logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:48




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2018, 19:46       Заглавие:  Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Би било хубаво, ако някой от колегите има натрупана история и опит в стрелба с ръкавици.

Не говоря за зимни ръкавици, а ръкавици с които понякога ги дават по филмите че стрелят.
Има ги и по специални части, съвременни и особено по уестърн филми.
Или е само кинаджийски трик ?

За пушка, е ясно, но пък за пистолет или револвер....
би трябвало да предизвиква само затруднения по хват с две ръце, вкарване на пръст в спусъковата скоба, а и загуба на чувствителност на показалеца върху спусъка при самата стрелба.

Ама знам ли, нека попитам, може да ми убягва нещо и да има тънък момент.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2018, 19:58       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Нося само гумени ръкавици ако имам време да ги сложа, не съм намерил други, с които да ми е комфортно да стрелям, не че съм ровил под дърво и камък де.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2018, 20:05       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
kanartikin написа:
Би било хубаво, ако някой от колегите има натрупана история и опит в стрелба с ръкавици.

Не говоря за зимни ръкавици, а ръкавици с които понякога ги дават по филмите че стрелят.
Има ги и по специални части, съвременни и особено по уестърн филми.
Или е само кинаджийски трик ?

За пушка, е ясно, но пък за пистолет или револвер....
би трябвало да предизвиква само затруднения по хват с две ръце, вкарване на пръст в спусъковата скоба, а и загуба на чувствителност на показалеца върху спусъка при самата стрелба.

Ама знам ли, нека попитам, може да ми убягва нещо и да има тънък момент.


Да ти кажа, аз ползвам и то доста години.
Основно лятно и есезнно-зимния период.
Лятото помагат при потене на ръцете, есенно зимния период помагат против лекия хлад/студ.
Обаче за да ти вършат работа трябва да са ти по мярка на пръстите, да са от материя която не приплъзва, има проветрение и същевременно предпазва ръката от хладината/студа в началото на зимния период.
За лятото и прехода между есен и зима ползвамтези -
https://www.midwayusa.com/product/10976 ... etic-suede
Ползвам ги от 2005/2006 още са здрави и вършат работа. Голям плюс е че се перат.
Чувствителността на спусъка не е проблем - материята е мн. фина и приятна за ръката.
За лека зима ползвам тези - https://www.511tactical.com.au/tac-a2-gloves.html
Основно за лов. Перат се и са здрави. Осигуряват прилична чувствителност на пръстите.
За яка зима ползвам едни на 3М с тинисулин и тънки накрайници на пръстите, плюс възможност за покриването им с дебела материя - нещо такова - https://goo.gl/images/6i5Rrp
Основното преиущество е че не си цапаш ръцете - при събиране на гилзи, дране на животни и т.н. Предпазват от приплъвзане при пот, прекомерно омазняване на оръжието и т.н. Минус е, че се иска свикнате с ръкавиците. При по-дебели ръкавици си иска и уголемена спускова скоба - като на ХиК примерно.

Ся примерно аз не съм оператор или нещо подобно, но мой познати от тоз бранш твърдят, че носят даже по два чифта - един за репелите от хеликоптерите, примерно, други за боравене с инструментаиума от оръжия.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2018, 20:08       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 05 Апр 2017, 19:21
Мнения: 42
kanartikin написа:
Не говоря за зимни ръкавици
E ако не е зима защо са ти ръкавици за да стреляш?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2018, 20:27       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
minavasht написа:
Нося само гумени ръкавици ако имам време да ги сложа, не съм намерил други, с които да ми е комфортно да стрелям, не че съм ровил под дърво и камък де.

Хм, това определено ми е непознато!!!
Гумени, за да няма при плъзгване? ....при хват?
По време на работа ли ги ползваш или когато стреляш за кеф?
Какъв е ефекта и смисъла?
Изненадахте ме, определено.
Питам като малко дете, защото нищо не знам по въпроса, но пък съм си мислил за това.
Гледам ги разни специалци... със ръкавици, а и уестърните от детството.... та се зачудих.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2018, 20:31       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Andonov написа:
E ако не е зима защо са ти ръкавици за да стреляш?

За гъзария, как защо?! :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2018, 20:35       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 05 Апр 2017, 19:21
Мнения: 42
да няма отпечатаци :Dр
Ръкавиците както и другото облекло си имат предназначение ,защита от околната среда,химично или физично въздеиствие на средата към теб и обратното.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2018, 21:18       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Имам кевларени, които уж трябва да предпазят от порязване, но са безсмисле и ори претърсване на човек, защото губиш чувствителност.
Гумените слагам за защота в случай че оня е болен от нешо или прокърви, не помагат за стрелбата, но и май-малко пречат.
Един единствен път ми се е искало да съм слагал ръкавици за защита при стрелба, пробвах едни 170 грейнови оловни куршуми над 1400 фута/сек и след един барабан кожата между палеца и дланта ми беше обелена.
По принцип не виждам смисъл от ръкавици за стрелба тук, времето е винаги топло, само биха добавили към жегата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2018, 21:47       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
minavasht написа:
Имам кевларени, които уж трябва да предпазят от порязване, но са безсмисле и ори претърсване на човек, защото губиш чувствителност.
Гумените слагам за защота в случай че оня е болен от нешо или прокърви, не помагат за стрелбата, но и май-малко пречат.
Един единствен път ми се е искало да съм слагал ръкавици за защита при стрелба, пробвах едни 170 грейнови оловни куршуми над 1400 фута/сек и след един барабан кожата между палеца и дланта ми беше обелена.
По принцип не виждам смисъл от ръкавици за стрелба тук, времето е винаги топло, само биха добавили към жегата.

Аха, разбрах, при револвер, за защита от фугите!!!
При профи полицейска работа,....
останалото е безсмислено.. само кинаджийски "фатки и чалъми" :tu:

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2018, 21:56       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
tsb написа:
kanartikin написа:
Би било хубаво, ако някой от колегите има натрупана история и опит в стрелба с ръкавици.

Не говоря за зимни ръкавици, а ръкавици с които понякога ги дават по филмите че стрелят.
Има ги и по специални части, съвременни и особено по уестърн филми.
Или е само кинаджийски трик ?

За пушка, е ясно, но пък за пистолет или револвер....
би трябвало да предизвиква само затруднения по хват с две ръце, вкарване на пръст в спусъковата скоба, а и загуба на чувствителност на показалеца върху спусъка при самата стрелба.

Ама знам ли, нека попитам, може да ми убягва нещо и да има тънък момент.


Да ти кажа, аз ползвам и то доста години.
Основно лятно и есезнно-зимния период.
Лятото помагат при потене на ръцете, есенно зимния период помагат против лекия хлад/студ.
Обаче за да ти вършат работа трябва да са ти по мярка на пръстите, да са от материя която не приплъзва, има проветрение и същевременно предпазва ръката от хладината/студа в началото на зимния период.
За лятото и прехода между есен и зима ползвамтези -
https://www.midwayusa.com/product/10976 ... etic-suede
Ползвам ги от 2005/2006 още са здрави и вършат работа. Голям плюс е че се перат.
Чувствителността на спусъка не е проблем - материята е мн. фина и приятна за ръката.
За лека зима ползвам тези - https://www.511tactical.com.au/tac-a2-gloves.html
Основно за лов. Перат се и са здрави. Осигуряват прилична чувствителност на пръстите.
За яка зима ползвам едни на 3М с тинисулин и тънки накрайници на пръстите, плюс възможност за покриването им с дебела материя - нещо такова - https://goo.gl/images/6i5Rrp
Основното преиущество е че не си цапаш ръцете - при събиране на гилзи, дране на животни и т.н. Предпазват от приплъвзане при пот, прекомерно омазняване на оръжието и т.н. Минус е, че се иска свикнате с ръкавиците. При по-дебели ръкавици си иска и уголемена спускова скоба - като на ХиК примерно.

Ся примерно аз не съм оператор или нещо подобно, но мой познати от тоз бранш твърдят, че носят даже по два чифта - един за репелите от хеликоптерите, примерно, други за боравене с инструментаиума от оръжия.

Разбирам, разгледах ги, Благодаря!!!! :tu:
Аз съм със Хеклер и скобата там е дълга доста, но не е моят свят това.
Беше ми странно заради видяното и попитах за да видя дали пропускам нещо.
Явно не, поне за мен..... 25г съм свирил на//....// и сетивността на пръстите ми е водещо.
Благодарско още веднъж! :-)

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2018, 22:39       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
С ръкавици ще стреляш по-точно на бърза стрелба, защото абсорбират част от отката и вибрациите. Пробвай с някои здрави тактически ръкавици. И пиши после. При директния контакт на ръцете с пищова или револвера всеки изстрел предизвиква стрес на мускулите и нервите и това забавя реакцията. Пробвай с ръкавици бърза стрелба.

За мен е желателно да се ползват ръкавици при спорт, стрелба, каране на мотор. Но това си е мое мнение.


Последна промяна Paco на 21 Юни 2018, 22:46, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2018, 22:43       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Аз за друго не се сещам.
Идваха една бригада от 4 да секат две дървета в двора, едно момче само изнасяше клоните навън, гледам го с голи ръце ги мъкне. Като му давах чифт работни ръкавици се захили и категорично отказа да ги вземе, другите също се захилиха, били за жени тия глезотии.
Бяха по 30 метра дъбове, ама ръкавици не сложиха.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2018, 22:57       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Ми да са живи и здрави, аз па видях в Пирогов поне 3 ма бачкатори с разкъсани длани. Докато чаках за пореден път да ми оправят счупени кокаляци. :happy: Ако имаха ръкавици и то здрави поне малко от малко щеше да е по-добре за тях. Да не ти казвам, ако паднеш от мотор без ръкавици по асфалта.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2018, 23:06       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Зимен лов - вълнени ръкавици с един похлупак над пръстите. Не мога да пипам спусък с нещо между мен и самия спусък.

Но за продължитлна стрелба на .44 маг или .460 Смит без ръкавици лапите болят много.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2018, 23:42       Заглавие:  Re: Стрелба с ръкавици, ефективно....или просто ефектно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Paco написа:
С ръкавици ще стреляш по-точно на бърза стрелба, защото абсорбират част от отката и вибрациите. Пробвай с някои здрави тактически ръкавици. И пиши после. При директния контакт на ръцете с пищова или револвера всеки изстрел предизвиква стрес на мускулите и нервите и това забавя реакцията. Пробвай с ръкавици бърза стрелба.

За мен е желателно да се ползват ръкавици при спорт, стрелба, каране на мотор. Но това си е мое мнение.

Да, ще опитам.
Ще ми бъде интересно да видя разликата.....
Просто се бях загледал по разни филми, разни специалци със ръкавици посред лято стрелят, отделно уестърн филмите //там повечето стрелят така... и се замислих..... :tu:

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer