има...

както и да е ...
а ако не е за "развитието на КНО" /така разбрах темата понеже ти поиска мод да я пусне ...не си направи труда сам да я пуснеш и да сложиш твое заглавие...
аз какво ...ем ...да отделя цитата ем ...да те питам как да е името на темата...заеби...

ок...кажи как да я прекръстинме
афтермарет части ДА или НЕ... или как?

ubboto написа:
Така че ако ще се прави нещо ново - би имало смисъл само и единствено ако е с качеството на SVI/ Танфолио/ Сфинкс и пр.

ама тука пак е наобратно...
ново тука няма нищо...просто материали изработка финиш са на върхови нива...
е те точно такива пистолети български няма как да направим...
нямаме традиции в това...не че това требва да ни подтиска...просто това е реала...
имаме други добри страни...и кисело млеко...което го няма никъде другаде...и така


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2018, 21:21       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
R&D се прави с пари, с чужди пари, ако не може то за да инвестираш 1000$ трябва преди това да си изкарал 10 000$. Иначе има разни бутикови фирми кото пряват R&D я в електроника я машини но те са клонове на чужди компании. Споневаме аркус но едва ли за него са изхарчени големи пари. А като се замисля че знам поне два software проекта глътнали по 2-3 000 000 евро и като резултат зеро. Не е само въпрос на инженери.


Последна промяна b5202s на 04 Май 2018, 21:23, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2018, 21:21       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Poseidon написа:
аз ти казвам че и да имаме потенциал...шанс наша фирма да прави и да продава у нас няма! заради специфичните ни особености...някой винаги ше покаже една ламаринка от Китай и ше ти се смее че твоята ламаринка е по скъпа

Първо, кой е казал, че ще продава само у нас?! Ти твоите продукти само в Бг-то ли ги продаваш?! Другото също е нонсенс... все едно да ми се смееш, че не съм си взел китайска реплика на "джи шок" за $15, на която стрелките, освен тези показващи времето, са сложени само за декорация... сравнена с оригиналния "мъдмастер" за $500.

И, да, налагането на пазара няма да дойда за една година, но при условие че Глок в следващите 10-15 години минимум ще продължава да държи над 1/3 от пазара на КНО в глобален мащаб - си струва човек да се замисли, мислим. Новите оръжейни системи при КНО-тата за ширпотреба са обречени... гледай какво става със "стрижа"... и у Америката новите образци КНО не са ти в сферата на ширпотребата, а в ценовия диапазон между $3 и $5К /1911-ката на Уилсън, именува се "комбат"/... като и там таргет групата ти далеч е по-отбрани/ елитни клиенти, а не масовката.


п.с. Иначе темата за мен е: Какви са шансовете в следващите 10-15 години на пазара да пробие нов образец КНО за ширпотреба?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 04 Май 2018, 21:30, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2018, 21:30       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
а така вече ДА. В чужбина някои наши производители могат

https://www.samel90.com/bg/products/cat ... ce-systems

и за у нас може...ще се съглася...айде...просто всеки ден срещам андрешковщината ни и ми се ебава мамата...

но знам и че българина е така поради обстоятелствата ли системата ли не знам...

същия фалимент дето тука дребнее и търси под вола теле...в чужбина се променя коренно ти да видиш осафери се бай Ганя като има остен ама има и права и задължения де...значи не е причината в хората точно


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2018, 21:37       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
b5202s написа:
R&D се прави с пари, с чужди пари, ако не може то за да инвестираш 1000$ трябва преди това да си изкарал 10 000$.

Ти ще си продадеш ли Глока, за да си купиш "Аркус" или оня другия пищов родно производство?! Но и ти си поръча ОТВЪН куп афтърмаркет части за твоя Глок. Мисълта ми е, че ако за чарколяк, който от Америката ти иде за $100... няма ли и ти да се спреш на родното, ако е на конкурентно качество и се харчи на $50- 55?! И при условие, че имаш ресура/ капацитета да измислиш/ пуснеш в серийно производство цяла нова оръжейна система... едва ли ще ти е толкоз проблем да конструираш/ произведеш един качествен конектор/ спусък за Глок! Та проблемът за мен е не до възможностите/ капацитета... а до мисленето!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2018, 21:55       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Да цитирам уважаемия от мен инж. Топалов от другата тема:
buffalo_gt написа:
В случая е предпочетено да се заложи на почти гениална конструкция, вместо да се създаде вероятно непродаваемо изделие.

Колкото и да е гениална конструкцията, колкото и да е добър пистолетът... пространството в ширпотребата вече е максимално уплътнено! А и с Ген. 5 начело, в близките 10-15 години "революцията" ми се струва невъзможна. Отделно, понеже се чуват много разкази по картинка: Колко всъщност е ресурсът при цевта на "Аркуса"?! Щото моят Ген. 4 мина 15К изстрела, като още си дъня с оригиналните пружини/ с изключение тази на пин-блока/.


Пистолет ново американско производство:
https://www.gunbroker.com/Wilson-Combat ... t&Cats=978

Таргет група: отбрани клиенти - сноби/ ценители.


Другото, за да ти е гарантирана продажбата - тя трябва да бъде корупционно обвързана с "индианците с дебелите държавни поръчки"... разбирай армия и служби. Като именно по тази схема ни беше пробутан Зиг Про, който тури кръста на пистолетното стреляне в тези служби/ подразделения вече седма година - и още толкоз занапред минимум.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2018, 05:57       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
На въпроса бих ли взел аркус? При положение че не съм спортист то важи правилото ако можеш да имаш само ЕДИН пищов кой да е той? В интерес на истината ако имаше M&P shield сугурно щях да го взема но пък там патроните са малко та Г19 е идеалния компромис и за носене и капацитет и дори спорт.

Аркус май имаше твоя познат стреляхме няколко пъти. Голям тежък викат че засичал може с леките патрони, не голям ресурс. Той е мислен да замени макарова НО не е стигнал ресурса за убеждаване. Както казах успешен бизнес се прави с чужди пари.

Та 2 от 3 те мои оръжие са купени с твоя помощ. А кадъната виж ги турците изобщо не мисля че имат голям инжинерен потенциал НО с чужди пари и чужди МАШИНИ 500 патрона за ловно за 3 месеца от тях 100 бренекета все едно нищо пък е очевадно че ловно с голям ресурс просто не се прави.

Та цената също е определящ фактор за мен + надеждността и пак Г19 е перфектния избор. Косура му е че много рипа но това е мой проблем не на пищова.

От друга страна не е само печалбата създаването на издилие/КНО създава КАДРИ, като после трябва да ги задържиш. Но и тук трябва да е с мярка а не 1 500 000 000 за 150 бронирани машини :shock: тук 50% са директно за отклоняване.


Последна промяна b5202s на 05 Май 2018, 06:18, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2018, 06:03       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
ubboto написа:
Poseidon написа:
бах тоя афтермаркет спусък...покажи го да го видиме...кой го произвежда?американци?

И вече е изчерпан:
https://store.apextactical.com/WebDirec ... ils/192745

В каталога на Dillon е $99.95.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer