logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:36




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2018, 19:15       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Минаващ, едно време е нямало фото апарати и само по този начин са доказвали колко голямо е било животното

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2018, 19:18       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
tconiotconev написа:
Минаващ, едно време е нямало фото апарати и само по този начин са доказвали колко голямо е било животното


:) и това го има!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2018, 19:28       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
tconiotconev написа:
........ едно време е нямало фото апарати и само по този начин са доказвали колко голямо е било животното

А, не е съвсем така, със широко разперени ръце също ставаше. ;)
И номера минаваше някак си, до като пустите фото апарати и камери, не развалиха чар'а на описанието...... PDT_Armataz_01_22

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2018, 19:45       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
minavasht написа:
Не обичам да убивам без нужда, и затова не разбирам трофеите
по стените.
Предпочитам да гледам бизона на живо ей така, вместо прашасалата му глава да види над вратата


Предпочитам елена да го видя да пасе в гората, отколкото да го ям и да си закачам шапките по рогата му.


Предпочитам да стоя пред секвоя и да си мисля от колко века стои там, и колко века след мен ще е на същото място, вместо да я направя на дъски и талпи.

Страхотни кадри! :tu:
Около мен е пълно с живот и доста често /когато съм горе/има "случайни срещи от трети вид".
Имам събрано над 4гб, язовци, съсели, зайци, прасета, мечки и лисани, за съжаление, от нощни камери до вилата.
През деня, е абсурд, да останат така за снимка.
А терена е толкова пресечен, че до сенунда, две, са духнали.
Ако снимките, са твои, си късметлия, при мен, хайваните са наплашени и доста мнителни.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2018, 20:24       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Бизона е от Йелоустоун, елена не помня къде беше.
Понякога комтактоте бяха доста близки :)



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2018, 23:48       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
kanartikin написа:
minavasht написа:
Не обичам да убивам без нужда, и затова не разбирам трофеите
по стените.
Предпочитам да гледам бизона на живо ей така, вместо прашасалата му глава да види над вратата


Предпочитам елена да го видя да пасе в гората, отколкото да го ям и да си закачам шапките по рогата му.


Предпочитам да стоя пред секвоя и да си мисля от колко века стои там, и колко века след мен ще е на същото място, вместо да я направя на дъски и талпи.

Страхотни кадри! :tu:
Около мен е пълно с живот и доста често /когато съм горе/има "случайни срещи от трети вид".
Имам събрано над 4гб, язовци, съсели, зайци, прасета, мечки и лисани, за съжаление, от нощни камери до вилата.
През деня, е абсурд, да останат така за снимка.
А терена е толкова пресечен, че до сенунда, две, са духнали.
Ако снимките, са твои, си късметлия, при мен, хайваните са наплашени и доста мнителни.



Диви котки имаш ли заснети?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2018, 23:56       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
kanartikin написа:
JDredd написа:
От мене ако зависеше - бих забранил тотално лова с тетивни оръжия. Кой каквото ще да ми разправя - гледал съм сума ти видеа - и аматьорски, и професионални - тетивните оръжия нямат нужните качества за да причинят бърза смърт.

Така си е.
Нямат шоковият елемент и всичко....... е болезнено и мъчително.
Това е архаично оръжие, за отдавна отминали времена.
Все пак, е вид стрелба, със своята логика и принципи.
Аз поне, го ползвам само за стрелба по мишена и само за развлечение.





Подкрепям на 100 процента! Такъв вид ,,лов" (обърнете внимание на кавичките), си е САДИЗЪМ в най-биквален вид...Поразените със стрела животни, умират бавно, много мъчително....Често, така поразено със стрела, изстреляна от арбалет или лък, става храна за хищниците в гората.
Неслучайно, в повечето държави по света, оовът с лък/арбалет(изобщо, ловът с тетивно оръжие) е забранен. На днешнп време, при възможностите на съвременните системи и образци ловно оръжие, ловът с тетивно оръжие, е не просто нехуманен, а е едно извращение!
Не разбирам удоволствието, от това да гледаш и да чакаш едно поразено животно, което преди да издъхне, се мъчи продължително време...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2018, 00:28       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
andrei p226 R написа:
Диви котки имаш ли заснети?

Не и не съм срещал.
Възможно е, да има или някога, да е имало.
Но аз не съм срещал.

Вчера гледах по Дискавъри, че в Латинска Америка /Колумбия/ имало хипопотами и колкото е да бе невероятно, се оказа, че даже и популация има, та и се умножава.
Били избягали от менажерията на Пабло Ескобар и от 4 бр., вече са над 100 и то само регистрираните във водоеми разни.
Та, в този смисъл, всичко е възможно да има.

Примерно, за мен беше изненада да видя, язовцИ /множествено число/
Сега, поради естеството на къщата 19в. и това, че е в гората, зимата съм я изключил от обитание.
Дивата котка, макар и да е по едра от традиционната, е леко животно, с мека лапа //може и прибира нокти// и следата, е трудно различима при суха земя.
Вероятно в сняг, би се локализирала добре, но както стана дума, аз не съм срещал или записал с камерите, при това, от години.
Иначе, подивели котки и кучета, колкото искаш.
Това лято, идва една такава, полу дива, с характерната окраска//перпендикулярни ивици по опашката и тялото//, но пък беше доста дребна и аз не я приемам за дива такава.
Малко хора знаят, че котка или куче, възстановяват дивото у себе си за две поколения, до като за да се опитоми са необходими шест поколения.
Та, във времето, всичко е възможно, но, мисля си при 5 камери, все някъде щеше да се хване в кадър или клип.
За мен, в този Балкан /около Смолян//, е по вероятно, да няма.
Диви кучета - да!
Вълци - не !!! И според мен е невъзможно да има.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2018, 02:59       Заглавие:  Re: Носене на КНО в гората
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Прикачени файлове:
Коментар на файл: Елк
P-10.jpg
P-10.jpg [ 105.47 KiB | Прегледано 3888 пъти ]

Прикачени файлове:
P-11.jpg
P-11.jpg [ 196.81 KiB | Прегледано 3888 пъти ]

Прикачени файлове:
P-12.jpg
P-12.jpg [ 61.63 KiB | Прегледано 3888 пъти ]

Прикачени файлове:
P-13.jpg
P-13.jpg [ 176.58 KiB | Прегледано 3888 пъти ]

Прикачени файлове:
P-14.jpg
P-14.jpg [ 248.44 KiB | Прегледано 3888 пъти ]

Прикачени файлове:
P-15.jpg
P-15.jpg [ 145.2 KiB | Прегледано 3888 пъти ]

Прикачени файлове:
P-16.jpg
P-16.jpg [ 145.07 KiB | Прегледано 3888 пъти ]

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer