logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:10




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2018, 07:00       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
andrei p226 R написа:
kanartikin написа:

Ето и нещо Българско, дето броди из ноща, в потайна доба и търси начина да разсее скуката... :-)



Ха ха ха. Как хукма да бяга тази малинарка...Хубаво видео.

О, "Близки срещи, от трети вид" :-)
Случват се, не рядко, горе.
Това е личен архив..... ;)

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2018, 06:25       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Малко по активна мечка
http://www.dailymail.co.uk/news/article-5985367/Hunters-incredible-escape-angry-bear-Canadian-wilderness.html

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Авг 2018, 16:29       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
https://youtu.be/vLWApeJiPQw

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Авг 2018, 12:13       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Jose написа:

Много добре изглежда :tu: !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2018, 06:51       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
https://buckrail.com/two-elk-hunters-attacked-by-bears-guide-still-missing/
Бах мааму, бяхме в оня край преди три седмици!!!
Явно носене в раницата не помага много, особено ако раницата е оставена ня къде далеч от теб.
Не знам каква файда бих имал от моя .40, ама поне ми беше на кръста като излизахме от колата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2018, 07:14       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
minavasht написа:
https://buckrail.com/two-elk-hunters-attacked-by-bears-guide-still-missing/
Бах мааму, бяхме в оня край преди три седмици!!!


Единия от ловците си е заминал. Мечките са го последвали.
Много често така става. Сваляш елк и непременно ще се появи нещо да "помага".

https://www.dailymail.co.uk/ushome/index.html

PS Next trip to the West stop at my ranch.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2018, 18:52       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
minavasht написа:
https://buckrail.com/two-elk-hunters-attacked-by-bears-guide-still-missing/
Бах мааму, бяхме в оня край преди три седмици!!!
Явно носене в раницата не помага много, особено ако раницата е оставена ня къде далеч от теб.
Не знам каква файда бих имал от моя .40, ама поне ми беше на кръста като излизахме от колата.

Поведението на водача е странно.
Дали е небрежност или подценяване, бог знае, но са се натрупали фактори, водещи до такъв финал.
Освен медийната драма, има и човешка такава и дано, тези които осигуряват водачите, си припомнят азбучни правила за предвижване в гъста растителност, издирване на ранен дивеч и то в среда наситена с хищници.
Жалко за човека, но в гората, особено водач, няма право на грешки.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2018, 20:48       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Аз лично не харесвам лова тук, където никой не го прави защото има нужда от месо, еле пък да се грабнеш на майната си от Флорида да стреляш по елен с лък. За кво? Да му закачиш главата над камината?
Днес бях в една мизерна къща, и на стената висеше сръндак. Покрит с паяжини, с едно око. Стана ми жал за хайвана.
Ебати украсата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2018, 21:13       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
О, лъка, само по мишена.
Макар да си е страшно оръжие, поне моят прави 40м. права линия, да се мушне човек в "дребакът" сам да ловува с лък, ми се струва дилетантско.
Мястото е малко, пространството не позволява по бърза реакция, а хайваните са бързи,....дяволски бързи.

Мецанките, Аз си имам две. Поне до тази година де....
Сега е дошла нова с едно малко, та май става пренаселено.
Но си ги пазя, а и те ми пазят имота... :-)

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2018, 22:31       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
minavasht написа:
Аз лично не харесвам лова тук, където никой не го прави защото има нужда от месо
Под "тук" твоя район ли имаш предвид или целите САЩ? Защото аз познавам няколко ловци в САЩ - все местни кадри (родени с американски паспорт), от различни щати, които ловуват елени само заради чистото месо - без хормони, антибиотици и прочие гадости, с каквито се тъпче индустриално добитото месо. Имат си хижи (някои са техни, а под наем ползват като са на гости) за обработка и съхранение на месото с всичките му там хладилници, фризери, площадки за дране и разфасоване.

minavasht написа:
...еле пък да се грабнеш на майната си от Флорида да стреляш по елен с лък..
От мене ако зависеше - бих забранил тотално лова с тетивни оръжия. Кой каквото ще да ми разправя - гледал съм сума ти видеа - и аматьорски, и професионални - тетивните оръжия нямат нужните качества за да причинят бърза смърт.

minavasht написа:
За кво? Да му закачиш главата над камината?
Днес бях в една мизерна къща, и на стената висеше сръндак. Покрит с паяжини, с едно око. Стана ми жал за хайвана.
Ебати украсата.
Тук пак сме абсолютно на едно мнение. Този вид трофеен лов никога не съм го разбирал. Особено пък на животни от рода сърнешки и/или еленови. От тези видове, които се въдят в България, аз лично по-глупави животни не съм виждал. И явно популацията им е много стабилна, защото въпреки глупостта си и липсата на инстинкти за самосъхранение - не са изчезнали. Случвало ми се е сръндак да ми провали лов на хищници: застана под дървото, където бях, и не ще да си иде. Обикаля и ме гледа като пукал. Махах му с ръце, замервах го с клонки - не се маха. Накрая хвърлих по него една малка бутилка с вода - хеле махна се. Но с това си разкрих и мястото и хищниците не дойдоха да ядат рибата, която щедро бях разхвърлял за тях.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2018, 22:39       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
JDredd написа:
minavasht написа:
Аз лично не харесвам лова тук, където никой не го прави защото има нужда от месо
Под "тук" твоя район ли имаш предвид или целите САЩ? Защото аз познавам няколко ловци в САЩ - все местни кадри (родени с американски паспорт), от различни щати, които ловуват елени само заради чистото месо - без хормони, антибиотици и прочие гадости, с каквито се тъпче индустриално добитото месо. Имат си хижи (някои са техни, а под наем ползват като са на гости) за обработка и съхранение на месото с всичките му там хладилници, фризери, площадки за дране и разфасоване.

minavasht написа:
...еле пък да се грабнеш на майната си от Флорида да стреляш по елен с лък..
От мене ако зависеше - бих забранил тотално лова с тетивни оръжия. Кой каквото ще да ми разправя - гледал съм сума ти видеа - и аматьорски, и професионални - тетивните оръжия нямат нужните качества за да причинят бърза смърт.

minavasht написа:
За кво? Да му закачиш главата над камината?
Днес бях в една мизерна къща, и на стената висеше сръндак. Покрит с паяжини, с едно око. Стана ми жал за хайвана.
Ебати украсата.
Тук пак сме абсолютно на едно мнение. Този вид трофеен лов никога не съм го разбирал. Особено пък на животни от рода сърнешки и/или еленови. От тези видове, които се въдят в България, аз лично по-глупави животни не съм виждал. И явно популацията им е много стабилна, защото въпреки глупостта си и липсата на инстинкти за самосъхранение - не са изчезнали. Случвало ми се е сръндак да ми провали лов на хищници: застана под дървото, където бях, и не ще да си иде. Обикаля и ме гледа като пукал. Махах му с ръце, замервах го с клонки - не се маха. Накрая хвърлих по него една малка бутилка с вода - хеле махна се. Но с това си разкрих и мястото и хищниците не дойдоха да ядат рибата, която щедро бях разхвърлял за тях.

Имам предвид целите щати. Органичното месо го има навсякъде, Ако няма еймиш ферми наблизо, винаги може да се намери някой мексиканец, дето гледа прасета и други добитчета по традиционния начин, без да се замисля много се сещам за двама в 5 мили радиус, сигурно са повече, просто не съм търсил.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2018, 01:47       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
JDredd написа:
От мене ако зависеше - бих забранил тотално лова с тетивни оръжия. Кой каквото ще да ми разправя - гледал съм сума ти видеа - и аматьорски, и професионални - тетивните оръжия нямат нужните качества за да причинят бърза смърт.

Така си е.
Нямат шоковият елемент и всичко....... е болезнено и мъчително.
Това е архаично оръжие, за отдавна отминали времена.
Все пак, е вид стрелба, със своята логика и принципи.
Аз поне, го ползвам само за стрелба по мишена и само за развлечение.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2018, 06:36       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
В гените на всеки истински мъж има една част, която го подтиква да се стреми за победа без разлика на терен - жена, стадион, служба, карти и безброй много полета за изява. Трофейте като златни купи, медали, грамоти, дипломи и т.н. по нищо не се различават от монтираните животни по стените. Мога да отбележа, че само веднъж дадох сумати пари за препариране на огромрн нерез със "завидни" зъби и след две седмици окачен в гаража започна да ми действа на нервите и го подарих.

Дали ще ловуваш защото природата ти го иска или да донесеш нещо в тенджерата или и двете заедно, или да седиш на топло и гледаш телевизия е въпрос на личен избор и убеждения. Гласовете за забрани по нищо не се различават от стремежа за някаква победа.

Напълно съм съгласен, че ако не си сигурен за sure kill - don't do it. И всички ловци, които познавам са на същото мнение и го практикуват. Случаите на bad hombre са безкрайни разбира се. За мен лова с глутница кучета е случай на bad hombre - s, ама отново, лично виждане и не викам за забрана.

По ред причини не съм ловувал с лък, но съм придружавал ловец с лък - елк.
Играта (аз бих го нарекъл Мача) е невероятна - покриване на големи разстояния с коне, маскировка, обезмирисване, безшумно придвижване, следене посоката на най малкото полъхване на вятъра и прочее е прелюд към очакваната победа. До 40 ярда is a sure kill - кръвна следа до 100-150 ярда и можеш да викаш гооооол.

И зависи какво се разбира под бърза смърт. Дори да застреляш животното с отварящ се проектил - мноооого рядко е да падне на същото място. Сигурното попадение за моментална смърт е главата или гръбначния стълб и при това е доста трудно, особено прав и на разстояние по-голямо от 100-120 ярда и с високо ниво на адреналин.

Хората около мен предпочитат лова с лък, по ред причини - първо дълга традиция и това, че победата е по-вероятна - разбира се има и цел месо за семейството. За разлика от сезона за пушки когато сума ловци пъплят по горите и елка се качва на най високите баири и кофти играчите не обичат да катерят баирите, а прибягват до .338 Lapua и след това се чудят как да го докарат в тигана.

Елка и сърните около мен имат невероятна способност да преценяват дали са в опасност или не и в същото време са изключително любопитни. Почти ежедневно ги виждам и дори им хвърлям от време на време кори от дини. Мечки колкото щеш и ако не ги предизвикваш в повечето случаи бягат. Месото им е тлъсто и отвратително но се бият щото започнаха да се въртят около къщите, а една мечешка кожа пред камината докарва зимен уют.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2018, 16:17       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Не говоря за забрана, просто посочих моето виждане по въпроса.
Не обичам да убивам без нужда, и затова не разбирам трофеите
по стените.
Предпочитам да гледам бизона на живо ей така, вместо прашасалата му глава да види над вратата
Изображение

Предпочитам елена да го видя да пасе в гората, отколкото да го ям и да си закачам шапките по рогата му.
Изображение

Предпочитам да стоя пред секвоя и да си мисля от колко века стои там, и колко века след мен ще е на същото място, вместо да я направя на дъски и талпи.

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2018, 18:25       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Браво! :tu: И аз така и не можах да разбера мерака да се хвалиш с части от убито животно, което отгоре на това не е имало никакъв шанс. Еленски рога имам. Обаче са от тези, които животните хвърлят сами, след брачния сезон.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 26 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer