logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 11:41




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2018, 20:48       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Vimpel написа:
Това риторичен въпрос ли е? PDT_Armataz_01_22
Точно ти да не си носил късо и всичко останало по гори... :danger: :armed: :tank:

Аз го нося на кръста под дрехите - всички други варианти съм ги пробвал и съм ги отхвърлил поради една или друга причина...

П.С. В общия случай гората/планината е публично място и си важи нормата за скритото носене на КНО.

+ 1
На лов го нося на кръста ..
П.П. Като се сетя как съм ... баш си върявя тежко въоръжен... Пушка .. патрони за пушката, пистолет...пълнителите с патроните за пистолет

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2018, 20:59       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Poseidon написа:
Мисля подходящ /ловен елек или тактическа жилетка / решава успешно носенето на обвеса в гората...


Теоретически да, и през това съм минал. Но с времето установяваш, че колкото си по накичен е по-зле.
Закачат се клони, по какво ли не. То не е , като да стоиш на пост някъде. При нас конкретно са яки шубраци, на места минаваш буквално с лазене. ( В тази връзка смених голямата раница с малка 25л).
А, както минаващия каза - пищофа на силната страна на колана в максимално защитен кобур и под якето...

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2018, 09:20       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Vimpel написа:
Това риторичен въпрос ли е?
Точно ти да не си носил късо и всичко останало по гори...
Аз го нося на кръста под дрехите - всички други варианти съм ги пробвал и съм ги отхвърлил поради една или друга причина...


Принципно си прав, така е.....мъкнем и се потим PDT_Armataz_01_22
Риторичен въпрос не толкова, колкото до допитване до опита на по-можещите тук, тъй като положението опира до една друга гледна точка, за която ми се наложи да водя спор с едни по-висши същества от мен :D
Ключовите думи са: планина, опасност, спане в чували/палатки на открито.
Жилетката е ясен вариант. С жилетка не се спи трудно. И в джипа с нея е лесно.
Но не знам защо толкова не се харесва варианта с чантичка-банан, колкото и да изглеждам
с нея като продавач на царевица край Несебър....гледам, че и сред ловците тук не се предпочита...
Има и такива, с цип за бързо отваряне, можеш да я въртиш отпред, отзад...като не ти е основно.
Пък и става после за ходене с децата на риба, без да стряскаш дядовците с пръчките.
Така си мисля аз де.

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2018, 17:42       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Beer написа:
Изображение

Питане към съфорумците, които ходят в гората за повече от един ден - как най-удобно носите кно-то със себе си при походи
и продължителен горски престой, извън населено място ?

Ясно е, че снимката е само илюстративна и не отговаря на българското законодателство, както и е ясно,
че съм наясно с питането си и държа на реални, практически примери, а не на безмислени дискусии, за което предварително благодаря.


Поздравления за темата!
Моя, близо 20 годишен опит, от мъкнене на КНО в гората (и като ловец и като турист) изкристализира до следното:

Ако ходя на туризъм семейно, най-ми е удобно и неправещо впечатление да си нося КНО-то с такваз чанта:
https://www.maxpedition.com/products/ju ... 5898234184
Отделението за КНО в чантата е достатъчно голямо за да събере пълноразмерен пищов (примерно 1911 гав. сайз, ЧЗ75, Глок 17 и т.н), както и рево с 4 инча цав.
В чантата се събира и достатъчно друг багаж - документи, резервни пълнители/патроне, бутилка вода, телефон, очила, портфейл, мокри кърпи са чистене ръцете на малчуганите и т.н.
Отделението за пренасяне на КНО е достатъчно широко и удобно, за да Ви позволи да бръкнете с ръка в него, да хванете правилно КНО-то и да сте готови за всекви изненади, без околоните да вижат кво точно държите, докато сте бръкнал с ръка в чантата.
Особено е удобно при изпреварваща реакция на потенциално опасни срещи (примерно чобански псета, без спънки, които може да Ви създадат доста неприятности при преходи в Балкана).

Ако ще носите в кобур, препоръчвам този:
https://www.safariland.com/products/hol ... 10889.html
Доста е универсален, има възможност да се носи на колана и под мишницата, затворен е отдолу и пази добре оръжието, отваря се сравнително бързо, поддържа се лесно - пере се.
При сите случай бива да имате средство за превързуване на оружието към екипировката - много помага ако го изпуснете, примерно в шумата, да не го търсите дълго време :happy: :D !
Ако нося в кобур, винаги гледам да е покрит, за да не скандализирам околните, без значение дали съм на лов или излет.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2018, 21:25       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Аз също тествах многократно този модел на Maxpedition.
Проблема (както с всички едноремъчни чанти) ми беше, че ако е доста натоварена, носенето не е много комфортно. Особено при продължителен преход.
Кобура, който си показал е супер, само цената леко ме спира все още. Имаше едно време подобнианалози от ВЕГА и съжалявам, че не си купих.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2018, 17:43       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Jose написа:
Аз също тествах многократно този модел на Maxpedition.
Проблема (както с всички едноремъчни чанти) ми беше, че ако е доста натоварена, носенето не е много комфортно. Особено при продължителен преход.
Кобура, който си показал е супер, само цената леко ме спира все още. Имаше едно време подобнианалози от ВЕГА и съжалявам, че не си купих.


Прав си за Maxpedition-а. От по-новите модели обаче /ако не бъркам/ има такива с ремък за кръста. Така се разпределя част от тежестта и носенето на тежка чанта е по-комфортно.
Аз лично жертвам част от комфота на носене, при тежка чанта, заради възможността да имам лесен и скрит достъп до оръжието.
Кобура на Сафариленд /доста уважавана от мен фирма в таз област/ е много универсален и си струва парите. Моя е и с опция за презраменно носене. При правилно избран модел може да носите доста неща в него. ЕДно от големите му предимства е материала от който е направен - лек е , не драска оръжието, може да се пере. А, и не на последно място има една мн. готина екстра - има вграден шомпол в кобура. Мене лично мноо ме кефи.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2018, 14:22       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Носенето в гората силно зависи от това каква е гората и сценария на носенето.
За чисто туристически нужди имам нещо като набедрена чантичка с бързо отваряне в която хем имам бърз достъп, хем не ми пречи на колана на раницата , хем не скандализирам майките с деца. Като вариант за къси преходи с малка раница- подмишечен.
За нуждите на въоръжения туризъм - според неговият вид или съм на подмишечен или на батъл белта. При класически ловни излети - по скоро първият вариант.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 15:41       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Задължително от лявата страна с дръжката напред, става за вадене с дясна и с лява ръка. Отдясно приклада на карабината или оптиката се чука при преходите.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2018, 21:40       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
При последния преход стартирах с вътрешен кобур и финиширах с желязо в раницата и пришка на задника.
Най-удобно за мен си остава външен затворен отдолу кожен кобур с осигуровка.
За лека разходка няма чак такова значение според мен.

Изображение

Изображение

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2018, 08:10       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Ебаси пейзажа ! Респект !

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2018, 21:42       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
tsb написа:
Beer написа:
Изображение

Питане към съфорумците, които ходят в гората за повече от един ден - как най-удобно носите кно-то със себе си при походи
и продължителен горски престой, извън населено място ?

Ясно е, че снимката е само илюстративна и не отговаря на българското законодателство, както и е ясно,
че съм наясно с питането си и държа на реални, практически примери, а не на безмислени дискусии, за което предварително благодаря.


Поздравления за темата!
Моя, близо 20 годишен опит, от мъкнене на КНО в гората (и като ловец и като турист) изкристализира до следното:

Ако ходя на туризъм семейно, най-ми е удобно и неправещо впечатление да си нося КНО-то с такваз чанта:
https://www.maxpedition.com/products/ju ... 5898234184
Отделението за КНО в чантата е достатъчно голямо за да събере пълноразмерен пищов (примерно 1911 гав. сайз, ЧЗ75, Глок 17 и т.н), както и рево с 4 инча цав.
В чантата се събира и достатъчно друг багаж - документи, резервни пълнители/патроне, бутилка вода, телефон, очила, портфейл, мокри кърпи са чистене ръцете на малчуганите и т.н.
Отделението за пренасяне на КНО е достатъчно широко и удобно, за да Ви позволи да бръкнете с ръка в него, да хванете правилно КНО-то и да сте готови за всекви изненади, без околоните да вижат кво точно държите, докато сте бръкнал с ръка в чантата.
Особено е удобно при изпреварваща реакция на потенциално опасни срещи (примерно чобански псета, без спънки, които може да Ви създадат доста неприятности при преходи в Балкана).

Ако ще носите в кобур, препоръчвам този:
https://www.safariland.com/products/hol ... 10889.html
Доста е универсален, има възможност да се носи на колана и под мишницата, затворен е отдолу и пази добре оръжието, отваря се сравнително бързо, поддържа се лесно - пере се.
При сите случай бива да имате средство за превързуване на оружието към екипировката - много помага ако го изпуснете, примерно в шумата, да не го търсите дълго време :happy: :D !
Ако нося в кобур, винаги гледам да е покрит, за да не скандализирам околните, без значение дали съм на лов или излет.


Специално за носене на КНО в гора или през лятото на море, силно препоръчвам Maxpedition JK-1 или JK-2, JK-3.
Аз имам JK-1, макар че я сочат като чантичка за комактни и субкомпактни пистолетеи, Сиг П226, с резервен пълните се побира идеално. А и оръжието се вади учудващо бързо. Изобщо, чантичките на оржие на ,,Макспедишън", са лного добре излислени и качествено изгитвени.
,,Весипак Джъмбо" на ,,Макспедишън", след като я видях и пробвах на живо, не ми кчхарес. Прекалено обемиста, прекалено натруфена, претрупана. JK-1 e далеч по компактна, по дискретна, по удобна. Макар и по малка, събира доста неща. При мен освен оръжието, в предния джиб нося връзка с 20 тежки ключа, ценер Olight ST25 Baton, още един фенер-,,куча" марка с 2хААА батерии, презервативи, гел за дезинфекция на ръце, флаконче смазка, флаконче разтворител, четка за зъби за чистене на оръжието и гъвкав шомпол на Otis за КНО. Целата тая сергия съм я побрал ето в това чантенце

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2018, 21:43       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
"Безстрашния" мът на лов за мечки


Прикачени файлове:
Bears.jpg
Bears.jpg [ 193.05 KiB | Прегледано 7970 пъти ]

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2018, 02:58       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Изображение
Вчера ходихме до едни водопади край Гатлинбърг, срещнахме майка с две мечета и после тази. Интересно, че не ми дойде на ума да вадя пистолета (беше на кръста), мъчех се да я хвана в кадър.
Гадинките са добродушни, на 10-15 метра беше тази, търсеше как да мине реката.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2018, 21:47       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671

Ето и нещо Българско, дето броди из ноща, в потайна доба и търси начина да разсее скуката... :-)

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2018, 04:51       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
kanartikin написа:

Ето и нещо Българско, дето броди из ноща, в потайна доба и търси начина да разсее скуката... :-)



Ха ха ха. Как хукма да бяга тази малинарка...Хубаво видео.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671, vbogoev и 37 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer