logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 01:39




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 19:28       Заглавие:  За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Poseidon написа:
Само забележката ми е че този мащабен научен фундамент така и не роди едно поне шадоу или STI или SVI поне макя му и трън , а остана на стечкинягата ...дооо към Стрижа и Лебедев в наши дни...но темата е друга...

Ами да я отворим и тази тема, пък ти ако искаш я отдели в друга. Едно оръжие трябва не само да се конструира/ пусне производство... а впоследствие и да се продава! А за да се продава, ако конструкторите не могат да стрелят - е задължително да се консултират/ вслушват в мнението на тези, които разбират да стрелят! Какъвто е случаят с подобренията при Ген.5, но за това малко по-нататък.

Христоматиен пример за мен за оръжейно творение от конструктори, които не стрелят, а и не само за мен - е рамата на голяма част от "хеклерите". Да направиш толкова тънка шийката на дръжката - там, където ти е концентриран натискът при уплътняването на хвата - за мен е необяснимо. Като ще видиш упражнения като Бил Дрил под две секунди или Бил Дрил-2 под десет секунди с "хеклер" и фабрични патрони/ идентичен PF... в шестък! Да, качествена изработка, да, надеждно оръжие е... но дотам!

Друг ярък пример за краен продукт на оръжейната конструкторска мисъл, който и за чеп на буре не става... е служебният за БА и редица други служби и подразделения... Зиг Про! Не знам колко боцнат в главата трябва да е един оръжеен конструктор, за да сложи лоста за декокера пак там, където хвататът трябва да ти е най-плътен. И като уплътниш хвата както трябва, за да контролираш по-добре отката... се отива на неволно спускане на чука с декокера, като после трябва да дърпаш от "дабъл екшън". Като всичко това го писахме преди повече от 7 години... а към тези, които продължават да се мъчат с този кенеф - моите най-искрени съболезнования!

Другият важен момент е насищането/ уплътняването на пазара. Да, за къстъм пищовите изцяло от фрезована стомана, винаги ще има клиенти, но те ще са една отбрана/ елитна част от оръженосците/ стрелците. Иначе при ширпотребата, с излизането на Ген. 5... още 10 години минимум няма кой бутне Глок от първото място по продажби в света. И на този фон ти да се заемаш да конструираш нов пистолет... недомислен и недоклатен на всичкото отгоре - е пълен нонсенс!

Това, в което има бизнес и далавера, са АФТЪРМАРКЕТ ЧАСТИТЕ!!! Хората обичат да тунинговат, да експериментират с оптики, фунии и куп други глупости... като дори и за тези, които се отнасят по-сериозно към оръжието си за носене и стрелянето... също ще има съответната пазарна ниша. Въпреки значителните подобрения по Ген.5, фабричния му спусък примерно... лично мен не ме кефи. Афтърмаркет такъв, едно че ти е $140... ами вече е и изчерпан:
https://store.apextactical.com/WebDirec ... ils/192745

И ако български оръжеен конструктор излезе с такава или подобна разработка... със съответното качество, разбира се... и на цена от $75 примерно /при вложени $7 за материали/... това нещо ще започне веднага да се продава! Оптики, монтажи, фунии и пр... също ще се харчат като топъл хляб, ако са с високо качество и на добра цена! Което ми се струва доста по-лесно за конструкция и изработка, отколкото да се хвърляш да разработваш и произвеждаш нова оръжейна система, която на всичкото отгоре в крайна сметка за нищо и не става... като ти остава само да я засекретиш... хехехе! Как да е, и това никой няма да го приеме насериозно, убеден съм... но лаф моабет да става.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 19:41       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
И на този фон ти да се заемаш да конструираш нов пистолет... недомислен и недоклатен на всичкото отгоре - е пълен нонсенс!


виж сега...и е така и не е така :-) ако такова беше мисленето по принцип то...нямаше да има глок изобщо...
дори ревловера е много...с кремъклията си е било ок...но...света се развива...

разбира се има си условия ...трябва си време...
Цитат:
Това, в което има бизнес и далавера, са АФТЪРМАРКЕТ ЧАСТИТЕ!!! Хората обичат да тунинговат, да експериментират с оптики, фунии и куп други глупости... като дори и за тези, които се отнасят по-сериозно към оръжието си за носене и стрелянето... също ще има съответната пазарна ниша. Въпреки значителните подобрения по Ген.5, фабричния му спусък примерно... лично мен не ме кефи. Афтърмаркет такъв, едно че ти е $140... ами вече е и изчерпан:
https://store.apextactical.com/WebDirec ... ils/192745

И ако български оръжеен конструктор излезе с такава или подобна разработка... със съответното качество, разбира се... и на цена от $75 примерно /при вложени $7 за материали/... това нещо ще започне веднага да се продава!


това обаче не е свързано само с конструкторството...
и с доооста други неща...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 19:52       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
ubboto написа:

.....................
Христоматиен пример за мен за оръжейно творение от конструктори, които не стрелят, а и не само за мен - е рамата на голяма част от "хеклерите". Да направиш толкова тънка шийката на дръжката - там, където ти е концентриран натискът при уплътняването на хвата - за мен е необяснимо. Като ще видиш упражнения като Бил Дрил под две секунди или Бил Дрил-2 под десет секунди с "хеклер" и фабрични патрони/ идентичен PF... в шестък! Да, качествена изработка, да, надеждно оръжие е... но дотам!

..............


Кво ще кажеш за тоя чичко:
https://www.youtube.com/watch?v=Nl4tbMHF3xk
Знам, че не е Бил Дрил-2, но все пак се старае чивяка.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 20:30       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
tsb написа:
Кво ще кажеш за тоя чичко:https://www.youtube.com/watch?v=Nl4tbMHF3xkЗнам, че не е Бил Дрил-2, но все пак се старае чивяка.

Тод Луис Грийн, лека му пръст... си стреляше! Създателят на ФАСТ-а, който продължава да е едно от изпитните упражнения за пищов на Американската стрелкова академия. Иначе, въпреки че не се виждат разстоянието, попаденията и времето.... това няма да го поставяме под съмнение. При всички положения обаче, това не са фабрични боеприпаси! Иначе приятел си взе същия "хеклер", мъчи си известно време... и с голяма неохота и той се върна на Глока.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 20:39       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Poseidon написа:
виж сега...и е така и не е така ако такова беше мисленето по принцип то...нямаше да има глок изобщо...дори ревловера е много...с кремъклията си е било ок...но...света се развива...

Да, точно, "развива". Като да мислиш/ конструираш някакъв сложен и засукан газов фенер, при условие че вече е измислена електрическата крушка... после ще трябва да разчиташ единствено и само на почитателите на екзотиката.

За афтърмаркет частите също си трябва точна инженерна мисъл и задълбочени оръжейни познания! Хайде свий ми ти в гаража един конектор, де ще ми направи спусъка малко по-тежък и доста по-рязък! Да пилнеш оттук и да чукнеш оттам... ами, не става! Всеки ъгъл там... как, къде и с колко, за да се получи желаният резултат... сметките като обем сигурно ще наближат конструирането на нова система.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 03 Май 2018, 20:46, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 20:46       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Геле, двата конкретни примера за служебни оръжия които споменаваш са също христоматични примери за оръжия за които няма почти никакви афтърмаркет части за тунинговане... :D
От друга страна "обмисленият" за стрелците Глок, м-у другото създаван мотамо по каноните от времето на създателите на Х§К и Зиг, даже няма да го слагам в едно изречение с думата "тунинговане"... Двете думи не трябва да имат нищо м-у тях, трябва да са една нова дума, нещо от сорта на "Глокинговане" или "Тунинглокване"... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 20:58       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
.38 Super написа:
Двете думи не трябва да имат нищо м-у тах, трябва да са една нова дума, нещо от сорта на "Глокинговане" или "Тунинглокване"...

Именно затова се насочих конкретно към афтърмаркет части за Глок, щото едно че системата ти го позволява/ хората го искат... ами и Глок държи сигурно над 35% от продажбите на КНО в световен мащаб.

Great Wall Voleex C10 примерно никога няма да си купя, щото е някакво пълно недоразумение на лек автомобил, колкото и да си патриот... колега на чисто нова такава пича въшка прави основен ремонт на двигателя на 20К километра. Иначе на "меро" досега съм набил в най-различни тунинги сигурно повече от половината пари, които дадох за цялата кола... сега ми е влязла мухата да сменям цялата генерация със спортна, като гърнетата ще ги проектират и изработват пак БЪЛГАРИ.

Та, мисля че е напълно по силите на българските конструктори/ оръжейни майстори да почнат да правят качествени афтърмаркет части... а ние да не чакаме на китайцте. Или да вадиш $140 за спусък с две заварени тенекийки на него. Впрочем почти всичко афтърмаркет за Ген.5 е значително по-скъпо в сравнение със същите чарколяци за предишните генерации.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 21:10       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Или да вадиш $140 за спусък с две заварени тенекийки на него. Впрочем почти всичко афтърмаркет за Ген.5 е значително по-скъпо в сравнение със същите чарколяци за предишните генерации.


бах тоя афтермаркет спусък...покажи го да го видиме...кой го произвежда?
американци?
виж сега...ако нанасят спешъл покрития ...термообработки повърхности уякчавания има различни методи...има много пинизи ...
такова нещо и ако работи дълго износоустойчиво е...ммм няма да мое да се прави от всеки...и тия кинти ше се плащат...

може да се извърти мангалски бизнес - матрял самоковско тенеке и пласмаса от кофички за боклук и да се направи 1:1 с тоя за 140 долара...

но как ще е в действие и колко време....отделна тема :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 21:13       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Poseidon написа:
бах тоя афтермаркет спусък...покажи го да го видиме...кой го произвежда?американци?

И вече е изчерпан:
https://store.apextactical.com/WebDirec ... ils/192745

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 22:27       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
ubboto написа:
Poseidon написа:
бах тоя афтермаркет спусък...покажи го да го видиме...кой го произвежда?американци?

И вече е изчерпан:
https://store.apextactical.com/WebDirec ... ils/192745

https://www.brownells.com/handgun-parts ... 10817.aspx


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 23:28       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Знаех сииии :DD ...само за час от $140 е немерен за $114.99 ...а до седмица се обзалагам ше бъде намерен на $18...

някой прецака ли се да купи един и да го продаде у нас, Геле за $19 за да изкара един долар...а на бас на 1000лв при това в 100 към 1, че ще се намери човек да посочи цена в някой от милионите сайтове за $17 :-)

Ще изкара един долар на връба! така че за "развитието" като е темата трябва да се има предвид и локацията...къде си?

Пооосле още дузина икономически фактора...после накрая технологична способност да го направиш и ебемтуално да печелиш...

така че с производство на афтермаркетните чаркове у нас ше се наложи да се почака...и не, не иронизирам...малко време ни трябва...три поколения още според мен...75 години са това от днешна дата :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2018, 23:50       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Poseidon написа:
Знаех сииии ...само за час от $140 е немерен за $114.99 ...а до седмица се обзалагам ше бъде намерен на $18...

А конектор в комплекта виждаш ли?! Аре, без конектора... кое в този тригър бар струва $114.99... освен ако не е свит от благороден метал?! Материалите с всичкото им закаляване и пр. едва ли стъпват на повече от $10-15... като и това е много. Иначе това нещо струва толкова именно заради ИНЖЕНЕРНАТА МИСЪЛ, вложена в него! Кой ъгъл, къде, колко точно... нещо, което наш Генчо в гаража няма как да нагоди с пилата и шкурката. В същото време цяла оръжейна система наше производство се харчи за 150 български деноминирани лева!

http://arms.bg/product/4206/arkus-94-9x19.html

Като дали съм склонен да изгоря едно разрешително за "Аркус"? Ами, не съм. Ако евентуално се сдобия с Ген.5 някой ден... освен мерните прибори, дали ще му сменя и спусъка - почти със сигурност. Иначе щом имаш технологичната способност да конструираш и произведеш цяла нова система... а да не можеш да сгънеш две ламаринки... с всичките иженерни познания и сметки вътре... ами, не го вярвам. Имах възможността преди време да стрелям и с оня засекретения български пистолет, като не знам дали/ къде и за колко се продава... докато две ламаринки с малко пластмаска ти ги шиткат за 230 кинта без шипинга... и пак се харчат на копеле! Като за пружини, мерни прибори и други тунинг части... още въобще не сме отворили думата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2018, 01:23       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
...кое в този тригър бар струва $114.99...
Ами например R&D Геле ( и даже не споменавам допълнителният шипинг от поне $10-15 кинта...), да не говориме, че цената на един продукт не се определя само и единствено от себестоиноста на вложените материали, производствени ресурси и труд, а и от търсене и предлагане, целеви пазар и т.н.т. $114 е нищо пара за един оръжеен ентусиаст по света и у нас, без значение как се вижда на някой , другаде... Впрочем, сигурен съм всичко това ти е ясно. :D
Откровенно - аз не бих си купил нито Ейпекс, нито Зев, но аз не стрелям сериозно, предполагам за спортистите е оправдано, за служител служебното оръжие би трябвало да не се изменя драстично от чисто съображение за надеждност, теория която също ти е позната, сигурен съм.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2018, 13:29       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2006, 13:14
Мнения: 426
Poseidon написа:
100 към 1, че ще се намери човек да посочи цена в някой от милионите сайтове за $17

100 към 100, като го намерите 17 доларовия Apex за Глок, без значение за кое поколение , дори и да във варианта без тригър бара ,само обувката на спусъка.. аз искам 10 бр..
Имам три такива спуска и смея да твърдя , че си струват парите.. А да, и ми е безкрайно любима тази наша национална черта, да правиш тежки сметки на другите- кво толко им струва това и това, аз мога и с тел и тн.. другаде хората просто влагат тази енергия в това , да изкарат толкова при, че да си купуват каквото им харесва..но тук не..тук се смята и се чеше яко..

_________________
Kill the body and the head will die....
"Smokin" JOE FRAZIER


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2018, 14:34       Заглавие:  Re: За развитието на КНО...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Това е тежко аналитична тема и отива в аналитичния раздел.

Модератор
JDredd

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer