logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 02:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2018, 22:48       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Мога. Да препоръчам тънките ръкавици от ярешканкожа на ,Хатч", но дори и с тях, стрелбата с КНО не е по-удобно, отколкото на голо


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2018, 00:50       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
ubboto написа:
Paco написа:
Тези които реално влизат в престрелки са почти винаги с ръкавици. Били те престъпници, командоси или военни.

Забрави противогаза, бат Паце… :DD ; ако нямаш тактически противогаз с "кемъл бек" и маркуче за вода към устата… не те признавам! :td:

Нямам признавам си. :confused:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2018, 02:50       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Poseidon написа:
зашо спориш Витане,
Ок ще го раздробиме това нещо още ведньж :tu:
cz85 написа:
С ръкавици ще стреляш по-точно на бърза стрелба,
Ок ако беше вярно то в USPSA, IDPA,IPSC,SCSA и още много каубойски и индиански стрелби всички щяха да са с кевларени,дунапренени и или за по евтино вьлнени рькавици с два прьста плетени на една кука. А стига де. Вземи един таймер , направи 10 дупки на мишената без и сьс рькавици и ми кажи : Сьс или без тях беше по бьрз и точен.Значи Пако за стреляш бьрзо и точно последното нещо което ще ти сьбере дупките една до друга и ськрати времето е твоите рькавици. Хем гледам да не ви спирам моабета хем такива истини не могат да бьдат пропуснати. В филмите с Рамбо и цялата поредица на Бонд и френските легиони идеята на рькавиците е сьвсем друга : Да си пазиш рьцете най-вече от камьни, настилки,рьбове, огради и т.н. и т.н.Работа с дьлго сьщо така . Аз не сьм специалец, има форумци с 300 мисий и отгоре, да се изкажат те. Затова"споря" Посейдоне.

П.П. Ако пьк нещо сьм в грешка и действително сте прави , моля пратете ми линк на тези рькавици който ще ми докарат само алфи и ськратят времето наполовина. Милионер в зелено за един месец ще стана :smoke:

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2018, 07:22       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Понеже пиша от един бъжав смартфон и са изписани думи шо шофразбиране, в по горният постинг има неясноти.
Та, в моя случай, имам 5 чифта раъкавици, от които два са висок клас на ,,Хатч" и 3 са евтините ,,Механикс"( версия ,,Оригинал и версия ,,М-шакт).
При стрелба с КНО, дори с онези супер тънките и еластични ,,Хатч" ор ярешка кожа, струващи над 50 евро, Е В ПЪТИ ШО-НЕУДОБНО, отколкото без ръкавици! Ръкавиците са, за да пазят ръцете, при спускане по рапел, при пточистване на сграда или като си гората и си с дългоцевно. За стрелба с КНО ръкавиците са неподходящи. Дори с най удобните и плътно прилепващи към пръстите ръкавици, се намалява в пъти сензитивността на пръстите и боравенето с пистолет се забавя и затруднява. Поне при лек е така.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2018, 15:20       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
Paco написа:

............
Много хора карат мотор с ръкавици, .....


Пако, карал съм мотор с и без ръкавици.
Без ръкавици, каска и яке с протектори НЯМА да повторя.
Една елементарна грешка и ръка без ръкавица, доведе до месец и половина невъзможност да си ползвам ръката.
Предпочитам "trade of"...

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2018, 20:26       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
cz85 написа:
Аз не сьм специалец, има форумци с 300 мисий и отгоре, да се изкажат те.

Нагледал съм се на специалци/ а и не само аз... които го бива повече в приказването, отколкото стрелянето! Стрелянето, ТЕХНИКАТА НА СТРЕЛЯНЕ... ти се проверява с таймерчето! ТАКТИКАТА вече... за всяка работа си има съответната наложена тактика.

И, ако ТАКТИКАТА ти налага носенето на ръкавици по време на работа… съответно е резонно и да стреляш с ръкавици по време на тренировка. Както е с бронежилетките, примерно. Бронежилетката пречи или помага на стрелянето?! Да, ако правиш специална тактика… вече е резонно да си облечен и оборудван като специалец… с каската, бронежилетката, ръкавиците и пр… щото това оборудване ти го налага ЕСТЕСТВОТО НА РАБОТАТА.

На градска нинжа или средностатистически картоф с КНО за самоохрана обаче, трябват ли му ръкавици?! Ще карам мотор, ще ми се наложи да почна да стрелям и няма да имам време да си сваля ръкавиците… нещо не мога да си представя подобна "дефенс" ситуация.

Да, ако караш мотор… ръкавиците са ти в допълнение на каската, якето, панталоните, обувките и пр. Както е и при "оператора". За самото стреляне обаче, ръкавиците могат единствено и само да ти пречат! Който има друго мнение по въпроса… взема произволно избран стрелкови стандарт, слага ръкавичките, стреля го… и показва да видим времена и попадения.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2018, 21:49       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ubboto написа:
На градска нинжа или средностатистически картоф с КНО за самоохрана обаче, трябват ли му ръкавици?! Ще карам мотор, ще ми се наложи да почна да стрелям и няма да имам време да си сваля ръкавиците… нещо не мога да си представя подобна "дефенс" ситуация.

Да, ако караш мотор… ръкавиците са ти в допълнение на каската, якето, панталоните, обувките и пр. Както е и при "оператора". За самото стреляне обаче, ръкавиците могат единствено и само да ти пречат! Който има друго мнение по въпроса… взема произволно избран стрелкови стандарт, слага ръкавичките, стреля го… и показва да видим времена и попадения.


Веднага се сещам за случая "Лисичков" ...

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2018, 21:55       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
tojito написа:
Веднага се сещам за случая "Лисичков" ...

Е, там преди това е имало палки, избиването на тези палки... и чак тогава се е стигнало до вадене на оръжието /така поне пише в съдебното решение/. А и с кожени ръкавици за мотор да тръгнеш да вадиш и да стреляш - ще е забавно да се види.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2018, 07:32       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Е така е било ... като отидох ръкавиците му вече бяха в торбичка

А иначе с ръкавици стрелям само при работа с дългото ... много мразим да ми пари :D
Минах първо през ранните модели на Hatch, но ги разкарах бързо, защо адски много спарваха ръцете без значение какъв е сезона

За мен най - добрите, които съм използвал са Oakley SI Assault https://www.uktactical.com/p-8735-oakle ... black.aspx - достатъчно дупки за вентилация, доволно предпазни качества - не само протекторите за кокалчетата, но и кевларените нишки на дланите. И двата показалеца бяха изтънени, за по - добър контрол и усет на спусъка. Проблема ми при тях е че леко ограничават контрола и усета на спусъка при КНО - просто "пръстите" са "по-твърди" с една идея и леко ми стягат точно на 2рата фаланга на показалеца. Заминаха по много елементарен начин - прокъсаха се шевовете между палеца и показателя на лявата ръкавица - просто бай Вълчо не беше изпилил достатъчно лоста за освобождаване на пълнителя на АКто

Сега използвам модела на Mechanics http://camouflage.bg/mechanix-wear-m-pa ... cal-gloves - за мен "стават" за това за което ги използвам. Леко ми спарват, но грипа ми е стабилен с тях. При работа с КНО ми трябват 3-4 минути да си докарам хвата и пръста за спусъка. проблема ми с тях е, че се отпуснаха. Взех си размер XL и ми "заспаха", но с времето и експлоатацията се отпуснаха и сега по скоро отговарят на XXL

Обаче най - удачните ръкавици, които съм използвал при работа с КНО са BlackHawk http://www.guns.bg/BlackHawk_%D0%90viat ... g=&outlet=
Изключително тънки, не спарват, не запотяват, предпазват от нагрятото оръжие и т.н. Толкова са тънки, че мога да ги препоръчам съвсем спокойно на колегата minavast за полицейска работа. Идеални са за обиски - няма начин да пропуснеш нещо скрито, предпазват ръцете от тънки остри предмети като игли по джобове например, осигуряват контрол над оръжието и/или друго оборудване. най - добрия плюс за мен при работа с тях е факта, че са от номекс и колкото и да се загрее оръжието няма значение защото просто не го усещаш. Ама пък ако го докараш до там КНО да ти прегрее от стрелба, ти е*ем и ситуацията значи ...
Техния минус е че са неустойчиви на остри режещи повърхности - леко прецаках едната при работа с една ПК. Ако се светнат да им сложат леко кевларени нишки ... ще станат трепач

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2018, 17:57       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
ubboto написа:

.......
На градска нинжа или средностатистически картоф с КНО за самоохрана обаче, трябват ли му ръкавици?! Ще карам мотор, ще ми се наложи да почна да стрелям и няма да имам време да си сваля ръкавиците… нещо не мога да си представя подобна "дефенс" ситуация.

Да, ако караш мотор… ръкавиците са ти в допълнение на каската, якето, панталоните, обувките и пр. Както е и при "оператора". За самото стреляне обаче, ръкавиците могат единствено и само да ти пречат! Който има друго мнение по въпроса… взема произволно избран стрелкови стандарт, слага ръкавичките, стреля го… и показва да видим времена и попадения.


Ся ти ако не можеш да караш мотор и едновременно с това да стреляш с едната ръка, облечена в ръкавица - начи никва МОЛ нинджа не става от тебе :D :D :D много има да тренираш още.
Майтапя се! Знам, че имаш чувство за хумор!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2018, 22:08       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
tojito написа:
Е така е било ... като отидох ръкавиците му вече бяха в торбичка

А иначе с ръкавици стрелям само при работа с дългото ... много мразим да ми пари :D
Минах първо през ранните модели на Hatch, но ги разкарах бързо, защо адски много спарваха ръцете без значение какъв е сезона

За мен най - добрите, които съм използвал са Oakley SI Assault https://www.uktactical.com/p-8735-oakle ... black.aspx - достатъчно дупки за вентилация, доволно предпазни качества - не само протекторите за кокалчетата, но и кевларените нишки на дланите. И двата показалеца бяха изтънени, за по - добър контрол и усет на спусъка. Проблема ми при тях е че леко ограничават контрола и усета на спусъка при КНО - просто "пръстите" са "по-твърди" с една идея и леко ми стягат точно на 2рата фаланга на показалеца. Заминаха по много елементарен начин - прокъсаха се шевовете между палеца и показателя на лявата ръкавица - просто бай Вълчо не беше изпилил достатъчно лоста за освобождаване на пълнителя на АКто

Сега използвам модела на Mechanics http://camouflage.bg/mechanix-wear-m-pa ... cal-gloves - за мен "стават" за това за което ги използвам. Леко ми спарват, но грипа ми е стабилен с тях. При работа с КНО ми трябват 3-4 минути да си докарам хвата и пръста за спусъка. проблема ми с тях е, че се отпуснаха. Взех си размер XL и ми "заспаха", но с времето и експлоатацията се отпуснаха и сега по скоро отговарят на XXL

Обаче най - удачните ръкавици, които съм използвал при работа с КНО са BlackHawk http://www.guns.bg/BlackHawk_%D0%90viat ... g=&outlet=
Изключително тънки, не спарват, не запотяват, предпазват от нагрятото оръжие и т.н. Толкова са тънки, че мога да ги препоръчам съвсем спокойно на колегата minavast за полицейска работа. Идеални са за обиски - няма начин да пропуснеш нещо скрито, предпазват ръцете от тънки остри предмети като игли по джобове например, осигуряват контрол над оръжието и/или друго оборудване. най - добрия плюс за мен при работа с тях е факта, че са от номекс и колкото и да се загрее оръжието няма значение защото просто не го усещаш. Ама пък ако го докараш до там КНО да ти прегрее от стрелба, ти е*ем и ситуацията значи ...
Техния минус е че са неустойчиви на остри режещи повърхности - леко прецаках едната при работа с една ПК. Ако се светнат да им сложат леко кевларени нишки ... ще станат трепач


Тоджи, аз също от пет месеца използвам ръкавици на ,,Механикс", като основно нося ,,Механикс М-пакт"( онзи вчс гумените наклеки протектори за външната страна на китките ) и ,,Механикс Оригинал Глоув".
За себе си мога да кажа, че за стрелба особено, предпочитам малко по евтиният и прост модел ,,Механикс" оригинал глоув. Просто са ми по удобно за боравене с КНО.
Иначе, ,,Хатч" са по добрата марка. ,,Механикс" трябва да се пазят много от нагорещени повърхности, че се стопяват със скоростта на топлината. Като цяло ,,Механикс" са добри бюджетни ръкавици.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2018, 22:12       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
tojito написа:
Е така е било ... като отидох ръкавиците му вече бяха в торбичка

А иначе с ръкавици стрелям само при работа с дългото ... много мразим да ми пари :D
Минах първо през ранните модели на Hatch, но ги разкарах бързо, защо адски много спарваха ръцете без значение какъв е сезона

За мен най - добрите, които съм използвал са Oakley SI Assault https://www.uktactical.com/p-8735-oakle ... black.aspx - достатъчно дупки за вентилация, доволно предпазни качества - не само протекторите за кокалчетата, но и кевларените нишки на дланите. И двата показалеца бяха изтънени, за по - добър контрол и усет на спусъка. Проблема ми при тях е че леко ограничават контрола и усета на спусъка при КНО - просто "пръстите" са "по-твърди" с една идея и леко ми стягат точно на 2рата фаланга на показалеца. Заминаха по много елементарен начин - прокъсаха се шевовете между палеца и показателя на лявата ръкавица - просто бай Вълчо не беше изпилил достатъчно лоста за освобождаване на пълнителя на АКто

Сега използвам модела на Mechanics http://camouflage.bg/mechanix-wear-m-pa ... cal-gloves - за мен "стават" за това за което ги използвам. Леко ми спарват, но грипа ми е стабилен с тях. При работа с КНО ми трябват 3-4 минути да си докарам хвата и пръста за спусъка. проблема ми с тях е, че се отпуснаха. Взех си размер XL и ми "заспаха", но с времето и експлоатацията се отпуснаха и сега по скоро отговарят на XXL

Обаче най - удачните ръкавици, които съм използвал при работа с КНО са BlackHawk http://www.guns.bg/BlackHawk_%D0%90viat ... g=&outlet=
Изключително тънки, не спарват, не запотяват, предпазват от нагрятото оръжие и т.н. Толкова са тънки, че мога да ги препоръчам съвсем спокойно на колегата minavast за полицейска работа. Идеални са за обиски - няма начин да пропуснеш нещо скрито, предпазват ръцете от тънки остри предмети като игли по джобове например, осигуряват контрол над оръжието и/или друго оборудване. най - добрия плюс за мен при работа с тях е факта, че са от номекс и колкото и да се загрее оръжието няма значение защото просто не го усещаш. Ама пък ако го докараш до там КНО да ти прегрее от стрелба, ти е*ем и ситуацията значи ...
Техния минус е че са неустойчиви на остри режещи повърхности - леко прецаках едната при работа с една ПК. Ако се светнат да им сложат леко кевларени нишки ... ще станат трепач


Ами, да ти кажа моят Зиг, нееднократно съм го загрявалл от стрелба. За последно, тази година на първи май. Понеже изполвам IWBL иобур на ,,Фобус", който е универсален кобур за вътрешно носене, и при кего предната шаст на затворния блог и дулото на цевта, не са защитени от кобура, а контактуват на голо с тялото, имах следа, като от опарено. Съвсем сериозно. Доста ме боля. Стрелбата беше интезивна с ,,Фиоки" 123 грейна, които са малко по-,,напомпани" от другите марки 9х19 FMJ 124 gr, продавани по стрелбищата в България.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2018, 10:20       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Ей за тва не харесвам вътрешните кобури д*йба :D

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2018, 22:30       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
tojito написа:
Ей за тва не харесвам вътрешните кобури д*йба :D

Вътрешния кобур е за носене,а не за прибиране след като си направил цевта червена ;);););)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2018, 13:31       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ti6kata написа:
tojito написа:
Ей за тва не харесвам вътрешните кобури д*йба :D

Вътрешния кобур е за носене,а не за прибиране след като си направил цевта червена ;);););)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Мч да си го "вея" ли, докато изстине ... :stres:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer