logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 00:26




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 20:23       Заглавие:  Re: Ще падне ли Меркел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
minavasht написа:
Тръмп дава за пример какво става ако няма контрол върху наплива от хора с друга култура и разбирания.А че това са камъни в Меркеловата градина е само бонус.

Хммм… не мисля, че е толкова просто. Тръмп открито се изказа в подкрепа на персони като Нигел Фараж и Льо Пен:
https://www.politico.com/story/2017/04/ ... pen-237464

И колкото и недъзи да има демокрацията - популизъм, диктатура и фашизъм не ми се струва много окей като АЛТЕРНАТИВА. Така че ако Меркел бъде принудена да сдаде поста… каква ни е АЛТЕРНАТИВАТА?!

Играта на Путин… да подкрепя финансово и всячески популистките партии в Европа, намиращи се в крайното дясно; с топли сантименти и към левите такива, свързани с движенията от времето на СССР. Орбан, чехите и словаците… сега и Италия. Да не споменаваме за Герхард Шрьодер, де стана некъв председател в "Роснефт"... за да се промъкне проруското влияние сред германските социалдемократи.

И, кой печели, ако се дезинтегрира ЕУ-то?! САЩ и Русия, естествено! Като нещо е много неясно НИЕ къде ще се озовем в СХЕМАТА след цялата тази изкуствено създавана турбуленция.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 21:01       Заглавие:  Re: Ще падне ли Меркел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
kanartikin написа:
Както не веднъж настоявах тук//във форума// има тотално не разбиране какво означава Капитализъм, като понятие и какво съдържа като термин.

Понеже това е отговор на Минаващия на мой предишен пост... какво е капитализъм или социализъм тук никой не коментира! Единствено споделих интересни за мен ФАКТИ... че 1% от американците държат 40% от активите в САЩ... а на 80% от американците се падат под 10% от тях. И понеже минахме през Европа… какво е това в момента там, хм?! И всичко това на фона на дълг от над $21 трилиона! Най-вероятно главната причина Тръмп да предприеме политика на СИЛОВО НАЛАГАНЕ на интереса на американския бизнес по целия свят. От което по презумпция не следва нищо добро за намиращите се от другата страна на голямата бухалка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 22:32       Заглавие:  Re: Ще падне ли Меркел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
ubboto написа:
minavasht написа:
Друг, започнал като носач на стикове за голф преди 40 години имаше дузина голф игрища ...

И аз имам в близкото си обкръжение хора с бизнес активи за над един милион лева... от моите съученици от английската аз съм най-скъсан, щото едно че се преебах да ходя да служа на родината... :happy: ; второ, че облия съвсем ни разгони фамилията... но не в това е въпроса - как да станеш милионер. Е, сега при облите, същите тези мои познати бачкат два пъти повече за три пъти по-малко пари... но такава понастоящем е СХЕМАТА - ако не си "бацепомазан", е трудно.


Идеята ми иначе е, че Тръмп силово лансира worldwide ИНТЕРЕСА НА ГОЛЕМИЯ АМЕРИКАНСКИ БИЗНЕС... да се откаже Германия от "Северен поток-2", за да купува Европа американски втечнен газ /ха познай кой ще спечели в крайна сметка от всичко това/… натискът към Катар, Южна Корея, Саудитска Арабия и кой ли още не да извадят милиарди долари за оръжие американско производство и т.н. и т.н. Та, същият този интерес на ГОЛЕМИЯ АМЕРИКАНСКИ БИЗНЕС понастоящем определя и отношенията между САЩ и Европа. Като именно в тази посока, мислим… требе да се размишлява и анализира.

Германия е бита карта! Крайно време е ониванлелче от номенклатурата на ГДР да си ходи, защото отрочетата на Фондация ,,Ханс Зайдел" заГРОБиха България! Вече ми е мъчно за ДПС, ей! До там ни докараха!
Опитите на Германия да го играе еманципирана от САЩ са изначално обречени на неуспех! Жалко само, че България пак остава сама и безпомощна!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 22:46       Заглавие:  Re: Ще падне ли Меркел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
andrei p226 R написа:
Германия е бита карта! Крайно време е ониванлелче от номенклатурата на ГДР да си ходи, защото отрочетата на Фондация ,,Ханс Зайдел" заГРОБиха България!

Не знам, човече... Меркел ми е черна още от времето на финансовата си дисциплина, но и тук вината за загробването ни си е изцяло на облите. Гърция, с дълг от над 300 милиарда, що не наложи подобни крути мерки?! Щото единият е политик, загрижен за благоденствието на нацията си… а другият - урод и изденик, но не в това е въпроса.

Ако Меркел даде задна… и това доведе до започване на дезинтеграция на ЕУ-то… нещо хич не съм убеден, че това ще проработи в наш интерес. Като аз бих заложил, че Меркел ще се задържи! Ако не успее… то европейците сме загубили всякакви инстинкти за самосъхранение… и си заслужаваме съдбата на роби на американските плантации/ корпорации… както и на реципиенти на тънките сметки и игрички на другаря Путин, който на моменти ми е по-противен и от Тръмп! Бах го, да стискам палци за единството на ЕУ-то… никога не съм го вярвал, че някога ще се случи!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 22:51       Заглавие:  Re: Ще падне ли Меркел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Бах го, да стискам палци за единството на ЕУ-то… никога не съм го вярвал, че ще се случи!

е това е най нормалното нещо за европеец роден в Европа...

п.п. обаче темата е брутално политическа...ше повлече крак и за тема "гласувайте за БСП" или за Герб" или за ДПС"...което вече е аут ъф спейс на раздела...
поне вмъкнете 'отношението на Меркел към личното ОО " и прочие


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 22:52       Заглавие:  Re: Ще падне ли Меркел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Тръмп в момента е под невероятен натиск тук за имиграционната му политика, де що имаше демократ изпълзя от дупките си да плаче и ориклона как дечицата ги отделяли от родителите им, когато арестували родителите за нелегално влизане в страната.
Сякаш аз като закарам таткото за нешо в затвора, да вземам и детето му, да са заедно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 23:02       Заглавие:  Re: Ще падне ли Меркел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
п.п. обаче темата е брутално политическа...ше повлече крак и за тема "гласувайте за БСП" или за Герб" или за ДПС"...което вече е аут ъф спейс на раздела

Да, наистина е брутално политическа… щото с действията си Тръмп на практика показа какъв ПЪЛЕН ШИТ СА ЕВРОАТЛАНТИЧЕСКИТЕ ЦЕННОСТИ!!! Пастирката /да е здрав и щастлив с новата си руса синоптичка/… ако беше в момента върховен главнокомандващ, нямаше да знае на кой бог да се кланя, ебаси! :DD Всяко негово изречение започваше и завършваше с "партньорите от НАТО". И, ко станА, че не вечерЯхме… оня с буйния рус перчем оттатък Голямата вода почна да се отнася с партньорите си по-неуважително и лошо отколкото с азиатците, ебаси! Та да се стигне дотам, лично Туск да се изкаже от нашата трибуна... "С такива партньори, не ни трябват врагове". Та, това противопоставяне на големите е интересно докъде/ докога ще продължи... и кой ЩЕ ПЛАТИ СМЕТКАТА за всичко това.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 23:03       Заглавие:  Re: Ще падне ли Меркел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
ubboto написа:
andrei p226 R написа:
Германия е бита карта! Крайно време е ониванлелче от номенклатурата на ГДР да си ходи, защото отрочетата на Фондация ,,Ханс Зайдел" заГРОБиха България!

Не знам, човече... Меркел ми е черна още от времето на финансовата си дисциплина, но и тук вината за загробването ни си е изцяло на облите. Гърция, с дълг от над 300 милиарда, що не наложи подобни крути мерки?! Щото единият е политик, загрижен за благоденствието на нацията си… а другият - урод и изденик, но не в това е въпроса.

Ако Меркел даде задна… и това доведе до започване на дезинтеграция на ЕУ-то… нещо хич не съм убеден, че това ще проработи в наш интерес. Като аз бих заложил, че Меркел ще се задържи! Ако не успее… то европейците сме загубили всякакви инстинкти за самосъхранение… и си заслужаваме съдбата на роби на американските плантации/ корпорации… както и на реципиенти на тънките сметки и игрички на другаря Путин, който на моменти ми е по-противен и от Тръмп! Бах го, да стискам палци за единството на ЕУ-то… никога не съм го вярвал, че някога ще се случи!

Не споделям опасенията ти,, касателно съдбата на ЕС и евентуалното слизане от политическата сцена на Ангела Меркел.ЕС, си е една икономически мощна федерация, в която процесите на икономическа и правна интеграция, са дотолкова интензивни и напреднали,че са необратими. Самите държави-членки на ЕС нямат интерес от неговото разпадане. Необходима е трансформация, при която Германия да не упражнява подобен диктат в ЕС. Този диктат е избирателен е в отделните държави-членки протича по различен начин искам различна интензивност и резултатност. Тук, съществено значение има вече ролята на местните, националки политически Елити. А в България, елит няма и затова чинно се изпълняват глупостите на ,,Ханс Зайдел". В Гърция, имат държавници и общо взето ненимноука, когато оная се пени и ги овиква, че не си плащат борчовете. Просто нашият е изедник! Поведението му и отношението му към хората с увреждания, го характеризират като социопат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 23:32       Заглавие:  Re: Ще падне ли Меркел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
andrei p226 R написа:
Не споделям опасенията ти,, касателно съдбата на ЕС и евентуалното слизане от политическата сцена на Ангела Меркел.ЕС, си е една икономически мощна федерация, в която процесите на икономическа и правна интеграция, са дотолкова интензивни и напреднали,че са необратими.

Оу, бъде ли Меркел принудена да слезе от политическата сцена - сътресенията ще се значителни! Виж какво става в момента:

- отвътре я притиска собственият й вътрешен министър, Хорст Зеехофер, Германия да може да изпраща обратно мигрантите там, където те за първи път са стъпили на територията на ЕУ-то! Италия, Испания, Гърция... България;
- отвън я заплашва Тръмп с 20% налог върху вноса на автомобили от Европа, като в същото време 11 северноевропейски страни - като цяло поддръжници на идеята на Меркел за финансовата дисциплина - се обявиха срещу идеята на Макрон и нея за общ евробюджет, с цел да се подпомогне стабилността на блока.

Та, турбуленцията вече определено е налице... като в тази и следващата година ще стане ясно ще го бъде ли ЕУ-то или не.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2018, 00:08       Заглавие:  Re: Ще падне ли Меркел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
ubboto написа:
Ако Меркел даде задна… и това доведе до започване на дезинтеграция на ЕУ-то… нещо хич не съм убеден, че това ще проработи в наш интерес. Като аз бих заложил, че Меркел ще се задържи! Ако не успее… то европейците сме загубили всякакви инстинкти за самосъхранение… и си заслужаваме съдбата на роби на американските плантации/ корпорации… както и на реципиенти на тънките сметки и игрички на другаря Путин, който на моменти ми е по-противен и от Тръмп! Бах го, да стискам палци за единството на ЕУ-то… никога не съм го вярвал, че някога ще се случи!

:tu:
Ангела не е виновна за финансовата "диета" на България. Това е политика на МВФ и САЩ.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2018, 02:35       Заглавие:  Re: Ще падне ли Меркел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4663
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
1% от американците държат 40% от активите в САЩ... а на 80% от американците се падат под 10% от тях


И този 1% влагат в "общото благо" във вид на данъци 90% от всички събрани данъци.

https://taxfoundation.org/top-1-percent-pays-more-taxes-bottom-90-percent/

Убо, ако има много богати всички останали са относително добре - работа, доход, възможности. При урвновиловка мизерията е еднаква за всички, с малки изключения.

Преди време един френски агитатор от профсъюзите дойде в Америка да прави сдружение за класова борба. Тръгна си разочарован - по негови думи, не можеш да организираш работническата класа, при положение, че всеки има Крайслер.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2018, 07:19       Заглавие:  Re: Ще падне ли Меркел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Сегашния Северен поток има капацитет от 55 милиарда кубични метра годишно, реално са около 25.
Руснаците в момента продават газта за около $7 за 28 кубически метра, или годишно имат към 7 милиарда приходи, с потенциал да са 14 със сегашните тръби, ако отворят Северен Поток2 - 28 милиарда годишно. Един господ знае какъв процент им е печалбата.
На фона на щатската икономика, за тия 7-28 милиарда не си струва човек да става от леглото, камо ли световна политика да води...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2018, 09:02       Заглавие:  Re: Ще падне ли Меркел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
ubboto написа:
И, кой печели, ако се дезинтегрира ЕУ-то?! САЩ и Русия, естествено! Като нещо е много неясно НИЕ къде ще се озовем в СХЕМАТА след цялата тази изкуствено създавана турбуленция.


Баце може би не случайно заговори за "Големия брат" като се срещна с Путин! ;)
Дали не усеща лисицата, че на Бабата и се клатят краката? Пък за новия Господар (ако има такъв) в Берлин, не е ясно дали отношението му към Баце ще е същото...
Да разчиташ на Щатите, дето са на 10000 км., и това не си е работа, пък като гледам Тръмп, може да не знае България къде е... И хоп - "Големия брат", агейн, след 30 г.... Майко мила!
А дали ще се разпадне ЕС, не вярвам... Най-малкото заради паричките. Лесно е сега безмитно да се върти търговийка, ама после... Ей го заради митата САЩ-ЕС-Китай е напът да се почне икономическа война, значи важна е темата. То винаги парата командва, що и тук да не е така...
А на Бабата най-голямата и грешка бяха мигрантите! Как и защо командвала Германия ЕС, няма значение - на един оркестър му трябва Диригент, добър или лош... Мигрантите и ядат главата сега - "Елате, ще се справим!" Куха, немислеща и арогантна тиква!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2018, 09:58       Заглавие:  Re: Ще падне ли Меркел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Yank написа:
Убо, ако има много богати всички останали са относително добре - работа, доход, възможности.

Това бих си ги сложил като бисер отдолу в подписа си, но обещах преди време на Посейдони да не създавам повече форумно напрежение. От друга страна, икономически теми избягвам да коментирам в дълбочина, щото съм невеж ум по тези въпроси /по-добре невеж, отколкото изпращел ум… но това пак е друга тема/. Та, тук предпочитам да се ограничавам до споделянето на факти, с някоя друга въпросителна към тях:
Цитат:
In 2010, households in the U.S. were more economically divided than households in the Western European countries examined in this report. The U.S. is the only country in which fewer than six-in-ten adults were in the middle class.
http://www.pewglobal.org/2017/04/24/mid ... rn-europe/

При самата средна класа в Щатите тенденциите с доходите също не вървят нагоре, а обратно:
https://www.nytimes.com/2017/04/24/busi ... e-pew.html

Така че когато говорим за подобно КЛАСОВО РАЗДЕЛЕНИЕ, това "добре" е доста относително понятие. При всички положение обаче, хладилникът и на най-бедните трябва да е препълнен, щото това ти е първото стъпало от йерархията на ценностите на Маслоу.

И пак сте благословени че си имате президент като Тръмп, за когото американския интерес стои на първо място! Щото ако ви пратим нашето обло… с тоя дълг от над $21 трилиона такава финансова дисциплина ще ви наложи, че свят ще ви се извие. Но вас с Тръмп начело няма какво да ви мислим - точно така се прави! Икономическите ви показатели със сигурност вече са тръгнали нагоре, щото пазарът е отражение на политиката, а не обратното. А ние се газираме от време на време едно, че сме от другата страна на бухалката... и друго, заради индианския вожд, де ни се води бащица.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2018, 10:12       Заглавие:  Re: Ще падне ли Меркел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
minavasht написа:
На фона на щатската икономика, за тия 7-28 милиарда не си струва човек да става от леглото, камо ли световна политика да води…

Като Тръмп именно това прави, доста агресивно и постъпателно и то:
Цитат:
Trump offered to refuse from the support of the gas project in the exchange for new trade agreements between the US and the EU
https://112.international/politics/trum ... 28592.html

Щото както в Близкия Изток, така и в Европа… в момента се оформят НОВИТЕ СФЕРИ НА ВЛИЯНИЕ. Само че докато в Сирия примерно, войната си е реална… в Европа тя е икономическа и политическа.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer