logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 22:01




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2018, 23:51       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
minavasht написа:
Аз за друго не се сещам.
Идваха една бригада от 4 да секат две дървета в двора, едно момче само изнасяше клоните навън, гледам го с голи ръце ги мъкне. Като му давах чифт работни ръкавици се захили и категорично отказа да ги вземе, другите също се захилиха, били за жени тия глезотии.
Бяха по 30 метра дъбове, ама ръкавици не сложиха.

Хммм, сега съм със верижен трион Хускварна, но съм сякъл доста дърва с проста брадва.
Ръцете ти стават "дървени-сковани" от вибрацията, особено ако е яко дърво.
Все пак ги разбирам//твоите пичове//, защото ако са профи дървосекачи //моята е домашна работа// ги разбирам защо искат да са с голи ръце.
Усета е друг, а да си дървосекач, е доста рискова работа и ако сбъркат с преценката,,,, си е кърваво от всякъде.

Разбирам ги, ако са профи, те знаят по добре....

Аз съм над 1200м. надморска и там широколистните дървета са друга работа. 100г. дърво е само 40см диаметър, но пък е толкова възлесто и здраво, като камък е.
Иначе, режа и кося със ръкавици, че вибрациите са силни и след време изтръпваш.
Вероятно за същото говори и Пацо по горе.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2018, 23:56       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Paco написа:
Ми да са живи и здрави, аз па видях в Пирогов поне 3 ма бачкатори с разкъсани длани. Докато чаках за пореден път да ми оправят счупени кокаляци. :happy: Ако имаха ръкавици и то здрави поне малко от малко щеше да е по-добре за тях.,

Да, за това говорех и аз.
Но аз кося 26дкр и режа по 2/3 кубика и съм дребен ... майсторите дървосекачи, наистина съм ги виждал на голо.
Те усещат нещата по друг начин, сетивността им не е като на моите музикантски длани. :-)

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2018, 00:08       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Yank написа:
Зимен лов - вълнени ръкавици с един похлупак над пръстите. Не мога да пипам спусък с нещо между мен и самия спусък.

Но за продължитлна стрелба на .44 маг или .460 Смит без ръкавици лапите болят много.

Е, аз не ходя по пернат //винаги е дневен лов когато е по топло//, а само по космат....който е зимен лов.
Но пък със дълго е по лесно с ръкавицата, Плетена и фина вълна и всичко е шест, освен това ///убедих се// със пушка е по лесен и хват и спусък.
Пистолетът беше срамна изненада за мен, да открия разликата , :evil:
Принципно, след 25г пиано и обой, мога да разгранича 12 вида натиск... и за това се бях замислил до каква степен една ръкавица ще се намали тази сетивност на възприятието.
За това и повдигнах въпросителната, за мнения.
Най вероятно, на края ще си остана със пръсти и хват на голо, независимо от експеримента на Пацо.
Просто се бях замисли след разни филми със специалци и уестърни... и всичките с ръкавици.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2018, 01:30       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
По принцип когато се сборичкаш с някой, ръкавици помагат дотолкова, доколкото предпазват от кръв и подобни течности. Обикновено в по-натегнати случаи ги слагам в задния джоб като излизам от колата, по пътя съм сложил гумените ръкавици, ако има време при нужда слагам и кевларените, ако не - каквото такова.
Често самото слагане на ръкавици успкоява напрегнатите личности :)
Другото нещо, което не мога да търпя е кобур на бедрото, пробвал съм няколко пъти и винаги ми е докривявало, особенно ако се трябва да походя малко повече.
Предполагам въпрос на лични предпочитания.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2018, 03:48       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Paco написа:
С ръкавици ще стреляш по-точно на бърза стрелба, защото абсорбират част от отката и вибрациите.
Предлагам това тук вьобще да не го четете, все едно не е казал нищо Пако .

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2018, 11:15       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Предлагай си на събиране на БКП другарю. PDT_Armataz_01_22 Ако стреляш с .454 или .44 от къса цев ще изтръпнеш лекичко. :happy: Никой не ти говори за меки тънки ръкавици от коприна.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2018, 13:24       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
minavasht написа:
Често самото слагане на ръкавици успкоява напрегнатите личности

:wink: , Знам за какво говориш. PDT_Armataz_01_22
Пусни ако имаш снимка, да ги видя тези кевлари.
Ако не затруднява де, интересно е, ако имаш и на гумените.
Благодарско. :tu:

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 03:55       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
От одеве се мъча, не ще да закачи файлове и тва е. Сигурно правя нещо грешно.
Урочаса ме, загубил съм лявата от кевларените, ще трябва да ходя да харесам някои.
Гумените са обикновени черни, малко по-дебели са от обикновените хирургически, когато свършат ни дават нова кутия, държа и чифт в джоба ако потрябва спешно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 09:45       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Минаваш ползвай тоя сайт... https://postimages.org/ качи снимка и копирай линка и го пусни тука...
а за файлове, софт, филми тука https://ndox.abv.bg/ така пращам софт на американци ...линка се самоунищожава след 2 седмици и не ме ловят ЦРУ :confused:

по темата ...зашо спориш Витане,че ръкавицата абсорбира отката? не мое да не си тествал..изстрела е удар...с ръкавица мое да удариш бетон с отворена длан...може и без ръкавица ама ше се натъртиш

наратко ако бях командос щеше да тренирам с кожени ръкавици с отрязани пръсти...имаш и защита и сетивност...

а ако бях ченге ше движа с е тези железни ръкавици за бътчари :roll:
https://www.ebay.com/itm/Cut-Proof-Stab ... 1438.l2649


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 09:58       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ако работната ти обстановка не налага носенето на ръкавици... стрелянето с ръкавици само и единствено може да ти пречи! Та, ръкавиците в случая ти се явяват "a trade-off" - да запазиш ръчичките от влиянието на разни гадни външни фактори като студ, кръв, л.на и пр... за сметка на стрелянето. Някой да е видял майстор да стреля стандарти с ръкавици?! Виж, ако си оператор, примерно... ръкавиците са ти в допълнение на каската, бронежилетката, кубинките и пр. Но да се правиш на градска нинжа... е смешно и малко тъпо. :happy: А и с ръкавица ще има същата сетивност на стрелящия пръст точно на Мукавей. Та, въпросът за мен тука е... кои ръкавици пречат по-малко от други на стрелянето, а не дали ръкавиците помагат или не.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 13:09       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Изображение
Купувал съм ги преди 9-10 години, бяха сравнително удобни, не се наложи да проверя дали наистина ще издържат на порязване.

Изображение

Най-обикновени гумени ръкавици, черното е малко кофти ако си на слънце, ама сигурно са по-евтини от другите цветове, защото само такива купуват.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 14:58       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
ubboto написа:
Ако работната ти обстановка не налага носенето на ръкавици... стрелянето с ръкавици само и единствено може да ти пречи! Та, ръкавиците в случая ти се явяват "a trade-off" - да запазиш ръчичките от влиянието на разни гадни външни фактори като студ, кръв, л.на и пр... за сметка на стрелянето. Някой да е видял майстор да стреля стандарти с ръкавици?! Виж, ако си оператор, примерно... ръкавиците са ти в допълнение на каската, бронежилетката, кубинките и пр. Но да се правиш на градска нинжа... е смешно и малко тъпо. :happy: А и с ръкавица ще има същата сетивност на стрелящия пръст точно на Мукавей. Та, въпросът за мен тука е... кои ръкавици пречат по-малко от други на стрелянето, а не дали ръкавиците помагат или не.

Много хора карат мотор с ръкавици, едва ли ще ги чака някои да си свалят ръкавиците. Тези които реално влизат в престрелки са почти винаги с ръкавици. Били те престъпници, командоси или военни.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 16:47       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Paco написа:
Тези които реално влизат в престрелки са почти винаги с ръкавици. Били те престъпници, командоси или военни.

Забрави противогаза, бат Паце… :DD ; ако нямаш тактически противогаз с "кемъл бек" и маркуче за вода към устата… не те признавам! :td:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 16:57       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
minavasht написа:
Изображение
Купувал съм ги преди 9-10 години, бяха сравнително удобни, не се наложи да проверя дали наистина ще издържат на порязване.

Изображение

Най-обикновени гумени ръкавици, черното е малко кофти ако си на слънце, ама сигурно са по-евтини от другите цветове, защото само такива купуват.

Благодаря ! :tu:

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 22:42       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
kanartikin написа:
Би било хубаво, ако някой от колегите има натрупана история и опит в стрелба с ръкавици.

Не говоря за зимни ръкавици, а ръкавици с които понякога ги дават по филмите че стрелят.
Има ги и по специални части, съвременни и особено по уестърн филми.
Или е само кинаджийски трик ?

За пушка, е ясно, но пък за пистолет или револвер....
би трябвало да предизвиква само затруднения по хват с две ръце, вкарване на пръст в спусъковата скоба, а и загуба на чувствителност на показалеца върху спусъка при самата стрелба.

Ама знам ли, нека попитам, може да ми убягва нещо и да има тънък момент.

Е, тактическите (усилени) ръкавиги,, са предназначени преди всички, за да пазят ръцете на ползващият ги. Че в ситуация, не е като по снимките от списанията за оръжие. А и, повечето ръкавици имат опция са срязване на участъците по фаланките на показалеца и палеца. За ме лично, стрелбата с КНО сбръкавице е пъти по-бързо на, отколкото на голо. Говоря от опит с употреба на ръкавите ,,Хатч" и ,,Механикс
". При боравене с нож обаче, носенето на ръкавици е много по удобно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer