logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 00:22




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 296 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 12:04       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Poseidon написа:
аз да съм ще пипна данъците на недвижимостите веднага. след като ДОД е 10% и е плосък и кредитен рейтинг ми е ок междънародно признат.

За това, няма да си ти ! :-)
Но ето едно предложение:
Данък дивидент, не е търсен поне 15г. назад.
Това е 5% от печалбата, която правителството,не се събира.
Защо не се събира, е въпрос по който можеш да размишляваш.
В края на миналата година, натиснаха фирмите с печалба над 100 бона, ...
е платен е вече, събраха го, Питай Дорсей, за това.

Но, по сводката на НАП има 1298 фирми, които са със над 1 мил.кеш печалба. Сега сметни за 15г. назад.
Искам да повторя, това е само чертата, долната граница.
Кеша е 1, 10 или 100 милиона, чертата е над 1 мил.

Та, ето ти тема за размисъл:
//15г, дивидент, не е търсен
сега, като го потърсиха/поискаха, след 15г, този дивидент, ......отръскаха тези със над 100 бона, но според Централен депозитар, не виждам Общи събрания със отчет, на доста от голямите... със над 1 мил. печалба в кеш.
А за 15г. назад?
Направи сметка, за 5% данък върху печалбата на Каменица примерно за 15г. ... :DD

А ако направиш това, за което тук се биеш в гърдите, ще бъдеш отсвирен тутакси, не защото си лош човек, а защото тези които имат статута, да не им бъде търсен този данък,. държат, толкова имоти на стойност, че ел,ка,та със която си смяташ оборота за деня, няма да му хване цифрата. :-)

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 12:09       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
andrei p226 R написа:
Poseidon написа:
верно е японска или корейска кола е истината...здрави са ама нямат дух..нещо...
Андрей мисленето ти ме притеснява ама много...не ме притесняват бедните...когато човек има /имаш достатъчно и да не си много богат/ и когато не те дразнят калните сокаци и не осъзнаваш че требва да се дава социал и данъци...защото щели да се откраднат...не е добре това...
девиация е неква...и не си само ти...

ок за Костов беше поне конкретен отговор...ок политик като Костов...

ама той е жив и здрав па хората нещо не гласуват за него...защо?

Хората не гласуват за ДЪРЖАВНИКЪТ Иван Ксотов, защото са прости! Като си проЗт, то е до живот....Нека гласуват за Учиндолското чудо на природата! Ама, жалко, че покрай масовката от сволоч, страдам аз и такива като мен.
Ако Иван Козтов бе изкарал и втори мандат, България днес щеше да е по напред от Румъния, а не обратното!
Но 2001 г. Кукловодите от ДС вкарАха в България, ЧУЧЕЛОТО СИМЕО САКС КОБУРГ ГОТА и така в политиката влезаха една камара въжеиграчи, ченгета, ментарджии и социални демагози!
Мене ме е срам от социалният сволоч, който през 2001 г. се хвана на лъжата ,,800 дни"! Сетна, същата тая утайка гласува вкупом за ,,Референдума на слави"!
Никак не е случайно, че тоя ,,народ" го лъгаха, лъжат го и го стрижат! Тъпумгерите са за това, да ги доят и манипулират!

Абсолютно вярно !!!

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 12:11       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Е така като ви чета то излезнА че изборите са най шибания метод за управление...
то и в америка 150млн мислят другите 150млн за малоумници щото избрали Тръмпягата...
там обаче левела е много висок...щото се оказА, че може да спечелиш изборите ако имаш физически по-малко гласове от опонента ти и си е законно :shock: - точно Тръмп случая...

баце или бацевица Костов или Мостов требва да пипне е това
Никога не съм ходил в Русе ама ми е любим град :-) давам го за пример щото е на другия край на България...а в Дупница е същото...
Какъв пазар на труда, Геле...какви пет лева!? това ни съсипва...това е в нас самите...
2млн и да ги подведе Славчо това е нищо...и Хитлер е дошъл на власт с избор...и кво от това...други хора са това...това искам да се промени у нас...
с тояга може би ...и много здрава централна власт...иначе погледнете ...разпаряване разнизване на държавността е това...



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 12:13       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
ubboto написа:
Poseidon написа:
как да се оправим се пита? за кой да гласувамеще попитам...макар да отиваме в брутално неприемлив политдебат.

Няма как да ти отговоря, щото за мен липсва какъвто и да било смислен дебат по темата. Ако прочетеш анализа за пазара на труда в Бг-то през 2025 г. на Министерството на труда и социалната политика - лошо ще ти стане! А е написан просто ей така, за да се отбие номера... ЩОТО НИКОЙ НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВА ОТ ВСИЧКО ТОВА! Или ако се интересува... е някакъв нищожен процент.

Друго, над 2 милиона души се вързаха на манипулацията на един куц и плешив чалгар... и без въобще да се замислят - клъвнаха на гола кукичка! Та, това ти е силата и ТАРГЕТ ГРУПАТА... стадото... а при толкоз интертно и тъпо стадо... аз не виждам как може да се оправим като ДЕМОКРАЦИЯ. Виж, като диктатура - е ясно. Но като демокрация… при този сбирщайн от мангали и яко тъпанари… сме обречени я на такива като баце, а и на още по-духнали гарнитурите от него. Така че ние и да изберем за кого да гласуваме… СТАДОТО пак ще си ходи натам, накъдето му посочат я такива като Слави Трифонов, я като Божо Димитров /лека му пръст/… я такива като баце. Иначе Султана рано или късно пак ще си дойде… въпрос на време е.


Годишният доклад на ММС е в същата насока...Трайна и устойчива тенденция на намаляващо население......
Народ от тъпунгери! Деградирали, примитивни, много прости и неуки! ,,Бодра смяна" от индивиди, които играят кючеци по масите, напиват се с ниско качествн алкохол, ебат се като животни, после прават аборти. Народ дето му обраха парите, щото се хвана на лихва от 250-300% на влог.....
Идват като ,,студенти", не за да учат и да, а да пият и да се ебат на воля. После на 90 на 100 нищо не става от тех.
И тва са ,,вишуги"....
А Учиндолеца, дори и да се изтъпани на мегданя е екрана и да каже всички, вкупом да се хвърлим от ,,Аспаруховият мост" във Варна, стадото пак ще го следва.
Тъпунгери!
Какво искаш от такива?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 12:26       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
kanartikin написа:
А ако направиш това, за което тук се биеш в гърдите, ще бъдеш отсвирен тутакси, не защото си лош човек, а защото тези които имат статута, да не им бъде търсен този данък,. държат, толкова имоти на стойност, че елката със която си смяташ оборота за деня, няма да му хване цифрата. :-)


:tu: така е...дори може да се стигне и до физическа ми елиминация...със сигърност една поръчка на мин прецедал у нас е много по евтина от 5% от данъците на каменица...примерно...а каменица са бедни

тоест си влизаме в темата различна обществена система...

в мечтите ми България е с много свирепа власт, върховенство на Закона...Съдебна система работеща коректно /съдия не написал мотиви една година се арестува и се пребива в ареста от бой/ свободно пазарно стопанство...и строеж на затвори - 6% от бялото и 14% от черното население трябва да са в затвора...
май описвам щатите ебати...освен ако не бъркам нещо :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 12:38       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Poseidon написа:
kanartikin написа:
А ако направиш това, за което тук се биеш в гърдите, ще бъдеш отсвирен тутакси, не защото си лош човек, а защото тези които имат статута, да не им бъде търсен този данък,. държат, толкова имоти на стойност, че елката със която си смяташ оборота за деня, няма да му хване цифрата. :-)


:tu: така е...дори може да се стигне и до физическа ми елиминация...
тоест си влизаме в темата различна обществена система...

в мечтите ми България е с много свирепа власт, върховенство на Закона...Съдебна система работеща коректно /съдия не написал мотиви една година се арестува и се пребива в ареста от бой/ свободно пазарно стопанство...и затвори 6% от населението трябва да са в затвора...
май описвам щатите ебати...освен ако не бъркам нещо :roll:

Ами.... да!!!!!
Но, не!!!
Защото Щатите са държава съградена от долу,- нагоре,
а България, след освобождението е съградена, от горе, надолу и никакъв, ама никакъв шанс няма по настоящият съграден от Русия конструкт, да бъде позволено или допуснато, градежа да започне от основите. Така както е замислена, организирана и съградена, държава е предвидена да бъде сателит.
Друг е въпросът, чий.
Така че,,,, чакаш, до като има ново раздаване на картите PDT_Armataz_01_24
Андрей, е прав за Костов, а защо питаш, че не бил гласувал плебса за него, мисля, че си кривиш душата и знаеш много добре защо.
Достатъчно житейски опит имаш , за да знаеш това !!

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 12:42       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Poseidon написа:
примерно...а каменица са бедни

Хмммм, бедни казваш.....
http://www.molsoncoors.com/en
ето стопанина на Каменица,, знам ли,,, сигурно си прав....
ама..... :D

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 12:52       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
kanartikin написа:
Защото Щатите са държава съградена от долу,- нагоре,
а България, след освобождението е съградена, от горе, надолу и никакъв, ама никакъв шанс няма по настоящият съграден от Русия конструкт, да бъде позволено или допуснато, градежа да започне от основите. Така както е замислена, организирана и съградена, държава е предвидена да бъде сателит.
Друг е въпросът, чий.

караш ме да се замислям и не само аз...ще продължим довечера...но ако приемем че и 4тата Българска държава е такава каквато описваш...то 5тата от 1989 година насам нали е с нова Конституция изградена отначало :roll:
п.п. имах предвид че Каменица са бедни сравнени със световния капитализъм :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 13:46       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Poseidon написа:
то 5тата от 1989 година насам нали е с нова Конституция изградена отначало

Кажи ми Посейдон, ама честно, искрено ли вярваш
// нарочно не казвам мислиш//, че тези които наложиха конституцията от 1989г. са изградили държавата отново?
И то, от долу нагоре?
Или са съхранили статуквото?
Как мислиш? Вече нарочно казвам мислиш, а не в какво вярваш!!!!

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 14:04       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Poseidon написа:
май описвам щатите ебати...освен ако не бъркам нещо

Ами, да..и не само ти!
Намери ли книгата за която обеща?....

По Вероятно не,.... защото трябва да участваш в коментарите?

Прочети я, а после, ще ти дам още 4 и ако имаш куража да извървиш този странен и вероятно непривичен път, е възможно да обогатиш себе си до степен, да видиш нещата които са извън официално осветеният специално за плебса, периметър.

Разбира се, можеш да махнеш с ръка, да кажеш майната му на четенето и да търсиш обяснения за нещата до колкото настоящата ти осведоменост позволява...

Възможно е....Всичко е възможно!!! :-)

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 14:07       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Poseidon написа:
караш ме да се замислям и не само аз

""Стига ми тази награда"""!!!
....ако това се случва, значи съм успял!
Благодаря, за тези хубави думи !

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 14:32       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
kanartikin написа:
Poseidon написа:
то 5тата от 1989 година насам нали е с нова Конституция изградена отначало

Кажи ми Посейдон, ама честно, искрено ли вярваш
// нарочно не казвам мислиш//, че тези които наложиха конституцията от 1989г. са изградили държавата отново?
И то, от долу нагоре?
Или са съхранили статуквото?
Как мислиш? Вече нарочно казвам мислиш, а не в какво вярваш!!!!



И аз се включвам:
Конституцията от 13 юли 1991г., по същество, не поставя началото на нова държавност! Да, въвеждат се нови принциппи на устройство и функциониране на държаварчта, но това не е нова държава.
Коснституцията от 1991г. може да се оцени, като средно добра, но под евфемизма за ,,безкръвен преход", се крие неосъществената лустрация и конституиране на едно статукво, при което висшата номенклатура на БКП и стопанският елит от преди 1990г., запази позициите си в обществото, чрез узаконяване на извършената трансформация на държавни ДМА в частна собственост.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 16:14       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
По същността на темата: Investors Need Micro, Not Macro
https://www.investopedia.com/articles/i ... stment.asp

… инвеститорите се нуждаят от развита микроикономика, а не толкова макроикономика.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 16:23       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Всъщност инвеститорите се нуждаят от локален пазар. Проблема на БГ е че сме бедни и малко. Няма такова животно конкурентно способно и устойчиво ишлеме. Демек аз ще ти импортирам суровините ти ще ги преработиш после ще експортирам произведената продукция за някакъв пазар на майната си. И ще спечеля от евтиният труд :shock:. Това става ако дневния надник е 2$-5$ а у нас няма как да е с тези цени.

Дълго време размишлявах защо някой ще инвестира в Лихтенщайн а не в БГ докато стигнах до извода, че един инвеститор изобщо не му пука колко ще е заплата или данъците след като това което се произведе се ПРОДАДЕ там където е произведено или поне има суровинна база. Пример Китай или завода на Rover във Варна!

Защо го затвориха ами няма местно търсене. Та това което търси инвеститора е ПАЗАР.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 17:53       Заглавие:  Re: Различните обществени системи - фискалност ... etc.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
andrei p226 R написа:

..........
Коснституцията от 1991г. може да се оцени, като средно добра, .......


"Средно добра" викаш, .... за мен е средно слаба.... в първи курс по КП който иска може да се запознае с юриспруденция на КС.
След като прочете туй-онуй, средно интелигентен човек разбира, че Конституцията от 1991год. е създадена в тоя й вид с точно определена цел.
И тя е....?

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 296 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer