logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 03:50




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 296 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2018, 22:07       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
За да приключим Пако с нашето момче дето пожънал успехите в Норвегия и ги натрапва с тва видео...такава CLS класа 2005г струва 10 - 15 000лв тука регистрирана ... просто я помислих за втората генерация CLS класа W218 от 2011-2017 - демек сичко му е фалшиво, а най вече представата за успеха...

А кога каиш като ще се качи в Бг-то на такъв "меро"... кога ще зарабори и спести 10-15К... иначе за Норвегия е нищо, така е... затова прави и клипа, за да блесне... да избие комплекси... как да е, сигурно е в наборна възраст… чекай го да се отзове на призива на Каракачанката да ходи да се гърби някъде навън за без пари... "за майка България". Или да се клати в метрото, за да отиде да мие прозорците на витрините на "Витошка" за хилядарка максимум.

Та, не го гледай от тази гледна точка… гледай на него като потенциален ГЕНЕРАТОР НА КАПИТАЛ... млад, здрав, прав, не се напива и дрогира /да предположим/… ти си длъжен всячески да го прикоткаш да опъва каиша на твоята нива… а не на тази на чуждия чорбаджия. Щото като изпаднеш в отрицателен баланс между ГЕНЕРАТОРИ и КОНСУМАТОРИ - рано или късно ще се хванеш за палците! Ще вдигаш пенсионна възраст, до един момент… ще съдираш по пет кожи от бачкатори и бизнес... пак до един момент... болни, пенсионери и мангали… все на тебе чакат. И като няма кой да ти оре на нивата, или не са достатъчно операторите на Белчо и Сивушка... духаш супата като мениджър на Държавата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2018, 22:14       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
тц...не се разбираме нещо...не е проблема с вишото, Пако ...виж му начина на мислене...
там се карало с 40 а тука не...виновен е Баце...виновен е явно и че на 50 не мога да таковам като на 25 ебати естествено!
ама стига съм повтарал...
а за Баце и Винету не е чел...настина основни неша не знае от историята ни ...излагация стана при Коритаров с едно интервю...

но има други качества...Рейгън дали е знаел наизус американската история по дати, като машина? или пък е чел класици? леко! прос артис беше, кънти на кухо чак...ама написа история

а за да привърша с вишото нека сме реалисти у нас не знам някой да има вишо признато в света...
в първите 500 университета в света ни няма...вече втората половина на 1000 се появяваме на 701място

тоест не си ли завършил СУ имаш средно образование според световните класации де...иначе тази скраб с Вузовете у нас пак е хранилка...бих оставил 10 20 останалото затварям като болниците...
в София има повече болници от в Мюнхен...яко!
ето:
Нов български университет - преподаватели... професор майко мила Евгени Дайнов и доцент Валката Вацев...
ебати девиацията е това пичаги...тесно ми е заклевам се ! бих излязъл на балкона да олаба един пълнител...ама местния Минаваш ше ме заключи :DD

изобщо един наистина реформатор ще бъде изяден у нас с парцалите...
орисия деба

https://offnews.bg/obshtestvo/klasatcia ... 58864.html

Цитат:
Софийският университет е единственият български в класацията. Той заема едва 701-во място от общо 800 висши училища в списъка. Миналата година беше 651-ви. Академичната му репутация е 45.1


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2018, 22:26       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Да ти кажа признават вишото за Дохтори в Германия, Франция, че даже и в Англия го признават.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2018, 22:39       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
Нов български университет - преподаватели... професор майко мила Евгени Дайнов и доцент Валката Вацев...ебати девиацията е това пичаги...тесно ми е заклевам се ! бих излязъл на балкона да олаба един пълнител...ама местния Минаваш ше ме заключи

То затова масово и висшисти се вързаха на рефрендума на Слави… иначе, не мой олабваш пълнители… вече не е като едно време, да се стреляме на воля по кръчмите… за "меро", вече съм над 300 коня, турбо поръчково… и те така… на 260 да пускам видео как пита за още, и мен ще заключат :roll: ... а оня каиш от Норвегия ще си среже вените… така че Бг-то не си го давам за нищо… такава свобода няма никъде другаде… като се сетя 2003 -2007 ко беше… да, дразним се на баце, ама и той няма да е вечен… И ТЕ ТАКА!!!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 03:56       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Държава с над $300 милиарда дълг казва на Меркел: "Глей си работата!"


Убо не мога да разбера противоречията за финансова полтика - от една страна хвалиш Ципрас, че живее на вересия (след мен и потоп) и дългът му расте и от друга страна оплакваш нашите 20 + трилиона дълг.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 11:07       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Yank написа:
Убо не мога да разбера противоречията за финансова полтика - от една страна хвалиш Ципрас, че живее на вересия (след мен и потоп) и дългът му расте и от друга страна оплакваш нашите 20 + трилиона дълг.

Ципрас не го хваля, а го давам за пример как държавник, който въпреки тежкото макроикономическо положение на страната си / над 300 милиарда евро пулбичен дълг/… се бори преди всичко за БЛАГОДЕНСТВИЕТО НА НАЦИЯТА СИ! "Да, ще вземем мерки, да ще работим... но стига вече с тази финансова дисциплина!" Та какви кинти имат в джоба си гърците от "фалирала" Гърция... и какви ние от финансово стабилна България, погледнато средностатистически?!

Вашите с над $20 трилиона дълг също не ги оплаквам. Кога чу Тръмп да каже: "Уважаеми американци, поради натрупания огромен дълг от 20 хиляди милиарда долара, от утре - бой, ебане и сръбска музика!" Ами, аз поне не наблюдавам такова нещо, и на него приоритетът ми е да движи бизнеса, а не да СЪСИПВА БИЗНЕСА, да създава нови работни места за американците... ерго, и той преди всичко се грижи за БЛАГОДЕНСТВИЕТО НА НАЦИЯТА!

И, да, дразня се на нашия, на който БЛАГОДЕНСТВИЕТО НА БЪЛГАРСКАТА НАЦИЯ му е през уя! Работи за Меркел, работи за бежанците, работи за американците, работи за ЕС, работи за Западните Балкани... утре сигурно ще работи за китайците и марсианците, само и само не за собствения народ. То затова НАРОДЪТ МУ И ИЗБЯГА, де... щото при капитализЪма границите са отворени, действа принципът на хидравликата... и празно няма.

Вчера си правих труда да търся анализ за пазара на труда в Бг-то през 2030 г., тоя на социалното министерството - некви фалименти само: колко заети, колко незаети... анализ като в Германия никой не ебава да седне да направи:

- за еди и еди какъв си икономически растеж, през 2030 г. ще ни е нужна такава и толкова работна ръка;
- германците са си направили сметката, че тогава няма да им достигат 3 милиона работници. А на нас ще ни стигат ли тогава при тази демографска криза и миграционни тенденции;
- през 2030 г., колко ще ти е трудоспособното население, в състояние да ти генерира капитал, което ще е останало на българския пазар на труда /като тук мангала го изключваме по презумпция/;
- ако няма да имаме достатъчно работници за нашия пазар на труда, откъде и по какви законови механизми, като държава-членка на ЕС ще си внасяме такива отвън, при условие че ние сме най-бедни от ЕС?!


В същото време, мислите и действията на нашите мозъчно-импотентни хубавци: как да се справим с демографската криза - събираме тонколони по Слънчака и се дървим на майките на децата с увреждания. Как да ограничим миграционните процеси на малкото останало младо и читаво - засега, никак. Да го мислят всичко това следващите. Има там един с обла глава, де пуска вечер дебелашки шеги по телевизията - радвайте му се! Да, и на бай Тошо му се радвахме: "Днес завод за полупроводници, а догодина - за цели проводници", но тогава беше социализъм и затворени граници. При капитализъм и отворени граници става точно това, което се случва в момента. Като не можеш добре си нагласиш тук нещата така, че те да са добре за хората - хората ти си вдигат чукалата и отиват на нивата/ да генерират капитал при друг чорбаджия. А твоята фирма рано или късно ще изпадне в несъстоятелност - тук разбирай Държавата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 11:38       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
ubboto написа:
Poseidon написа:
Нов български университет - преподаватели... професор майко мила Евгени Дайнов и доцент Валката Вацев...ебати девиацията е това пичаги...тесно ми е заклевам се ! бих излязъл на балкона да олаба един пълнител...ама местния Минаваш ше ме заключи

То затова масово и висшисти се вързаха на рефрендума на Слави… иначе, не мой олабваш пълнители… вече не е като едно време, да се стреляме на воля по кръчмите… за "меро", вече съм над 300 коня, турбо поръчково… и те така… на 260 да пускам видео как пита за още, и мен ще заключат :roll: ... а оня каиш от Норвегия ще си среже вените… така че Бг-то не си го давам за нищо… такава свобода няма никъде другаде… като се сетя 2003 -2007 ко беше… да, дразним се на баце, ама и той няма да е вечен… И ТЕ ТАКА!!!


Той Б.б. нема да е вечем, ама зулумите дето ги причини, са вечни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 11:42       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
А така, Геле...всичко горе е точно. и вместо да се продължава с обяснения на обясненията колко сме зле...
как да се оправим се пита? за кой да гласувамеще попитам...макар да отиваме в брутално неприемлив политдебат.

пак питам просто...за кой да се гласъва? за да тръгнат нещата?

аз да съм ще пипна данъците на недвижимостите веднага. след като ДОД е 10% и е плосък и кредитен рейтинг ми е ок междънародно признат.
но не четеш ли средностатистическия българин Андрей веднага реве...не може да плащам 1000лв за жилище...имам две...плащам смяна ремък на колата 4000лв но данък няма да плащам ...
и макар да има няколко имота и да е Ок финасово с хубава кола.../мечта за 80% от американци и всякакви/ пак обяснява как държавата е загробена...
Ами с тоя матрял далеч няма да стигнем...
закономерно ще се насели тази територия със сирийци и всякакви и по добре!
какво като си българин ама чавка ти е изпила акъла?
айде на бунището на историята и тва е!
ето кажете за кой да гласуваме...Баце е компромис голем верно е...
ама кой? кои?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 11:44       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Paco написа:
Да ти кажа признават вишото за Дохтори в Германия, Франция, че даже и в Англия го признават.


За лекарите е точно така! Диплома, подписана и подпечатана от Ректорът на Медицински университет-София се котира добре на Запад! Да не говорим и колко чуждестранни студенти искат да учат в МУ-София, срещу 8 000 еврака на семестър.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 11:45       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
andrei p226 R написа:
Той Б.б. нема да е вечем, ама зулумите дето ги причини, са вечни!

Жалко, но факт!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 11:47       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Poseidon написа:
А така, Геле...всичко горе е точно. и вместо да се продължава с обяснения на обясненията колко сме зле...
как да се оправим се пита? за кой да гласувамеще попитам...макар да отиваме в брутално неприемлив политдебат.

пак питам просто...за кой да се гласъва? за да тръгнат нещата?

аз да съм ще пипна данъците на недвижимостите веднага. след като ДОД е 10% и е плосък и кредитен рейтинг ми е ок междънародно признат.
но не четеш ли средностатистическия българин Андрей веднага реве...не може да плащам 1000лв за жилище...имам две...плащам смяна ремък на колата 4000лв но данък няма да плащам ...
и макар да има няколко имота и да е Ок финасово...пак обяснява как държавата е загробена...
Ами с тоя матрял далеч няма да стигнем...
закономерно ще се насели тази територия със сирийци и всякакви и по добре!
какво като си българин ама чавка ти е изпила акъла?
айде на бунището на историята и тва е!
ето кажете за кой да гласуваме...Баце е компромис голем верно е...
ама кой? кои?

Не две бе, Три имам даже! И гараж отделно! И мислиш, че съм ,,добре", така ли? Мислиш, че тва е ,,имане", тЕка ли?
И една стара немска кошница...Деебиш ( повече немска кола НИВГАШ)!
Искам Иван Костов на власт! Тогава беше ОК!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 11:52       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
верно е японска или корейска кола е истината...здрави са ама нямат дух..нещо...
Андрей мисленето ти ме притеснява ама много...не ме притесняват бедните...когато човек има /имаш достатъчно и да не си много богат/ и когато не те дразнят калните сокаци и не осъзнаваш че требва да се дава социал и данъци...защото щели да се откраднат...не е добре това...
девиация е неква...и не си само ти...

ок за Костов беше поне конкретен отговор...ок политик като Костов...

ама той е жив и здрав па хората нещо не гласуват за него...защо?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 11:54       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
И още нещи Фил, ако матрЯла ( средностатистическият българин), беше копие на мен, щяхме да сме едно много читаво общество и държава.
Ама, ,,левълът" на българина е като на ОВЦА от стадо в ТКЗС!
През 2017г. на организираната от Слав Учиндолецо и сценаристите му манипулация, се хванаха над 2 000 000 глави електорален ДОБИТЪК!
Аз с такава сволоч общо нямам и не искам да имам! И, много ме е срам от такава сволоч, които ми се водят сънародници! Една книга не прочели, извън задължителната учебна програма за основно и средно образование, чиято ценностна система се свежда до това да се наяде, да се напие, да се наебе и в петък вечер да друса гюбеци и да играе по масите! Аз с такива сволочи общо не мога да имам! Това не е народ, а сбирщина от човешки социален отпадък!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 11:56       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
как да се оправим се пита? за кой да гласувамеще попитам...макар да отиваме в брутално неприемлив политдебат.

Няма как да ти отговоря, щото за мен липсва какъвто и да било смислен дебат по темата. Ако прочетеш анализа за пазара на труда в Бг-то през 2025 г. на Министерството на труда и социалната политика - лошо ще ти стане! А е написан просто ей така, за да се отбие номера... ЩОТО НИКОЙ НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВА ОТ ВСИЧКО ТОВА! Или ако се интересува... е някакъв нищожен процент.

Друго, над 2 милиона души се вързаха на манипулацията на един куц и плешив чалгар... и без въобще да се замислят - клъвнаха на гола кукичка! Та, това ти е силата и ТАРГЕТ ГРУПАТА... стадото... а при толкоз интертно и тъпо стадо... аз не виждам как може да се оправим като ДЕМОКРАЦИЯ. Виж, като диктатура - е ясно. Но като демокрация… при този сбирщайн от мангали и яко тъпанари… сме обречени я на такива като баце, а и на още по-духнали гарнитурите от него. Така че ние и да изберем за кого да гласуваме… СТАДОТО пак ще си ходи натам, накъдето му посочат я такива като Слави Трифонов, я като Божо Димитров /лека му пръст/… я такива като баце. Иначе Султана рано или късно пак ще си дойде… въпрос на време е.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 12:02       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Poseidon написа:
верно е японска или корейска кола е истината...здрави са ама нямат дух..нещо...
Андрей мисленето ти ме притеснява ама много...не ме притесняват бедните...когато човек има /имаш достатъчно и да не си много богат/ и когато не те дразнят калните сокаци и не осъзнаваш че требва да се дава социал и данъци...защото щели да се откраднат...не е добре това...
девиация е неква...и не си само ти...

ок за Костов беше поне конкретен отговор...ок политик като Костов...

ама той е жив и здрав па хората нещо не гласуват за него...защо?

Хората не гласуват за ДЪРЖАВНИКЪТ Иван Ксотов, защото са прости! Като си проЗт, то е до живот....Нека гласуват за Учиндолското чудо на природата! Ама, жалко, че покрай масовката от сволоч, страдам аз и такива като мен.
Ако Иван Козтов бе изкарал и втори мандат, България днес щеше да е по напред от Румъния, а не обратното!
Но 2001 г. Кукловодите от ДС вкарАха в България, ЧУЧЕЛОТО СИМЕО САКС КОБУРГ ГОТА и така в политиката влезаха една камара въжеиграчи, ченгета, ментарджии и социални демагози!
Мене ме е срам от социалният сволоч, който през 2001 г. се хвана на лъжата ,,800 дни"! Сетна, същата тая утайка гласува вкупом за ,,Референдума на слави"!
Никак не е случайно, че тоя ,,народ" го лъгаха, лъжат го и го стрижат! Тъпумгерите са за това, да ги доят и манипулират!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 296 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer